این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آب و هوای شیراز چگونه است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آب و هوای شیراز چگونه است را از این سایت دریافت کنید.

  آب و هوای شیراز

  شیراز در تمام فصول زیبایی خاص خود راداردبهترین زمان برای سفر به شیراز فصل بهار یعنی اواخرفروردین تا اوایل اردیبهشت می باشد.می توانید ازعطر بهار نارنج لذت ببرند

  آب و هوای شیراز

  تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد تعداد بازدید : 3822

  شهر شیراز یکی از مقاصد گردشگری ایران می باشد که جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی را در خود جای داده است. این شهر که در جنوب کشور قرار دارد هرسال پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور بوده و مسافران زیادی را مجذوب خود می کند. شرایط آب و هوایی استان فارس بسیار متنوع بوده و شهر شیراز دارای پاکیزه ترین و بهترین وضع آب و هوایی در ایران است. وضعیت آب و هوا یکی از مسائلی محسوب می شود که بسیاری از مسافران به آن توجه می کنند و زمان سفر خود را با دقت انتخاب می کنند.

  @[email protected]#=img=#

  هواشناسی شیراز

  به طور کلی در استان فارس سه ناحیه آب و هوایی وجود دارد.

  ناحيه کوهستانی شمال، شمال باختر و باختر: این نواحی زمستان های سرد معتدل و پوشش گیاهی قابل توجهی دارد و میزان بارندگی در آن با توجه به آمار حدود 400 تا 600 میلی متر در سال می باشد.ناحيه مرکزی: زمستان های این ناحیه هوایی تقریبا معتدل و بارندگی را با خود به همراه دارند، به علت بارندگی هایی که در ارتفاعات صورت می گیرد وضعیت این ناحیه کاملا متفاوت است و بارندگی در آن حدود 200 تا 400 میلی متر گزارش شده است.

  در مقابل در تابستان هوای گرم و خشک بر آن حاکم می باشد. شهرهایی از جمله فسا، فیروزآباد، کازرون و شیراز در این ناحیه قرار دارند.

  ناحيه جنوب و جنوب خاوری: بارندگی این ناحیه در فصل بهار و پاییز بیشتر از فصل زمستان بوده و دلیل آن نحوه قرار گیری کوه ها، کاهش ارتفاع و پهنای جغرافیایی است و ناحیه ای خشک به شمار می رود. شهر هایی مثل اوز، خنج و لار که در این منطقه قرار گرفته اند در زمستان هوایی معتدل و در تابستان هوای بسیار گرم دارند. در سال بین 100 تا 200 میلی متر بارندگی در این ناحیه صورت می گیرد.

  توده های هوایی استان فارس نیز در چهار دسته قابل بررسی هستند.

  بادهای شمالی: این توده هوای بسیار سرد و خشک از سیبری وارد ایران شده و در زمستان بخصوص در مناطق کوهستانی باعث برودت هوا می شود.بادهای باختری: وزش این بادها از دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس به طرف ارتفاعات زاگرس موجب ریزش برف و باران هایی می شوند که تا اواسط بهار ادامه خواهند داشت.

  توده های هوای جنوبی: این بادها از سمت عربستان به استان فارس می وزند و به علت گرم و خشک بودن موجب هوای بسیار گرم و افزایش دما در تابستان می شوند. البته توده هوایی از سمت کوهستان در خلاف جهت این توده می وزد، نام یکی از آنها باد قهره است مسیر رودخانه فهلیان را می پیماید.

  با توجه به گزارشات موجود که در سال 1371 انجام شده اند شیراز دارای دمای متوسط 85/16 و بارندگی متوسط ماهانه 45/48 میلی متر بوده که حداقل بارندگی (صفر میلی متر) در ماه های تیر، مهر و آبان و حداکثر بارندگی در ماه آذر با 2/184 میلی متر اتفاق افتاده است. همچنین حداکثر میزان رطوبت رسانی در شیراز 5/84 و حداقل 5/12 درصد و 34 روز یخبندان در سال به دست آمده است.

  @[email protected]#=img=#

  آب و هوای شیراز به تفکیک فصل ها

  یکی از شهر های استان فارس که آب و هوای بسیار مطبوعی دارد شهر شیراز است.

  این شهر در حالت کلی آب و هوایی خشک داشته و میزان بارندگی در آن زیاد نیست. به طوری که ممکن است در سال تنها یک یا دو بار بارش برف رخ بدهد. در ادامه وضعیت آب و هوایی این شهر را در هر فصل برای شما آورده ایم.

  آب و هوای شیراز در فصل بهار

  شیراز در فصل بهار یک هوای خنک و بسیار جذاب در کنار بادهای ملایم را داراست. همچنین می توان بارش های پراکنده و دمای هوای ۱۷ درجه سانتیگراد به طور میانگین را شاهد بود. شیراز با بهار و عطر دل انگیز بهار نارنج خود معروف است، و در این فصل می توان شکوفه های بهار نارنج و بوی مطلوب آن را در سطح شهر لمس کرد.

  آب و هوای شیراز در فصل تابستان

  شیراز در تابستان از آب و هوایی گرم و خشک برخوردار است، و دمای این شهر میانگین 30 درجه سانتی گراد می باشد. در تابستان اگر دمای هوا را در نظر نگیریم، زمان خلوت و دور از شلوغی برای سفر به شیراز است اما سفر در تابستان به شیراز، برای کسانی مناسب است که تحمل گرمای این شهر را داشته باشند.

  سوغات شیراز - از خوردنی های خوشمزه تا صنایع دستی

  آب و هوای شیراز در فصل پاییز

  پاییز یکی از فصل های زیبا و دلنشین شیراز بعد از بهار می باشد و در این فصل نیز شیراز برای سفر گزینه مناسبی است. اما اواخر پاییز آب و هوای شیراز سردتر می شود و به راحتی نمی توان به مناطق جنگلی و کوهستانی این شهر رفت، با این حال شیراز در پاییز گردشگران و مسافران زیادی را از سراسر ایران در خود جای می دهد.شیراز در پاییز به دمای هوای 20 درجه سانتیگراد به صورت میانگین میرسد و با این دمای هوا می توانید از سفر خود در شیراز لذت برده و به تمام جاذبه های گردشگری این شهر بروید و گاهی نیز از بارش باران در این شهر زیبا بهره مند شوید. در کنار باران، رنگ زرد و نارنجی که برگ های پاییزی به شیراز می دهند جلوه زیبایی برای عکاسی نیز فراهم می آورد.

  آب و هوای شیراز در فصل زمستان

  شیراز در زمستان دمایی حدود 5 درجه سانتی گراد را به صورت میانگین دارد، و در این فصل احتمال بارش باران و برف بالاست. با این وجود که فصل زمستان شیراز را بسیار سرد می کند، اما نمی توان از بوی گل نرگس در این شهر غافل ماند. با وجود باغ های بسیار زیاد در شیراز می‌توان در تمامی شهر، عطر این گل خوشبو را در مشام خود حس کرد.

  بهترین زمان سفر به شیراز از نظر آب و هوا

  شیراز در تمام فصول زیبایی خاص خود را دارد اما فصل بهار یا به عبارتی اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا و بازدید از جاذبه های آن می باشد. همچنین در این فصل، شیراز بسیار شلوغ بوده و گردشگران زیادی به آن سفر می کنند تا از مناظر طبیعی آن در کنار عطر بهار نارنج در باغ های سرسبز شیراز لذت ببرند.

  راه های اطلاع از وضعیت آب و هوای روزانه شیراز

  یکی از راه هایی که می توانید از وضعیت آب و هوای شیراز مطلع شوید استفاده از ویجت های هواشناسی که روی گوشی و یا تبلت شما به صورت پیش فرض نصب شده اند است. این برنامه ها معمولا مواردی مثل وضعیت آب و هوا، سرعت باد، فشار هوا، میزان رطوبت، ساعت و تاریخ را نشان می دهند. همچنین می توانید در مرورگر های مختلف با جستجوی عبارت هایی همچون آب و هوای شیراز اطلاعات مورد نظرتان را بدست آورید.

  منبع : lahzeakhar.com

  دروازه کازرون, استان فارس پیش‌بینی آب و هوای 10 روزه

  با داشتن دقیق‌ترین پیش‌بینی آب و هوای 10 روزه برای دروازه کازرون, استان فارس شامل بالاترین و پایین‌ترین دما، امکان بارش از طریق کانال آب و هوا و Weather.com، همیشه آماده باشید

  آب و هوای 10 روزه-دروازه کازرون, استان فارس

  از ۸:۴۰ IRDT

  امروز

  37° /20° آفتابی 0%

  شرق 14 کیلومتر / ساعت

  شنبه ۲۵ | روز

  37°

  شرق 14 کیلومتر / ساعت

  عمدتاً صاف. بیشینه 37سیلسیوس. وزش باد شرق از 10 تا 15 کیلومتر فی ساعت.

  رطوبت 8% شاخص UV شدید طلوع ۶:۱۰ غروب ۲۰:۰۱

  شنبه ۲۵ | شب

  20°

  شمال 10 کیلومتر / ساعت

  عمدتاً صاف. کمینه 20سیلسیوس. وزش باد شمال از 10 تا 15 کیلومتر فی ساعت.

  رطوبت 11% شاخص UV 0 از 10 طلوع ماه ۲۲:۳۲ برآمدگی بسوی محاق غروب ماه ۸:۴۸

  یکشنبه ۲۶

  38° /21° آفتابی 0%

  شمال شرق 8 کیلومتر / ساعت

  دوشنبه ۲۷

  39° /21° آفتابی 0%

  شمال شمال شرقی 8 کیلومتر / ساعت

  سه‌شنبه ۲۸

  39° /21° آفتابی 0%

  شمال شرق 10 کیلومتر / ساعت

  چهارشنبه ۲۹

  40° /22° آفتابی 0%

  شمال شمال شرقی 10 کیلومتر / ساعت

  پنجشنبه ۳۰

  39° /22° آفتابی 1%

  شمال شمال شرقی 10 کیلومتر / ساعت

  جمعه ۳۱

  39° /22° آفتابی 3%

  جنوب جنوب غربی 13 کیلومتر / ساعت

  شنبه ۰۱

  39° /22° غالباً آفتابی 1%

  جنوب غرب 14 کیلومتر / ساعت

  یکشنبه ۰۲

  38° /22° آفتابی 0%

  جنوب غرب 16 کیلومتر / ساعت

  دوشنبه ۰۳

  39° /23° آفتابی 1%

  غرب جنوب غربی 14 کیلومتر / ساعت

  سه‌شنبه ۰۴

  39° /24° غالباً آفتابی 0%

  غرب جنوب غربی 12 کیلومتر / ساعت

  چهارشنبه ۰۵

  39° /24° غالباً آفتابی 1%

  جنوب غرب 12 کیلومتر / ساعت

  پنجشنبه ۰۶

  39° /23° غالباً آفتابی 1%

  جنوب 12 کیلومتر / ساعت

  جمعه ۰۷

  38° /23° غالباً آفتابی 7%

  شرق جنوب شرقی 11 کیلومتر / ساعت

  شنبه ۰۸

  38° /23° غالباً آفتابی 3%

  شرق شمال شرقی 13 کیلومتر / ساعت

  منبع : weather.com

  آب و هوای شهر شیراز

  داشتن اطلاعاتی درباره آب و هوای شهر شیراز در فصل های مختلف می تواند برای مسافران این شهر حائز اهمیت باشد. با ما همراه باشید تا آب و هوای آن را بررسی کنیم.

  1 مهر 1397

  شیراز-دیدنی های تور شیراز

  آب و هوای شیراز

  فهرست مطالب

  بررسی آب و هوای شهر شیراز

  بررسی آب و هوای شهر شیراز

  داشتن اطلاعاتی درباره آب و هوای شیراز در فصل های مختلف می تواند برای مسافران این شهر اهمیت زیادی داشته باشد. شهری که به بهار و پاییز آن شهرت یافته است شما می توانید طبیعتی زیبا و منحصر به فردی از این شهر را مشاهده کنید. شیراز شهر عشاق که تقریبا در جنوب کشور  قراردارد، سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند، اکثر  مسافران برای سفر به شیراز از طریق خرید بلیط هواپیما و  به صورت هوایی اقدام می‌کنند گرچه تعداد مسافرینی که به صورت زمینی به شیراز سفر می‌کنند  نیز کم نیست در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با آب و هوای شیراز در فصل های مختلف سال آشنا کنیم.

  آب و هوای شهر شیراز در فصول مختلف سال

  شیراز شهری در قسمت مرکزی استان فارس واقع است و دارای آب و هوایی بسیار مطبوع و متفاوت نسبت به قسمت های دیگر استان فارس می باشد. به طور کلی شیراز در منطقه ای قرار دارد که از لحاظ آب و هوایی تقریباً خشک است. میزان بارندگی در شیراز زیاد نیست و شاید در طول سال یک یا دوبار شاهد بارش برف باشد. تابستان ها در شیراز تقریباً گرم و خشک است اما زمستان هایی سرد دارد. همه می دانیم که شیراز به شهر گل و بلبل معروف است. شهری که به دلیل بهار نارنج آن در بهار و برگ های زرد آن در پاییز شهرت یافته است. با ما همراه باشید تا شما را با آب و هوای شیراز در فصل های مختلف و بهترین فصل شیراز برای سفر آشنا کنیم.

  آب و هوای شیراز در بهار  

  فصل بهار در شیراز یکی از فصل‌های بسیار زیبا و جذاب است. آب و هوای شیراز در فصل بهار همراه با وزش بادهای خنک و بسیار ملایم است. البته در این فصل با بارش‌های پراکنده ای هم روبه‌رو خواهید شد. به طور کلی میانگین دمای هوا در روزهای بهاری شیراز 17 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. نماد فصل زیبای بهار در شیراز بهار نارنج آن می‌باشد. در این فصل معمولاً باغ‌های بهار نارنج پر می‌شود از شکوفه‌هایی که حال و هوای شهر را با عطر و بوی خود متحول می‌کنند.

  در مورد آب و هوای  شیراز در فصل بهار باید بدانید که این فصل بهترین زمان برای گردشگری در شهر شیراز و بازدید از جاذبه‌های این شهر است. یک هوای نسبتاً معتدل در کنار طبیعت زیبا و عطر بهارنارنج می‌تواند تجربه ی یک سفر دل‌انگیز را برای شما به ارمغان آورد. معمولاً بهترین ماه‌ها برای لذت بردن از هوای بهاری شیراز، اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت هستند. در این ماه‌ها باغ‌های شیراز به زیباترین شکل خود درآمده و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. البته این نکته هم فراموش نشود که فصل بهار شلوغ‌ترین فصل سفر به شیراز است. اگر در این فصل به شیراز سفر کردید، حتماً از عرقیات بهارنارنج آن برای خود تهیه کنید.

  آب و هوای شیراز در تابستان

  آب و هوای شیراز در فصل تابستان، گرم و خشک است و به طور کلی میانگین دمای هوا در روزهای تابستانی تا 30 درجه سانتی گراد هم می رسد. اگر قصد دارید در یک فصل خلوت به شیراز سفر کنید، تابستان فصل بسیار مناسبی مخصوصاً برای کسانی است که طاقت تحمل گرما را داشته باشند. ضمناً در فصل تابستان می توانید از قسمت های تاریخی شهر شیراز و جاذبه های فرهنگی آن دیدن کنید.

  آب و هوای شیراز در پاییز 

  آب و هوای شیراز در فصل پاییز بسیار دل‌نشین است. بعد از بهار یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر به شیراز، فصل پاییز است. در اواخر فصل پاییز که آب و هوا کمی سردتر می‌شود، سفر به شهرهای کوهستانی و جنگلی ممکن است دشوار باشد. اما شهر شیراز در این فصل میزبان مسافران زیادی از سراسر ایران و جهان است. شیراز در این فصل خنک بوده و میانگین دمای هوا تا 20 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. در این فصل می‌توانید به راحتی از تمام جاذبه‌های دیدنی و گردشگری شهر دیدن کنید، از باراش باران لذت ببرید و با قدم زدن در کوچه و خیابان‌های شهر از سفر خود خاطره های بی نظیری بسازید. در پاییز شهر پر می‌شود از برگ‌های زرد پاییزی که چهره ی زیبایی به محیط می‌دهند. اگر قصد یک سفر بسیار آرامش‌بخش به شیراز را داشتید، پاییز بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

  آب و هوای شیراز در زمستان

  آب و هوای شیراز در فصل زمستان سرد است و میانگین دمای هوا تا 5 درجه ی سانتی گراد هم می رسد. در این فصل با بارندگی و حتی بارش برف هم ممکن است رو به رو شوید. در این فصل با گردش در شهر شیراز، می توانید عطر گل نرگس را در گوشه و کنار شهر حس کنید. زمانی که در فصل زمستان از کنار باغ های شیراز عبور می کنید، با حجم زیادی از این گل های زیبا رو به رو می شوید که نمای شهر را عوض می کنند.

  چند مطلب مرتبط:

  6 تیر 1401

  مقدمه ای بر سیستم آموزشی بریتانیا

  24 خرداد 1401

  همه چیز درمورد دومینیکا و شهروندی دومینیکا

  8 اسفند 1400

  هتل Athenaeum Intercontinental

  نظرات کاربران (1)

  آترینا احسانی هستم 11 ساله از تهران

  8 آذر 1399 عالی پاسخ دادن

  منبع : deltaban.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید