این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آیا شما میتوانید بگویید چرا امام علی علیه السلام تربیت فرزند خود را از آموزش قرآن شروع کرده است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  آیا شما میتوانید بگویید چرا امام علی علیه السلام تربیت فرزند خود را از آموزش قرآن شروع کرده است را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  چرا امام علی تربیت فرزند خود را از قران شروع کرده است

  موضوع : چرا امام علی تربیت فرزند خود را از قران شروع کرده است

  تحویل در محیط : word

  عنوان سفارش :

  چرا امام علی تربیت فرزندان خود را از قران شروع کرده است؟

  تعداد صفحه : 13 قیمت : 6000 تومان

  جهت سفارش اینجا کلیک کنید

  <-- نمایش تحقیق بعدی ..... نمایش تحقیق قبلی --> چرا امام علی (ع) تربیت فرزند خود را از آموزش قران شروع کرده اند

  * امام علی و تربیت فرزند

  مقوله تربیت از ابتدایي‏ ترین و اساسي‏ ترین نیازهای زندگی بشری است و نه تنها تربیت لازمه جدایی ناپذیر زندگی كه متن آن بوده و بلكه زندگی، از گهواره تا گورش جلوه‏ای از آن است. انسان تنها در پرتو تربیت صحیح است كه به‏عنوان موجودی هدفمند و اندیشه ورز به اهداف وآرمانهای خود دست یازیده و قلّه رفیع سعادتِ مطلوب خویش را فتح مي‏نماید؛ از این رهگذر برای انسان مسلمان تربیت اسلامی ضرورتی مضاعف دارد زیرا انسانی كه گردنبند مروارید دانه دین و بندگی خالق متعال رابر گردن آویخته جز در پرتو تربیت صحیح اسلامی به مدال افتخار عبودیت و تسلیم نائل نمی آید، از سویی دیگر چنین انسان مسلمانی برای پیمودن راه سعادت و بندگی احتیاج به الگوهای مطمئن عملی دارد تا با نصب‏العین قراردادن دیدگاههاو سیره عملی آنان ، هم راه صحیح بندگی و سعادت را بپیماید و هم در این وادی سریعتر گام نهد و سریعتر به مقصد نایل آید، از این رو معصومین علیهم‏السلام ـ كه از گوهر عصمت و مصونیت از خطا و اشتباه برخوردارند.ـ بهترین و مطمئن‏ترین الگوهای تربیتی بوده و ارائه دیدگاههاو كشف و عرضه سیره تربیتی آنان یك ضرورت انكارناپذیر برای پویندگان عرصه تعلیم و تربیت اسلامی است و در این میان، ارائه دیدگاه ها و سیره تربیتی امام علی علیه‏السلام ـ كه خود "اَب الائمه" و سرسلسله جانشینان به‏حق نبوی و سرآغاز تجلیگاه امامت معصومین علیهم‏السلام و نخستین تشكیل دهنده حكومت اسلامی علوی است. ـ بر ضرورت این كار مي‏افزاید.

  * مبحث ‏اول: اهمیت تربیت فرزندان و ضرورت تسریع در آن و هدف نهایی از آن:

  الف) اهمیت تربیت فرزندان:

  تربیت از حیاتی ترین ابعاد زندگی انسان است و در پرتو آن ، انسان به سعادت مطلوب نائل مي‏آید . بزرگ مربی اسلام، علی علیه‏السلام در سخنان دربار خود بارهاوبارها از این امر مهمّ پرده برداشته و آثار و نتائج مثبت تربیت فرزند و پیامدهای منفی بي‏توجهی به آن را بیان داشته‏اند. امّا پیش از بیان دیدگاههای حضرت در این زمینه، مناسب است نوع نگرش و برداشت آن حضرت را از فرزند ارائه نمائیم. بر خلاف برداشت و نگرش برخی افراد كه از فرزند بیشتر به عنوان ابزاری برای پاسخگویی به نیاز عاطفی والدین و نیز عضوی برای تأمین و خدمت به خانواده و مایه فخر و مباهات والدین نگریسته مي‏شود، امام علی علیه‏السلام به فرزند بسی فراتر از این نگریسته و آن را عطیه‏ای الهی بر شمرده‏اند كه در پرتو توجه و تربیت والدین به رشد كافی رسیده و در پی نیكوكاری و احسان به والدین بر مي‏آید. در نهج‏البلاغه آمده است كه: "در حضور امام علی علیه‏السلام مردی به دیگری تولد پسرش را این چنین تبریك گفت:"گوارایت باد رزمجویی سواركار!" آن حضرت از نوع تبریك گفتن او نهی نمود و تبریك گفتنی این چنین رابه او توصیه نمود:" امید كه بخشنده‏اش را سپاسگزار باشی و این عطیه الهی مباركت باد، او به رشد دلپذیر برسد و تونیز ازنیكی و خیرش بهره‏مند شوی."(1) پس از آن كه از نگرش علی علیه‏السلام نسبت به فرزند آگاه شدیم، اینك به آثار و نتایج تربیت فرزند از دیدگاه آن حضرت اشاره مي‏كنیم؛ آن حضرت درسخنی كوتاه و در عین حال عمیق و ظریف، تربیت و ادب‏آموزی را میراثی بی مانند تلقی نموده‏اند. معمولاً با در گذشت انسان، نگهبان میزان و مقدار میراث به ارث گذاشته او معطوف است و چنانچه فردی متمّول و ثروتمند باشد، اقلامی از میراث همانند زمین ، خانه و ماشین در نظر كوته نظران، بزرگ و مهم جلوه مي‏نماید امّا از دیدگاه امام مربیان، علی علیه‏السلام ، میراثی به مانند ادب و تربیت وجود ندارد"لامیراث كالادب"(2) و هرگز املاك و دارایي‏های باقیمانده مادّی، قابل مقایسه با میراث گرانبهای ادب و تربیت صحیح برای فرزندان نیست.

  ..................

  منبع : www.tahghigh.net

  چرا حضرت علی‌، تربیت فرزند خود را از آموزش قرآن شروع کرد؟

  سال‌های نوجوانی‌، دوره‌ای سرنوشت‌ساز، در آیندة زندگی انسان است‌، در این سنین‌، قلب نوجوانان‌، مانند زمین کاشته نشده‌، آمادة پذیرش هر بذری است‌، که در آن پاشیده شود، هنوز فطرت انسان پاک و نورانی است‌، موعظه‌ها و نصیحت‌ها در این قلب پاک‌، زودتر اثر می‌گذارد، نیت انسان‌، سالم و روح او باصفا است و بر مربی خیرخواه و دوراندیشی‌، چون امیرمؤمنان حضرت علی‌، است که قدر این فرصت طلایی را

  چرا حضرت علی‌، تربیت فرزند خود را از آموزش قرآن شروع کرد؟

  ارسال شده در: دوشنبه, ۱۰/۰۴/۱۳۸۵ - ۱۰:۲۱ -- توسط: saeed623

  سال‌های نوجوانی‌، دوره‌ای سرنوشت‌ساز، در آیندة زندگی انسان است‌، در این سنین‌، قلب نوجوانان‌، مانند زمین کاشته نشده‌، آمادة پذیرش هر بذری است‌، که در آن پاشیده شود، هنوز فطرت انسان پاک و نورانی است‌، موعظه‌ها و نصیحت‌ها در این قلب پاک‌، زودتر اثر می‌گذارد، نیت انسان‌، سالم و روح او باصفا است و بر مربی خیرخواه و دوراندیشی‌، چون امیرمؤمنان حضرت علی‌، است که قدر این فرصت طلایی را دانسته و برای بارور کردن استعدادهای فرزند نوجوان خود و رشد و هدایت او، از عالی‌ترین وسیله‌ها و روش‌ها استمداد بجوید، و چه وسیله‌ای بهتر و مطمئن‌تر از قرآن برای هدایت انسان‌ها است‌: "اِن‌َّ هـَذا القُرءان‌َ یَهدی لِلَّتی هِی‌َ اَقوَم‌...;(اسرأ،9)، این قرآن به راهی که استوارترین راه‌هاست‌، هدایت می‌کند...". بر این اساس امیرمؤمنان‌در فرازهایی از نامة خود به امام حسن مجتبی‌یا محمد حنفیه‌;، چنین می‌فرمایند: "...پسرم هنگامی که دیدم‌، سالیانی بر من گذشت‌،...به نوشتن وصیت برای تو شتاب کردم‌،...پیش از آنکه أجل فرا رسد، و پیش از آنکه خواهش‌ها و دگرگونی‌های دنیا به تو هجوم آورند، و پذیرش و اطاعت مشکل گردد، زیرا قلب نوجوان همچون زمین کاشته نشده‌، آمادة پذیرش هر بذری است‌، که در آن پاشیده شود. پس در تربیت تو شتاب کردم‌، پیش از آنکه دل تو سخت گردد، و عقل تو به چیزی دیگر مشغول شود،... بر آن شدم تو را با خوبی‌ها تربیت کنم‌، زیرا در آغاز زندگی قرار داری‌، تازه به روزگار روی آورده‌ای‌، نیتی سالم و روحی باصفا داری‌. پس در آغاز تربیت‌، تصمیم گرفتم تا کتاب خدای توانا و بزرگ را همراه با تفسیر آیات به تو بیاموزم و شریعت اسلام و احکام آن از حلال و حرام‌، به تو تعلیم دهم و به چیز دیگری نپردازم‌."(نهج البلاغه‌، ترجمة محمد دشتی‌;، نامة 31، ص 521ـ523، مؤسسة فرهنگی انتشاراتی زهد.)

  اضافه کردن دیدگاه جدید

  منبع : www.porsemanequran.com

  چرا امام علی علیه السلام تربیت فرزند خود را از اموزش قران شروع کرد

  جستجو:

  چرا امام علی علیه السلام تربیت فرزند خود را از اموزش قران شروع کرد

  صفحات پیشنهادی

  امام علي علیه السلام و تربيت فرزند امام علي علیه السلام و تربيت فرزند

  امام علي علیه السلام و تربيت فرزند مقوله تربيت از ابتدايي‏ ترين و اساسي‏ ترين نيازهاي زندگي بشري است و نه تنها تربيت لازمه جدايي ناپذير زندگي كه متن آن بوده ...

  تربيت فرزند در خانه علي (عليه السلام)

  تربيت فرزند در خانه علي (عليه السلام)-تربيت فرزند در خانه علي (عليه السلام) چگونگي تربيت ... در اين متن، برآنيم تا برخي از اصول تربيت فرزند و حقوق آنان بر پدر و مادر را از ديد. ... نامه اميرالمؤمنين به امام حسن (عليه السلام) يكي از اين موارد است.

  علی علیه السلام برترین نمونه تربیت الهی

  مي‏شود، امام علي عليه‏السلام به فرزند بسي فراتر از اين نگريسته و آن را عطيه‏اي الهي .... تربيت ديني به اين معنا در سيره تربيتي امام‏علي عليه‏السلام از اهميت خاصي ...

  امام باقر(علیه السلام) و تربيت فرزند

  امام باقر(علیه السلام) و تربيت فرزند-امام باقر(علیه السلام) و تربيت فرزند منبع: روزنامه كيهان ... علي بن حكم به نقل از طاهر يكي از اصحاب امام باقر(ع) نقل مي كند.

  تربیت در سیره و سخن امام مجتبی

  امام مجتبی علیه السلام در زمینه ضرورت تربیت روحی و معنوی انسان و تغذیه روان او ... حضرت مجتبی علیه السلام در این رابطه به فرزندش می‏فرماید: «یا بنی لا تواخ احدا حتی ... آن حضرت بعد از شهادت علی علیه السلام خطابه بلیغی ایراد كرد و در ضمن آن به ...

  نوجوانان از ديدگاه نهج البلاغه

  علي عليه السلام به تربيت نفس توجه ويژه اي دارد و مي فرمايد: «اي مردم! ... امام تأثير محيط و جامعه را در تربيت فرزندان، به ويژه نوجوانان، گوشزد مي كند و مي فرمايد: ...

  تربيت در سيره امام باقر (علیه السلام)

  تربيت در سيره امام باقر (علیه السلام)-تربيت در سيره امام باقر (علیه السلام) ... از اين رو ربوبيت و تربيت تنها در اموري چون زراعت و فرزند و مانند آن اتفاق مي افتد كه از ..... فضاعفه لي، اللهم قني عذابك يوم تبعث عبادك و تب علي انك انت التواب الرحيم.

  امام على علیه السلام در كنار رسول خدا

  امام على علیه السلام در كنار رسول خدازندگى امام به چند مقطع زمانى تفسیم مىشود:1ـ از آغاز، تربیت امام زیر نظر مستقیم رسول خدا صلی الله علیه و آله شروع شده و تا رحلت آن ... نواده پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله، و نخستین فرزند امیرمؤمنان على و فاطمه .

  (نگاهي به سيره تربيتي امام كاظم(علیه السلام

  نگاهي به سيره تربيتي امام كاظم(علیه السلام-(نگاهي به سيره تربيتي امام ... در اين مقاله، تلاش بر آن است گوشه هايي از سيره امام كاظم(ع) در تربيت فرزندان را هر چند ... مادر امام رضا(ع): از عون بن محمد كندي روايت شده كه من مردي را آگاهتر از علي بن ميثم به ...

  نقش تربیتى و سیاسى امام عسكری علیه السلام (1)

  نقش تربیتى و سیاسى امام عسكری علیه السلام (1)-نقش تربیتى و سیاسى امام ... «متوكل»، خلیفه عباسى به خاطر ترس شدیدى كه از امام هادى علیه‏السلام و فرزند .... در این خطبه حضرت علی علیه السلام امام زمان را فردی معرفی می کند که هدایت الهی را از . ... اصلاح و تربيت روحي امت اسلام در يك تقسيم بندي كلي، نقش پيامبر اكرم (ص) در .

  - اجتماع و خانواده

  راه های فرار از پرداخت مهریه لو رفت

  ساید بای ساید؛ فراتر از یخچال، مفیدتر از فریزر

  بهترین ایده برای مراسم سالگرد فوت

  توضیح درباره خرید آپارتمان و توجه به نکات اساسی در این زمی...

  فرمول اصلی تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

  اهمیت ارتباط عاطفی مادر و کودک

  مزایای و معایب ایمپلنت های کره ای

  راهنمای خرید ظرف مسی

  حذف شدن یارانه معیشتی و نقدی / در خرداد ماه 1401 چه نوی یا...

  چگونه بهترین صندلی کودک را انتخاب کنیم؟

  آشنایی با دعاوی خانواده و معرفی بهترین وکیل خانواده

  چگونه یک چاپ با کیفیت با طرح دلخواه داشته باشیم ؟

  5 ویژگی والدین سمی + راهکارهای مقابله با اثرات مخرب آن

  وکیل مهاجرت خوب ایرانی چه خصوصیاتی دارد؟

  بهترین راهکار افزایش امنیت در سال ۱۴۰۱

  الان بخر، بعدا پرداخت کن! از صفر تا صد خرید اقساطی لوازم خ...

  معرفی بهترین وکلای پایه یک دادگستری در زمینه طلاق، کلاهبرد...

  فروش عمده بهترین برنج شمال دو الکه

  بهترین انتخاب برای پایان یک زندگی مشترک زجر آور چیست؟

  تجهیزات ضروری برای یک رستوران لاکچری

  [ آرشیو اجتماع و خانواده ]

  پربازدیدترینها

  راز داشتن شال و روسری شیک از شال و روسری الماس جنوب

  اپلیکیشن های فیلم و سریال با اینترنت رایگان

  آشنایی با بهترین و سریع ترین فروشگاه الماس بازی فری فایر د...

  چراغ خطی تریملس یا چراغ خطی بدون لبه چیست؟

  موسیقی بازی‌ها: TEKKEN 5

  روبيکا هیچ گونه اينترنت رايگان براي همراه اول و ايرانسلي ف...

  تزیین وسایل بله برون عروس + همه چیز درباره مراسم بله برون

  سوالات تیزهوشان لو رفت؟!

  تست هوش:اشتباه تصویر کجاست (4)

  لیست قطعات تویوتا هایلوکس قیمت قطعات و لوازم یدکی از سال ۱...

  اتصال موبایل به دستگاه سانترال و پاسخگویی به تماس مشتریان ...

  تاثیر صخامت کفپوش اپوکسی در برابر ضربه و موارد شیمیایی

  یک فنجان قهوه لذیذ با اسپرسوساز دلونگی 685

  طراحی بسته‌ بندی یا خرید جعبه آماده، کدام یک مناسب تر است؟

  رهبر معظم انقلاب: انتخابات مانند تشییع شهیدسلیمانی فراتر ا...

  پرفروش ترین قالب فروشگاهی در ایران چیست ؟

  استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را در سال 1401 متح...

  دکتر جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی انصراف داد | آخرین اخبار ...

  از چه فرمتی برای چاپ دیجیتال استفاده کنیم که کیفیت کم نشود...

  فیزیوتراپی؛ یک روش موثر در درمان دیسک کمر

  [ آرشیو اجتماع و خانواده ]

  طراحی وب>

  منبع : vazeh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید