این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد ؟

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد ؟ را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد (صفحه 16 تفکر و سبک زندگی هفتم)

  آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد (صفحه 16 تفکر و سبک زندگی هفتم)

  در این مطلب قصد داریم تا جواب فعالیت در خانه صفحه ۱۶ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم را بدهیم؛ در این فعالیت از دانش آموزان سوال شده: آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد؟ آن را بنویسید؛ با ما همراه باشید.

  جواب فعالیت در خانه صفحه 16 تفکر و سبک زندگی هفتم

  سوال : آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوت نادرستی منجر شده باشد؟ آن را بنویسید.

  جواب:

  1: یک بار دوستم ناخواسته خطایی کرد و من بدون اینکه با او حرف بزنم و دلیلش را بپرسم با او قهر کردم ولی مدتی بعد خودش آمد و توضیح داد که آن کارش از قصد نبوده است. و من متوجه شدم که قضاوت نادرستی در مورد دوستم داشته ام.

  2: روزی روان نویسم را که هدیه یکی از عزیزانم بود، گم کردم. فکر میکردم دوستم آن را برداشته است چون از آن خوشش می آمد. امّا بعد روان نویسم در خانه مادر بزرگم پیدا شد و فهمیدم تصور نادرستی در مورد دوست داشته ام.

  منبع مطلب : a101.ir

  مدیر محترم سایت a101.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد صفحه 16 تفکر و سبک زندگی هفتم

  جواب فعالیت در خانه صفحه ۱۶ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمی دونم کاش بقیه بچه ها جواب رو بفرستن.

  سردار :  یک بار دوستم ناخواسته خطایی کرد و من بدون اینکه با او حرف بزنم و دلیلش را بپرسم با او قهر کردم ولی مدتی بعد خودش امد و توضیح داد که ان کارش از قصد نبوده است.

  آریا : آدم نباید موقعی که اطلاعی ندارد اظهار نظر کند.و یه داستان از امام علی روزی روزگاری حضرت علی در خیابانی داشت راه می رفت که دید مردی به سرعت در حال فرار است و مردی در پشت او داد می زند او قاتل است بعد اینکه آن مرد را مردم میگیرند آن را به دادگاه میبرند و می گویند حضرت علی دید که داشت فرار می کرد و حضرت علی را فرا خواند و از او پرسید که شما همچین چیزی دیدی حضرت علی که دقیقا نمی دانست چرا او داشت فرار می کرد چون ممکن بود از هزار تا چیز دیگر داشت فرار میکرد گفت من سخنی ندارم و همه دهن باز بودند. بعد چند روز متوجه شدند قاتل آن مرد خود کسی بود که به حضرت علی گفت او قاتل است و اشتباه خودش را تخصیر دیگران انداخت ولی کارش به نتیجه نرسید. این بود داستان ما امید وار باشم خوب بوده باشد.

  سوگند : هرگاه زندگی باب میل ما ها پیش نمیرود و ما که میخواهیم خوب باشیم نمیشود چون در طول روز تهمت میزنیم و غیبت میکنیم برای مثال من چند روز پیش ماژیک مورد علاقه ام گم شده و چون دوستش داشتم بسیار ناراحت شدم و به دوستم که دوست صمیمیم بود تهمت بدی زدم که فکر کنم از افکار من بدش امد و ناراحت شد و با این وجود که دیگر ماژیکم را پیدا نکردم میدانم که او بر نداشته و گم کرده ام.

  فاطمه جلالی شاکر : 1) ساحت باغ شما چقدر است؟ 2) چه درختانی در باغ پرورش می دهید؟ 3_محصول خود را چگونه به بازار می فروشید؟ 4) آیا شما خود را بیمه محصولات کشاورزی کرده آید؟ 5) آیا در سالی محصول شما دچار یخ زدگی یا گرما زدگی و… شده است؟.

  زهرا : ما هرگز نباید باخود پیش‌فرض های ذهنی به همراه داشته باشیم زیرا از درستی یا نا درستی آن بی خبر هستیم وممکن است موجب گناه شویم پس باید اول تر از همه از حقیقت باخبر شویم.

  سلیمان : روزی روان نویسم را که هدیه یکی از عزیزانم بود، گم کردم. فکر میکردم دوستم آن را برداشته است چون از آن خوشش می آمد. امّا بعد روان نویسم درخانه مادر بزرگم پیدا شد.

  رامین هرمزی : ماهرگز نبایدباخودپیش فرض های ذهنی به همراه داشته باشیم زیراازدرستی یانادرستی آن بی خبرهستیم وممکن است موجب گنا شویم پس بایداول تراز همه ازحقیقت باخبر باشیم.

  زهرا : داشتن محدودیت دانسته باعث می شود که ما در ذهن خود با آن داستان بسازیم و موجب گناهی بزرگ شویم و بعد از این که پشیمان می شویم.

  طاها : مثل انیشتین وقتی هسته اتم رو شکافت از کاری که کرده بود پشیمون شد چون اون اتم باعث می‌شد که بشریت نابود شود.

  پریسا عبدالله پور : صدای آبشار مانند موسیقی است همان طور که می گویند موسیقی غذای روح و روان است هنگامی که صدای آبشار را می شنوم احساس میکنم که در بهشت هستم . پریسا عبدالله پور از شهر زیبای بوکان.

  ناشناس : بله یک روز با دوستم داشتیم راه میرفتیم یکی از دوستام زد توی سر من بعد من یکی دیگر دیگر را زدم و با او قهر کردم.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها و قضاوت نادرست

  پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها و قضاوت نادرست

  ستاره | سرویس علوم - قضاوت‌های اشتباه با زمینه‌ی پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها از جمله خطاها و آسیب‌های رفتاری است که می‌تواند به نتیجه گیری اشتباه از اتفاقات یا آسیب رساندن به روابط انسانی منجر شود. در ادامه به ذکر چند مورد از پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها و قضاوت نادرست اشاره خواهیم کرد.

  ۱. محدودیت دانسته ها و قضاوت نادرست در روابط انسانی

  همانگونه که تا اینجا متوجه شدید، یکی از آسیب‌هایی که در اثر پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها و قضاوت نادرست می‌تواند بوجود آید، آسیب در روابط انسانی است. در واقع پیشداوری‌ها در مورد رفتار، گفتار و حتی نیت و اندیشه دیگران آسیبی رفتاری است که رواج آن پیکر فکری و روانی اعضای جامعه و روابط بین فردی و مدنی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  ۲. محدودیت دانسته ها و مسائل اقتصادی

  بجز روابط انسانی، محدودیت دانسته ها می‌تواند اثرات خود را در مسائل اقتصادی نیز نشان دهد. بطور مثال زمانی که شما بدون آگاهی از روش سرمایه گذاری در بازارهای مالی مانند بازار بورس، وارد آن‌ها شوید، ممکن است بخاطر محدودیت دانسته‌های خود تصمیم‌های اشتباهی کرده و سرمایه خود را از دست بدهید. بنابراین شما برای هر نوع تصمیم گیری به دانسته‌های کافی نیاز دارید.

  ۳. پیش فرض اشتباه در انتخاب دوست

  ممکن است بطور ناخوداگاه و با اطلاعاتی که از قبل از دیگران دریافت کرده‌اید، پیش فرض های ذهنی اشتباهی در شما شکل گرفته باشد. بطور مثال ممکن است به شما اینگونه القا شده باشد که افرادی که اهل فلان شهر یا فلان محله هستند، فلان خصلت مثبت یا منفی را دارند و به این ترتیب شما با این پیشفرض‌ها نسبت به ایجاد دوستی با آن افراد تصمیم بگیرید و در نهایت متوجه شوید که چنین پیش فرض‌هایی از اساس اشتباه بوده و شما را دچار خطا کرده است. بنابراین شاید لازم باشد همیشه قبل از تصمیم گیری، پیش فرض‌های ذهنی خود را بازبینی کنید.

  ۴. انتخاب رشته تحصیلی

  یکی دیگر از مواردی که ممکن است افراد با پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها در آن دچار قضاوت و نتیجه گیری اشتباه شوند، انتخاب رشته تحصیلی و به تبع آن انتخاب شغل نامناسب است. بطور مثال ممکن است شما با این فرض که رشته پزشکی یکی از پردرامدترین شغل‌های حال حاضر است، به سراغ رشته تجربی رفته و در نهایت نیز در دانشگاه رشته پزشکی قبول شوید، ولی وقتی بطور عملی وارد این رشته شدید متوجه شوید که شما علاقه خاصی به این حرفه ندارید و صرفا با پیش فرض های ذهنی خود این انتخاب اشتباه را کرده باشید.

  ۵. محدودیت دانسته ها و ضررهای آن

  یکی دیگر از چیزهایی که باعث می‌شود تا انسان‌ها تصمیم های اشتباهی بگیرند یا کارهایی انجام دهند که به ضرر آن‌ها تمام می‌شود، محدودیت دانسته ها است. بطور مثال اگر فردی از شهرهای کوچک به تهران سفر کند و از محدوده های ترافیکی موجود در آن اطلاعات کافی نداشته باشد، ممکن است با ورود با خودروی خود به برخی خیابان‌ها توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه شود. بنابراین در چنین مواردی محدودیت دانسته ها موجب ضرر خواهد شد.

  آیا شما موارد دیگری سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها با قضاوتی نادرست منجر شده باشد؟ لطفا دیدگاه های خود را از طریق ارسال نظر با ما و سایر مخاطبین ستاره به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید