این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ارزش انسان به علم اوست و ارزش علم به معلوم است و هر انسانی به اندازه علمش ارزش دارد

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ارزش انسان به علم اوست و ارزش علم به معلوم است و هر انسانی به اندازه علمش ارزش دارد را از این سایت دریافت کنید.

  درباره سخن " قیمت هر کس به قدر علم اوست "

  مفهوم جمله قیمت هر کس به قدر علم اوست،فارسی هفتم، قیمت هر کس به قدر علم اوست یعنی چه، معنی جمله قیمت هر کس به قدر علم اوست،مفهوم قیمت هر کس به قدر علم اوست

  درباره سخن ” قیمت هر کس به قدر علم اوست “

  مهارت نوشتاری ارسال دیدگاه

  مفهوم جمله ” قیمت هر کس به قدر علم اوست “

  در این پست قصد داریم شما را با مفهوم و شرح جمله ” قیمت هر کس به قدر علم اوست ” آشنا کنیم. با دانشچی همراه باشید.

  قدر و قیمت انسان ها به اندازه علم و دانش آنهاست، لذا انسان باید از مطالعه کتب مفید غفلت نکند، چرا که کتاب غذای روح انسان است. حسب و نسب، مقام و مال و پست‏ ها ى اجتماعى و رسمى هیچ‏ کدام دلیل بر ارزش انسان نیست. ارزش واقعى انسان را کارهاى مهمى تشکیل مى‏ دهد که از عهده آن بر مى ‏آید.

  جراحى بسیار ماهر، معلمى شایسته، شاعرى توانا، نویسنده‏ اى قوى و فقیهى ماهر که مى ‏تواند مردم را به احکام الهى آشنا سازد ارزش آنها به قدر همان کارى است که به خوبى از عهده آن بر مى ‏آیند. نه تنها در نزد مردم چنین است، در نزد خداوند هم کسانى قیمت و ارزش دارند که اعمال شایسته‏ تر و مجاهدت‏ هاى بیشتر و اصلاحات بهترى انجام مى‏ دهند.

  علم و دانش دو بالی هستند که انسان می تواند با آنها تا بیکران پرواز کند.ارزش هر انسان با چگونگی به کارگیری آنها معین می شود.علم و دانش، آگاهی و معرفت او را به جایی می رسانند که حتی فرشتگان هم بدان دست نمی یابند.هر چه دانایی انسان بیشتر شود، نقش رهبری او در زندگی پر رنگ تر می شود.

  بسیار اتفاق افتاده که با دیدن شخصی و یا صحبت کردن کسی، به دانش وی پی برده اید. این مسئله بیانگر این نکته است که هر دانشی که انسان فرا می گیرد در رفتار او نمود پیدا می کند و از کردار بسیاری از افراد می توان به میزان علم آنها پی برد. در ارزش علم همین بس که خداوند متعال در سوره زمر ایه ۱۱ می فرماید:«قُل هَل یستَوی الذَّینَ یعلَمُونَ و الذین لا یعلَمُونَ …؛بگو یا کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند برابر هستند؟…»

  از همان ابتدا که بشر آفریده شد، شروع به یادگیری کرد.خداوند می فرماید:«و عَلَّمَ ادَمَ الاَسماءَ کُلَّها…؛ و آموخت (یاد داد) به آدم همه نام ها را …» فرشتگان دانستند که مقام انسان با دانشی که خداوند به او عطا کرده است از ملائکه بالاتر است؛ لذا انسان باید قدر خود را بداند و از دانشی که در اختیار دارد، استفاده درست ببرد.

  دانش، انسان را به سوی کمال هدایت می کند.افرادی که در زندگی درست فکر می کنند، گفتار عاقلانه دارند و خوب قضاوت می کنند،در برخوردهای اجتماعی دیگران را به خود جذب می کنند. آنها شمعی هستند که می سوزند تا دنیای تاریک جهل و نادانی را با دانش خود روشن کنند و خفتگان را بیدار کنند؛ زیرا که می دانند سودجویان همواره سعی دارند، افرادی را در جهل و بی خبری نگاه دارند تا بدین وسیله راه نفوذ و تسلط زورگویانه خود را بر آنها باز کنند

  قیمت هر کس به قدر علم اوست_ دانشچی

  اشتراک گذاری: Telegram Email WhatsApp Copy Link Gmail LinkedIn

  ≡≡مطالب پیشنهادی≡≡≡≡≡≡≡≡

  معنی ضرب المثل ” وقت را غنیمت دان، آنقدر که بتوانی “ معنی ضرب المثل ” پشیمان نگردد کس از کار نیک “ معنی ضرب المثل ” دوستی با مردم دانا نکوست ” + داستان مفهوم ضرب المثل ” از محبت خار ها گل می شود ” + داستان ۳ انشا درباره‌ شانس – مهارت نوشتاری ۴ انشا درمورد گذشت، فداکاری و ایثار

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  ارزش انسان‌ها به دانایی آنهاست

  گروه اجتماعی: امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه هر علمی باید انسان را به عظمت حق‌تعالی رهنمون شود، گفت: از روایت رسیده از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصوم(ع) نیز چنین بر می‌آید که در ارزش‌گذاری انسان‌ها، آن کسی که علم بیشتری داشته باشد ارزش بالاتری دارد و ارزش هرکس به اندازه دانسته‌های اوست.

  ارزش انسان‌ها به دانایی آنهاست

  ارزش انسان‌ها به دانایی آنهاست گروه اجتماعی: امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه هر علمی باید انسان را به عظمت حق‌تعالی رهنمون شود، گفت: از روایت رسیده از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصوم(ع) نیز چنین بر می‌آید که در ارزش‌گذاری انسان‌ها، آن کسی که علم بیشتری داشته باشد ارزش بالاتری دارد و ارزش هرکس به اندازه دانسته‌های اوست.

  به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده امام جمعه موقت اهواز در آیین آغاز سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ دانشگاه شهید چمران اهواز که امروز، دوشنبه ۱۲ مهرماه در آمفی‌تئاتر شهید مطهری دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به تقارن آغاز ماه محرم با مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه شهید چمران ابراز امیدواری کرد که در این ایام همه به امام حسین(ع) و اصحاب و یارانش نزدیک‌تر شویم و با مروری بر آیات و روایات در موضوع علم اظهار کرد: خداوند در آیه ۲۸ سوره فاطر «إِنَّمَا يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ؛ بندگان خدا تنها دانايانند كه از او مى‏ ترسند» می‌فرماید که خشیت از خداوند متعال برای علما و دانشمندان است و از این آیه ارزش دانشمندان و رسالت علم معلوم می‌شود.

  وی با بیان این‌که رسالت علم آن است که ما رابه مقام خشیت الهی برساند، در توضیح تفاوت میان خشیت و خوف به تفسیر استاد مطهری اشاره کرد و گفت: خشیت، پی بردن به عظمت خداوند متعال است، به گونه‌ای که این آگاهی مانع از آن شود که شخص بر خلاف آنچه خداوند می‌خواهد رفتار و گفتاری داشته باشد؛ اما خوف عاقبت‌نگری است به عبارت دیگر عملی که شخص انجامی می‌دهد، چه عواقبی در پی دارد.

  امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: در واقع خشیت توجه به عظمت خداوند است و بر این اساس معلوم می‌شود که هر علمی باید انسان را به عظمت حق‌تعالی رهنمون شود. از روایت رسیده از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصوم(ع) نیز چنین بر می‌آید که در ارزش‌گذاری انسان‌ها، آن کسی که علم بیشتری داشته باشد ارزش بالاتری دارد و ارزش هرکس به اندازه دانسته‌های اوست.

  حسن‌زاده با اشاره به پایه‌گذاری نهضت عظیم علمی و گسترش آن از سوی امام جعفر صادق(ع) خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های امروز ما بخصوص دانشگاه شهید چمران که نماد حضور دانشگاهیان در دوران دفاع مقدس است، سه رسالت بر عهده دارند. که شامل همه اقشار دانشگاهیان، اعم از استادان، دانشجویان و کارکنان و همه نهادهای دانشگاهی است.

  وی رسالت نخست دانشگاه‌ها را ارتقاء علمی عنوان کرد و گفت: پیش از انقلاب دانشگاه‌های بسیار خوبی در کشور وجود داشت اما پس از انقلاب یک جهش و نه پیشرفت، در حوزه دانشگاه‌ها اتفاق افتاد. پیشرفت را همه دارند و مسأله مهمی نیست اما پس از انقلاب یک جهش مطابق استانداردهای بین‌المللی و در سطح جهانی اتفاق افتاد. این رشد علمی که رهبر انقلاب نیز بر آن بسیار تأکید دارد، از مهم‌ترین پایه‌های اقتدار هر کشور و چیزی است که یک جامعه برای توسعه همه‌جانبه و پایدار به آن نیاز دارد.

  امام جمعه موقت اهواز افزود: رسالت دوم دانشگاه‌ها در موضوع تهذیب است؛ زیرا دانشگاه‌ها باید محلی برای رشد دانشجویان باشند و همچنان که پس از فارغ‌التحصیلی بر دانسته‌ها و بار علمی دانشجو افزوده می‌شود،‌ بر قوت روحی او نیز اضافه شود که با توجه به وجود اساتید توانمند در سراسر کشور، تحقق این امر دور از انتظار نیست.

  حسن‌زاده رسالت سوم را ایجاد روحیه انقلابی در دانشگاه‌ها و حوزه علمیه دانست و افزود: هر کجا که پیشرفت علمی صورت گرفته است، با تکیه بر این روحیه یعنی ایثار و فداکاری بوده است؛ نباید خود را فقط منحصر به ساعات اداری و تدریس بدانیم؛ با روحیه انقلابی پیشرفت‌های بسیاری حاصل خواهد شد.

  وی تصریح کرد: در موضوع تولید علم، توفیقات کشور در مذاکرات هسته‌ای علی‌رغم انتقادات وارده، مرهون ۲ مسأله، یکی دلاوری‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و دیگری پیشرفت‌های علمی دانشگاهیان بوده و در واقع پشتوانه مذاکره‌کنندگان ما در وهله اول رزمندگان و دوم پیشرفت‌های دانشگاه‌ها در علوم هسته‌ای بوده است. اگر نمی‌توانستیم در این حیطه کاری انجام دهیم و تنها متکی به کشورهای پیشرفته بودیم، نمی‌توانستیم در مذاکرات به توفیقی دست یابیم.

  امام جمعه موقت اهواز همچنین با اشاره به ویژگی‌های شهید دکتر چمران، خاطرنشان کرد: شهید چمران سه ویژگی بارز داشت، اول آن‌که یک دانشمند بود که در بهترین دانشگاه‌ها و با برترین رتبه‌های علمی تحصیل کرد. دوم آن‌که اهل سیر و سلوک و یک عارف، نماد شهدای عارف و یک شهید دانشمند بی‌ادعا بود. سومین ویژگی این شهید نیز آن بود که اهل جهاد و مبارزه با دشمن بوده است.

  حسن‌زاده با بیان این‌که این سه ویژگی بارز شهید چمران که اسم این دانشگاه به نام او مزین شده است، رسالت سنگینی را برای دانشگاهیان ایجاد می‌کند، گفت: لازم است نه تنها دانشگاه‌های استان و دانشگاه شهید چمران را به آن جایگاه‌های علمی در خور آن‌ها برگردانیم بلکه بیش از گذشته همه با هم برای رشد و اعتلای دانشگاه‌های کشور و استان تلاش کنیم.

  منبع مطلب : khouzestan.iqna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید