این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  از داخل آن می توانید مورد نظر خود را انتخاب کنید بیشتر فروشگاه ها آن را دارند شهربانو

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  از داخل آن می توانید مورد نظر خود را انتخاب کنید بیشتر فروشگاه ها آن را دارند شهربانو را از این سایت دریافت کنید.

  فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت

  انتخاب بین فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت گاهی اوقات دشوار می‌شود. بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند باید کدام یک را برای خرید انتخاب کنند؟

  فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت، کدامیک برای خرید گزینه‌ی مناسب‌تری هستند؟

  مطالب آموزشی ۲۹ دی ۱۳۹۹

  مقدمه

  فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت ، کدام بهتر است؟ امروزه دیگر مشغله ی افراد باعث شده است که آنها نتوانند مانند گذشته برای خرید مایحتاج خود مدام جا به جا شوند یا از مغازه‌های مختلف خریداری کنند. شرایط ایجاب می‌کند به دنبال فروشگاه‌هایی باشند که نیازهای آنها را یکباره و یکجا برآورده می‌کند و لزوم مراجعه به سایر مغازه‌ها را از بین ببرد. اینجا است که این سوال پیش می‌آید: فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت، کدامیک بهتر نیازهای افراد را تامین می‌کنند؟

  فروشگاه زنجیره‌ای چیست؟

  فروشگاه‌های زنجیره‌ای به گروهی از فروشگاه‌های خرده فروشی مشابه هم گفته می‌شود که کالاهای یکسانی را به فروش می‌رسانند. تمام این مغازه‌ها یا شعب، تحت کنترل دفتر مرکزی بوده و شعبات آن در نقاط مختلف شهر یا حتی در مناطق مختلف کشور افتتاح می‌شوند. این فروشگاه‌ها همگی کالاهای مشابهی را از دفاتر مرکزی دریافت کرده و به فروش می‌رسانند.

  سوپرمارکت چیست؟

  سوپرمارکت یک مغازه خصوصی است که طیف گسترده‌ای از مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و محصولات خانگی را به صورت دسته بندی شده ارائه می‌دهد. در تعریف، سوپرمارکت از مغازه‌هایی که قدیم به آنها بقالی گفته می‌شد، بزرگتر است و افراد انتخاب وسیع‌تری نسبت در آنها دارند، اما از نظر دامنه‌ی کالاهای تجاری، کوچکتر و محدودتر از یک فروشگاه زنجیره‌ای هستند.

  افراد زیادی در انتخاب بین فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت تردید دارند. آنها نمی‌دانند خرید از این فروشگاه‌ها می‌تواند چه مزایایی داشته باشد و چرا باید آنها را انتخاب کنند.

  فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت؟

  چرا افراد باید فروشگاه‌های زنجیره‌ای را انتخاب کنند؟ یا چرا در رقابت انتخاب بین فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت، فروشگاه زنجیره‌ای می‌تواند گزینه‌ی بهتری باشد؟ در ادامه مزایای خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمده است که به شما در درک بهتر این تفاوت‌ها کمک می‌کند.

  تنوع محصولات

  یکی از اصلی‌ترین دلایل انتخاب فروشگاه زنجیره‌ای برای خرید، تنوع بالای محصولات در آن است. بسیاری از مایحتاج روزمره‌ی شما از مواد خوراکی گرفته تا مواد شوینده و حتی ابزارها و وسایل را می‌توانید به آسانی در این فروشگاه‌ها تهیه کنید. چیدمان مناسب این محصولات در قفسه‌های مرتب و دسته بندی شده به شما کمک می‌کند که به عنوان یک خریدار بتوانید راحت‌تر بین محصولات مختلف گشت بزنید و آنها را دقیق‌تر بررسی کنید. این شیوه‌ی ارائه و قفسه بندی، به شما کمک می‌کند که به راحتی و در زمان کوتاه‌تری به رنج وسیعی از محصولات دسترسی داشته باشید. این در حالی است که در مغازه‌های قدیمی برای خرید هر کدام از این دسته‌ها باید به یک مغازه‌ی جداگانه مراجعه می‌کردید.

  استفاده از تخفیفات همیشگی

  یکی دیگر از برتری‌های این فروشگاه‌ها در جنگ انتخاب بین فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت، وجود تخفیفات همیشگی است. چیزی که در بیشتر سوپرمارکت‌ها، شاهد آن نیستید. از آنجایی که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، دست واسطه کوتاه است و محصولات از دفتر مرکزی تهیه می‌شوند و فرایند تامین و ارائه‌ی کالا در آنها بسیار با سوپرمارکت‌ها متفاوت است، آنها می‌توانند به طرق مختلف اقدام به سرشکن کردن هزینه‌های خود کنند و منابع مالی که از طریق این حرکت عایدشان می‌شود را به صورت تخفیف‌های دوره‌ای روی بعضی از کالاهای پرمصرف ارائه دهند.

  این در حالی است که در سوپرمارکت‌های قدیمی به دلیل شیوه‌ی تامین منابع، این امکان برای مغازه‌دار وجود ندارد. بعلاوه مزیت دیگری که خاص فروشگاه‌های زنجیره‌ای است این است که شما می‌توانید از مزایای خریدهای بیشتر از این مجموعه بهره‌مند شوید. به هر میزان که از این فروشگاه‌ها خریداری کنید، کارت‌های تخفیف یا وفاداری بیشتری دریافت می‌کنید. در بسیاری از این فروشگاه‌ها به شخص شما یک کد اختصاصی خرید داده می‌شود و از آن پس میزان خریدهای شما به صورت امتیاز در حساب کاربریتان ذخیره می‌شود و می‌توانید به عنوان یک مشتری وفادار از مزایای شرکت در قرعه‌کشی یا خریدهای بیشتر یا تخفیفات بالاتر بهره‌مند شوید.

  کنترل کیفی محصولات

  بحث بعدی که در مورد فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار رعایت می‌شود، بحث کنترل کیفی محصولات است. بیشتر این فروشگاه‌های بزرگ متخصصینی دارند که با انجام آزمایشات مربوطه می‌تواند سلامت محصولات را تایید نمایند. در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تنها به نتایج شرکت‌های تولید کننده بسنده نمی‌شود و محصولات یک بار دیگر، از هر نوعی که باشند توسط متخصصین نیز کنترل و آزمایش می‌شوند. این بررسی‌های دقیق و سخت‌گیرانه، تولید کنندگان را نیز وادار می‌کند که نسبت به ارتقای کیفیت محصولاتشان به سطح استاندارد موردنظر، اقدام نمایند.

  بعلاوه به دلیل وجود رقابت‌های درون صنفی بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای مختلف، آنها مجبور می‌شوند که برای جذب مشتری بیشتر به مسئله‌ی کنترل کیفیت محصولات اهمیت دهند. در شرایطی مثل شرایط بهداشتی کنونی، لزوم انجام این کنترل‌ها بسیار بیشتر به نظر می‌رسد. پس در حین انتخاب بین فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت، اگر به فکر سلامت هر چه بیشتر محصولات هستید حتماً یک فروشگاه زنجیره‌ای را انتخاب کنید.

  به روز بودن محصولات

  یکی دیگر از مزایای فروشگاه‌های زنجیره‌ای، به روز بودن محصولات است. شما می‌توانید محصولات جدید و متنوعی را در این فروشگاه‌ها پیدا کنید. محصولاتی که هرگز نمی‌توانید در یک سوپرمارکت ببینید. بسیار پیش می‌آید که برای خرید محصولی به یک سوپرمارکت مراجعه کنید و با این حرف روبه رو شوید که این محصول در این منطقه مشتری ندارد و در نتیجه آن را ندارند. اما در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دلیل تنوع بالای مشتریانِ مراجعه کننده، شما می‌توانید با طیف وسیعی از محصولات روبه‌رو شوید.

  منبع : hyperfamili.com

  نحوه بازیابی داده‌های بازی و برطرف کردن خطاهای دیگر در «بازی‌های Google Play»

  با نحوه بازیابی میزان پیشرفت بازی در «بازی‌های Google Play» آشنا شوید و مطمئن شوید داده‌های بازی در همه دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شود.

  نحوه بازیابی داده‌های بازی و برطرف کردن خطاهای دیگر در «بازی‌های Google Play»

  وقتی با «بازی‌های Google Play» به سیستم وارد شوید، برخی بازی‌ها به‌طور خودکار میزان پیشرفتتان را ذخیره می‌کنند. اگر بازی این اطلاعات را به‌طور خودکار ذخیره می‌کند، می‌توانید داده‌های بازی را همگام‌سازی کنید و بازی را از همان‌جایی که رها کرده‌اید ادامه دهید. اگر تلفن Android جدیدی خریداری کردید، برای بازیابی میزان پیشرفت بازی، با همان حسابی که قبلاً استفاده می‌کردید به سیستم وارد شوید.

  نحوه بازیابی میزان پیشرفت بازی در «بازی‌های Play»

  اگر پیشرفتتان را در بازی از دست داده‌اید، ببینید آیا بازی‌تان از «بازی‌های Google Play» استفاده می‌کند یا نه و مطمئن شوید با حساب درست به سیستم وارد شده باشید. این مراحل را امتحان کنید:

  در تلفن یا رایانه لوحی Android، برنامه «فروشگاه Play» را باز کنید؛

  بازی موردنظر را جستجو کنید و صفحه جزئیات آن را باز کنید؛

  زیر تصاویر پیش‌نما، روی بیشتر بخوانید ضربه بزنید. در پایین، به‌دنبال «از «بازی‌های Google Play» استفاده می‌کند» برگردید؛

  اگر بازی موردنظر از «بازی‌های Google Play» استفاده می‌کند، بازی را باز کنید و صفحه «جوایز» یا «تابلوهای امتیازات» را پیدا کنید؛

  اگر «جوایز» یا «تابلوی امتیازات» را پیدا نکردید، مراحل پاک کردن فضای ذخیره‌سازی را در زیر دنبال کنید. در مرحله ۳، به‌جای «بازی‌های Google Play»، بازی موردنظر را انتخاب کنید؛

  در صفحه «جوایز» یا «تابلوهای امتیازات»، برای دیدن اینکه از کدام حساب استفاده می‌کنید، در بالا روی تصویر نمایه ضربه بزنید؛

  اگر این حساب با حسابی که قبلاً استفاده می‌کردید یکسان نیست، به صفحه قبل برگردید و روی «بیشتر» خروج از سیستم ضربه بزنید؛

  بازی را دوباره باز کنید و با حساب درست به سیستم وارد شوید.

  نکته: همه بازی‌ها به‌طور خودکار پیشرفتتان را ذخیره نمی‌کنند. اگر این مراحل کارساز نبودند، مستقیماً با برنامه‌نویس تماس بگیرید.

  برای اینکه میزان پیشرفت بازی پاک نشود

  در تلفن یا رایانه لوحی Android، برنامه «بازی‌های Play» . را باز کنید؛

  در بالا، روی «بیشتر» تنظیمات ضربه بزنید؛

  در بخش «شناسه بازیکن»، حسابی را که وارد سیستم شده است می‌بینید؛

  اگر اطلاعات حساب نادرست است:روی نشانی ایمیل خود ضربه بزنید، سپس حساب درست را انتخاب کنید.

  «ورود خودکار به سیستم بازی‌های پشتیبانی‌شده» را روشن کنید.  با این حساب به سیستم بازی‌های جدید وارد خواهید شد.

  رفع مشکلات «Google Play فوری»

  بازی‌هایی که برای «Google Play فوری» طراحی شده‌اند، دکمه «بازی کردن فوری» یا «امتحان کردن» دارند که به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نصب بازی، آن را باز کنید و فوراً بازی کنید. اگر با برنامه‌های فوری مشکل دارید، می‌توانید انصراف دهید و دوباره در آن شرکت کنید. با نحوه انصراف دادن و شرکت کردن آشنا شوید.

  رفع سایر خطاها در «بازی‌های Play»

  پاک کردن فضای ذخیره‌سازی برنامه «بازی‌های Play»

  برنامه «تنظیمات» دستگاه را باز کنید؛

  روی برنامه‌ها و اعلان‌ها دیدن همه برنامه‌ها ضربه بزنید؛

  به پایین پیمایش کنید و روی بازی‌های Google Play ضربه بزنید؛

  روی فضای ذخیره‌سازی پاک کردن فضای ذخیره‌سازی ضربه بزنید؛

  برنامه «بازی‌های Play» را دوباره باز کنید.

  همچنین می‌توانید این مراحل را دوباره امتحان کنید و خدمات Google Play یا بازی‌ای را که با آن مشکل دارید انتخاب کنید.

  دستگاهتان را راه‌اندازی مجدد کنید

  دکمه «روشن/ خاموش» را فشار دهید و نگه دارید تا منو ظاهر شود؛

  روی خاموش کردن یا بازراه‌اندازی (اگر جزء گزینه‌ها است) ضربه بزنید؛

  در صورت لزوم، دکمه روشن/ خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه دوباره روشن شود.

  اگر همچنان با مشکل مواجه‌اید

  اگر این مراحل مؤثر نبودند، دیگر مراحل عیب‌یابی را ببینید.

  منبع : support.google.com

  ۱۰ معما که نشان می‌دهد ذهن ما نقص دارد! + جواب

  در مطلب زیر تعدادی معمای به شدت ساده را فهرست کرده‌ایم. ببینید به چند معما می‌توانید جواب درست بدهید؟

  ۰۰:۰۱ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۷۷۴۰۴۱۳

  وب‌گردی وبگردی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  ۱۰ معما که نشان می‌دهد ذهن ما نقص دارد! + جواب

  در مطلب زیر تعدادی معمای به شدت ساده را فهرست کرده‌ایم. ببینید به چند معما می‌توانید جواب درست بدهید؟

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ما ذهن ناکاملی داریم. ذهنی که در مواجهه با مسائلی بسیار ساده، به طرز خنده‌داری اشتباه می‌کند. با این وجود، ما به این ذهن ساده به شدت اعتماد داریم. فکر می‌کنیم چیز‌هایی که به یاد می‌آوریم را واقعا به یاد می‌آوریم، در حالی که بسیاری از خاطرات ما جعلی هستند و در ذهنمان ساخته می‌شوند.

  فکر می‌کنیم که برای پدیده‌ها توجیه عقلانی داریم؛ و تقریبا همه ما‌ها فکر می‌کنیم از میانگین جامعه باهوش‌تر هستیم.

  طرف مقابل ما هر کس که باشد، مشتری، همسر، همکار، کارمند یا رئیس، توقع داریم چیزی را فراموش نکند، دچار اشتباه‌های مسخره نشود و همیشه دلایل عقلانی را به احساسات زودگذر ترجیح بدهد. یعنی با وجود آن که ذهن ما عملکردی بد و ضعیف دارد، توقع داریم که دیگران همیشه با ذهنی آماده و فعال، وظایف خود را به درستی انجام دهند.

  اگر می‌خواهید به تحلیل بازارسرمایه بپردازید، خانه بخرید، برای آینده فرزندانتان تصمیم بگیرید یا یک پاکت شیر بخرید، بد نیست قبل از هرچیز، کمی با ساختار مغز خود آشنا شوید.

  در اینجا تعدادی معمای به شدت ساده را فهرست کرده‌ایم. ببینید به چند معما می‌توانید جواب درست بدهید؟

  ۱- معمای قیمت توپ

  یک فروشگاه می‌گوید قیمت یک راکت با یک توپ، ده و پانصد است. راکت از توپ ۱۰ تومان گران‌تر است. قیمت هر توپ چقدر است؟

  خیلی ساده به نظر می‌رسد، نه؟

  ۲- نیویورک در بهار

  آیا می‌توانید بگویید در این تابلو چند اشتباه املایی وجود دارد؟ عیب ندارد، از گوگل استفاده کنید و املای لغات را چک کنید.

  در پایان این نوشته، جواب تمام معما‌ها وجود دارد. اما سعی کنید خودتان جواب سوالات را پیدا کنید. دست‌کم چند دقیقه به آن‌ها فکر کنید.

  ۳- قدرت تشخیص رنگ

  به این کلمات دقت کنید. ماشین، تایر، صندلی، چراغ، موتور، زنجیر، لبنیات، تسمه، فرمان

  سعی کنید به یاد بسپارید که هر وسیله با چه رنگی نوشته شده است. وقتی تمام رنگ‌ها را حفظ کردید، بدون آن که دوباره به کلمات نگاه کنید، این کلمات را روی کاغذ بنویسید.

  روغن، موتور، بوق، ماشین، تسمه، بنزین، فرمان، لبنیات، چراغ، کمربند، لاستیک، زنجیر، پیستون

  حالا رنگ هر کلمه را در مقابلش بنویسید. (برای کلمات جدیدی که در لیست بالا نبوده‌اند، بنویسید سفید)

  چند مورد را به یاد می‌آورید؟

  ۴- چیز‌های رنگی

  از دوست خود بخواهید روی یک تکه کاغذ اسم ۲۰ چیز زردرنگ را بنویسد. با کرنومتر زمان بگیرید و ببینید نوشتن این ۲۰ چیز چقدر از او زمان می‌گیرد.

  حالا روی یک برگه دیگر از یک تا بیست بنویسید. این بار قرار است او اسم ۲۰ چیز سفید را بنویسد. اما برایش دو مثال بزنید: ۱- شیر ۲-برف. چقدر طول می‌کشد که بتواند ۱۸ مورد دیگر را هم بنویسد؟

  وقتی برایش مثال می‌زنید، این کار بیشتر از قبل طول می‌کشد!

  ۵- تفکر بدون محدودیت

  به این ۹ نقطه نگاه کنید.

  آیا می‌توانید بدون برداشتن خودکار از روی کاغذ و تنها با ترسیم ۴ خط، تمام دایره‌ها را به هم وصل کنید؟

  اگر موفق شدید، حالا سعی کنید این کار را تنها با ترسیم سه خط انجام دهید.

  توجه کنید که نباید از روی یک خط دوبار رد شوید.

  بچه‌های دبستانی به سادگی توانسته‌اند این سوال را حل کنند!

  ۶- نیلوفر غول‌آسا

  یک نیلوفر آبی غول آسا وجود دارد که در هر روز اندازه برگ آن دوبرابر می‌شود.

  اگر ۱۰۰ روز طول بکشد تا نیلوفر تمام سطح دریاچه را بگیرد، چند روز طول کشیده که نصف سطح دریاچه را بپوشاند؟

  تمام دریاچه صد روز، نصف دریاچه چند روز؟

  ۷- چه کسی به چه کسی نگاه می‌کند؟

  مارک به دیوید نگاه می‌کند، دیوید به سیمون.

  مارک متاهل است و سیمون مجرد.

  آیا در این شرایط یک فرد متاهل به یک مجرد نگاه کرده است؟

  ۸- برنامه‌ریزی تولید

  می‌خواهید برای تولید یک شرکت برنامه‌ریزی کنید.

  طبق تحقیقات شما، ۵ کارگر برای تولید ۵ دستگاه به ۵ روز زمان نیاز دارند.

  در این صورت ۳ کارگر برای تولید ۳ دستگاه به چند روز زمان نیاز دارند؟

  ۹- آزمون لیندا

  در یک نظرسنجی ۳۰ مهندس کامپیوتر و ۷۰ وکیل دادگستری شرکت کرده‌اند. یکی از شرکت کننده‌ها (به اسم لیندا) در توصیف خود نوشته است:

  «متاهل هستم، چهار فرزند دارم، خود را باهوش می‌دانم، به سیاست و مسائل اجتماعی توجهی ندارم. تفریحات مورد علاقه: ماهیگیری، جمع کردن کلکسیون ماشین‌های اسباب‌بازی و تماشای فیلم‌های علمی تخیلی.»

  به احتمال زیاد او مهندس کامپیوتر است یا وکیل؟ آیا می‌توانید بگویید احتمال این که او مهندس کامپیوتر باشد، چند است؟

  ۱۰- یک محاسبه خیلی ساده

  این مورد خیلی ساده است و حتی یک بچه دبستانی هم از عهده آن بر می‌آید. سعی کنید این معمای ساده را در ذهن خود حل کنید.

  عدد ۱۰۰۰ را در ذهن خود نگه دارید و به ترتیب اعداد زیر را به آن اضافه کنید:

  +۴۰ +۱۰۰۰ +۳۰ +۱۰۰۰ +۲۰ +۱۰۰۰ +۱۰

  نتیجه چه عددی است؟ ۵۰۰۰؟! اشتباه می‌کنید! یک بار دیگر حساب کنید.

  بیشتر بخوانیدمعما‌های چالش انگیز برای افرادی که دارای چشم‌های تیزبین هستند + جوابپاسخ معما‌ها

  قبل از آن که پاسخ‌ها را بخوانید به سوالات فکر کنید. اگر اشتباه کردید ایرادی ندارد. بیشتر افراد در مورد این معما‌ها اشتباه می‌کنند. مگر کسانی که معما‌ها را قبلا شنیده باشند.

  منبع : www.yjc.news

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 19 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید