این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اشتباه فغانی جام جهانی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اشتباه فغانی جام جهانی را از این سایت دریافت کنید.

  پشت پرده جالب حذف فغانی از جام‌جهانی

  بعد از مصاف پرتغال – اروگوئه فغانی اعلام کرد، احساس کرد در صحنه مورد اشاره مدافع تیم اروگوئه برای حفظ تعادل خود سود استفاده و مسیر توپ را تغییر داد و به همین دلیل به سود تیم پرتغال پنالتی اعلام کرد.

  مشرق نیوز

  جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - Dec 9 2022

  کد خبر 1443838

  تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲

  ۳۸ نظر چاپ ورزش

  پشت پرده جالب حذف فغانی از جام‌جهانی

  بعد از مصاف پرتغال – اروگوئه فغانی اعلام کرد، احساس کرد در صحنه مورد اشاره مدافع تیم اروگوئه برای حفظ تعادل خود سود استفاده و مسیر توپ را تغییر داد و به همین دلیل به سود تیم پرتغال پنالتی اعلام کرد.

  به گزارش مشرق، علیرضا فغانی چهارشنبه متوجه شد که دیگر شانسی برای قضاوت در بازی‌های جام جهانی دارد و به دلیل اشتباهی که در بازی پرتغال – اروگوئه داشت، می‌بایست دوحه را ترک کند.

  این در حالی است که ابتدا اشتباه علیرضا فغانی در این بازی برای فیفا جای تردید داشت و به همین خاطر این داور را تا پایان مرحله یک هشتم نهایی بازی‌ها در دوحه نگه داشت، اما کولینا بعد از نشست مشترکی که با اعضای کمیته داوران فیفا داشت، به این نتیجه رسید که اشتباه علیرضا فغانی محرز بود و بهتر است دوحه را ترک کند.

  بعد از مصاف پرتغال – اروگوئه علیرضا فغانی اعلام کرد، احساس کرد در صحنه مورد اشاره مدافع تیم اروگوئه برای حفظ تعادل خود سود استفاده و مسیر توپ را تغییر داد و به همین دلیل به سود تیم پرتغال پنالتی اعلام کرد. اعضای حاضر در اتاق VAR هم به علیرضا فغانی اعلام کردند که باید به سود تیم پرتغال پنالتی اعلام کند. این در حالی بود که علیرضا فغانی در جریان بازی تصمیم درستی گرفته بود و دستور به ادامه بازی داد.

  بیشتر بخوانید:

  پایان کار فغانی در جام جهانی/ تیم داوری ایران فردا برمی‌گردند

  بعد از محرز شدن تصمیم فیفا مبنی بر کنار گذاشتن علیرضافغانی داور اصلی اتاق VAR در جریان بازی پرتغال – اروگوئه خطاب به کولینا گفت علیرضا فغانی ابتدا تصمیم درستی گرفته بود و توصیه من باعث شد که نظرش تغییر کند اما رئیس کمیته داوران این ادله را قبول نکرد. به این خاطر که داور مسئول تصمیمات در جریان بازی است و براحتی می‌تواند نظر کمک داور ویدئویی را رد کند.

  علیرضا فغانی در حالی با دو قضاوت در جام جهانی ۲۰۲۲ دوحه را ترک می‌کند که در جام جهانی قبلی چهار قضاوت مهم به خصوص بازی رده بندی را پشت سر گذاشت و در سال ۲۰۲۲ فیفا می‌خواست او را به عنوان داور دیدار نهایی برگزیند اما یک اشتباه همه رویای او را به باد داد. البته که باید مقصر اصلی را فدراسیون فوتبال دانست، چرا که چند ماه پیش او را از لیست داوران بین المللی فوتبال ایران در سال ۲۰۲۳ کنار گذاشت. آنجا بود که تمرکز علیرضا فغانی بهم خورد.

  منبع: روزنامه خبر ورزشی

  اخبار مرتبط

  تاریخچه تقابل‌های انگلیس و فرانسه در جام جهانی +جدول

  پایان کار فغانی در جام جهانی/ تیم داوری ایران فردا برمی‌گردند

  واکنش فدراسیون فوتبال به آخرین وضعیت کی‌روش

  تماس تاج با مدیران فیفا درمورد فغانی

  چرا فدراسیون فوتبال عذرخواهی نکرد؟

  تصمیم فغانی اشتباه نبود

  برچسب‌ها

  علیرضا فغانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

  ویژه نامه جام جهانی 2022 قطر

  نظر شما

  نظر شما نظرات

  انتشار یافته: 38 در انتظار بررسی: 9 غیر قابل انتشار: 0

  حسین ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷

  70 0 پاسخ

  مگه ایشون مهاجرت نکرده به استرالیا، پس را میگید ایرانی.

  34 0

  ایشان تابعیت ایرانی ندارد . چرا می گویید که ایرانی است ؟ هر که خود را ایرانی مداند ، تابعیت ایرانی بگیرد .

  23 0

  وزارت خارجه کشور باید برخورد دولت آلمان با افراد آزادی خواه که قصد تغییر رژیم دیکتاتور آلمان رو داشتن و هنوز کاری نکردن رو رسماً محکوم کنه. چرا ما همیشه باید مدافع باشیم . یکبار هم حمله کنیم. اینجوری دیگه در امور داخلی ما هم دخالت نمیکنند.

  5 0

  ایشان با توجه به سابقه ای که داشتند از طرف مسئولین فدراسیون فوتبال به عنوان نماینده ایران معرفی شده. وگرنه همچنان در استرالیا هستند

  2 3

  شما بر چه اساسی میگید تابعیت ایرانی نداره ؟ خودش گفته ؟

  صابر ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷

  12 1 پاسخ

  بقیه داورها هم ادمند. شاید فغانی بعدی یکی از این داورهای فعلی باشند.(البته فغانس هم فغانی قبلی نبود؛ هرچند داوریش همچنان تحسین برانگیز بنظر میرسید)

  0 2

  به شرطی که بتونیم چهارتا داور تربیت کنیم کمیته داوران ما حتی داور در سطح لیگ ایران هم نمیتونن تربیت کنن چه برسه به سطح جام جهانی فوتبال ایران در همه عرصه ها رو به نابودی می‌ره ...

  هموطن ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷

  30 1 پاسخ

  ازش دفاع الکی نکنید ....تمرکز نداشت قبول نمی کرد

  2 3

  منظور از تمرکز در صحبت ایشون بنظرم همین رفتار فدراسیون فوتبال با وی بوده که به جای حمایت از وی روش حذف ایشون را پی بگیرید چون این فدراسیون بنظر من اگر نباشه فوتبال راهش رو راحتتر پیدا می‌کنه برای همین ایشون نگران ایجاد مشکل بعدی توسط فدراسیون بوده و البته در قضاوت اشتباه نکرده ولی باعث تاثیری گذاری در اقتدار وی شده. فیفا دارای کمبود قوانین در مورد var هست و بنظر من فغانی قربانی این کمبود قوانین شده

  سید ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷

  24 3 پاسخ

  یک داور بی ظرفیت که به واسطه غرورش ناشی از اندکی موفقیت در جام حهانی در روسیه با دست دادن به بانوان و مهاجرت و اقامت در استرالیا سقوطی بزرگ را پیش از بازنشستگی مجبور است تجربه کند! که تا بداند تُعِزُّ مَن تَشاءَ و تُذِلُِ مَن تَشاءُ ! محبوبیت، گرانقدری و عزّت را فقط خداوند به کسی می دهد و خداوند این خصائص را برای او باقی می گذارد! نه تعریف و تملق چهارتا روزی نامه چی از خدا بی خبر یا چند میکروفون و دوربین خبرگزاری های شیطانی!!!!

  آیدین ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷

  33 3 پاسخ

  مقصر خودش است تمرکزش به دلیل فلان و بهمان از دست داده یعنی چه؟اشتباه فنی محرز داشته.اگه شرایط مناسب نداشته چرا داوری کردی و حق تیمها رو ضایع کرده. اینا همش بهونه است.غرور آفت هر کسیه.عاقبت وطن فروشی که بدتر

  ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ 21 2 پاسخ

  با سلام داوری که وطنش ترک میکنه ومیره در کشور دیگری زندگی و داوری میکنه نباید بتونه در داخل کشور داوری وتاثیر گزار باشه بدبختی کشورما اینه که باید یجور به خارجیها وصل باشیم تا بتونیم در داخل پیشرفت کنیم،ادرکشور داورانی بمراتب عادلتر وبیطرفتر از ایشان داریم چرا از انها بعنوان نماینده در تورنمت های خارجی استفاده نمیشود ،چند کشور نام ببرید که نماینده داورانشان درجام جهانی دریک کشور دیگر ساکن و اشتغال دارد.واقعا ورزش و بخصوص فوتبال ما باید کامل پاکسازی شود از بنیان خراب است

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  پایان کار فغانی در جام جهانی/ تیم داوری ایران فردا برمی‌گردند

  کمیته داوران فیفا تصمیم گرفته در ۸ مسابقه باقی مانده جام جهانی به تیم داوری ایرانی قضاوت ندهد.

  جام جهانی

  راز موفقیت کرواسی در جام جهانی از دید لیواکوویچ

  تیته از تیم ملی برزیل خداحافظی کرد

  دالیچ: ما اینگونه هستیم/ گفتم ما را هرگز نباید دست کم گرفت

  تا دقیقه ۳۶؛ آرژانتین یک - هلند صفر

  لیواکوویچ باز هم بهترین بازیکن زمین شد

  چهارشنبه / ۱۶ آذر ۱۴۰۱ / ۱۸:۲۱

  دسته‌بندی: جهان ورزش

  کد خبر: 00062106492 خبرنگار : 71575

  پایان کار فغانی در جام جهانی/ تیم داوری ایران فردا برمی‌گردند

  کمیته داوران فیفا تصمیم گرفته در ۸ مسابقه باقی مانده جام جهانی به تیم داوری ایرانی قضاوت ندهد.

  به گزارش ایسنا، دیدار اروگوئه و پرتغال، پایان کار علیرضا فغانی در جام جهانی ۲۰۲۲ بود و پس از اشتباه در اعلام پنالتی به سود پرتغال که در نهایت سبب شد تا اروگوئه نتواند از گروهش صعود کند، کمیته داوران فیفا تصمیم گرفت که دیگر به تیم داوری ایرانی قضاوت ندهد.

  کولینا ریٔیس کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال با اعلام این موضوع گفت که تیم داوری ایرانی حاضر در جام جهانی، می‌توانند محل اقامت خود را ترک کنند چرا که آنها دیگر قضاوتی در این پیکارها نخواهند داشت.‌

  فغانی در دیدار دوم مرحله گروهی، در لحظات پایانی، پس از بررسی و مشورت با تیم VAR، تصمیم گرفت که پنالتی که اعلام نکرده بود را اعلام کند. با این اشتباه، کار تیم داوری ایرانی تمام شد و فردا (پنج‌شنبه) به ایران باز می‌گردند.

  انتهای پیام

  خبرنگار محمدحسین رضوی

  دبیر یوسف اکبری

  نظرات

  منبع مطلب : www.isna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید