این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انشا درباره الودگی هوا

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انشا درباره الودگی هوا را از این سایت دریافت کنید.

  انشا درباره آلودگی هوا

  بهترین انشاهای ساده و ادبی و جالب درباره آلودگی هوای شهر و هوای آلوده، انشا در مورد هوای پاک را آلوده نکنیم، انشا درباره آلودگی هوا برای پایه پنجم تا نهم

  انشا درباره آلودگی هوا | زیباترین انشاهای ساده و ادبی در مورد آلودگی هوا و هوای پاک

  در ادامه زیباترین انشاهای ساده و ادبی در مورد آلودگی هوا و هوای پاک با زبان ساده و روان و ادبی مخصوص کودکان و نوجوانان را برای شما قرار داده ایم.

  انشا در مورد آلودگی هوا

  انشا درباره هوای پاک برای کودکان

  چند سالی هست که با شروع فصل سرما، هوای آلوده، دود گرفته و پر از گرد و غبار مهمان آسمان شهر های ما می شود و ما به جای تنفس هوای پاک و تمیز هر لحظه ریه های مان را با دود و آلودگی پر می کنیم.

  به همین علت ما شهر نشین ها به خصوص کسانی که در شهر های صنعتی و بزرگ ساکن هستیم به خوبی می توانیم معنی این دو کلمه یعنی «هوای پاک» را متوجه شویم و از هر فرصتی برای خروج از شهر و رسیدن به جایی که هوای تمیز تری دارد استفاده می کنیم.

  متاسفانه وجود کارخانه ها، نیروگاه ها و وسایل نقلیه ای که علاوه بر فرسوده بودن همگی از سوخت های فسیلی و غیر استاندارد استفاده می کنند هوای شهرهای ما را به این روز انداخته و همه ی ما را درگیر بیماری های مختلف کرده است.

  البته آلودگی برخی از شهر های ما مانند شهر های جنوبی نیز به علت توسعه ی بیابان هایی است که باز هم نتیجه ی فعالیت های انسانی می باشد.

  این آلودگی ها و بیماری های متعددی که به علت همین آلودگی هوا ما را درگیر می کند باعث شده است تا این روز ها همه ی ما قدر داشتن هوای پاک را بدانیم و همگی خواهان هوای پاک باشیم.

  اما برای رفع این همه آلودگی تنها نیازمند مدیریت صحیح مدیران و مسئولین و همکاری مردم هستیم و در صورت وجود کم ترین بی توجهی هیچ یک از ما به این هدف بزرگ نخواهیم رسید.

  باید به یاد داشته باشیم که قدم های کوچکی که هر یک ما بر می داریم در این راه بی تاثیر نیستند، مثلا استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی به جای وسلیه ی شخصی، صرفه جویی در مصرف برق و گاز و درخت کاری می تواند روند آلوده تر شدن هوا را کم تر کند و با تصمیم گیری های درست و مدیریت صحیح مسئولین می توان امیدوار بود که روزی هوای پاک جایگزین این هوای دود گرفته و غبار آلوده شود.

  انشا ساده درباره آلودگی هوا

  ما آدم ها همگی به نوعی به هم متصل هستیم، بعضی از ما با هم آشنا هستیم، مثلا شاید همکلاسی هستیم و هر روز با هم به مدرسه می رویم یا پدر و مادرهای ما با هم همکار هستند و با بسیاری از آدم ها غریبه هستیم اما کنارشان در خیابان راه می رویم و نقطه اشتراک همه ما این است که آسمان ما یکسان است و همه از اکسیژن همین هوا استفاده می کنیم.

  آسمانی که با دود ماشین های ما یا با دود کارخانه ها و با بی احتیاطی و بی توجهی خود ما اینطور آلوده و بیماری زا شده است.

  آخر چقدر باید بشنویم که “لطفا با ماشین های تک سرنشین بیرون نیایید” اما توجه نکنیم؟! چقدر باید بشنویم که “اتوبوس ها و وسایل نقلیه عمومی بهترین راه کنترل آلودگی شهرمان است” و اهمیت ندهیم؟!

  با این که همه ما کار می کنیم تا به خوشبختی و آرامش برسیم اما برعکس این تلاش ما دشمن سلامتی ما شده و یادمان رفته که شرط آرامش و خوشبختی در درجه اول سلامتی خانواده مان است.

  آلودگی هوا هزاران هزار مشکل برای زندگی ما ایجاده کرده، باعث شده کسانی که مشکلات قلبی و ریوی دارند مجبور شوند در خانه بمانند و برای این که بچه های کوچک دبستانی کمتر آسیب ببینند مدارس تعطیل شوند و …

  چقدر دلم برای باران تنگ شده است اما انگار آسمان خاکستری هم با ما لج کرده است و می گوید خود کرده را تدبیر نیست!!!

  ما آدم ها که به همه هشدارها بی توجهی کرده ایم شاید حالا باید دست به دامن قورباغه درختی شویم که می گویند اگر آواز بخواند باران می بارد.

  چشمانم را می بندم و در خیالم صدایش را می شنوم … قورباغه ام تو را به خدا آواز بخوان! ….قور…

  انشا ادبی درباره آلودگی هوا

  قدیم ترها وقتی پنجره اتاقت را باز می کردی، چشمانت را می بستی و با تمام وجود هوا را به ریه هایت می کشاندی همه بدنت از هوای پاک صبحگاهی تازه و پرانرژی می شد و بعد که چشمانت را باز می کردی از دیدن طراوت و تازگی صبح تازه لذت می بردی …

  می دانم این قصه ای است که این روزها باورکردنش محال است، انگار هیچ وقت چنین قدیم ترهایی نبوده، سال هاست که فراموش کرده ایم هوای تازه و پاک به معنای واقعی چیست و نفس کشیدن در آن چه صفایی دارد.

  سال هاست که در بیشتر روزهای سال، حتی هنگام صبح نیز از باز کردن پنجره اتاقم می ترسم و از پشت پنجره بسته با دیدن هوای گرفته و آلوده حسرت می خورم.

  سال هاست که وقتی برای بیرون رفتن از منزل آماده می شوم صدای مادرم در گوشم نواخته می شود که :ماسکت یادت نره!

  سال هاست که پیاده روی در خیابان های شهر به جای جا آوردن حال من، سرفه های بی امانم را بدتر کرده و با تعطیلی مدارس ابتدایی من نیز خانه نشین شده ام …

  من یک بیمار ریوی هستم و به لطف همشهری ها و هم محله ای های عزیزم! بیماری ام در طول این سال ها بسیار وخیم شده و به توصیه پزشکان مجبورم بیشتر اوقاتم را در خانه سپری کنم.

  آلودگی هوا برای من و امثال من که از بیماری های ریوی یا قلبی رنج می برند و همچنین سالمندان و زنان باردار پیامدهای بسیار بدی به همراه داشته است و من هر روز با خودم فکر می کنم که چرا سهم من هوای آلوده است در حالی که همیشه هم خودم و هم خانواده ام با وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد کرده ایم، به درختکاری و حفظ طبیعت اهمیت داده ایم و به توصیه های مرتبط توجه کرده ایم؟!

  و این سوال همیشه یک پاسخ دارد: “چون دیگرانی هستند که نه تنها به فکر مردم دیگر نیستند بلکه به خانواده و کودکان خود نیز رحم نمی کنند! اما به چه قیمتی؟!”

  منبع مطلب : www.persian-star.org

  انشا آلودگی هوا

  در این نوشته از دلبرانه در ادامه مجموعه مطالب آموزشی برای دانش آموزان ، 10 انشا و تحقیق با موضوع آلودگی هوا و اهمیت حفظ هوای پاک گردآوری کرده ایم

  انشا آلودگی هوا | ۱۰ انشا و تحقیق در مورد آلودگی هوا و عوامل آن

  از آنجایی که مساله هوای آلوده یکی از مهم ترین و خطرناک ترین معضلات زیست محیطی ست باید از سنین کودکی و نوجوانی به آن پرداخته شود تا نسل آینده اهمیت بیشتری برای آن قائل شده و برای حفظ هوای پاک اطراف خود تلاش بیشتری کنند. در این نوشته از دلبرانه در ادامه مجموعه مطالب آموزشی برای دانش آموزان ، ۱۰ انشا و تحقیق با موضوع آلودگی هوا و اهمیت حفظ هوای پاک را برای شما گردآوری کرده ایم که در ادامه تقدیم حضور شما خواهیم کرد. با ما در دلبرانه همراه شوید.

  در مورد آلودگی هوا انشا بنویسید . 

  انشا در مورد آلودگی هوا (شماره ۱)

  موضوع انشا : آلودگی هوا ( به زبان ساده کودکانه )

  مقدمه : 

  به نام خداوندی که آسمان ها و زمین را به زیباترین شکل آن آفرید و آن را به امانت به انسان سپرد انشای خود را آغاز میکنم.

  انشا آلودگی هوا برای دبستان

  متن انشا : 

  وقتی پدر و ها و مادر ها از خاطرات قدیم صحبت میکنند از مهر و محبت و نزدیکی دل ها همه چیز مثل قصه ها میاند ، جادوییی و عجیب ، مهمانی های شلوغ ، عید نورروز پر رفت و آمد ، بازی و آبتنی در حوض آبی حیاط … اما چیز دیگری که شاید برای نسل ما افسانه شود از آن هم عجیب تر است ، آسمان آبی ، آسمان زلال با لکه های ابر سفید و خورشید تابان … این تصویر شاید برای نسل بعدی ما عجیب باشد.

  نسلی که هر روز و هر روز آسمان را تیره تر و پر غبار تر میبیند . نسلی که تصویرش از ابر ، ابرهای خاکستری تیره است که جلو نورخورشید را گرفته است نه نه ابرهای سفید و انبوه زیبا . خشکسالی ، آلودگی و آسمان تیره هدیه ما و نسل های گذشته به آیندگان است.

  آنها از ما خواهند پرسید چرا همه زیبایی های طبیعیت از سرسبزی جنگل ها ، آبی زلال رودخانه ها و آبی بی کران آسمان را با خودخواهی و زیاده طلبی خودمان از بین بردیم ؟؟ از ما سوال خواهند کرد که آیا هیچ راهی برای حفظ منابع طبیعی مثل دریا ها ، دشت ها و کوه ها وجود نداشت ؟؟

  و آن روز پاسخ به این سوال دردناک سخت خواهد بود.

  همه ما نسبت به طبیعتی که در آن پرورش یافته ایم مسولیم ، درست مثل دامن پر مهر مادری که ما رد خود پرورانده است. طبیعت مادر ماست ، طبیعت آرامش بخش و پناه ماست وقتی از شلوغی ها و گرفتاری ها و روزمرگی ها به ان پناه میبریم .

  انشای آلودگی هوا

  نتیجه گیری : 

  آسمان آبی روشن حق همه انسان هاست …

  و نباید به خاطر خودخواهی عده ای از آنها رنج و بیماری و سرفه های دمادم به همه مردم جهان تحمیل شود.

  کاش همه ما بیاموزیم در حد توان خود در برابر حفظ « هوای پاک » و « منابع طبیعی » دیگر مسولیت داریم .

  انشا آلودگی هوا

  انشا و تحقیق در مورد آلودگی هوا (شماره ۲)

  موضوع انشا : آلودگی هوا ( به زبان ادبی )

  انشا درباره آلودگی هوا

  سال ها بود خورشید در غروب و رفتنش خون می گریید برای روزی که رفت و لحطاتی که درهجوم اشک ها و لبخند ها گم شدند. برای انسانهایی که بی آن که بدانند ذره ذره لحظات عمرشان ساعت شنی روز را پر کرد.

  اما این روز ها خورشید صبح ها هم خون می گرید و افق سرخ می شود.می گرید به حال مردمی که ذره ذره آسمان آبی را سیاه وسیاه تر می کنند به حال کودکی که به جای لبخند باسرفه هایش اشک می ریزد. به حال پیرمردی که از پیاده روی صبحگاهی اش محروم است زیرا نفسش طاقت این همه آلودگی و سیاهی را ندارد.

  خورشید به حال ابر های همسایه می گرید که با بغضی که در گلو دارند بازهم نمی گریند و نمی توانند با اشکشان اشک شوق بر چشمان کودکی بنشانند که مدت هاست در آپارتمان بازی می کند آخر نمی تواند در این هوای سیاه نفس،نفسِ بودنش را نفس بکشَد.

  موضوع انشا آلودگی هوا

  چه می شد اگر کارخانه ها کم تر دود نثار آسمان می کردند؟

  چه می شد اگر بیش تر از آن که ماشین و کارخانه بکاریم درخت می کاشتیم.

  ای کاش کمی هم به فکر حیوانات قصه های کودکیمان بودیم.

  این روز ها نفس کشیدن برای آن ها هم سخت شده !

  نوشته نگار کبیریان

  انشا درمورد الودگی هوا

  انشا و تحقیق در مورد آلودگی هوا (شماره ۳)

  موضوع انشا : آلودگی هوا (به زبان ساده با مقدمه و نتیجه گیری )

  مقدمه :

  با نام خداوند ی که زیباست و زیبایی ها را دوست دارد انشای خود را در مورد آلودگی هوا و ضرر های آن آغاز میکنم .

  انشا در مورد آلودگی هوا

  متن انشا :

  حدود بیست روز است که هوای شهر تهران بسیار آلوده است.پدرم می گوید آلودگی هوا خیلی بد است و انسانها را مریض می کند. سال گذشته دختر همسایه مان سرطان خون گرفت و آخرش هم مرد.همسایه ها می گفتند به خاط آلودگی هوا است.پسر خاله ام هم در سن ۳۲ سالگی سکته کرد و او هم مرد.باز هم همسایه ها می گفتند بلا به دور باشد آخر چرا یک جوان در این سن سکته می کند و می میرد.غلط نکنم او را هم آلودگی هوا کشت.

  دیشب از شمال بر می گشتیم همش رادیو گوش می کردیم که خدا کند به خاطر آلودگی هوا مدرسه را تعطیل کنند.پدرم می گفت یادش بخیر این روزها هوای آلوده نقش برف زمانهای قدیم را بازی می کند!

  من نمی دانم آنهایی که رییس آلودگی هوا هستند چکار می کنند که جای برف و آلودگی عوض شده است فقط می دانم اگر هر کس وظیفه خودش را درست انجام دهد  هوا پاک می شود.برف هم جای خودش می آید.ما هم هوای بهتری تنفس می کنیم.

  مثلا کسی که قرار است ماشین بسازد ماشین های استاندارد بسازد ، کسی که بنزین تولید میکند بنزین استاندارد تولید کند ، کسی از روی خودخواهی به صورت تک سرنشین در شهر رفت و آمد نکند. شهرداری وضعیت مترو و اتوبوس و تاکسی را بهبود دهد و همه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. کارخانه ها از ماشین آلات سالم و جدید استفاده کنند تا این همه آلودگی درست نکنند و خلاصه هر کسی وظیفه اش را درست انجام دهد.

  انشا درباره ی آلودگی هوا

  نتبیجه گیری :

  هوای پاک حق همه ما کودکان و کودکان آینده است . به امید روزی که دوباره مدارس به خاطر بارندگی برف تعطیل شود نه آلودگی هوا

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید