;
  در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد آفریده های ساکت خدا

  1 بازدید

  انشا در مورد آفریده های ساکت خدا را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  انشا در مورد یکی از آفریده های ساکت خدا ؛ گل های زیبا و آرام

  ستاره | سرویس فرهنگ و هنر - برای نوشتن انشا در مورد یکی از آفریده های ساکت خدا می‌توانید موجودات زیادی را انتخاب کنید. می‌توانید مثل انشا جانشین سازی سنگ از سنگ ها و کوه ها و صخره ها بنویسید، یک انشا درباره درختبه صورت توصیفی بنویسید یا موضوع انشا در مورد آسمان شب و ستاره ها را انتخاب کنید. ما در این مطلب درباره گل ها که یکی از زیباترین آفریده های ساکت خدا هستند می‌نویسیم. شما نیز انشاهای متفاوت و جالب خود را درباره این موضوع برای ما در قسمت «نظرات و پرسش ها» بفرستید تا با نام خودتان در همین صفحه منتشر شود. 

  انشا در مورد یکی از آفریده های ساکت خدا

  مقدمه

  منظور از آفریدگان ساکت خدا تمام موجوداتی هستند که ما صدایی از آن ها نمی‌شنویم. مثل زمین، خاک، گیاهان، سنگ ها و یا حشرات و موجوداتی که صدای آن ها بسیار کم است. من در این انشا درباره گل های زیبا که یکی از آفریده های ساکت خدا هستند می‌نویسم. 

  بدنه

  تا به حال فکر کرده اید اصلا گل ها برای چه آفریده شده اند و به چه درد می‌خورند؟ احتمالا نه. گل ها زیبا هستند و همین دلیل برای بودنشان کافی است. چه دلیلی بهتر از اینکه موجوداتی باید باشند تا دنیا را زیباتر کنند و حال بیننده را خوب کنند. البته ممکن است بسیاری از آن ها به عنوان گیاهان دارویی هم استفاده شوند اما فقط این نیست. گل ها ساکت و با وقارند. چه در دشت و صحرا باشند، چه در گلفروشی ها و باغچه ها. آن‌ها راه سختی را از دل خاک و سنگ طی کرده اند تا به دنیا بیایند و ما آن‌ها را ببینیم. عمرشان کوتاه است اما همان مدت کوتاهی که هستند شاد و سرزنده اند. عاشق خورشید و آب و پروانه‌ ها هستند و به همه دنیا لبخند می‌زنند. می‌توان زیباترین حرف ها و صداها را در رشد آهسته گل‌ها و باز شدنشان شنید، اما افسوس که بسیاری از انسان‌ها با رفتارشان باعث پژمردگی و نابودی این آفریده های ساکت خدا هستند. با آلوده کردن طبیعت، با بی توجهی به مراقبت از گل ها و با چیدنشان. 

  نتیجه

  ما انسان ها باید مراقب آفریده های ساکت خدا باشیم. موجوداتی که زبانی برای دفاع کردن از خود ندارند اما به اندازه ما ارزشمند هستند و زندگی و دنیا را دوست دارند. حفاظت از طبیعت و موجودات زنده، وظیفه هر انسان با وجدانی است که می‌خواهد جهان، جای بهتری برای زندگی باشد. 

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  منظور از آفریده های ساکت خدا چیست؟ راه هایی برای شناخت بهتر این عالم

  ستاره | سرویس علوم - منظور از آفریده های ساکت خدا چیست؟ چه راه هایی برای شناخت بهتر این عالم وجود دارد؟ خداوند توانا موجودات بسیاری خلق کرده است که حتی برخی از آن‌ها را ممکن است انسان تا به حال کشف نکرده باشد. اما گونه‌ای از آفریده‌های خداوند را به عنوان آفریده های ساکت خدا می‌شناسیم.

  از جمله این آفریده‌ها می‌توان به پروانه، کرم‌های زیبای شب‌تاب، ماهی‌ها، آسمان‌، درختان، شبنم زیبای صبحگاهی و مورچه‌ها اشاره کرد. همانگونه که می‌بینید و متوجه شدید این‌ها تنهای مثال‌های محدودی از خلقت خداوند هستند که به آفریده های ساکت خدا معروفند. حتما شما نیز می‌توانید مثال دیگری بزنید.

  این موضوع بقدری جذاب است که حتی یک نویسنده خارجی به نام نانسی سویتلند کتابی تحت این عنوان نوشته و در آن بصورت مصور و رنگی به معرفی آفریده‌های ساکت خداوند پرداخته است.

  چه راه هایی برای شناخت بهتر این عالم وجود دارد؟

  برای درک و فهم هستی راه‌های گوناگونی وجود دارد؛ از جمله این راه‌ها می‌توان به انجام آزمایش و تحصیل اشاره کرد. اما ساده‌تر از آن نگریستن به جهان پیرامون است که ما به کمک این روش و دقت و اندیشه کردن در پدیده‌های اطراف به همراه مطالعه‌ کتاب‌های مفید و سودمند می‌توانیم به شناخت بهتر این عالم کمک دست پیدا کنیم.

  آسمان و زمین و هر چه در آن، بلکه در عالم وجود است همگی نشانه‌های قدرت خداوند است. این نشانه‌ها آنقدر زیاد است که کسی توانایی بر شمردن همه آنها را ندارد. قرآن کریم بارها انسان را به دیدن این آیات دعوت کرده است. وسعت و تعدد کهکشان‌ها، منظومه‌ها، کرات و عجایب موجود در آن‌ها، برخورد ابرها و ایجاد رعد و برق و فواید بسیار زیاد آن، خلقت انسان به عنوان یکی از پیچیده‌ترین موجود خلقت، زندگی پیچیده زنبور عسل و...همگی تنها بخشی از نشانه‌های وجود و علم و حکمت و قدرت اوست.

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آفریده‌های ساکت خدا

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : اتشا کامل در مورد افریده های ساکت خدا

  سوگل : این متن ها خیلی خوبه و به من واقعا خیلی کمک کرد

  السا زیبایی : عالی بود و کامل بود ممنونم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Alin❤ 2 ماه قبل
  0

  سلام دوستان عزیز. اینجا امدم درمورد یکی از افریدهای ساکت بنویسم

  ما انسان ها باید مراقب آفرید های ساکت باشیم

  موجوداتی که زبانی برای دفاع کردن از خود ندارند اما به اندازه ما ارزشمند هستند و زندگی و دنیا را دوست دارند حفاظت از طبیعت و موجودات زنده وظیفه هر انسان با وجدانی است که می خواهد جهان جای بهتری برای زندگی باشه

  السا 2 ماه قبل
  0

  سلام. اصلا خوب نیست. من اینو نخواستم من انشا درمورد آفرید های ساکت خواستم نه توضیحات

  DORSA💕 5 ماه قبل
  0

  به نظرم مثال های دیگه ای هم می شد 😊

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  عالی بود ولی زیاد بود

  معصومه 7 ماه قبل
  0

  من انشا کوتاه درمورد آفریده های ساکت خدا

  0
  DORSA💕 5 ماه قبل

  نه

  -1
  خوبه 6 ماه قبل

  خوبه

  ⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩ 7 ماه قبل
  2

  برای برخی از دانش آموزان نوشتن انشاء دشوار است و اگر شما نیز از این دسته از افراد می باشید بهتر است قبل از شروع به نوشتن انشاء ابتدا نگارش ها با مضامین مختلف را مطالعه نمایید تا بتوانید خلاصه ای از نگارش هایی را که خوانده اید روی ورق بنویسید. در مطالب قبلی انشا در مورد زندگی و انشا در مورد خانه و انشا در مورد عینک را مطالعه کردید در ادامه انشا درباره گل را پیش رو خواهید داشت.

  ⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩ 7 ماه قبل
  0

  خوب بود ولی زیاد بود

  محنا 7 ماه قبل
  0

  افریده های ساکت خدا یعنی افریده هایی که مادر زندگی روزمره مان به سختی متوجه انها در زندگی مان. میشوییم مثل ابر و عنکبوت

  عشق 7 ماه قبل
  -2

  بد

  السا زیبایی 7 ماه قبل
  3

  عالی بود و کامل بود ممنونم

  سوگل 7 ماه قبل
  3

  این متن ها خیلی خوبه و به من واقعا خیلی کمک کرد

  زی زی 7 ماه قبل
  2

  انشاء درمورافریده های ساکت خدا

  Eli 7 ماه قبل
  2

  ممنون ولی من انشا برای فارسی پنجم صفحه ۱۵ میخواستم ولی انشای خوبیه ممنون 💕😃💖

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  گید مینش

  ناشناس 7 ماه قبل
  -1

  لطفا اول جواب روبده

  0
  ذذ 7 ماه قبل

  دیوونه

  0
  طاها 7 ماه قبل

  انشادرمورد افریده های ساکت خدا در فصل پاییز

  7 ماه قبل
  -2

  باشه

  ناشناس 7 ماه قبل
  -1

  اعف

  علی 7 ماه قبل
  -2

  دو بند درباره ی یکی افریده های ساکت خدا

  ناشناس 8 ماه قبل
  3

  اتشا کامل در مورد افریده های ساکت خدا

  غزل تبریزی 10 ماه قبل
  -1

  خفه شید بابا

  1
  ناشناس 7 ماه قبل

  دمت گرم

  0
  نگین 7 ماه قبل

  دقیقا

  -1
  محمد 7 ماه قبل

  دررلاززات

  برای ارسال نظر کلیک کنید