این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  انشا در مورد فداکاری پایه هفتم با مقدمه و نتیجه گیری

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  انشا در مورد فداکاری پایه هفتم با مقدمه و نتیجه گیری را از این سایت دریافت کنید.

  انشاء با موضوع آزاد فداکاری

  انشاء با موضوع آزاد فداکاری,انشا درباره فداکاری,انشا زیبا درباره فداکاری,انشا طنز درباره فداکاری,انشا با رعایت مراحل نوشتاری درباره فداکاری

  انشاء با موضوع آزاد

  انشاء با موضوع آزاد فداکاری

  انشاء با موضوع آزاد فداکاری انشاء با موضوع آزاد فداکاری

  مسعود خادمی 23 مارس 2019 0 1 دقیقه قبل خوانده شده

  انشاء با موضوع آزاد فداکاری

  انشاء با موضوع آزاد فداکاری مقدمه:

  فداکاری،کاری است که بر مبنای فدا کردن و جان فشانی کردن اشخاصی در زندگی ما انجام می شود. فداکاری نه اکتسابی است و نه آموزشی است بلکه در ذات انسان های مهربانی است که فداکاری را وظیفه ی خود نمی دانند، آن را حسی از وجودشان که نشات گرفته از قلب مهربانشان است، می دانند و آن را با تمام وجود ابراز می کنند.

  تنه انشاء:

  در پیرامون زندگی ما افراد بزرگی وجود دارند که با فداکاری جانمان را نجات و آسایش و آرامش را برایمان فراهم می کنند. اما ما بی خبر و بی توجه از آن ها می گذریم. همین مادرها که بی منت و خالطانه مهربانی را برایمان دیکته می کنند و تمام چین و چروک صورتشان حاکی از همان فداکاری است که جوانیشان را برای بزرگ کردن و نشاندن لبخندی روی لبمان، فدا می کنند.

  فداکاری، همان آتشنشانی است که دل به آتش می دهد تا مبادا کسی آن وسط گرفتار خشم شعله ها شده باشد. پلیسی است که برای امنیت من و تو دست به خطرناک ترین کارها می زند تا ما به راحتی سر به بالین بگذاریم.

  فداکاری، معلمی است که با جان و دل و با صبر و حوصله، تمام خستگی ها را به جان می خرد تا کلمه ایی به ما بیاموزد. حتی فداکار رفتگری است که شب بیداری می کشد تا زمانی که ما از رختخواب گرم و نرممان بیدار می شویم و صبحمان را شروع می کتیم، شهر را در لباس تمیز ببینیم.

  فداکاری پر است از مثال هایی که تنها کافی است دقتمان را در افراد و اشغال پیرامون خود بیشتر کنیم. آن گاه می بینیم که چه افراد بزرگی وجود دارند که ما تا دیروز آن ها را کوچک و ناچیز می دانستیم.

  نتیجه گیری:

  کاش به جای نالیدن از دنیا و برشمردن افراد نالایق، آدم های بزرگ که در گوشه ی این جهان کم نیست را بیشتر بشناسیم و از آن ها و از فداکاری هایشان الگو بگیریم تا خود بتوانیم برای خودمان دنیای بهتری بسازیم. آنگاه می فهمیم که با فداکاری چه کارهای ناشدنی را می توان شدنی کرد.

  انشاء درباره فداکاری با موضوع آزاد

  گردآوری توسط: مرجع انشا / انشائی

  نظر شما در مورد این انشاء چه بود؟

  امتیاز کل

  خلاصه امتیاز به این انشاء از دیدگاه شما

  مطلب پیشنهادی :  انشا ویژگی های یک انسان شجاع

  امتیاز کاربران: 3.87 ( 5 رای)

  برچسب ها

  انشا با رعایت مراحل نوشتاری درباره فداکاری

  انشا در مورد شهید فداکار

  انشا در مورد فداکاری با سوال

  انشا در مورد فداکاری با طرح سوال

  انشا در مورد فداکاری با مقدمه و نتیجه

  انشا در مورد فداکاری چیست

  انشا در مورد فداکاری حضرت زینب

  انشا در مورد فداکاری ریزعلی خواجوی

  انشا در مورد فداکاری سوم دبستان

  انشا در مورد فداکاری کلاس سوم

  انشا در مورد فداکاری هفتم

  انشا در مورد فداکاری همراه با پرسش

  انشا در مورد فداکاری یعنی چه

  انشا درباره شجاعت و فداکاری

  انشا درباره فداکاری

  انشا درباره فداکاری امام حسین

  انشا درباره فداکاری با پرسش

  انشا درباره فداکاری با سوال

  انشا درباره فداکاری با طرح سوال

  انشا درباره فداکاری با مقدمه

  انشا درباره فداکاری با مقدمه و نتیجه

  انشا درباره فداکاری پایه سوم

  انشا درباره فداکاری پایه هفتم

  انشا درباره فداکاری پدر

  انشا درباره فداکاری چیست

  انشا درباره فداکاری حسین فهمیده

  انشا درباره فداکاری شهدا

  انشا درباره فداکاری شهید حسین فهمیده

  انشا درباره فداکاری شهیدان

  انشا درباره فداکاری کلاس سوم

  انشا درباره فداکاری مادر

  انشا درباره فداکاری هفتم

  انشا درباره ی ایثار و فداکاری قهرمانان ملی

  انشا درباره ی فداکاری امام حسین

  انشا درباره ی فداکاری برای هفتم

  انشا درباره ی فداکاری پایه هفتم صفحه ۹۲

  انشا درباره ی فداکاری شهیدان

  انشا زیبا درباره فداکاری

  انشا طنز درباره فداکاری

  انشاء با موضوع آزاد فداکاری

  مشاهده بیشتر

  منبع : www.enshae.ir

  انشا در مورد فداکاری + 4 در مورد ایثار و فداکاری با سوال و جواب برای پایه های مختلف تحصیلی

  انشا با موضوع فداکاری در این بخش روزانه مجموعه 4 انشا زیبا با موضوع فداکاری و ایثار را به همراه سوال و جواب گردآوری کرده ایم که برای پایه های مختلف تحصیلی

  انشا در مورد فداکاری + 4 در مورد ایثار و فداکاری با سوال و جواب برای پایه های مختلف تحصیلی

  انشا در مورد فداکاری + 4 در مورد ایثار و فداکاری با سوال و جواب برای پایه های مختلف تحصیلی انشا با موضوع فداکاری

  در این بخش روزانه مجموعه 4 انشا زیبا با موضوع فداکاری و ایثار را به همراه سوال و جواب گردآوری کرده ایم که برای پایه های مختلف تحصیلی نگارش شده اند.

  فداکاری ساده ترین تعریف برای امری مانند از خود گذشتگی است. حتما داستان دهقان فداکار، پتروس فداکار و یا اخیرا داستان علی لندی (نوجوانی که همسایه را از آتش سوزی نجات داد و نامش جاودانه شد) را شنیده باشید. اینها نمونه ای از فداکاری ها بودند که در ذهن مردم باقی می مانند.

  انشاء در مورد فداکاری

  فداکاری را می توان یک کار خوب دانست. کاری که می تواند منجر به کمک کردن به دیگران یا نجات آن ها شود. همیشه فداکاری به معنی کارهای بزرگ و دور از ذهن نیست گاهی یک بخشیدن ساده می تواند فداکاری ما را نشان بدهد. شاید در روز با ادم های فداکار زیادی روبرو شویم و ساده از کنار آن ها رد شویم.

  پدران اما ساده ترین نمونه های فداکاری هستند. قطعا آن ها به عنوان فداکارترین شخص در زندگی همه ی ما مطرح می شوند. هر پدری از خود به نوعی خودگذشتگی و فداکاری را نشان میدهد. البته فداکاری به شیوه های مختلفی در بین مردم وجود دارد.

  از اصلی ترین مسائل در زندگی هر کدام از ما، فداکاری و خودگذشتگی است و شخصی که فداکار باشد یک برتری و جایگاه بالاتری را نسبت به دیگران خواهد داشت. وجود فداکاری در زندگی ما سبب بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی می گردد و شاید بتوان برای هرکاری نیاز است که فداکاری های انجام شود.

  کافی ست نگاهی به شغل آتش نشان ها داشته باشید. آن ها از فداکارترین ادم ها هستند و حتی در انجام وظیفه هایشان فداکاری های زیادی می کنند و گاهی از جان شان نیز می گذرند فقط به خاطر اینکه دیگران را نجات بدهند. هیچ قیمتی را نمی توان برای فداکاری تعیین کرد.

  از دیگر فداکاری های بارزی که در کشور ما وجود داشته است شهیدهای بزرگ و بلند مرتبه مان است؛آن ها که برای نجات جان مردم شان و برای دفاع از میهن خود جانشان را از دست دادند. آیا می توان گفت به سادگی از کنار این نوع فداکاریها رد شد؟

  نوع دیگری از فداکاری پدر یا مادرها هستند که تمامی طول عمرشان را با کار کردن سپری می کنند تا بتوانند شرایطی را فراهم کنند تا فرزندانشان در رفاه و آسایش سر کنند . آن ها تمامی تلاش شان را برای موفقیت فرزندان می کنند و شرایطی را به وجود می آورند تا فرزندانشان در بهترین مدارس و دانشگاه ها درس بخوانند و کمبودی از نظر امکانات نداشته باشند.

  ما هم باید فداکاری و گذشت را به خوبی در زندگی خودمان ایجاد کنیم و جز اصلی ترین کارهایمان قرار بدهیم. همیشه می توانید با فداکاری های که انجام می دهید به عنوان یک الگوی نمونه در ذهن افراد دیگر در زندگی باشید.

  به این داستان دقت کنید: شبی چند نفر از جوان مردان و درویشان نزد بوالحسن انطاکی جمع شده بودند. او فقط 2 یا 3 نان داشت که برای 5 مرد بسیار کم بود ولی او همه ی نان ها را پاره کرد و چراغها را نیز خاموش نمود و بر سر سفره نشستند تا نان بخورند. هر نفر از مهمانها دهانش را می جنبانید تا دیگری فکر کند که نان خورده است. زمانی که سفره را جمع کردند نانها دست نخورده باقی مانده بود و همه برای ایثار به دیگران غذایی نخورده بودند.

  سوال و جواب(فداکاری)

  فداکاری چیست؟ فداکاری به این معنی است که انسان ها چیزهای را که به آن نیاز دارند به دیگران ببخشند یا کاری را انجام دهند که برای دیگران سود داشته باشد یا حتی می توان گفت کاری که سبب نجات دیگران شود.

  یک نمونه فداکاری را ذکر کنید؟ دهقان فداکار مردی بود که با وجود سرما پیراهن خود را درآورد و آتش زد و به مقابل قطار رفت تا قطار به کوه ریزش کرده برخورد نکند و جان افراد زیادی را نجات داد.

  چند نمونه فرد فداکار را بگویید؟ پدر – مادر – آتش نشان ها – پلیس ها

  آیا تا به حال شما فداکاری را کرده اید؟ بله . لباسی گرم از خودم را به دوستی داده ام که توانایی خرید لباس را نداشته است.

  مطلب مشابه: انشا با موضوع نیکوکاری + موضوع انشا نیکی و کمک کردن به دیگران

   انشا در مورد فداکاری به شیوه تحقیقی

  در فرهنگ‌ های لغت فداکاری را ایثار و از خود گذشتگی معنی کردند. یعنی فرد باید به شناختی رسیده باشد که متوجه شود دنیا و هر چه در آن است، برای آینده او هیچ فایده‌ای ندارد و آخر کار باید همه چیز را بگذارد و برود و بنابراین انسان‌ های دیگر از ارزش والاتری برخوردار هستند. از این رو هر چه دارد، برای دیگران می‌ خواهد. چون به نظر او مالی را که در راه دیگران خرج می‌ کند، از دست رفته نیست و پس اندازی برای آخرت اوست. زمانی که دیگر هیچ پولی ندارد و در مقابل خداوند حاضر می‌ شود اعمال نیک و بد اوست که سرنوشت او را تعیین می‌ کند و آن وقت است که مقدم دانستن دیگران بر خودش به داد او می‌ رسد.

  از خود گذشتگی تنها در زمینه ایثار مالی نیست؛ بلکه از شیوه‌ های دیگر هم ممکن است. کسانی که هر چند ماه یک بار به بیماران خون اهدا می‌کنند، معلمانی که وقت زنگ تفریح خود را در اختیار دانش‌ آموزان قرار می‌ دهند و اشکالات درسی آن‌ ها را برطرف می‌ کنند، کسانی که در مواقع بحرانی مثل سیل، زلزله، سقوط هواپیما و حوادث دیگر خود را به محل وقوع حادثه می‌ رسانند و به بازماندگان کمک می‌ کنند و حتی دانش‌ آموزانی که به همکلاسی‌ های خود کمک می‌ کنند تا درس آن‌ ها هم بهتر شود، همه و همه مثال‌ هایی از انسان‌ های فداکار هستند.

  بزرگ‌ ترین سرمشق فداکاری برای ما حضرت ابالفضل عباس (ع) است که در حالی که بسیار تشنه بود، لب رود فرات رفت؛ اما قبل از دیگران آب ننوشید و مشک خود را پر از آب کرد تا برای کودکان ببرد؛ زیرا می‌اندیشید چگونه خود آب بخورد در حالی که دیگران تشنه هستند و آن‌ها را بر خود مقدم دانست. او الگوی خوب و کاملی برای ماست. باشد که از فداکارانی چون او و سرورش امام حسین (ع) درس زندگی بگیریم.

  مطالب مرتبط

  انشا درباره امام رضا (موضوع انشا امام رضا برای دبستان و…

  انشا فصل تابستان + 12 انشای ادبی زیبا با موضوع تابستان

  انشا در مورد فداکاری به شیوه ادبی

  اگر ما اکنون زنده‌ایم و در خانه‌های خود به راحتی زندگی می‌کنیم، همه را مدیون کسانی هستیم که زندگی خود را هیچ انگاشتند و رفاه و آرامش دیگران را بر خود ترجیح دادند. آن‌ها بدون آن که تردیدی به خود راه دهند، با گام‌هایی استوار خانه و کاشانه خود را ترک کردند و راهی جبهه‌های مبارزه با کفار شدند؛ اما آن‌ها تنها فداکاران نبوده‌اند. مادران و همسران آن‌ها نیز فداکاری بزرگی کردند.

  منبع : roozaneh.net

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید