این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  اگر یک مهمان خارجی برای گردش و تفریح به شهر شما بیاید مهمترین چیزی که باید توجه داشته باشیم چیست

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  اگر یک مهمان خارجی برای گردش و تفریح به شهر شما بیاید مهمترین چیزی که باید توجه داشته باشیم چیست را از این سایت دریافت کنید.

  چگونه میزبانی دوست داشتنی برای گردشگران خارجی باشیم؟

  در کشورمان پتاسنیل های زیادی برای جذب توریست و توسعه صنعت گردشگری وجود دارد. فقط کافیست هر کداممان یک سری نکات را در رابطه با گردشگران خارجی رعایت کنیم آنوقت است که هر ایرانی یک راهنمای گردشگر خارجی خواهد بود.

  چگونه میزبان خوبی برای گردشگران خارجی باشیم؟

  10 دقیقه زمان خواندن

  بیشتر ما هنگام شنیدن نام سفر و گردشگری قند توی دلمان آب می شود و چیزی شبیه به بستن بار سفر و زدن به جاده و دل طبیعت در ذهنمان تداعی میشود، اما خب همیشه هم اینگونه نیست چرا که گردشگری روی دیگری نیز دارد و آن هم این است که دیگران از شهرها و کشورهای دیگر به شهر شما آمده و برای مدتی میهمان شما باشند. تقریبا دیگر همه ما میدانیم که همین میهمانی کوتاه مدت خارجی ها در کشورمان یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه صنعت گردشگری برای کشورمان محسوب می شود. به همین دلیل لازم است که فرهنگ چگونه رفتار کردن با گردشگران خارجی را بلد باشیم.

  فراموش نکنیم که گردشگران خارجی همیشه پتانسیل بالایی را برای تبدیل شدن به سفیران تبلیغاتی کشور میزبان دارند. ما نیز باید به بهترین نحو ار این فرصت استفاده کنیم و با ارائه آموزش های کافی در چگونگی رفتار با یک گردشگر باعث رضایتمندی و به وجود آمدن فرصت های آتی برای حضور دوباره او در کشورمان باشیم. در ادامه نکاتی را جهت بالابردن فرهنگ جذب گردشگر به کشورمان را بیان می کنیم.

  به لطف خدا و امنیتی که در کشور ما حکمفرماست در چند سال اخیر تعداد بیشماری از گردشگران خارجی از نقاط مختلف دنیا به ایران آمده اند، نکته مهم دیگری که می بایست در نظر داشته باشیم، راهنمایی درست در مورد محل اسکان مناسب برای گردشگران است. دادن اطلاعات کافی و درست در مورد چگونگی رزرو هتل می تواند خیال گردشگران  را در مورد محل اقامت راحت کند و او را از سردگمی نجات دهد.

  استفاده از راهنمای کار کشته

  از آنجایی که راهنمایان گردشگری پل ارتباطی میان فرهنگ ما و گردشگر محسوب می شوند، در وهله اول استفاده از راهنمای کاربلد و آموزش دیده اهمیت بسیار بالایی در جذب گردشگر خارجی دارد. اما باید به این نکته توجه داشت که راهنمایان گردشگری صرفا راهنمایان تور نیستند، راهنمایان محلی و ارگانهای متولی گردشگری نیز خود به عنوان راهنمایان گردشگری محسوب می شوند که به نوعی سفیران فرهنگی و تاریخ و تمدن و ارائه کننده تصویری جامع از کشورمان هستند که می توانند هر یک از گردشگران را به سفر دوباره به ایران ترغیب کنند.

  اصفهان مقصد بسیاری از گردشگران خارجی

  اصفهان مقصد بسیاری از گردشگران خارجی

  یاد گرفتن زبان انگلیسی

  همانطور که میدانید زبان انگلیسی به عنوان زبان بین الملی دنیا شناخته شده است. ما نیز با آموزش و فراگیری این زبان خیلی راحت تر میتوانیم با توریست های خارجی ارتباط برقرار کرده و به رفع نیازهای میهمان خارجی مان بپردازیم.  متاسفانه نباید این نکته را فراموش کنیم که کشور ما جز معدود کشورهایی است که مردمش از انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده نمی کنند و فقط عده خاصی صحبت کردن به این زبان را بلدند.  از این رو ارتباط گرفتن گردشگران خارجی با ما اندکی دشوار است. این نکته را نباید فراموش کرد که به دلیل اهمیت نقش زبان در جذب گردشگر لازم است که حداقل نوجوانان و جوانان کشورمان دست به اقدامی اساسی زده و به یاد گیری این زبان بپردازند.

  بیایید گردشگر را تیغ نزیم!

  باید این فرهنگ غلط زرنگ بازی در مقابل گردشگر خارجی را دور بریزیم.متاسفانه بسیاری از ما گمان میکنیم که توریست خارجی هیچ پس زمینه ذهنی درباره هزینه ها در کشورمان ندارند و بنابراین آزادیم که هر هزینه پرت و پلایی را او بستانیم. اما خیر! هیچ هم این طور نیست. امروز عصر تکنولوژی و اینترنت است و هر گردشگر پیش از آغاز سفر خود تمامی هزینه های مربوط به کشور میزبان اعم از نرخ تاکسی ها، خوراکی ها،اقامتگاه ها و... را با جزییات دقیق تحلیل و بررسی کرده است. پس با دریافت هزینه های اضافی باعث فراری دادن گردشگر از کشورمان نشویم چرا که بقای صنعت گردشگری کشورمان به همین گردشگران بستگی دارد.

  جمعی از گردشگران اروپایی در مشهد

  بازدید گردشگران از شهر قم

  مهربان باشیم

  متاسفانه باید حقیقت را پذیرفت که نحوه رفتار با گردشگران در ایران دارای کاستی ها و نواقصی است. برای مثال میتوان گفت که گاه گردشگران خارجی به منظور کنترل مدارک و انگشت نگاری در فرودگاه ها یا حتی مرزهای زمینی، مدتی طولانی متوقف می شوند. این انتظار درنهایت به کلافگی و نارضایتی گردشگر می انجامد.از طرف دیگر برخوردهای نامناسب درباره ی نوع پوشش گردشگران و رعایت نکردن حجاب کامل از طرف گردشگر خارجی، گاه موجب ناراحتی و آزرده خاطر شدن گردشگر است لذا بهبود رفتار با گردشگر بسیار راحت تر از تقویت زیرساخت هایی نظیر هتل، غذاخوری و پرواز است. به نظر من یک رفتار گرم و دوستانه خیلی راحت می تواند ضعف هایمان درباره کاستی های محل اقامت یا مسائل دیگر را بپوشاند.

  بازدید گردشگران از تخت جمشید

  منبع : www.egardesh.com

  فرض کنید یک مهمان خارجی به کشور ما آمده است. برای معرفی و انتخاب شهرها و مکان های دیدنی کشورمان به مهمان، در نظر گرفتن کدام گزینه اهمیت بیش تری دارد؟

  فرض کنید یک مهمان خارجی به کشور ما آمده است. برای معرفی و انتخاب شهرها و مکان های دیدنی کشورمان به مهمان، در نظر گرفتن کدام گزینه اهمیت بیش تری دارد؟

  🏆🏆 مسابقه استعدادیابی گاما تلنت 🏆🏆

  ثبت نام   ورود

  پربازدیدها: #درآمدزایی#مدرسه_یاب#آزمون‌ساز

  تفکر و پژوهش ششم دبستان

  فرض کنید یک مهمان خارجی به کشور ما آمده است. برای معرفی و انتخاب شهرها و مکان های دیدنی کشورمان به مهمان، در نظر گرفتن کدام گزینه اهمیت بیش تری دارد؟

  1 )

  در نظر گرفتن علاقه خود

  2 )

  در نظر گرفتن شرایط مالی مهمان

  3 )

  توجه به امکانات محیطی

  4 )

  توجه به علاقه و نیاز خود و مهمان

  گزارش خطا

  تحلیل ویدئویی تست

  1400/10/9 محمدباقر نصیری

  ویدیو دوره کامل آموزشی، تفکر و پژوهش ششم دبستان

  مدرس: محمدرضا نادری

  مدت دوره: 13 ساعت (26 فایل)

  فارسی

  2235 تست 156,450 تومان

  ریاضی

  2383 تست 166,810 تومان

  علوم تجربی

  3613 تست 252,910 تومان

  هوش، خلاقیت و استعداد

  1975 تست 138,250 تومان

  مطالعات اجتماعی

  1852 تست 129,640 تومان

  هدیه‌های آسمانی

  944 تست 66,080 تومان

  کار و فناوری

  238 تست 16,660 تومان

  تفکر و پژوهش

  97 تست 6,790 تومان

  قرآن

  281 تست 19,670 تومان

  نمونه سوالات مرتبط

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون فصل 1 و 2 تفکر و پژوهش کلاس ششم

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  15 تست

  آزمون ریاضی و تفکر و پژوهش دبستان 17 شهریور

  تیم مدیریت گاما

  آزمون آنلاین

  20 تست

  آزمون تستی دوره کتاب تفکر و پژوهش ششم دبستان

  تیم مدیریت گاما

  3 صفحه

  سوالات آزمون نوبت دوم تفکر و پژوهش ششم دبستان امام علی عجب شیر | خرداد 1401

  حسین شجاعی وند

  8 صفحه

  آزمون جامع تستی تفکر و پژوهش - پایه ششم

  مریم صالحی

  2 صفحه

  آزمون نوبت اول تفکر و پژوهش ششم دبستان 12 بهمن بروجن | دیماه 95

  علی کرمی فرد

  رایـــــگان

  13 صفحه

  متن داستان های کتاب تفکر و پژوهش ششم دبستان

  دانش آموزان گاما

  رایـــــگان

  1 صفحه

  ارزشیابی مستمر تفکر و پژوهش ششم دبستان آموزشگاه امام حسین (ع) عباس آباد

  حمیدرضا الهی چورن

  3 صفحه

  پاسخ فعالیت‌ها و خودارزیابی‌های کتاب تفکر و پژوهش | واژه‌های تصادفی

  محمدحسن عدالتی فر

  4 صفحه

  ازمون تستی تفکر و پژوهش ششم دبستان سحر | فصل 1 تا 4

  سارا جلالی

  رایـــــگان

  2 صفحه

  سوال با پاسخ تشریحی درس تفکر و پژوهش کلاس ششم - صفحه 2 تا 8

  مریم صالحی

  رایـــــگان

  2 صفحه

  ارزشیابی مستمر تفکر و پژوهش ششم دبستان | آبان ماه

  kh تاج الدینی

  2 صفحه

  آزمون نوبت اول تفکر و پژوهش ششم دبستان شاهد امام جعفر صادق(ع) | دی 95

  محمد رضا طیبی میبدی

  محتواهای آموزشی مرتبط

  منبع : gama.ir

  گردشگران خارجی مهمان نوازی ایرانی ها را چگونه توصیف می کنند؟

  مهمان نوازی ایرانی ها به نظر گردشگران خارجی، جالب است! ایستادن به نشانه احترام، اسکان دادن مهمانان و پذیرایی از آنها، دعوت به مهمانی، دوستی، کمک و شیوه برخورد با تعارفات

  توسط مرتضی خزائی 1398/07/07

  گردشگران خارجی مهمان نوازی ایرانی ها را چگونه توصیف می کنند؟

  مهمان نوازی ایرانی ها به نظر گردشگران خارجی، جالب است! ایستادن به نشانه احترام، اسکان دادن مهمانان و پذیرایی از آنها، دعوت به مهمانی، دوستی، کمک و شیوه برخورد با تعارفات

  ایرانی ها در مهمان نوازی جزو اولین کشورهایی هستند که بدون توقع تا جایی که در توان دارند، آسایش و رفاه را برای مهمانان خود فراهم می کنند. این مقاله بر اساس نظر گردشگران خارجی نوشته شده که نظرات خود را در مورد مهمان نوازی ایرانی ها بیان کرده اند. علاوه بر این با ذکر مثال های عینی که خود در ایران بارها با آنها برخورد داشته اید، جنبه های جالب مهمان نوازی ایرانیان را از دید گردشگران خارجی شرح دهیم. با ما همراه باشید.

  عوامل مهمان نوازی ایرانی ها از نظر گردشگران خارجی

  بر اساس منابع خارجی سعی کردیم نظر گردشگران خارجی را در مورد مهمان نوازی ایرانی ها بیان کنیم. در تمامی این منابع یک مسئله بسیار به چشم می خورد و آن هم این بود که این گردشگران از محبت و مهمان نوازی بی قید و شرط ایرانیان صحبت می کردند و آن را ستایش می نمودند.

  در برخی منابع نیز گردشگران خارجی راه حل هایی ارائه می دادند که گردشگران دیگری که به ایران می آیند چگونه با تعارفات ایرانی به اشتباه نیافتند و یا چگونه عکس العمل و بازخوردی در مقابل این تعارفات داشته باشند که احترام ایرانیان را با احترامی دو چندان پاسخگو باشند.

  گردشگران خارجی مهمان نوازی ایرانیان را به سه عامل ارتباط می دهند که در ذیل آنها را ذکر می کنیم:

  اولاً مردم ایران رسم مهمان نوازی را مانند یک رابطه مثلثی می دانند که یک گوشه این مثلث مهمان است، گوشه ی دیگر میزبان و در طرف دیگر خداوند حضور دارد و میزبان پذیرایی از مهمانان را بر عهده خداوند می گذارد و می داند که خداوند به بهترین شکل در این رابطه به او کمک خواهد کرد. بر اساس یکی از رسومات دینی اعتقاد بر این است که روزی دهنده خداوند است؛ پس نباید نگران پذیرایی از مهمانان بود.

  دوماً بعد از انقلاب اسلامی، کشور ایران چندان پذیرای گردشگران خارجی نبود. از زمانی که برخی توافقات صورت گرفت و گردشگران خارجی بیشتری وارد ایران شدند. مردم ایران برای اینکه به این گردشگران ثابت کنند آنگونه که رسانه ها در مورد آنها صحبت می کنند و آنها را به مردمی فقیر و گرسنه مبدل می سازند نیستند، رسم مهمان نوازی را به بهترین شکل برای آنها به جای می آورند.

  ثانیاً مهمان نوازی ایرانی ها از نظر گردشگران خارجی به رسم تعارف بر می گردد که در بین ایرانی ها یک مسئله جا افتاده است و از آن به عنوان ادب و نشانه ی احترام یاد می شود؛ ایرانی ها خود را موظف می دانند که در برابر مهمانان رسم تعارف را به جا بیاورند.

  این سه عامل را می توان مهمترین عوامل مهمان نوازی ایرانی ها  از نظر گردشگران خارجی دانست. در ادامه جنبه های مختلف مهمان نوازی ایرانی ها را از نظر گردشگران خارجی ذکر می کنیم. با ما همراه باشید.

  ایستادن ایرانی ها به نشانه احترام در نظر گردشگران خارجی

  یکی از نظرات گردشگران خارجی در مورد مردم ایران این است که ایرانی ها زمانی که مهمان قرار است به منزل یا مکانی که آنها میزبانی آنجا را بر عهده دارند وارد شود، به احترام او از جای بر می خیزند و مکرراً از این که این فرد به مهمانی آنها آمده ابراز خوشحالی می کنند. آنها با گفتن کلمه بفرمایید او را به داخل منزل هدایت می کنند.

  به نظر گردشگران خارجی ایستادن، شروع مرحله مهمان نوازی ایرانیان است و گرچه به معنی تعارف نیست، اما ایرانی ها به نشان احترام آن را انجام خواهند داد.

  مهمان نوازی ایرانی ها با پذیرایی و اسکان دادن گردشگران خارجی

  گردشگران خارجی از اینکه مردم آنها را برای استراحت و خواب به منزل خود دعوت می کنند تا پذیرایی و سرو غذاهای مختلف که برای آنها انجام می گیرد، صحبت می کنند. نکته ی جالب این ماجرا این است که به نظرگردشگران خارجی مردم ایران در مقابل خدماتی که به رسم مهمان نوازی انجام می دهند، هیچ چیزی نمی خواهند و تنها هدفشان این است که مهمان از پذیرایی آنها لذت ببرد.

  سر سفره های ایرانی، زمانی که مهمانی دعوت می شود، مردم سعی می کنند از بهترین غذاها و خوشمزه ترین دسرها تهیه کنند تا لذت این مهمانی تا مدت ها در ذهن مهمان ماندگار شود! این هم میتواند نکته ی قابل توجه ای باشد که نظر گردشگران خارجی را به خود جلب می کند.

  مهمان نوازی ایرانی ها با دعوت از گردشگران خارجی به مهمانی ها

  مردم ایران اگر یک گردشگر خارجی را ببینید و بدانند که این گردشگر می تواند وقت کافی برای ماندن با آنها را داشته باشد، قطعا او را به مهمانی در منزل خود و یا یک رستوران دعوت خواهند کرد. نکته ی جالب اینجاست که حتی ایرانی ها این گردشگران را برای مراسم عروسی خود هم دعوت می کنند تا رسم مهمان نوازی را به خوبی برای آنها به جا بیاورند.

  مهم نیست که این مهمانی گرفتن ها چقدر خرج روی دست ایرانی ها بگذارد! همین که بتوانند لبخند رضایت را در مهمان خود ببینید، تمام خستگی و هزینه هایی که برای این مهمانی کرده اند، از یاد خواهند برد. آنها در این مهمانی تمام تلاش خود را می کنند که مهمان، از بودن در آنجا لذت ببرد و احساس ناخوشایندی به وی دست ندهد.

  هم صحبت شدن ایرانی ها با گردشگران خارجی به نشانه مهمان نوازی رایگان است

  یکی دیگر از ویژگی هایی که از نظر گردشگران خارجی نشان می دهد مردم ایران در مهمان نوازی بسیار مصمم هستند، این است که اگر گردشگر در خیابان یا محله ای به مشکل برخورد کند، تا جایی که در توان دارند کمک می کنند مشکل گردشگر حل شود. این مسئله در حالی اتفاق می افتد که ممکن است ایرانی ها حتی زبان گردشگر را هم ندانند ولی با این حال تمام سعی خود را می کنند به او کمک نمایند.

  برای اغلب ایرانیان مهم نیست که تا چه اندازه گردشگر وقت آنها را بگیرد (در صورتی که خود کار مهمی نداشته باشند)، با روی باز و با خوش صحبتی به گفتگو با گردشگر خارجی مشغول می شوند تا بتوانند به او کمک کنند و او را راهنمایی نمایند.

  واکنش ایرانی ها هنگام بروز مشکل و خستگی گردشگران خارجی و مهمانانشان

  به نظر گردشگران خارجی اگر مردم ایران ببینند مهمان آنها خسته شده و یا دچار مشکلی شده است، تمام سعی خود را خواهند کرد که این خستگی و مشکل وی را برطرف نمایند.

  به نظر آنها اگر دچار تشنگی شدید، ایرانی ها شما را به صرف چای یا شربت دعوت خواهند کرد تا تشنگی برطرف شود. این کار به نظر این گردشگران خارجی مهمان نوازی ایرانی ها را نشان می دهد.

  منبع : roham724.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید