این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ایران در سال 2020 در زمینه هوافضا رتبه چندم جهان بود

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ایران در سال 2020 در زمینه هوافضا رتبه چندم جهان بود را از این سایت دریافت کنید.

  رتبه نخست ایران در بخش هوافضا در میان کشور‌های اسلامی

  امی گفت: ایران در حوزه هوافضا در میان کشورهای اسلامی رتبه اول را داشته و در دنیا در جایگاه ۱۳ قرار دارد.

  ۱۷:۳۸ - ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۷۵۲۶۰۹۰

  علمی پزشکی فناوری نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  رئیس پژوهشگاه هوا فضا خبر داد:

  رتبه نخست ایران در بخش هوافضا در میان کشور‌های اسلامی

  امی گفت: ایران در حوزه هوافضا در میان کشورهای اسلامی رتبه اول را داشته و در دنیا در جایگاه ۱۳ قرار دارد.

  به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، فتح‌الله امی، رئیس پژوهشگاه هوافضا درباره دستاورد‌های کشور در حوزه هوا فضا اظهار کرد: ایران جایگاه نخست حوزه هوا فضا را در بین کشور‌های اسلامی کسب کرده است.

  او افزود: در تمام گرایش‌ها، رشته‌ها، تخصص‌های علمی رایج در جهان سایت‌ها و مراکزی هستند که هر ساله بر اساس شاخص‌ها ارزیابی می‌شوند و سایت معتبر سایماگو یا شیماگو این کار را در تمام حوزه‌ها و تخصص‌ها انجام می‌دهد.

  امی ادامه داد:  هر دو سال مقالات هوا فضای دو سال قبل چاپ می‌شوند که در سال ۲۰۱۸ رتبه بندی پیشرفت مرز‌های دانش در زمینه هوا فضا توسط سایت شیما گو به چاپ رسیده است و افراد می‌توانند با مراجعه به آن از دستاورد‌ها بهره ببرند.

  رئیس پژوهشگاه هوافضا اامه داد: چین، اولین کشور در تولید علم هوا فضا با ۹۳۱۰ سند و ۱۲۵ ضریب تاثیرگذاری بوده است و سپس کشور‌های آمریکا، هند، انگلیس، آلمان، ایتالیا، فرانسه، روسیه، ژاپن، کانادا، کره جنوبی، استرالیا و ایران به ترتیب مشمول این موضوع می‌شوند که مقام ۱۳ جهانی را کسب کرده اند.

  امی اضافه کرد: در رتبه بندی هوا فضا نام هیچ کشور اسلامی وجود ندارد و ایران جایگاه سیزدهم را کسب کرده است و بعد از آن برزیل و اوکراین به این موفقیت دست پیدا کرده اند.

   شاخص‌های مدنظر برای کسب رتبه برتر در بخش هوا فضا

  رئیس پژوهشگاه هوافضا ادامه داد: ایران با تولید ۴۸۶ سند علمی و ۶۲ اچ ایندکس مقام سیزدهم را به دست آورده است، همچنین در سال ۱۹۹۸ با تولید ۴۱ سند علمی مقام چهل و یکم را کسب کرده است.

  او درباره شاخص‌های مدنظر به منظور کسب رتبه برتر در بخش هوا فضا گفت: توانمندی پرتاب ماهواره به مدار زمین و توانمندی پرتاب ماهواره به ژئو و مدار زمین آهنگ ، پرتاب موجود زنده، تعداد پرتاب ها، تعداد سایت‌ها و ایستگاه‌های اخذ داده‌های ماهواره ای، ایستگاه‌های زمینی، مرکز کنترل ماموریتی، مراقبت‌های فضایی، فرستادن کپسول‌های عامل سرنشینی، سفر به کرات دیگر و ... از جمله شاخص‌های مدنظر به منظور کسب رتبه برتر هوا فضاست.

  رئیس پژوهشگاه هوافضا با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده به منظور کسب رتبه‌های برتر در حوزه هوا فضا اظهار کرد: برنامه‌ای که تنظیم شده و شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۱ آن را امضا کرده است، سند جامع توسعه هوا فضای کشور نام داشته که تمام برنامه‌های راهبردی و شاخص‌های مورد نظر در آن مشخص است.

  امی گفت: اعزام انسان به مدار زمین تا سال ۱۴۰۴ و ارسال ماهواره به مدار زمین  آهنگ که ۳۶ هزار کیلومتر بوده از برنامه‌های کلان توسعه فضای کشور نام دارد، اما متاسفانه به علت تحریم‌ها و مسائل جانبی تخصیص اعتبارات صورت نگرفته است و این روند کند شده است. اگر مطابق برنامه پیش می‌رفتیم قطعا از رتبه ۱۳ به جایگاه‌های تک رقمی صعود پیدا می‌کردیم، اما مشکلات به وجود آمده رتبه ۱۳ هوا فضا را در سطح جهان به دست آوردیم.

  بیشتر بخوانید

  تحول صنعت هوافضای کشور با توانمندی دانش‌آموزان

  رتبه 15 ایران در تولید علم و فناوری مجموعه هوا و فضا در جهان

  بی توجهی دولت به صنعت هوافضا مهاجرت نخبگان را به دنبال دارد

  انتهای پیام/

  باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی فناوری

  منبع : www.yjc.news

  ایران در حوزه هوافضا در خاورمیانه در رتبه اول و در جهان در جایگاه ۱۳ قرار دارد

  دکتر فتح‌الله امی، رئیس پژوهشگاه هوافضا با تأکید بر این‌که این پژوهشگاه جزو ۵ پژوهشگاه برتر ملی و ۲۰ پژوهشگاه برتر جهانی قرارگرفته است، گفت:...

  رئیس پژوهشگاه هوافضا:

  ایران در حوزه هوافضا در خاورمیانه در رتبه اول و در جهان در جایگاه ۱۳ قرار دارد

  ۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۰ کد : ۵۰۲۸۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری

  تعداد بازدید:۵۴۵۶

  دکتر فتح‌الله امی، رئیس پژوهشگاه هوافضا با تأکید بر این‌که این پژوهشگاه جزو ۵ پژوهشگاه برتر ملی و ۲۰ پژوهشگاه برتر جهانی قرارگرفته است، گفت: ایران در حوزه هوافضا در خاورمیانه رتبه اول را داشته و در دنیا در جایگاه ۱۳ قرار دارد.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترامی امروز (یکشنبه) در آیین افتتاح همایش اکتشاف در عمق فضا، نام‌گذاری هفته جهانی فضا را از افتخارات جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: از سوی آمریکا و روسیه و ایران پیشنهاداتی در حوزه فضا در سازمان ملل ارائه شد که با پیشنهاد ایران مبنی بر نام‌گذاری هفته جهانی فضا موافقت شد.

  وی به سابقه راه‌اندازی پژوهشگاه هوافضا اشاره کرد و بابیان این‌که در یک دوره سه سال این پژوهشگاه از وزارت علوم جدا شد، خاطرنشان کرد: تدوین سند جامع هوا و فضا و تدوین راهبردهای این سند از اولین اقدامات در این پژوهشگاه در دوران مسئولیت من بوده که بر اساس آن سالی دو پرتاب پیش‌بینی‌شده بود، ولی در حال حاضر این پروژه‌ها به دلیل کمبود اعتبارات بر زمین‌مانده است.

  رئیس پژوهشگاه هوا به بیان عملکرد این پژوهشگاه اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر ۲۳۹ طرح این پژوهشگاه به پایان رسیده است و از سوی دیگر شاهد بودیم که خزانه‌داری آمریکا این پژوهشگاه را تحریم کرده که این امر نشان‌دهنده عملکرد مثبت ما در حوزه هوا و فضا بوده است.

  وی با تأکید بر اینکه در ۲۰ سال آینده بدون فناوری‌های فضایی نمی‌توانیم زندگی کنیم، خاطرنشان کرد: به‌عنوان‌مثال عملکرد موبایل‌ها مدیون ماهواره‌هایی است که پرتاب می‌شود.

  دکترامی با اشاره به کاربردهای فناوری‌های فضایی در پایش‌های کشور، اظهار داشت: کشور توانمندی‌های لازم را دارد تا با استفاده از فناوری‌های فضایی بسیاری از مشکلات دولت را حل کند. به‌عنوان‌مثال در برآورد خسارات ناشی از سیل، تحقیقات میدانی مساحت زیادی را مطرح کرده بود، ولی پایش‌های فضایی ما نشان داد که این خسارات به میزان اعلام شده نبودند.

  وی همچنین به طرح‌های در دست اجرای این پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۱ طرح بین‌المللی در دستور کار اجرای این پژوهشگاه قرار دارد، علاوه بر آن طراحی و ساخت کاوشگر سی ۵ را نیز در دستور کار داریم.

  دکتر امی، طراحی و ساخت ماهواره‌های کیوبست ۱۰۰ با قابلیت پایش زباله‌های فضایی را از دیگر پروژه‌های این پژوهشگاه ذکر کرد و ادامه داد: در حال حاضر دو هزار ماهواره در مدار زمین قرار دارد که برخی از آن‌ها ازکارافتاده که به زباله‌های فضایی تبدیل خواهند شد؛ این ماهواره‌ها قابلیت پایش زباله‌های فضایی را دارد.

  وی با اشاره به فعالیت‌های این پژوهشگاه در حوزه هوا با تأکید بر این‌که در سند هوایی کشور طراحی و ساخت هواپیمای دو تا ۱۹ نفره تا سال ۱۴۰۴ تأکید شده است، گفت: در حال حاضر طراحی و ساخت هواپیمای ۸ نفره را شروع کرده‌ایم.

  رئیس پژوهشگاه هوافضا، طرح ملی ایجاد سامانه پشتیبان در حوزه پایش گردوغبار را از دیگر طرح‌های این پژوهشگاه نام برد و تصریح کرد: در حال حاضر ۸ کلان‌شهر کشور شامل اراک، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، تهران و اهواز با آلودگی‌های هوا مواجه هستند که این طرح در این راستا اجرایی خواهد شد.

  وی افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد فارغ‌التحصیلان رشته هوافضا مشغول به کار هستند و این شرایط در هیچ‌یک از رشته‌ها وجود ندارد. دکتر امی با اشاره به حضور «موسی بایف»، اولین فضانورد مسلمان در این همایش افزود: وی به مدت یک سال در فضا بوده و قرآن را به همراه خود داشته و در حادثه‌ای که در فضا در خارج از کپسول برای وی ایجادشده بود، معجزه قرآن را دیده است.

  ر.ب45/ل.م54

  منبع : www.msrt.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید