این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  این سکو برای چه وسیله نقلیه ای طراحی شده است در جدول

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  این سکو برای چه وسیله نقلیه ای طراحی شده است در جدول را از این سایت دریافت کنید.

  سکو

  معنی سکو - معانی، لغت نامه دهخدا، فرهنگ اسم ها، فرهنگ معین و عمید، مترادف و متضاد و ... در فرهنگ لغت آبادیس - برای مشاهده کلیک کنید

  سکو

  /sakku/

  مترادف سکو: بنگاه، پاخره، تختگاه، صفه، پرشگاه، مصطبهبرابر پارسی: ستاوند

  فارسی به انگلیسی

  platform, garden seat, bench, cradle, dais, mounting, podium, ramp, stage, stand

  مترادف ها

  stone bench (اسم) سکو، سکوب

  لغت نامه دهخدا

  سکو. [ س ِ ] ( اِ ) چیزی باشدچهارشاخه و پنج شاخه به اندام کف دست و دسته هم داردکه دهقانان غله کوفته شده را بآن بباد دهند تا دانه از کاه جدا شود و آن را در خراسان چارشاخ گویند و در جاهای دیگر چکاد و بواشه و به عربی مذری خوانند. ( برهان ) ( آنندراج ). چوبی باشد پنج شاخه دسته دار که بدان خرمن و غله کوفته گردانند و کاه بباد دهند تا دانه از کاه جدا شود و بعضی غله افشان گویند که به هندی چهاچ گویند. ( غیاث ). چوبی باشد که آن را سه شاخه و چهارشاخه بسازند و خوشه های کوفته که در خرمن باشد بدان برداشته بر هوا اندازند تا باد خورد و غله از کاه جدا شود. سه شاخه را سکو و چهارشاخه را چهارشاخه و آن را شنه و بواشه نیز گویند. ( جهانگیری ) :

  مردانه من کز این سکو پنجه ریخته

  خرمن کنم بباد که در جاش آکنند.

  سوزنی.

  بر بوی آنکه خرمن جو میدهم بباد

  هر ساعتی ز پنجه و ساعد کنم سکو.

  سوزنی.

  سکو. [ س َ / س ُک ْ کو ] ( اِ ) تختگاه است و آن بلندی باشد که در دو طرف در کوچه و میان باغهای و پای درختهای بزرگ سایه دار سازند. ( آنندراج ).

  فرهنگ فارسی

  تختگاه، بر آمدگی اززمین مانندتخت ازسنگ و آجر

  ( اسم ) آلتی است چهار یا پنج شاخه باندام کف دست که دارای دسته ایست و دهقانان غله کوفته را بدان باد دهند تا از کاه جدا شود چارشاخ مذری .

  چیزی باشد چهار شاخه و پنج شاخه باندام کف دست و دسته هم دارد که دهقانان غله کوفته شده را به آن بباد دهند .

  فرهنگ معین

  (س ) (اِ. ) چنگک ، ابزاری شبیه دست با چهار یا پنج شاخه که به وسیلة آن غله را به هوا می دادند تا دانه از کاه جدا شود.

  (سَ کّ ) (اِ. ) تختگاه ، پله مانندی که کنار در خانه یا پای درختان درست کنند.

  فرهنگ عمید

  بر آمدگی از زمین مانند تخت از سنگ یا آجر در کنار در حیاط یا میان باغ و پای درختان سایه دار درست کنند، تختگاه.

  فرهنگستان زبان و ادب

  {platform} [حمل ونقل ریلی] محلی که در آن مسافر، پس از خرید بلیت، در انتظار سوار شدن به قطار بایستد

  واژه نامه بختیاریکا

  تَلوارِه

  دانشنامه عمومی

  سَکّو (سکوب هم نوشته اند) به انواعی از سطح های تخت بلندتر از زمین گفته می شود که برای مقاصد گوناگون مانند اجرای نمایش، سوار شدن به قطار، پرتاب موشک، قرار دادن مجسمه یا جنگ افزار شلیکی بر روی آن و دیگر کاربردها استفاده می شود. سکوها را معمولاً سنگی، چوبی، سیمانی یا فلزی می سازند.

  سکوی قطار سکوی مجسمه سکوی اعدام سکوی خطابه سکوی پرش سکوی پرتاب سکوی نفتی سکوی حفاری سکوی توپ سکوی پدافند سکوی فرود بالگرد سکوی نمایش سکوی قهرمانی

  سکوی نرم افزاری و سخت افزاری

  گربه رو (سکوی نمایش مد لباس)

  در قدیم این واژه بیشتر به بلندی های تختی که بیشتر از سنگ در دوطرف کوچه ها یا میان باغ ها و زیر درختان پربرگ برای استراحت در زیر سایه ساخته می شد اطلاق می گشت. در این معنی به آن تختگاه هم می گفتند.امروزه نیز سکوهایی سنگی در بوستان ها (پارک ها) ساخته و نصب می شود تا کار نیمکت را انجام دهد.

  در گفتار امروزی گاه اصطلاحاً به محل، نهاد یا مفهومی که چند نهاد یا عنصر کوچک تر می توانند به آن دسترسی داشته باشند و آن محل یا مفهوم قابل دید برای همه آن اجزاء باشد سکو گفته می شود.

  منظور از ساخت سکوهای نمایشی اینست که موضوع مورد نمایش از جایگاه تماشاگران به خوبی قابل رویت باشد. سکوهای نمایشی را اغلب صحنه هم می گویند.

  wiki: سکو

  سکو (ابهام زدایی). سکو یا پلت فرم ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:

  سکو، سطح های تخت بلندتر از زمین که برای مقاصد خاص ساخته می شوند

  سکوبازی، نوعی سبک بازی های ویدئویی

  سکوی حزب، فهرست اصول یک حزب سیاسی

  سکوی خودرو، مجموعه ای از اجزای مشترک میان چندین مدل خودرو

  سکوی رایانش، بستر اجرای نرم افزار

  سکوی نفت، سازه ای برای استخراج نفت

  wiki: سکو (ابهام زدایی)

  سکو (خودرو). پلت فرم یا سکوی خودرو به مجموعه ای مشترک از طراحی، مهندسی، عملیات تولید و همچنین اجزای اصلیِ خودرو اطلاق می شود که در تعدادی از مدل های متفاوت در ظاهر و حتی در برَند، مشترک است. این فنّاوری به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا با کاهش هزینه ها، مدل های متنوعی عرضه کنند.فورد کا   فیات پاندا   فیات ۵۰۰ (۲۰۰۷)   فیات اونو (برزیل)

  فورد کا فیات پاندا فیات ۵۰۰ (۲۰۰۷) wiki: سکو (خودرو)

  سکو (زمین شناسی). سکو یا پلاتفرم (انگلیسی: Platform) در زمین شناسی به نواحی قاره ای گفته می شود که با چینه های رسوبی هموار یا کم شیب که بر روی سنگ بستر آذرین یا دگرگونی قدیمی تر گسترده شده، پوشانده شده است.

  سکو، سپر و سنگ بستر بر روی هم کراتون را تشکیل می دهند.

  wiki: سکو (زمین شناسی)

  سکو (فیلم ۱۹۹۳). سکو (به هندی: Platform) فیلمی محصول سال ۱۹۹۳ و به کارگردانی دیپاک پاوار است. در این فیلم بازیگرانی همچون اجی دیوگن، تیسکا چوپرا، پارش راوال، کیران کومار، موهنیش باهل، آنجانا ممتاز، مشتاق خان ایفای نقش کرده اند.

  wiki: سکو (فیلم ۱۹۹۳)

  سکو (فیلم ۲۰۰۰). سکو (انگلیسی: Platform) یک فیلم به کارگردانی جیا ژانکو است که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به ژائو تائو اشاره کرد.

  ۴ سپتامبر ۲۰۰۰ (۲۰۰۰-09-۰۴) (ونیز)

  wiki: سکو (فیلم ۲۰۰۰)

  سکو (فیلم). سکو (انگلیسی: Platform) یک فیلم به کارگردانی جیا ژانکو است که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به ژائو تائو اشاره کرد.

  wiki: سکو (فیلم)

  سکو (معماری ایرانی). سکو در معماری سنتی ایرانی به محلی در دو سوی در ورودی، برای استراحت در هنگام انتظار برای ورود یا گفتگو با همسایه ها گفته می شود.سر در ورودی هلال تزئینی روی در و تنها قسمت خارج از خانه است که اغلب کاشی کاری دارد و معمولاً طوری ساخته می شده که در زمستان ها مانع از ریزش برف و باران بوده و در تابستان ها نیز مانعی برای تابش مستقیم آفتاب به شمار می رفته است.

  منبع : abadis.ir

  وسیله نقلیه

  وسیله نقلیه

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  اتوبوس‌ها یکی از همگانی‌ترین وسایل نقلیه عمومی هستند

  وسیله نقلیه یا وسیله جابجایی به وسیله‌ای گفته می‌شود که برای ترابری افراد یا بارها طراحی شده و به کار می‌رود. وسیله نقلیه شامل گاری، دوچرخه، وسیله موتوری (موتورسیکلت، خودرو، کامیون، اتوبوس)، ترابری ریلی (قطار و تراموا)، شناور (کشتی، قایق)، وسیله نقلیه آبی‌خاکی، هواگرد (هواپیما، بالگرد) است.

  انواع وسایل نقلیه[ویرایش]

  - دریایی (مثال: کشتی‌ها، قایق‌ها و انواع وسایلی که توسط آن‌ها می‌توان از طریق دریا‌ها، تنگه‌ها، دریاچه‌ها از جایی به جای دیگری سفر کرد)

  - زمینی (مثال: خودرو‌ها، کامیون‌ها، تریلرها، هجده چرخ‌ها، قطار، مترو و انواع وسایل دیگری که توسط آن‌ها می‌توان از طریق زمین یا زیر آن از جایی به جای دیگری سفر کرد)

  - هوایی (مثال: بالگرد، هواپیما و انواع وسایل دیگری که توسط آن‌ها می‌توان از طریق آسمان از جایی به جای دیگری سفر کرد)

  تغییر وسایل نقلیه با پیشرفت علم و فناوری[ویرایش]

  پیشرفت تکنولوژی در دنیای مدرن و پیشرفته به زودی شاهد تحولی عظیم در صنعت حمل و نقل خواهد بود. به چند نمونه از مواردی که در آینده ای نزدیک مورد استفاده قرار می‌گیرد اشاره می‌کنیم.

  ماشین خودران ماشین پرنده پهپادهای مسافربری خودروی برقی هواپیمای برقی سیستم‌های منوریل شاتل‌های خودران اتوبوس خودران سیستم هایپرلوپ

  منابع[ویرایش]

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Vehicle». در ، بازبینی‌شده در ۳۱ شهریور ۱۳۸۹.

  رده: خودروها

  منبع : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید