این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  با تحقیق و مطالعه منابع و رسانه های مختلف مصادیق دیگری از دشمنی آمریکا با ملت ایران

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  با تحقیق و مطالعه منابع و رسانه های مختلف مصادیق دیگری از دشمنی آمریکا با ملت ایران را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  با تحقیق و مطالعه منابع و رسانه های مختلف مصادیق دیگری از دشمنی آمریکا با ملت ایران

  با تحقیق و مطالعه منابع و رسانه های مختلف مصادیق دیگری از دشمنی آمریکا با ملت ایران

  فایل ورد رایگان در انتهای صفحه

  کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که با توطئه انگلیسی آمریکایی در اردیبهشت ماه ۱۳۳۰ (مه ۱۹۵۱ م) شکل گرفت و منجر به ساقط شدن دولت مصدق و مصادره شدن نهضت «ملی کردن صنعت نفت‏» شد.

  تحمیل قانون کاپیتولاسیون به شاه در سال ۱۳۴۳ از اقدامات تحقیرآمیز دولت ایالات متحده امریکا علیه ملت ایران بود که به موجب آن، دستگاه قضایی ایران حق نداشت هیچ‏یک از مستشاران، نظامیان، کارمندان و کارکنان امریکایی را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

  حمله نظامی آمریکا به طبس با هدف آزاد سازی گروگان‌های لانه جاسوسی در پنچم اردیبهشت ۵۹ پس از ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در تهران توسط دانشجویان شکل گرفت، اما با ناکامی این عملیات حیثیت جهانی آمریکا به شدت خدشه‏دار و ابهت این ابرقدرت در هم شکست.

  پاورپوینت درس 8 آمادگی دفاعی نهم

  از جمله اقدامات براندازانه کاخ سفید پس از شکست‏حمله نظامی به طبس، طرح‏ریزی کودتای «نقاب» در هجدهم تیرماه ۱۳۵۹ بود که قبل از هر اقدامی با شکست مواجه شد. دولت آمریکا برای طرح‏ریزی و اجرای این کودتا، هزینه‏‌های سنگینی در نظر گرفته بود.

  با تحقیق و مطالعه منابع و رسانه های مختلف مصادیق دیگری از دشمنی آمریکا با ملت ایران

  اقدامات تحریمی علیه نظام جمهوری اسلامی از سال ۱۳۵۹ توسط آمریکا کلید خورد و آن‌ها با حصر اقتصادی ایران که تاکنون ادامه داشته است همه ساله با جعل قوانین تحریمی بیشتر، مبادرت به تضعیف نظام مالی و پولی کشورمان می‌کنند.

  آمریکایی‏ها تا امروز اموال و دارایی‌های ایران را، مصادره کردند و حساب‌های بانکی ایران را به طور کامل مسدود نمودند.

  یکی از اقدامات وحشیانه آمریکا در اواخر جنگ تحمیلی، که از عمق خصومت آمریکایی‏ها نسبت‏به مردم ایران حکایت می‏کند، حمله ناو وینسنس به هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷/۳ ژوئیه ۱۹۸۸ است.

  این هواپیما با ۲۹۰ مسافر غیر نظامی از بندر عباس به مقصد دبی در حالی که هنوز سقف ارتفاع پرواز مورد نظر را به دست نیاورده بود، ناگهان بر فراز آب‌های ایران هدف دو فروند موشک قرار گرفت و منهدم شد و تمام سرنشینان آن به شهادت رسیدند.

  مسلط کردن اسلام گرایان افراطی القاعده و طالبان بر افغانستان در ابتدای هزاره دوم به منظور مخدوش جلوه دادن چهره اسلام و گسترش تروریسم، به زعم بسیاری از تحلیلگران و نخبگان سیاسی جهان با هدف ناامن کردن مرز‌های امن ایران توسط سرویس‌های جاسوسی آمریکا و غرب صورت گرفت.

  با سیاست‌های دفاعی و اشراف اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران این پروژه نیز ناکام ماند و تنها منجر به ظهور افراطی گری و کشتار هزاران تن از مردم بی گناه در منطقه شد.

  بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در حمله موشکی هلی کوپتر‌های آمریکایی به دو خودرو در اطراف فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی و تنی چند از اعضای حشدالشعبی در این حمله هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند. 

  پاورپوینت درس 7 آمادگی دفاعی نهم( سردار دل ها)

  پاورپوینت درس 4 آمادگی دفاعی نهم

  ویکی پدیا

  سایت کلاس درسی

  سایت

  فایل وردمصادیق دشمنی امریکا

  درباره چگونگی جذب آموزش و اعزام نیروهای بسیجی در دوران دفاع مقدس تحقیق کنید

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرایی دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی و ملت ایران

  با پیروزی این ملت بر رژیم سلطنتی و وابسته پهلوی، دولت آمریکا در سطح بین الملل با تمام قدرت در مقابل انقلاب اسلامی ملت ایران قرار گرفت.

  آمریکا به دلیل از دست دادن منافع خود، به شیوه های گوناگون، اعم از دخالت مستقیم و غیرمستقیم، علیه ملت ایران دست به جنایت زد و بدیهی ترین قوانین و عرفیات دیپلماتیک را زیر پا گذاشت. اقدامات آمریکا علیه ملت ایران متعلق به یک دولت، حزب یا فرد خاصی نیست، بلکه ماهیت نظام سیاسی آمریکا ماهیتی استعماری است.

   نمی توان از آمریکا انتظاری غیر از این در رویارویی با انقلاب ها و دولت های منقل داشت، با توجه به توطئه های بی وقفه آمریکا علیه ملت ایران، در این مقاله، به چرایی دشمنی آمریکا با ملت ایران و چند نمونه از مصادیق جنایات آمریکا علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران اشاره شده است.

  از کودتای 28 مرداد تاکنون ملت ایران چیزی جز خیانت، جنایت، خباثت، تهدید و تحریم و شیطنت ندیده است.

  یکی از دلایل دشمنی آمریکا علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران، نوع نظام سیاسی حاکم در ایران است، اضافه شدن واژه اسلامی در کنار واژه جمهوری موضوعی است که برای استکبار جهانی پذیرفتنی نیست؛ زیرا چنین نظامی می تواند تبلیغات سنگین آمریکا برای ناکارآمدی نظام های اسلامی را نقش بر آب کند.

   عبارت « جمهوری اسلامی»  بیانگر ساختار و محتوای نظام حاکم بر جمهوری اسلامی ایران است و آمریکا می کوشد بخش دوم نظام، یعنی اسلامیت  را به چالش بکشد در واقع عامل اصلی دشمنی آمریکا با نظام حاکم بر ایران، اسلامی بودن این نظام است نه بهانه هایی مانند حقوق بشر، بمب هسته ای و موشکهای دور برد.

  رهبر انقلاب اسلامی در اینباره می فرمایند: «دشمنی آنها با این ملت و با نظام اسلامی در حقیقت دشمنی با اسلام است؛ چرا با اسلام دشمن اند؟ چون اسلام نمی گذارد مردم زیر بار دشمن متجاوز بروند.

  اسلام انقلاب را حفظ می کند و نمی گذارد دشمن مجددأ بر کشور تسلط پیدا کند؛ لذا، با اسلام به عنوان یک عامل مزاحم مخالفاند. استکبار به دنبال این است که اسلام را متهم کند اصل دشمنی اش هم با اسلام است ما اگر اسلام را کنار بگذاریم، این حرفها هم تمام می شود، اگر امریکا و قدرتمندان و قلدران عالم با جمهوری اسلامی دشمن نمی شدند و شب و روز علیه جمهوری اسلامی توطئه نمی کردند، مایه تعجب و شگفتی بود چون راه اسلام مقابله با این هاست».

  از موارد دیگر دشمنی شیطان بزرگ آمریکا با کشور ایران استقلال خواهی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است؛ زیرا استقلال سیاسی، جغرافیایی و اقتصادی از دستاوردهای انقلاب است که با برنامه ها و سیاست های نظام استکبار مغایرت دارد و این کینه تمام شدنی نیست.

  موضوعی که جهان استکبار و اعراب حاشیه خلیج فارس از آن واهمه دارند ترس از صدور انقلاب اسلامی ذات انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن به گونه ای است که به جغرافیای سیاسی ایران محدود نمی شود و این یکی از دلایل وحشت نظام استکباری آمریکا از انقلاب اسلامی ایران است.

   آمریکایی ها از صدور انقلاب اسلامی ایران به شدت می ترسند و از الگو شدن آن برای جوامع تحت سلطه خود وحشت دارند و در مقابل، رهبران انقلابی ایران صدور انقلاب اسلامی را یک تکلیف و ادامه دهنده راه پیامبران می دانند.

   یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ترسیم سیاست خارجی مشخص است، سیاست خارجی به معنای یک استراتژی از پیش تعیین شده است که در چهار چوب منافع ملی از سوی تصمیم گیرندگان دنبال می شود و با ابتکار عمل در صحنه بین الملل اهداف خود را دنبال می کند.

   به بیان دیگر کشوری که در رشته بین الملل هدف سیاست خارجی خود را مطرح می کنند و علی رغم مخالفت مخالفان برای رسیدن به آن تلاش می کند دارای سیاست خارجی مشخص است.

   قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سیاست خارجی پهلوی ها را می توان مبتنی بر وابستگی به غرب، دوری از جهان اسلام و پیوند با اسرائیل تعریف کرد که دقیقا در مقابل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قانون اساسی ترسیم شد.

  در واقع مبنای سیاست خارجی جمهوری اسلامی استکبار ستیزی آور خودداری از هضم شدن در نظام سلطه است.

  به این ترتیب انقلاب اسلامی با اتکا به موازین اسلامی و هدف اصلی در گسترش روابط بین المللی که گسترش اسلام و دفاع از انسانیت است، سیاست خارجی جمهوری اسلامی را پایه گذاری کرد.

  این نوع سیاست خارجی مورد پسند آمریکا نیست و یکی از دلایل مخالفت آمریکا مستقل عمل کردن جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی و نظام بین الملل است.

  ایادی استکبار باید بدانند که استقامت و پایداری جمهوری اسلامی ایران در مقابل اقدامات براندازانه امریکا به ضعف توطئه های امریکا بر نمی گردد، بلکه قدرت و استحکام انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران است که توطئه ها و جنایت های آنان را یکی پس از دیگری خنثی و نقش بر آب کرده است.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : defapress.ir

  مدیر محترم سایت defapress.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید