این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  برای افزایش استحکام کاغذ از چه ماده ای استفاده میشود

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای افزایش استحکام کاغذ از چه ماده ای استفاده میشود را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  ششم دبستان

  در بین موصوف و صفت می توانیم حرف ی بیاوریم . مانند :گل زیبا که می توان گفت: گلی زیبا. در بین مضاف و مضاف الیه نمی توانیم ی بیاوریم .

  ششم دبستان

  موادبه کاررفته درتولیدکاغذ

  کلر:رنگ بر

  اگر کاغذ سفید مورد نظر باشد، عملیات شست‌وشو (سفید کردن) نیز باید در فرایند ساخت منظور شود. رنگبری از طریق لیگنین زدایی که سبب سفید شدن دائمی کاغذ می شود را می توان در مورد خمیرهای شیمیایی انجام داد . این فرایند در چند مرحله و معمولاً به وسیله کلر ، دیوکسیدکلر ، اکسیژن و سایر ترکیب های رنگبر عملی می شود.

  کلر در سال 1774 توسط شیل کشف شد و خواص رنگبری آن در سال 1784 توسط بوتوله اعلام گردید . اما حدود یک قرن پس از این تاریخ تولید صنعتی کلر از طریق تجزیه الکترولیتی کلرید سدیم میسر شد و پس از آن ، مصرف کلر در صنایع مختلف رواج یافت . حدود پنجاه سال پس از این تاریخ ، مصرف کلر به عنوان رنگبر و سفید کننده در صنعت خمیر کاغذ آغاز شد.

  به دلیل مشکلات زیست محیطی ، در طی چند سال آینده ، احتمالاً استفاده از گاز کلر برای رنگبری منسوخ خواهد شد و استفاده از دیوکسید کلر رونق خواهد یافت . اما در دراز مدت ، مواد شیمیایی فاقد کلر ( اکسیژن ، هیدروژن پروکسید و اوزون ) جای دیوکسید کلر را خواهد گرفت

  نشاسته:صاف کننده سطح کاغذ و افزایش مقاومت

  نشاسته های کاتیونیک عمدتا برای حفظ و نگهداری الیاف و رنگدانه ها روی کاغذ مصرف می شوند، همچنین استفاده از اینها باعث بهبود و استحکام در مقابل پارگی و پایداری در مقابل تا خوردن کاغذ می شوند، همچنین به عنوان امولسیفایر برای ضد آب کردن کاغذهای چسب زنی و آهار زنی و در تصفیه و پالایش سنگ معدن به عنوان عوامل انباشتگی و لخته کنندگی مورد استفاده قرار می گیرند.

  گچ: شفافیت کاغذ

  یک وجه اصلی صنعت کاغذسازی، فرایندی است که در آن الیاف معلق در آب تحت عمل پرداخت مکانیکی شدید قرار گیرند. عمل کوبیدن یا تصفیه، بر خصوصیات مکانیکی کاغذ اثر دارد. برای مثال افزایش پرداخت، موجب افزایش استحکام چگالی ظاهری الیاف است و اثر مستقیم آن بر روی الیاف، ایجاد انعطاف پذیری بیشتر آنهاست که موجب می‌شود الیاف بر روی یکدیگر خوابیده و سطح تماس بیشتری به‌وجود آید. به این ترتیب، اتصال بین الیاف تقویت می‌شود. البته این فرایند بسیار پیچیده است.در تولید کاغذهایی که از آنها برای چاپ یا نوشتن استفاده می‌شود، نوعی ماده پُر کننده به‌کار می‌رود. استفاده از این ماده نتایج بسیاری دارد مانند افزایش میزان ماتی، صافی، و یکنواختی کاغذ. مواد پرکننده رایج، چینی و گچ (کربنات کلسیم) است. سهم مواد پرکننده در کاغذ می‌تواند زیاد و بین ۱۰ تا ۱۵درصد وزن کاغذ را تشکیل دهد.

  پلاستیک:

  به کاغذ موادی (پلاستیک)، البته به مقدار بسیار کم، می‌افزایند تا به آن ویژگی خاص بدهند، مثلا آن را در برابر رطوبت مقاوم کند یا بر شفافیت آن بیفزایند و رنگ و سایه آن را تنظیم کنند.پوشش و پرداخت سطح کاغذ. مواد پوششی عمل‌آور سطح کاغذ، اجزای مهم غیرالیافی کاغذ را تشکیل می‌دهد. یکی از این نمونه‌ها کاغذهای براق مورد استفاده در مجله‌ها و نیز کاغذهای ضد آب هستند که گاه برای کتاب‌ها نیز به‌کار می‌روند.

  رنگ:

  تولید کاغذهای رنگی

  کاغذچگونه فراهم می شود

  تکه‌اى کاغذ بردارید، آن را از گوشه‌اى پاره کنید و با دقت به لبه‌ى پارگى نگاه کنید. رشته‌هاى نازک و مومانندى را می‌بینید که همانند رشته‌هاى پشمى نمد، در هم تنیده‌اند، این رشته‌‌ها از ملکولى به نام سِلولٌز ساخته شده‌اند. سلولز ملکولى نخ‌مانند و دراز است که پیکر گیاهان را می‌سازد. هر یک از رشته‌هایى را که در لبه‌ى پارگى کاغذ می‌بینید، از هزاران ملکول سلولز ساخته شده که مانند رشته‌هاى طناب به دور هم پیچیده‌اند.

  چوب درختان مقدار فراوان سلولز دارد. به این دلیل، کاغذ را از آن می‌سازند، براى این کار، درختان را می‌برند و به کمک ماشین ویژه‌اى، تنه‌ى آن‌ها را ریز ریز می‌کنند. سپس، این تکه‌هاى کوچک چوب را با مواد شیمیایى و مقدار فراوان آب داغ، مخلوط می‌کنند تا خمیرى از رشته‌هاى سلولزى به دست می‌آید. در گام دیگر، خمیر را روى یک تورى فلزى می‌ریزند تا آب خود را از دست بدهد. سپس خمیر از لابه‌لاى چند غلطک می‌گذرد و آب خود را بیش‌تر از دست می‌دهد. پمپ‌هاى مکنده‌ى آب، به این آب‌گیرى کمک می‌کنند. سرانجام، خمیرى که به صورت ورقه‌ى درازى درآمده است، با گذشتن از لابه‌لاى غلطک‌هاى داغ، خشک می‌شود و برگه‌ى دراز کاغذ از دستگاه بیرون می‌آید.

  گاهى با کمک مواد دیگرى، کاغذهاى بهترى ساخته می‌شود. براى این که کاغذ خیلى آب جذب نکند، مواد شیمیایى ویژه‌اى به آن می‌افزایند. براى تولید کاغذهاى بسیار نرم و سفید، کاغذ را از لابه‌لاى غلطک‌هایى می‌گذرانند که دماى بیش‌ترى دارند و سطح آن را با مخلوطى از خاک چینى و آب ‌پوشانده‌اند. براى این که کاغذ محکم‌تر شود، به آن پنبه می‌افزایند. اگر بخواهند از کاغذ، دستمال کاغذى بسانزد، به آن نرم کننده می‌افزایند و با کمک مواد شیمیایى، میکروب‌هاى آن را از بین می‌برند.

  در پایان کار، دستگاهى که به رایانه مجهز است، ضخامت کاغذ، مقدار آب و شمار سوراخ‌هاى احتمالى آن را بررسى می‌کند. در صورتى که ضخامت در همه‌جا یکسان باشد، مقدار آب مناسب باشد و شمار سوراخ‌ها کم‌ باشد، کاغذ راهى بازار می‌شود.

  بازیافت کاغذ

  براى آماده کردن کاغذ هر روز به اندازه یک جنگل، درخت بریده می‌شود. اگر چه به جاى آن‌ها، درختان جدیدى کاشته می‌شوند، اما آن‌ها سریع رشد نمی‌کنند تا جاى همه‌ى درختان بریده شده را پر کنند. به این دلیل، کاغذهاى باطله را بازیافت می‌کنند. پس از گرد‌آورى کاغذهاى باطله، جوهر روى آن‌ها را با کمک‌ مواد شیمیایى بر می‌دارند. سپس آن‌ها را با مواد شیمیایى و مقدار فراوان آب مخلوط می‌کنند. تا خمیر کاغذ به دست آید. اکنون از این خمیر ورقه‌هاى کاغذ ساخته می‌شوند. شما با مصرف درست کاغذ و جدا کردن کاغذهاى باطله از آشغال‌ها، می‌توانید به حفظ جنگل‌‌ها کمک کنید.

  کاغذ بسازید

  به کمک وسایل بسیار ساده‌اى می‌توانید در خانه کاغذ بسازید. براى این کار مقدارى کاغذ باطله را ریز ریز کنید. تکه‌هاى کاغذ را تا 15 دقیقه در آب گرم بگذارید. سپس به کمک قاشق‌، آن‌ها را با آب مخلوط کنید تا خمیر کاغذ آماده شود. اکنون به کمک غربال، آب اضافى خمیر را از آن بگیرید. سپس خمیر را به آرامى روى یک ورقه‌ى پلاستیک برگردانید و روى آن را با ورقه پلاستیکى دیگرى بپوشانید. اکنون به کمک وردنه آب اضافى را از کاغذ بیرون کنید و آن را در آفتاب بگذارید تا خوب خشک شود.

  منبع : develop12.blogfa.com

  برای استحکام کاغذ از چه ماده ای استفاده می شود؟

  استحکام کاغذ یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که به طور مستقیم در تعیین نوع کاربرد و کیفیت آن تاثیرگذار است. با توجه به اهمیت این نکته، در فرایند تولید کاغذ

  برای استحکام کاغذ از چه ماده ای استفاده می شود؟

  ۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰

  کد خبر: 1082841

  واریز کالابرگ بحساب کارت یارانه سرپرستان خانوار / ۶ کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ / از کجا کالابرگ الکترونیکی بگیریم؟

  استحکام کاغذ یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که به طور مستقیم در تعیین نوع کاربرد و کیفیت آن تاثیرگذار است. با توجه به اهمیت این نکته، در فرایند تولید کاغذ مواد خاصی به خمیر یا کاغذ اضافه می کنند که استحکام آن را افزایش داده و پیوند الیاف کاغذ را تقویت می کند.

  برترین‌ها

  مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان باطل شد | قالیباف مصوبه دولت درباره حقوق بازنشستگان را غیرقانونی اعلام کرد + سند

  اگر سود سهام عدالت دریافت نکردید کلیک کنید | دریافت سود سهام عدالت با اعلام شماره شبا

  خبر فوری درباره حقوق بازنشستگان| افزایش حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟| بازنشستگان غیر حداقل بگیر بخوانند

  عیدی رئیس جمهور برای مردم | واریز ۵۸۲ هزار تومان به حساب سهام عدالتی ها | دارندگان سهام عدالت حساب خود را چک کنند

  برای دریافت یارانه معیشتی 2 میلیونی به این آدرس مراجعه کنید| دهک درآمدی خانوار را چگونه تشخیص دهیم؟

  سوپرایز حقوق بازنشستگان برای مرداد ماه | فرمول افزایش حقوق بازنشستگان | خبر مهم مجلس درباره حقوق بازنشستگان

  سورپرایز جنجالی رئیسی برای سهام عدالتی ها / صاحبان سهام عدالت حتما بخوانند

  آنچه دیگران می خوانند:

  زمان واریز آخرین مرحله یارانه نقدی در مرداد ماه / رقم کالابرگ این خانوارها در مرداد زیاد شد

  وام 80 میلیونی رئیسی به سرپرستان خانوار با سود 9 درصد | شرایط آسان دریافت وام ارزان بدون سپرده

  امشب؛ واریز سود سهام عدالت بحساب وراث؟ / واریزی جدید بحساب سهام عدالتی ها

  وام 250 میلیونی بانک سینا به بانوان با سود 5 درصد |شرایط وام 50 میلیونی بانک ملت به زنان خانه‌دار

  سورپرایز رئیسی برای یارانه نقدی مرداد / نحوه واریز یارانه مرداد عوض شد /مبلغ یارانه نقدی تغییر کرد؟

  به طور کلی سه عامل اصلی روی استحکام کاغذها تاثیرگذار است:

  طول الیاف

  استحکام پیوند میان الیاف ها و خرده الیاف ها

  سطح پیوند فیبر

  مواد به کار رفته در خمیر کاغذ

  نشاسته، کلر، پلاستیک، رنگ و کربنات کلسیم از جمله موادی هستند که در تولید خمیر کاغذ با توجه به نوع کاغذ (بسته بندی، گلاسه، سفید، دوبلکس و ...) به کار رفته و اغلب افراد با آن ها آشنایی دارند. علاوه بر این، برخی مواد شیمیایی نظیر AKD مایع (SSK) نیز به کاغذ اضافه می شوند تا مقاومت های کاغذ را دو چندان کنند. با این کار، کاغذ تولید شده در برابر جذب رطوبت مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد.

  پیشنهاد ما

  دریافت وام فوری 200 میلیون تومانی با شرایط آسان

  فوری | توزیع کالابرگ الکترونیک

  حادثه تلخ واژگونی اتوبوس جان 22 نفر را درجا گرفت | جزئیات حادثه

  در ادامه برخی از رایج ترین موادی که در تولید کاغذ به کار می روند تا استحکام آن را افزایش دهند، را به اختصار معرفی کرده ایم.

  نشاسته

  نشاسته یکی رایج ترین موادی است که در صنعت کاغذ برای افزایش مقاومت و استحکام به کار می رود. نشاسته ترکیبی پیچیده از کربوهیدارت های نامحلول در آب است که به عنوان یکی از متداول ترین افزودنی های مقاومت خشک کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد. با اضافه شدن این ماده به خمیر، پیوندهای هیدروژنی میان الیاف ها و خرده الیاف ها افزایش یافته و جاذبه میان آن ها و کیفیت کاغذ بیشتر از قبل می شود.

  در فرایند تولید کاغذ از نشاسته صنعتی استفاده می شود که فرایندهای اکسیداسیون روی آن انجام شده است. با توجه به این که خرید نشاسته صنعتی اصلاح شده نیازمند صرف هزینه به مراتب بیشتری است، بسیاری از واحدهای تولیدی از نشاسته خام استفاده کرده و پس از انجام عملیات اکسیداسیون روی آن، برای تولید کاغذ آن را به کار می گیرند.

  پلاستیک در تولید کاغذ گلاسه

  اضافه کردن مقدار کمی پلاستیک به صورت کنترل شده باعث می شود که کاغذ گلاسه تولید شده در برابر رطوبت و جذب آب مقاومت بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، این کار به شفافیت کاغذ نیز کمک می کند. تنظیم رنگ و سایه محصول نهایی نیز نتیجه مثبت دیگری است که در نتیجه به کار گیری این ماده به دست می آید.

  سطح برخی از کاغذها، نظیر کاغذ گلاسه، کمی براق تر می باشد. این ویژگی در نتیجه پرداخت سطح کاغذ و ایجاد یک لایه محافظ از جنس پلاستیک ایجاد شده است. چنین کاغذهایی اغلب برای چاپ مجلات، نشریات و برخی کتاب های نفیس مورد استفاده قرار می گیرند.

  AKD مایع (SSK)

  AKD مایع یک ماده شیمیایی بسیار کاربردی در فرایند کاغذ سازی است که اضافه کردن آن به کاغذ، باعث افزایش مقاومت کاغذ در برابر جذب آب و رطوبت می شود. این ماده در انواع متنوع و با نام های مختلفی در بازار موجود است که هر کدام کیفیت و عملکرد متفاوتی از خود نشان می دهند. SSK یکی از بهترین نمونه های موجود در بازار از این ماده می باشد که توسط شرکت تدارک صنعت کاغذ کرمان (https://www.kepsico.com/) تامین شده و با بهترین کیفیت در دسترس واحدهای تولیدی سراسر کشور قرار می گیرد.

  کلر

  کلر به بی رنگ کردن خمیر کاغذ می پردازد. در صورتی که قصد داشته باشید کاغذ سفید تولید نمایید، به فرایند تولید کاغذ، باید عملیات Bleaching یا همان سفید کردن نیز اضافه نمایید. کلر، دی اکسید کلر و اکسیژن از جمله مواردی هستند که اضافه کردن آن ها به خمیر در چند مرحله، منجر به سفید شدن دائمی کاغذ می شود.

  استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی برای سفید کردن کاغذ به یکی از دغدغه های زیست محیطی تبدیل شده است. اکسیژن، ازن، دی اکسید کلر و پر اکسید هیدروژن جایگزین های مناسبی برای کلر هستند که به رفع این دغدغه کمک می کنند.

  کربنات کلسیم

  کربنات کلسیم یا همان گچ افزودنی دیگری است که باعث افزایش شفافیت کاغذ می شود. برای تولید کاغذهای مخصوص نوشتن و چاپ، از موادی به عنوان پر کننده استفاده می شود. مات شدن کاغذ، صافی و یکنواختی سطح آن، از جمله نتایج به کار گیری این مواد پر کننده می باشد. گچ یا همان کربنات کلسیم، رایج ترین مواد پر کننده هستند که در تولید کاغذهای دوبلکس یا تاپ وایت استفاده می گردند.

  منبع : www.fardanews.com

  نقش پلاستیک، رنگ، نشاسته، گاز کلر و گچ در تهیه کاغذ

  پرسش و پاسخ مقطع دبستان پایه ششم رشته درس علوم تجربی

  نقش پلاستیک، رنگ، نشاسته، گاز کلر و گچ در تهیه کاغذ

  mobina ^-^ ^-^   27 آبان 8:56

  5 پرسش 121 پاسخ 932 امتیاز

  علوم تجربی ششم دبستان

  پلاستیک و رنگ و نشاسته و گاز کلر و گچ چه علتی دارند که در تهیه کاغذ استفاده میشود؟؟؟

  20 گزارش ft ss   1 آذر 15:30

  4 پرسش 102 پاسخ 1076 امتیاز

  پلاستيك:ضد آب كردن افزايش استحكام و انعطاف پذيري

  رنگ:توليد كاغذ هاي رنگي

  نشاسته: صاف كردن و پر كردن سوراخ ها وحفره هاي خمير كاغذ افزايش استحكام و كاهش

  جذب رطوبت

  كلر(اب ژاول اب اكسيژنه):بي رنگ كردن خمير كاغذ (از بين بردن رنگ چوب)

  گچ:كدر و مات كردن افزايش استحكام و افزايش جذب جوهر

  پنبه:افزايش استحكام و ايجاد قابليت انعطاف پذيري

  :))))))))))))) 40

  گزارش پاسخ انتخاب شده

  امین شارعی   9 دی 19:31

  0 پرسش 9 پاسخ 84 امتیاز

  پلاستیک استحکام رنگ کاغذ رنگی نشاسته استحکام کلر سفیدی گچ جذب جوهر 12 گزارش

  yasin hosien zade   16 آذر 14:21

  5 پرسش 94 پاسخ 312 امتیاز

  پلاستیک برای ساخت کاغذ های ضد اب

  رنگ برای تهیه ی کاغذ های رنگی

  نشاسته برای خم شدن و انعطاف پذیری کاغذ و برای استحکام و چروک نشدن کاغذ

  گاز کلر برای سفید کردن کاغذ

  گچ برای مات شدن کاغذ

  6 گزارش

  فاطمه شجاعی   16 آبان 13:08

  0 پرسش 1 پاسخ 26 امتیاز

  پلاستیک در استفاده از کاغذ چه نقشی دارد

  5 گزارش

  devil girl   11 آبان 19:30

  0 پرسش 1 پاسخ 11 امتیاز

  یه سوال داشتم بچه ها: کدوم از این 4 تا کاغذ رو براق میکنه؟

  2 گزارش

  فاطمه ایروانی   7 اسفند 11:37

  0 پرسش 1 پاسخ 6 امتیاز

  سلام

  نشاسته: استحکام کاغذ

  رنگ: تولید کاغذ رنگی

  کلر: از بین رفتن رنگ زرد چوب

  گچ: مات کردن کاغذ

  پلاستیک: تولید کاغذ ضد آب

  1 گزارش

  ستایش موسوی   19 دی 9:36

  0 پرسش 1 پاسخ 6 امتیاز

  سلام

  پلاستیک : ضد آب کردن و انعطاف پذیری

  نشاسته:جذب رطوبت و افزایش استحکام و صاف کردن و پر کردن سوراخ های کاغذ

  کلر:بی رنگ کردن خمیر برای تهییه کاغذ

  گچ :افزایش استحکام وجذب جوهر کاغذ

  پنبه برای انعطاف پذیری و استحکام

  1 گزارش

  بهاره حق وردی   18 دی 20:31

  0 پرسش 1 پاسخ 6 امتیاز

  گاز کلر. بی رنگ کردن خمیر کاغذ

  پلاستیک ضد اب کردن و افزایش اسطحکام

  1 گزارش

  مشکات محمدی   2 خرداد 12:10

  0 پرسش 1 پاسخ 6 امتیاز

  نشاسته برای استحکام کاغذ استفاده میشه

  1 گزارش

  سروش مظفری   1 آذر 3:51

  3 پرسش 19 پاسخ 93 امتیاز

  رنگ:برای تهیه کاغذ های رنگی

  نشاسته برای مقاومت کاغذ

  گچ برای سفیدی کاغذ

  گاز کلر: ازبین بردن رنگ خمیر کاغذ

  پلاستبک:کاغذ ضد آب 1 گزارش

  fatima hosseini   29 آبان 23:13

  8 پرسش 179 پاسخ 3191 امتیاز

  پلاستبک:کاغذ ضد آب

  رنگ:تهیه کاغذ های رنگی

  نشاسته:افزایش استحکام

  گاز کلر: ازبین بردن رنگ خمیر کاغذ

  گچ برای مات کردن وجذب جوهر

  1 گزارش

  احمد زعفرانی   21 فروردین 14:57

  0 پرسش 4 پاسخ 3 امتیاز

  پلاستیک برای ضد آب بودن

  رنگ برای تولید کاغذ رنگی

  نشاسته برای افزایش مقاومت کاغذ

  گآز کلر بیرنگ کردن کاغذ

  گچ 0 گزارش

  حنانه مولایی   27 دی 12:43

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  علت اصلی استفاده گازکلردرتهیه کاغذچیست؟

  0 گزارش

  مرینت دوپنچنگ   22 دی 17:19

  0 پرسش 4 پاسخ 14 امتیاز

  امواج لرزه ای درون زمین از سنگ ها سخت متراکم تند عبور می کند

  0 گزارش

  Alireza Sarfarazian   11 دی 9:55

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  پلاستیک: ضدآب کردن _رنگ: تولید کاغذرنگی_نشاسته: استحکام_گاز کلر: بی رنگ کردن خمیر کاغذ وبی رنگ کردن چوب_گچ: برای مات کردن وجذب جوهر_

  0 گزارش

  فاطمه حیدری   11 دی 9:29

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  سلام جواب این سوال چیه

  افزودن ..... به خمیر کاغذ موجب افزایش ...... می شود.

  0 امتیازها نشاسته- مات شدن پلاستیک- صاف شدن گچ- صاف شدن کلر- سفید 0 گزارش

  محمدامین محمدیاری   22 آذر 2:39

  145 پرسش 1028 پاسخ 7519 امتیاز

  باسلام

  درست کردن کاغذهای ضداب و کاغذهای گلاسه

  ساختن کاغذهای رنگی

  افزایش استحکام کاغذ در برابر خمیدگی و شکستن

  سفید کردن خمیر کاغذ و ضدعفونی کردن ان

  مات کردن و زبر کردن کاغذ

  0 گزارش

  مهشاد ضیایی   2 آذر 16:40

  0 پرسش 4 پاسخ 64 امتیاز

  اگر بخواهیم کاغذ قهوه ای رنگ محکم را که جذب جوهر نداشته باشد تهیه کنیم استفاده از کدام ماده در تولید آن کاغذ ضرورتی ندارد؟

  0 گزارش

  حمیدرضا خلیل پور   26 آبان 10:09

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  نشاسته پلاستیک و آب اکسیژنه در خمیر کاغذ موجب چه چیزی میشود

  0 گزارش

  مائده حسن زاده   22 آبان 16:54

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  نشاسته علتش بخاطر چیه تو کاغذ??????????????

  0 گزارش

  aliasghar Hoseyni   15 آبان 11:27

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  ذرر میزندررززذرزتلزذتباتیزاتلیبغرژا

  0 گزارش

  لیلا فرستی   8 آبان 9:51

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  سلام

  در کار خانه‌ی کاغذ برای از بین بردن رنگ خمیر چوب از گاز......... استفاده کردن جواب چی میشه

  آب اکسیژنه خاصیت......... دارد.

  0 گزارش

  Mohammad Yahyaie   4 آبان 14:25

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  سلام پلاستیک ضد آب شدن

  رنگ : برای کاغذ رنگی

  گچ:تقویت درتا شدگی 0 گزارش

  حسین قربان   1 آبان 2:26

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  پلاستیک و نشاسته و گچ و گازکلر در تهیه کاغذ چه نقشی دارد؟

  0 گزارش

  Yas Zare   30 مهر 17:48

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  پلاستیک رو باید چیکار کنیم پلاستیک جواب اشکار کنیم

  0 گزارش

  Alireza Janalizade   27 مهر 15:12

  منبع : gama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید