در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای اینکه استخوان آسیب دیده درست جوش بخورد و ترمیم شود چه باید کرد کلاس پنجم

  1 بازدید

  برای اینکه استخوان آسیب دیده درست جوش بخورد و ترمیم شود چه باید کرد کلاس پنجم را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  استخوان آسیب دیده برای اینکه درست جوش بخورد چه باید کرد؟

  استخوان آسیب دیده برای اینکه درست جوش بخورد چه باید کرد؟

  دوره درمان شکستگی‌ها بسته به نوع و محل شکستگی، سن فرد و روش درمانی متفاوت است، ولی به طور کلی برای استخوان‌هایی مثل ران، ساق، مچ پا و زانو که وزن بدن روی آنهاست، جوش‌خوردگی استخوان‌ها دیرتر از زمان مورد انتظار اتفاق می‌افتد. البته حداقل جوش‌خوردگی اولیه، سه ماه طول می‌کشد و در اندام فوقانی، این زمان به نصف کاهش پیدا می‌کند.

  در مورد کودکان زیر ۱۱ سال نیز این مدت نصف می‌شود، مگر این که شکستگی در ناحیه ران و گردن باشد.

  برای جوش‌خوردن استخوان نیز باید استخوان‌ها بیش از ۵۰ درصد با هم ارتباط استخوانی داشته باشند و بافت‌های اطراف آن نیز صدمه کمی دیده باشند.

  یکی از بزرگ‌ترین عوامل جوش‌نخوردن، عفونت است. 

  بیماران دارای زمینه بیماری عمومی مثل دیابت، بیشتر مساعد عفونت و جوش نخوردن هستند.

  منبع مطلب : mydars.com

  مدیر محترم سایت mydars.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  برای اینکه استخوان آسیب دیده درست جوش بخورد و ترمیم شود، چه باید کرد؟

  برای اینکه استخوان آسیب دیده درست
  جوش بخورد و ترمیم شود، چه باید کرد؟

  پاسخ :

  استخوان‌های شکسته ای که طی روند درمان به طور کامل جوش خورده باشند، هیچ فرقی با استخوان های طبیعی نخواهند داشت. توجه داشته باشید که حرکت جزو زندگی است و هرگاه بیمار اصلا حرکت نکند، بی‌شک استخوان‌های آسیب‌دیده‌اش دیرتر جوش می‌خورند. به بیان دیگر، حرکت بموقع عضله باعث تسریع جوش خوردن استخوان می‌شود.

  در مورد عواملی که در جوش خوردن استخوان‌ پس از شکستگی‌ موثرند باید گفت سه عامل تعیین‌کننده وجود دارد که اگر هر کدام از آنها دچار اشکال شود، جوش‌خوردن استخوان به تاخیر می‌افتد و حتی ممکن است بدرستی صورت نگیرد.


  بی‌حرکتی محل شکستگی چه با استفاده از امکانات داخل استخوان و چه به صورت گچ‌گیری و آتل‌گذاری یا استفاده از ابزاری به نام فیکساتور خارجی، اولین و مهم‌ترین اصل جوش‌خوردگی استخوان‌های آسیب‌دیده است.


  دومین اصل مهم، حرکت هرچه سریع‌تر عضله شکسته شده با کمک ابزار کمکی مثلواکر یا چوب زیربغلو نیز وزن‌گذاری و یا وزن‌کشی روی عضله تا حد تحمل است.


  عامل سوم نیز به داشتن بستر خوب خون‌رسانی در عمل شکستگی بازمی‌گردد. هرچه شکستگی چند قطعه‌ای باشد یا شکستگی همراه با آسیب عضلات یا بافت‌های اطراف باشد، خون‌رسانی سطحی‌تر است و جوش‌خوردن دیر انجام می‌شود.

  عواملی که جوش‌خوردگی را تند می‌کنند
  استفاده از ابزار یا وسایل اولیه برای بی‌حرکتی و جلوگیری از نفوذ عوامل بیماری‌زایی چون میکروب و عفونت در شکستگی‌های باز، جزو اقدامات اولیه ضروری برای کمک به درمان قطعی و مطلوب شکستگی‌هاست.


  خوردن زیاد پاچه، پای مرغ و امثال آن نه‌تنها نقشی در جوش‌خوردن شکستگی‌ها ندارد، بلکه جوش خوردن را عقب می اندازند.


  معمولا نوع تغذیه در افراد سالم، تاثیر چندانی در بهبود سریع شکستگی ندارد، ولی اگر شخصی دچار مشکل جدی تغذیه‌ای و یا کمبود مواد مغذی باشد، مواد اولیه حیاتی به بهبود وی کمک می‌کند.


  از سوی دیگر، کاهش وزن در افراد چاق در تمام زمینه‌ها به سلامت بیمار کمک می‌کند، به شرط این که یکدفعه ای نبوده و بنا به توصیه پزشک و یا متخصص تغذیه و طبق اصول علمی باشد.


  مصرف هر نوع قرص ویتامین و املاح، در صورت سالم بودن بیمار و تغذیه مناسب او، تاثیری در تسریع جوش‌خوردگی ندارد.

  البته اگر شخصی، کمبود املاح و ویتامین داشته باشد، تجویز این مکمل‌ها به طبیعی شدن بدن کمک می‌کند و روند جوش خوردن استخوان را از کندی نجات می‌دهد.


  سیگار یکی از عوامل مهم جوش‌نخوردن یا تاخیر در جوش خوردن استخوان‌ها، بخصوص در افراد با سابقه بیماری‌های عمومی مثلدیابتو کم‌کاری بعضی از غدد است.


  به همین دلیل، اکنون در اروپا افراد را قبل از هر عمل جراحی مهمی در استخوان و مفاصل که اورژانسی نباشد، مجبور به ترک سیگار می‌کنند.

  عواملی که جوش‌خوردگی را آهسته می‌کنند
  بیماری‌های خاصی هستند که روند التیام شکستگی‌ها را به تعویق می‌اندازند.


  بیماری‌های عمومی مثل نداشتن هورمون‌های تولید استخوان و یا بیماری دیابت، بیماری‌های موضعی مثلسرطان استخوانیا سرطان‌هایی که باعث ضعف عمومی و شکستگی می‌شود، دوره درمان شکستگی‌ها را طولانی تر می‌کنند و گاهی نیز به جوش‌نخوردن استخوان منجر می‌شوند.


  جوش‌خوردگی استخوان‌ها در کودکان و نوجوانان نسبت به بزرگسالان سریع تر است. البته بهبود شکستگی گردن و ران در بچه‌ها و نوجوانان یک استثناست که به دلیل کامل نشدنصفحات رشد استخوانی در سنین کودکی و نوجوانی، نتایج خوبی ندارد.


  در سنین پیری در صورتی که شخص، بیماری خاصی نداشته باشد، جوش‌خوردگی طبیعی بوده و گاهی زودتر از حد انتظار نیز انجام می‌شود.

  درمان کامل شکستگی‌ها، طی چند ماه
  دوره درمان شکستگی‌ها بسته به نوع و محل شکستگی، سن فرد و روش درمانی متفاوت است، ولی به طور کلی برای استخوان‌هایی مثل ران، ساق، مچ پا و زانو که وزن بدن روی آنهاست، جوش‌خوردگی استخوان‌ها دیرتر از زمان مورد انتظار اتفاق می‌افتد. البته حداقل جوش‌خوردگی اولیه، سه ماه طول می‌کشد و در اندام فوقانی، این زمان به نصف کاهش پیدا می‌کند.

  تصویر کناری مراحل جوش خوردن و ترمیم استخوان شکسته را نشان می دهد. روی آن کلیک کنید.


  در مورد کودکان زیر 11 سال نیز این مدت نصف می‌شود، مگر این که شکستگی در ناحیه ران و گردن باشد. توجه داشته باشید که بیشترین علت جوش‌نخوردن شکستگی به خود شکستگی، محل خون‌رسانی و آسیب‌ به بافت‌های خون‌رسان اطراف مربوط می‌شود.


  برای جوش‌خوردن استخوان نیز باید استخوان‌ها بیش از 50 درصد با هم ارتباط استخوانی داشته باشند و بافت‌های اطراف آن نیز صدمه کمی دیده باشند.


  یکی از بزرگ‌ترین عوامل جوش‌نخوردن،عفونتاست. توجه داشته باشید که به دلیل خون‌رسانی کم و محیط مساعد استخوان برای عفونت، جوش نخوردن در محیط عفونی بدترین عارضه‌ای است که ممکن است پس از شکستگی‌ها رخ دهد.


  البته بیماران دارای زمینه بیماری عمومی مثل دیابت، بیشتر مساعد عفونت و جوش نخوردن هستند.

  دکتر رضا شهریار کامرانی، متخصص ارتوپدی و عضو هئیت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی نیز در این باره می گوید:
  «هر چند درمان های غیر جراحی متعددی برای جوش خوردن استخوان معرفی شده اند، اما اصلی ترین و بهترین روش درمان، عمل جراحی است.


  جوش نخوردن استخوان شکسته بعد از عمل جراحی یکی از عوارض خطیر برای مفاصل به ویژه استخوان های بلند اندام است که موجب از کار افتادگی آن اندام می شود.


  عوامل متعددی برای جوش نخوردن استخوان شکسته وجود دارد که کمبود پروتئین های خون به علت سوء تغذیه، مصرف سیگار، شکستگی در اثر ضربات شدید، آسیب بافت همراه با شکستگی استخوان، شکستگی همراه با آسیب های عروقی، استفاده از روش های نادرست جراحی و عفونت استخوان برخی از این عوامل هستند.


  میزان درصد جوش نخوردگی با توجه به نوع موقعیت استخوان ها متفاوت است. به طور کلی بین یک تا پنج درصد احتمال جوش نخوردگی وجود دارد.


  در استخوان پاشنه یا لگن که بافت اسفنجی دارند احتمال جوش نخوردگی خیلی کم است، در استخوان ساق که بافت نرم محافظ کمی دارد نسبتا زیاد و دراستخوان اسکافویید مچ دست(استخوان اصلی) که جریان خون کمی دارد شایع تر است.


   

  بهترین روش درمان برای جوش نخوردگی بافت و استخوان، پیوند است که بهتر است از استخوان ناحیه لگن بیمار استفاده شود.


  برخی افراد مایل به استفاده از استخوان های خود نیستند که در این صورت می توان از بانک استخوان استفاده کرد.


   

  در مواردی می توان جانشین های مصنوعی استخوان بکار برد. ایران در زمینه تولید استخوان های مصنوعی پیشرفت زیادی نداشته، اما در مورد تکمیل بانک استخوانی پیشرفت قابل توجهی داشته است.»

  پاسخ دوم :

  بهتر است با استفاده از آتل یا با گچ گرفتن آن را ثابت نگه داشت تا زودتر جوش بخورد و ترمیم شود. همچنین باید از غذاهای سفید و کلسیم دار استفاده کرد. علاوه بر این بهتر است زیر نظر پزشک حرکات ورزشی مناسب انجام شود.

  مطلب مرتبط:

  دوره درمان شکستگی‌ها بسته به نوع و محل شکستگی، سن فرد و روش درمانی متفاوت است، ولی به طور کلی برای استخوان‌هایی مثل ران، ساق، مچ پا و زانو که وزن بدن روی آنهاست، جوش‌خوردگی استخوان‌ها دیرتر از زمان مورد انتظار اتفاق می‌افتد. البته حداقل جوش‌خوردگی اولیه، سه ماه طول می‌کشد و در اندام فوقانی، این زمان به نصف کاهش پیدا می‌کند

  استخوان ها را از لحاظ بافت شناسی به انواعی تقسیم میکنند. بطور مثال یک دسته را استخوان های توبولر Tubular یا لوله ای مینامند مانند استخوان های ران یا بازو که قسمت اعظم آنها به شکل یک لوله توخالی است.

  دسته دیگر استخوان ها را اسفنجی Cancellous مینامند مانند استخوان مهره یا پاشنه. این استخوان ها توپر و مانند اسفنج متخلخل هستند. روند جوش خوردن شکستگی در این دو دسته استخوان هم قدری با یکدیگر متفاوت است.

  عوامل دیگری که میتواند بر نحوه مراحل جوش خوردن استخوان تاثیر بگذارد نزدیکی قطعات شکسته شده نسبت به هم و درجه بیحرکت بودن قطعات شکسته شده نسبت به یکدیگر در طی جوش خوردن است.

  جوش خوردن استخوان های توبولر جوش خوردن شکستگی در این استخوان ها پنج مرحله دارد ۱- هماتوم ۲- تکثیر سلولی ۳- تشکیل کال استخوانی ۴- محکم شدن ۵- تغییر شکل

  البته باید به خاطر داشت که این مراحل کاملا مجزای از هم نیستند و معمولا با یکدیگر همپوشانی دارند. در یک زمان ممکن است چند مرحله جوش خوردن با هم در یک استخوان وجود داشته باشند.

  منبع مطلب : www.asemankafinet.ir

  مدیر محترم سایت www.asemankafinet.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  برای اینکه استخوان آسیب دیده درست جوش بخورد چه باید کرد؟

  برای اینکه استخوان آسیب دیده درست جوش بخورد و ترمیم شود، چه باید کرد؟ برای این کار باید به پزشک مراجعه کنید، در دوران درمان استراحت کنید و از غذاهای حاوی کلسیم استفاده کنید.

  به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، برای کمک به درمان و زود جوش خوردن استخوان آسیب دیده باید ابتدا به پزشک مراجعه کرده و تا در صورت امکان و لزوم، آن قسمت از بدن گچ گرفته شده یا آتل بندی شود.

  در ادامه این مطلب ابتدا به بررسی علائم شکستگی استخوان پرداخته و بعد از آن به این سوال پاسخ خواهیم داد که برای اینکه استخوان آسیب دیده درست جوش بخورد و ترمیم شود، چه باید کرد؟

  اگر در اثر حادثه‌ای احساس کردید که دچار شکستگی استخوان‌هایتان شده‌اید، باید بدانید که نشانه‌هایی وجود دارد که بدون عکس برداری نیز می‌توان به شکسته شدن استخوان پی برد.

  قبلا در مطلبی تحت عنوان اصلی ترین علائم شکستگی استخوان بطور کامل به توضیح این علائم پرداخته‌ایم. با این حال علائم ظاهری شکستگی بصورت تیتر وار عبارتند از:

  اما ممکن است این سوال برای شما پیش آید که برای اینکه استخوان آسیب دیده درست جوش بخورد و ترمیم شود، چه باید کرد؟

  اولین کاری که باید در این راستا انجام دهید؛ ابتدا مراجعه به پزشک برای تشخیص نوع شکستگی و در صورت لزوم گچ بندی و آتل بندی است.

  در مرحله بعدی استراحت کردن و در ادامه داشتن رژیم غذایی مناسب در دوران آسیب دیدگی است. در واقع رژیم غذایی مناسب می‌تواند مواد مورد نیاز بدن برای بازسازی استخوان را تامین کند.

  در مطلبی جداگانه بطور مفصل به معرفی بهترین غذا برای جوش خوردن استخوان پرداخته‌ایم؛ با این حال در ادامه بطور خلاصه و مفید به این غذاها اشاره خواهیم کرد.

  در کنار مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم، مصرف ویتامین D، امری ضروری است. در واقع ویتامین دی کمک می‌کند تا سطوح کلسیم در خون کنترل شود. در این راستا ماهی‌های چرب مانند ماهی تن یک منبع خوب از این ویتامین است.

  ماهی ساردین یکی از منابع غذایی سرشار از کلسیم است. برای مصرف ماهی ساردین در دروان ترمیم شکستگی استخوان آن را می‌توانید به صورت ساندویچ، سرخ شده یا پخته در سس گوجه فرنگی سرو کنید.

  تخم مرغ را می‌توان ارزان‌ترین و در دسترس ترین ماده غذایی مناسب برای جوش خوردگی استخوان در نظر گرفت. با این حال تخم مرغ مقدار کمی ویتامین D دارد و علاوه بر آن حاوی مقادیری پروتئین، آهن، ویتامین B، کلسیم و منیزیم نیز است.

  انجیر خشک غنی از آنتی اکسیدان‌ها و فیبر بوده و کلسیم بیشتری نسبت به سایر میوه‌های خشک دارد. مصرف هر ۲۸ گرم انجیر خشک در روز می‌تواند ۵ درصد میزان کلسیم مورد نیاز روزانه بدن شما را تامین کند.

  آناناس یکی از میوه‌های‌ بسیار غنی از کلسیم است که به ترمیم استخوان‌های شکسته شما کمک می‌کند. خوبی آناناس این است که کمپوت آن نیز در کل سال وجود دارد و به راحتی در سترس است.

  منبع: ستاره

  انتهای پیام/

  منبع: آنا

  کلیدواژه: استخوان ترمیم آتل بندی علائم شکستگی شکستگی استخوان

  از حمله به بندر حیفا تا خروج از پروتکل الحاقی و قطع همکاری با آژانس؛ "انتقام سخت" یا هزینه‌تراشی برای مردم؟

  کیهان: به بندر حیفا حمله و به آنها تلفات سنگین انسانی وارد کنیم/ آمریکا و اسرائیل آمادگی جنگ را ندارند

  رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضائیه دستگیر شد

  بحران‌ اقتصادی را کش ندهید؛ مشکلات معیشتی حاصل از تحریم‌ها، امان مردم را بریده

  ایران در فرصت مناسب به ترور شهید فخری زاده پاسخ قاطع می‌دهد/ ایران منفعت قابل توجهی از برجام نبرد

  ۷ دلیل که نشان میدهد غول‌ها وجود داشتند + تصاویر

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس باور دانشمندان، نسل انسان در طول تاریخ، تکامل زیادی یافته. بعضی‌ها با جثه کوچک و بعضی‌ها با جثه بزرگتر.

  اما خب اگر به شما بگوییم که انسان‌هایی با سایز دو یا سه یا چهار برابر سایز انسان‌های امروزی وجود داشتند چی؟

  در این گزارش ما ۷ دلیل که نشان میدهد غول‌ها وجود داشتند را برای شما آماده کردیم. با ما همراه باشید.

  ۷. ردپای غول چینی

  در آگوست سال ۲۰۱۶ یک کشف عجیب و حیرت انگیز در گوئیژو چین اتفاق افتاد. یک عکاس وقتی که در حال کوهنوردی بود، ردپا‌هایی رو پیدا کرد که درست شبیه رد پا‌های انسان بودند. اما با این تفاوت که بیش از دو برابر سایز پای انسان از طول و عرض داشت و حدود سه سانتی متر به درون زمین فرو رفته بود. دانشمندان تخمین زدند که باید این ردپا برای کسی بوده باشد که تقریبا چهارمتر قد داشته.

  خیلی‌ها میگویند که داستان این ردپا دروغ است که کاملا هم قابل درک است، اما خب این حقیقت را نمیشود نادیده گرفت که این اولین بار نیست که همچین چیزی کشف میشود.

  در سال ۱۹۱۲ یک ردپای ۱۲۰ سانتی متری در آفریقای جنوبی پیدا شد و قدمت آن به ۲۰۰ میلیون سال میرسید که گفته میشود برای تمدن باستانی غول‌ها است که داستان و ریشه‌هایی در فرهنگ‌های هندی، انجیل و اسلام را دارد. چیزی که خیلی جالب است این است که این ردپای سال ۱۹۱۲ برای کسی بوده است که تقریبا بیش از ۸ متر قد داشته و میتواند یک غول خیلی بزرگ بوده باشد.

  ۶. نبش قبر برادران فیلیپس

  یک مقاله خبری در سال ۱۹۱۲ از جزئیات یک نبش قبر در قبرستان کوهستانی خبر داد که توسط برادران فیلیپس انجام شده بود. این قبرستان در ویسکانسین آمریکا بود و به نقل از نیویورک تایمز در چهارم می‌سال ۱۹۱۲ تعداد ۱۸ اسکلت غول پیکر که در این قبرستان کوهستانی به دقت دفن شده بودند کشف شد. این استخوان‌ها کمی شبیه اسکلت میمون‌ها بودند، اما خب از خیلی جهات هم شبیه اسکلت انسان‌ها بودند و بعد از نظر کارشناسی این استخوان‌ها استخوان انسان شناسایی شد.

  قبل از آن هم اسکلت غول‌ها در ویسکانسین پیدا شده بود که اولین آن به نقل از نیویورک تایمز در سال ۱۸۸۱ توسط یک سری محقق پیدا شده بود و دومی هم یک غول تقریبا سه متری در سال ۱۸۹۷ بود که این تئوری را به وجود آورد که امکان داشته که ویسکانسین تمدن قدیمی برای غول‌ها بوده باشد.

  بیشتر بخوانید

  ۵. بقایای غول‌ها در اکوادور

  در سال ۱۹۶۴ چندین فرد محلی با پدر کارلوس واکا  تماس میگیرند. کارلوس یک کشیش بود که با بیمارستان‌های محلی کار میکرد. محلی‌ها یک عالمه استخوان‌های عجیب و غریب در مناطق کوهستانی پیدا کرده بودند و بعد از بررسی این کشیش فهمید که این استخوان‌ها برای انسان‌ها هستند، اما سایز آن‌ها چندین برابر بزرگتر از سایز استخوان‌های معمولی است.

  بعد این استخوان‌ها پیش یک متخصص باستان شناس برده شد. او به همراه چندین متخصص دیگر، استخوان‌ها را بررسی کرد و به این نتیجه رسیدند که این استخوان برای انسانی بوده که تقریبا ۸ متر قد داشته و محققان تخمین زدند که این استخوان‌ها که این استخوان‌ها حداقل ۱۰۰۰۰ سال قدمت دارند.

  این متخصص باستان شناس ادعا کرده که منطقه‌ای که این استخوان‌ها در آن پیدا شده به قبرستان غول‌ها در میان محلی‌ها معروف است، اما این ادعا هرگز اثبات نشد.

  ۴. غول‌های وارنا

  این استخوان‌ها در شهر وارنا در کشور بلغارستان اتفاق افتاده. باید بدانید که وارنا قبلا شهر باستانی یونان به نام اودسوس بوده که به داشتن هزاران راز و رمز در مورد غول‌ها مشهور است و جای تعجب ندارد که در ژانویه سال ۲۰۱۵ یک اسکلت بزرگ انسان در آنجا کشف شده است.

  این اسکلت به صورت خیلی جالبی دفن شده بود و دست‌های این اسکلت به کمرش بوده. بعضی‌ها که خیلی تردید داشتند گفتند که این اسکلت برای یک انسان خیلی قدبلند بوده، اما یک سری دیگر میگفتند که این غول همان غول باستانی اودسوس است.

  ۳. غول غارنشین

  در سال ۱۹۱۱ دو کارگر معدن تصمیم گرفتن تا یک نوع خفاش را شکار کنند که از آن در تهیه باروت اسلحه استفاده میشد. برای همین برای شکار به یک غار رفتند، اما در آنجا یک کشف باستانی عجیب کردند و بعد از آن آلفرد کروبر که رئیس هیئت باستان شناسی در دانشگاه کالیفرنیا بود را خبر کردند.

  آن‌ها چندین مومیایی با سایز نرمال را پیدا کردند، اما در کنارش چند اسکلت را پیدا کردند که به صورت شگفت آوری بزرگ بودند و بالای ۳ متر قد داشتند و حتی جای دستی بزرگی را در همان غار پیدا کردند که اصلا شبیه به یک انسان معمولی نبود.

  ۲. رودخانه‌ی کلرادو

  در سال ۱۹۰۵ جی‌ای کینکی در رودخانه‌ی کلورادو در حال قایق سواری بود که یک تونل بزرگ را پیدا کرد که ۱.۵ کیلومتر به زیر زمین میرفت. او تونل را دنبال کرد و یک مجسمه‌ی بودا را پیدا کرد. چندین وسیله‌ی تاریخی دیگر مانند نیزه و شمشیر را هم پیدا کرد، اما کشف شگفت آور، اسکلت انسان‌هایی بود که دو تا سه متر قد داشتند.

  چیزی که قضیه را بیشتر مشکوک میکرد این بود که بعد از این کشف دولت آمریکا این منطقه را کاملا مسدود کرد و هیچ خبری دیگری از آن بیرون نیامد.

  ۱. غول‌های دره‌ی مرگ

  در سال ۱۹۳۱ یک فیزیکدان، غار‌ها و تونل‌هایی را در دره‌ی مرگ در آمریکا پیدا کرد و تصمیم گرفت تا این تونل‌ها را با فردی به نام دنیل اس آو وی بگردد.

  وقتی به آنجا برگشتند فهمیدند که آن مکان یک غار معمولی نیست بلکه محیطی به اندازه‌ی ۲۸۹ کیلومتر مربع در زیر آن وجود دارد.

  اولین چیزی که پیدا کردند یک جای تقریبا مذهبی بود و پر از نشانه‌ها و علامت‌های مختلف بود. اما در کنار آن‌ها یک چیز عجیب و غریب و بزرگی که کشف شد اسکلت انسانی بود که دو تا سه متر قد داشته و این داستان اولین بار در یک روزنامه چاپ شد، اما گفته میشود که این اسکلت‌ها توسط دولت آمریکا جمع آوری شده و بعد از آن هیچ نشانه‌ای از آن به جا نماند.

  منبع: تن تاپ

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : khabarban.com

  مدیر محترم سایت khabarban.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  سلام منم نمی دونم اگه دوستان میدونن جواب را بفرستند ممنون

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید