این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  برای ورود به حساب در کنار رمز عبور چه چیز دیگری نیاز می باشد

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای ورود به حساب در کنار رمز عبور چه چیز دیگری نیاز می باشد را از سایت نکس اسکرین دریافت کنید.

  مدیریت گذرواژه‌ها

  می‌توانید Chrome را طوری تنظیم کنید تا گذرواژه‌های سایت‌های مختلف را برای شما ذخیره کند. درباره اینکه Chrome چگون

  مدیریت گذرواژه‌ها

  می‌توانید Chrome را طوری تنظیم کنید تا گذرواژه‌های سایت‌های مختلف را برای شما ذخیره کند.

  درباره اینکه Chrome چگونه از گذرواژه‌هایتان محافظت می‌کند بیشتر بدانید.

  درباره رمزگذاری درون‌دستگاهی گذرواژه‌ها بیشتر بدانید.

  رایانه AndroidiPhone و iPad

  اگر گذرواژه جدیدی در سایتی وارد کنید، Chrome می‌پرسد آن را ذخیره کند یا نه. برای پذیرفتن،‌ روی ذخیره کلیک کنید.

  برای دیدن گذرواژه‌ای که ذخیره می‌شود، روی «پیش‌نمایش» کلیک کنید.

  اگر چند گذرواژه در صفحه وجود دارد، روی پیکان روبه پایین کلیک کنید. گذرواژه‌ای را که می‌خواهید ذخیره شود انتخاب کنید.

  اگر نام کاربری‌تان خالی یا نادرست است، روی چارگوش نوشتاری در کنار «نام کاربری» کلیک کنید. نام کاربری موردنظر را برای ذخیره کردن وارد کنید.

  اگر می‌خواهید گذرواژه دیگری را ذخیره کنید، روی چارگوش نوشتاری در کنار «گذرواژه» کلیک کنید. گذرواژه موردنظر را برای ذخیره کردن وارد کنید.

  افزودن دستی گذرواژه جدید

  در رایانه، Chrome را باز کنید؛

  در بالا سمت چپ، روی «بیشتر» تنظیمات تکمیل خودکار کلیک کنید؛

  روی گذرواژه‌ها افزودن کلیک کنید؛

  وب‌سایت، نام کاربری، و گذرواژه موردنظرتان را وارد کنید؛

  روی ذخیره کلیک کنید.

  نکته: اگر در رایانه‌تان به سیستم «حساب Google» خود وارد شده باشید، می‌توانید گذرواژه را در «حساب Google» خود ذخیره کنید، یا گذرواژه را به‌صورت محلی در دستگاهتان ذخیره کنید.

  ورود به سیستم با گذرواژه ذخیره‌شده

  اگر در بازدید قبلی از وب‌سایت، گذرواژه‌تان را در Chrome ذخیره کرده باشید، Chrome می‌تواند به شما کمک کند به سیستم وارد شوید.

  در رایانه، به سایتی که قبلاً بازدید کرده‌اید بروید؛

  به فرم ورود به سیستم سایت بروید.

  اگر تنها یک نام کاربری و گذرواژه برای سایت ذخیره کرده باشید: Chrome به‌طور خودکار فرم ورود به سیستم را پر می‌کند.اگر بیش از یک نام کاربری و گذرواژه ذخیره کرده باشید: فیلد نام کاربری را انتخاب کنید و اطلاعات ورود به سیستمی را که می‌خواهید استفاده شود انتخاب کنید.

  مشاهده، ویرایش، حذف، یا صادر کردن گذرواژهای ذخیره‌شده

  در رایانه، Chrome را باز کنید؛

  در بالا سمت چپ، روی «نمایه» «گذرواژه‌ها» کلیک کنید؛

  اگر نمی‌توانید نماد «گذرواژه‌ها» را پیدا کنید، در بالا سمت چپ صفحه‌نمایش، روی «بیشتر» تنظیمات تکمیل خودکار گذرواژه‌ها کلیک کنید؛

  نمایش، ویرایش، حذف، یا صادر کردن گذرواژه:

  نمایش: در سمت چپ وب‌سایت، روی «نمایش گذرواژه» کلیک کنید. اگر رایانه‌تان را با گذرواژه قفل می‌کنید، از شما خواسته می‌شود گذرواژه رایانه‌تان را وارد کنید؛ویرایش: در سمت چپ وب‌سایت، روی «بیشتر» ویرایش گذرواژه کلیک کنید؛حذف: در سمت چپ وب‌سایت، روی «بیشتر»  برداشتن کلیک کنید؛صادر کردن: در سمت چپ «گذرواژه‌های ذخیره‌شده»، روی «بیشتر» صادر کردن گذرواژه‌ها کلیک کنید.

  برای پاک کردن همه گذرواژه‌های ذخیره‌شده، داده‌های مرور را پاک کنید و «گذرواژه‌ها» را انتخاب کنید.

  شروع یا توقف ذخیره کردن گذرواژه‌ها

  به‌طور پیش‌فرض، Chrome پیشنهاد می‌دهد گذرواژه‌تان را ذخیره کند. هرزمان بخواهید می‌توانید این گزینه را روشن یا خاموش کنید.

  در رایانه، Chrome را باز کنید؛

  در بالا سمت چپ، روی «نمایه» «گذرواژه‌ها» کلیک کنید؛

  اگر نمی‌توانید نماد «گذرواژه‌ها» را پیدا کنید، در بالا سمت چپ صفحه‌نمایش، روی «بیشتر» تنظیمات تکمیل خودکار گذرواژه‌ها کلیک کنید؛

  پیشنهاد ذخیره شدن گذرواژه‌ها را روشن یا خاموش کنید.

  ورود خودکار به سیستم سایت‌ها و برنامه‌ها

  می‌توانید با استفاده از «ورود خودکار به سیستم»، به‌طور خودکار به سیستم سایت‌ها و برنامه‌هایی که اطلاعات کاربری‌تان را در آن‌ها ذخیره کرده‌اید وارد شوید. وقتی «ورود خودکار به سیستم» را روشن می‌کنید، نیازی نیست که نام کاربری و گذرواژه‌تان را تأیید کنید.

  اگر می‌خواهید اطلاعات کاربری ذخیره‌شده‌تان را هنگام ورود به سیستم تأیید کنید، می‌توانید «ورود خودکار به سیستم» را خاموش کنید.

  در رایانه، Chrome را باز کنید؛

  در بالا سمت چپ، روی «نمایه» «گذرواژه‌ها» کلیک کنید؛

  اگر نمی‌توانید «حساب Google» خود را پیدا کنید، با نحوه روشن کردن همگام‌سازی در Chrome آشنا شوید؛

  اگر نمی‌توانید نماد «گذرواژه‌ها» را پیدا کنید، در بالا سمت چپ صفحه‌نمایش، روی «بیشتر» تنظیمات تکمیل خودکار گذرواژه‌ها کلیک کنید؛

  ورود به سیستم خودکار را روشن یا خاموش کنید.

  بررسی گذرواژه‌های ذخیره‌شده

  می‌توانید همه گذرواژه‌های ذخیره‌شده را هم‌زمان بررسی کنید تا ببینید در اثر سرقت اطلاعات شبکه لو رفته‌اند یا نه، یا اینکه به‌طور بالقوه ضعیف و به‌سادگی قابل حدس زدن هستند یا نه.

  برای بررسی گذرواژه‌های ذخیره‌شده:

  در رایانه، Chrome را باز کنید؛

  در بالا سمت چپ، روی «نمایه» «گذرواژه‌ها» کلیک کنید؛

  اگر نمی‌توانید نماد «گذرواژه‌ها» را پیدا کنید، در بالا سمت چپ صفحه‌نمایش، روی «بیشتر» تنظیمات تکمیل خودکار گذرواژه‌ها کلیک کنید؛

  روی بررسی گذرواژه‌ها کلیک کنید.

  جزئیاتی درباره گذرواژه‌های لورفته در سرقت اطلاعات شبکه و گذرواژه‌هایی که ممکن است ضعیف باشند دریافت خواهید کرد.

  مدیریت هشدارهای تغییر گذرواژه

  اگر از ترکیب نام کاربری و گذرواژه‌ای استفاده کنید که به‌دلیل افشای داده در وب‌سایت یا برنامه شخص ثالث لو رفته است، احتمالاً اعلانی دریافت می‌کنید. ترکیب‌های نام کاربری و گذرواژه لورفته ناامن هستند چون در اینترنت منتشر شده‌اند.

  توصیه می‌کنیم در اسرع وقت گذرواژه‌های لورفته را تغییر دهید. برای تغییر دادن گذرواژه‌تان در سایتی که از آن گذرواژه استفاده کرده‌اید، می‌توانید دستورالعمل‌های Chrome را دنبال کنید و گذرواژه‌های ذخیره‌شده‌تان را در هر سایت دیگری که ممکن است گذرواژه در آن ذخیره شده باشد بررسی کنید.

  منبع : support.google.com

  چگونه یک رمز عبور قدرتمند بسازیم؟

  سعی کنید همیشه یک رمز عبور قدرتمند داشته باشید. اگر می خواهید اصول این کار را بدانید، در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه یک رمز عبور قوی ساخته و آن

  تکنولوژی

  چگونه یک رمز عبور قدرتمند بسازیم؟

  نوشته شده توسط سامان میرزا | ۲۰ مهر ۱۳۹۵

  سعی کنید همیشه یک رمز عبور قدرتمند داشته باشید. اگر می خواهید اصول این کار را بدانید، در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه یک رمز عبور قوی ساخته و آن را هرگز از یاد نبرید.

  برای این هدف، نرم افزارهای مدیریت رمز عبور می توانند به کمک تان بیایند. هر چند که در استفاده از این نرم افزارها می بایست رمز عبوری ساخته و آن را به خاطر بسپرید. پیش از ادامه مطالعه این مطلب، توجه داشته باشید که مثال ها برای وفاداری به متن اصلی ترجمه نشده اند. اما می توانید متدهای مثال زده شده را به شکل فینگلیش برای خودتان شخصی سازی کنید.

  نرم افزارهای مدیریت رمز عبور؛ ابزاری امن و کارآمد

  با ازدیاد وبسایت هایی که در آن ها حساب کاربری ساخته اید، به خاطر سپردن کلمات عبور آن ها کاری دشوار به شمار می رود، مگر آن که یک نسخه ی رونوشت از آن ها داشته باشید. ابزارهای مدیریت رمز عبور آمده اند تا به شما کمک کنند تا یک رمز عبور قوی ساخته و از آن به عنوان یک کلید برای دسترسی به تمام پسوردهای دیگرتان استفاده کنید.

  ابزارهای مدیریت رمز عبور مختلفی وجود دارند. با این حال سرویس Dashlane احتمالا بهترین انتخابی است که می توانید به آن مراجعه نمایید. این سرویس به راحتی روی هر پلتفرمی کار کرده و با هر مرورگری سازگار می شود و مهم تر از همه قابلیت های اساسی آن کاملا رایگان است.

  اگر می خواهید رمز عبور خود را بین دستگاه های مختلف همگام سازی کنید، نیاز دارید تا حساب خود را به نسخه ی پریمیوم ارتقاء دهید. با این حال به شما توصیه می کنیم پیش از هرچیزی نسخه ی رایگان Dashlane را روی رایانه شخصی خود امتحان کنید.

  این نسخه دارای ویژگی های زیادی از جمله داشبورد امنیتی، تعویض رمز عبور و... است. اگر به امنیت خود اهمیت می دهید، پس در همه جا از یک رمز عبور قوی استفاده کنید.

  اصولی که باید برای ساخت رمز عبور رعایت کنید

  با توجه به توصیه های سنتی، یک رمز عبور قوی باید از خصوصیات زیر برخوردار باشد:

  حداقل دارای 12 کاراکتر باشد: برای داشتن یک رمز عبور خوب پیش از هرچیزی، این کلمه باید به اندازه ی کافی طولانی باشد. به طور کلی یک کلمه عبور خوب باید بین 12 تا 14 کاراکتر داشته باشد. هرچه این اندازه طولانی تر باشد، بالطبع کلمه عبور شما نیز قوی تر می شود.دارای اعداد، نماد ها و حروف بزرگ و کوچک باشد: ترکیبی از اعداد، نمادها و حروف بزرگ و کوچک را در رمز عبور خود به کار ببرید تا چک کردن آن توسط سیستم های مختلف دشوارتر شود.از کلماتی که خودشان و یا ترکیباتی از آن ها در فرهنگ لغات وجود دارد، استفاده نکنید: همیشه سعی کنید از کلماتی که خودشان و یا ترکیباتی از آن ها در فرهنگ لغات وجود دارد، دوری کنید. استفاده از این کلمات و ترکیبات آن ها نادرست بوده و کار تشخیص رمز عبور را راحت می کند. به عنوان مثال استفاده از کلمه ای چون «House» اشتباه است و به کار بردن ترکیب آن مثل «Red House» اصلاً توصیه نمی شود.از جایگزین کردن علامت های واضح در این کلمات نیز خودداری کنید: از جایگزین کردن علامت های واضح و آشکار در کلماتی که خودشان و یا ترکیباتی از آن ها در فرهنگ لغات وجود دارد خودداری کنید. به عنوان مثال عبارتی چون «H0use» نیز به قدر کافی قوی نیست، چرا که شما در یک تعویض آشکار تنها «o» را با «0» جایگزین کرده اید.

  سعی کنید از ترکیبات بهتری استفاده کنید. به عنوان مثال رمز عبور «BigHouse$123» با توجه به گفته های بالا بسیار مناسب به نظر می رسد. این رمز عبور دارای حروف بزرگ و کوچک بوده و از اعداد و نمادها در ساخت آن استفاده شده است. با این حال رمز عبور معرفی شده نیز آن قدرها هم که فکرش را می کنید قوی نیست.

  این رمز عبور دارای کلماتی است که به وضوح در فرهنگ لغات وجود دارد. همچنین در آن از یک نماد مشخص استفاده شده است، تمام اعداد در انتها قرار داشته و از این رو حدس زدن رمز عبور راحت می شود.

  یک ترفند برای ایجاد کلمات عبور به یاد ماندنی

  با راهنمایی هایی که بالاتر صورت گرفت، حالا می توان گفت که ساخت یک رمز عبور قدرتمند برای شما ساده تر شده است. کافیست یک بار دیگر کیبورد را در اختیار خود بگیرید و کلمه عبور قوی مانند «3o(t&gSp&3hZ4#t9» بسازید. این کلمه عبور بسیار مناسب به نظر می رسد، چرا که دارای 16 کاراکتر بوده و در آن از نمادهای گوناگون استفاده شده است، به طوری که حدس زدن آن به سبب استفاده از کاراکترهای کاملاً گوناگون بسیار مشکل می شود.

  تنها مشکل اساسی که در این رمز عبور حس می شود به خاطر سپردن آن است. با فرض این که حافظه ی تصویری مناسبی ندارید، باید زمان زیادی را برای به خاطر سپردن این رمز عبور صرف کنید. نرم افزارهای مولدهای کلمه عبور (Password Generator) زیادی وجود دارند که این نوع کلمات عبور را برای شما می سازند. این قابلیت کاربردی ترین بخش یک ابزار مدیریت رمز عبور به شمار رفته و همچنین به شما کمک می کند تا رمز عبور خود را به یاد داشته باشید.

  می دانیم قصد دارید بدانید که چگونه باید کلمات عبور این چنینی را به خاطر سپرد. از طرفی هم مطمئن هستیم که دیگر دلتان نمی خواهد از کلمات آشکاری استفاده کنید که در فرهنگ لغات وجود دارد. بنابراین بهتر است از ترفندهایی برای به خاطر آوردن این نوع رمزهای عبور استفاده کنید.

  به عنوان مثال فرض کنید جمله ای مانند «The first house I ever lived in was 613 Fake Street. Rent was $400 per month» را همیشه به یاد دارید. پس از آن شما می توانید به راحتی این جمله را با استفاده از حرف اول هر کلمه به یک رمز عبور قدرتمند تبدیل کنید. بدین ترتیب پسورد شما به شکل TfhIeliw613FS.Rw$4pmدر می آید.

  منبع : digiato.com

  رمز عبور چیست؟

  در این مقاله چگونگی انتخاب یک پسورد قوی، جهت افزایش امنیت در فضای مجازی را توضیح داده و یادتان می‌دهیم که چطور با نرم‌افزار Keepass از رمز عبورهای خودتان نگهداری کنید!

  رمز عبور چیست؟ پسورد قوی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

  انتشار:۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

  ۲ دیدگاه

  دسته بندی:آموزش, امنیت

  آنچه در این مطلب می‌خوانید :

  پسورد (Password) چیست؟

  چرا انتخاب یک پسورد قوی، فوق‌العاده مهم است؟

  پسوردها و حملات بروت فورس (Brute Force)

  ملاک و معیار یک پسورد خوب چیست؟

  قابل پیش بینی نبودن طول پسورد پیچیدگی پسورد

  منحصربه‌فرد بودن کلمه عبور

  چطور پسوردها را به خاطر بسپارم؟

  راهنمای استفاده از KeePass

  حرف آخر

  همۀ ما در موقعیت‌های مختلفی دردسرهای رمز عبور را کشیده‌ایم! مثلاً هنگام ثبت نام در یک سایت، آن‌قدر قوانین سختگیرانه‌ای داشته‌اند که از ادامۀ ثبت نام منصرف شده‌ایم؛ یا اینکه یک پسورد قوی انتخاب کرده‌ایم، اما خیلی زود آن را فراموش کردیم و نتوانستیم دیگر وارد آن سایت شویم!

  ما برای به حداقل رساندن این دردسرها، این مقاله را برای‌تان گردآوری کرده‌ایم! اگر دوست دارید بدانید که چطور با انتخاب یک رمز قوی، امنیت‌تان را بالا ببرید و اصلاً چطوری این رمز قوی را حفظ کنید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

  پسورد (Password) چیست؟

  رمز عبور یا پسورد، رشته‌ای از کاراکترها است که برای تائید هویت کاربر، هنگام ورود به یک حساب کاربری استفاده می‌شود. گذرواژه‌ها، طوری طراحی شده‌اند که فقط توسط کاربر قابل استفاده یا بازیابی باشند. برای اینکه امنیت‌تان در فضای اینترنت بالا برود، همیشه از رمزهای قوی استفاده کنید!

  چرا انتخاب یک پسورد قوی، فوق‌العاده مهم است؟

  هکرها اطلاعات جدیدی در مورد چگونگی شکستن پسوردهای روزانه به دست می آورند و لیست‌های پسوردی که در پی نواقص امنیتی ایجاد شده‌اند باعث می‌شوند اطلاعات شما چه به عنوان کاربر وچه به عنوان کسب‌وکار در خطر باشد.

  اگر صاحب یک کسب‌وکارید و نگران امنیت اطلاعات‌تان هستید، بهتر است با حملات بروت فورس آشنا شوید.

  پسوردها و حملات بروت فورس (Brute Force)

  اگرچه دسترسی به پنل مدیریت سایت یا اکانت های  FTP  به شما و چند شخص خاص دیگر محدود شده، اما معمولا پسوردها تنها عاملی هستند که جلو دستیابی هکرها به سایت را می گیرند.

  مثلا یک نمونه متداول، زمانیست که گزارش چند تلاش ناموفق برای لاگین دریافت می کنید. این کار به عنوان یک حمله بروت فورس شناخته می‌شود. این یعنی ربات‌ها  با حدس زدن متداول‌ترین پسوردها تلاش می‌کنند به سایت وارد شوند. این ربات ها کاملا بی‌رحمند و زمان کافی در اختیار دارند تا با تلاش‌های پی در پی به حدس زدن پسورد شما بپردازند.

  حتما بخوانید:  Badware چیست؟

  روش حملۀ بروت فورس خیلی جالب است؛ پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی بیشتر با این شیوۀ هک، مقالۀ حمله بروت فورس چیست؟ چگونه در دام آن نیفتیم؟ را بخوانید.

  هرچقدر پسوردتان سخت‌تر باشد، احتمال اینکه هکرها به اکانت‌های شخصی شما دسترسی پیدا کنند کمتر می‌شود.

  اگر هکر از طریق پنل مدیریت یا FTP  به سرور شما دسترسی پیدا کرد، دیگه باید با شهرت سایت و رده‌بندی SEO ای که به دست آورده بودید، خداحافظی کنید. سایت شما پر از بدافزار می شود و به همه بازدید کننده های سایت ظرف چند لحظه اسپم ارسال می کند( طبق ماهیت حملات خودکار).

  این حملات همان چیزیست که با انتخاب پسوردهای قوی و ایمن باید از آن دوری کنیم و در مقابل ربات‌ها بایستیم.

  ملاک و معیار یک پسورد خوب چیست؟

  باهم چندتا از نکات کلیدی ایجاد یک پسورد قوی را بررسی می‌کنیم.

  قابل پیش بینی نبودن

  حتما قبلا این نکته رو بهتون گفتن اما Password123، یا 123456 یا هر ترکیب واضح دیگری از حروف و اعداد پشت سرهم ، به راحتی حدس زده می شوند. علاوه براین انتخاب اسم یا تاریخ تولدتون به عنوان بخشی از پسورد عاقلانه نیست و توسط هر کسی در اینترنت با تلاش کم قابل پیدا کردن است.

  طول پسورد

  هرچه پسورد طولانی‌تر باشد بهتر است. از نظر ریاضی، اگر پسورد طولانی انتخاب کنید، با احتمال بالاتری از کشف شدن مصون می‌ماند. بنابراین کاراکترهای بیشتر مساویست با پسورد قوی.

  پیچیدگی پسورد

  اضافه کردن کارکترهای خاص و اعداد، پسورد شما رو متفاوت می‌کند. همه بلدند از اسم حیوان خانگی خود در پسوردشان استفاده کنند (مثلا Rexi). با اضافه کردن اعداد، کاراکترها و ترکیبی از حالت بزرگ و کوچک حروف کلمه Rexi به &X4ReI)*7 تبدیل می‌شود بنابراین حدس زدن آن بسیار سخت‌تر می‌شود.

  منحصربه‌فرد بودن کلمه عبور

  از پسوردهای منحصر به فردی که ایجاد کردید، دوباره استفاده نکنید. اگر یکی از اکانت های شما در معرض خطر قرار بگیرد به راحتی می توانید آن اکانت را جدا کنید، اما اگر از یک پسورد برای چند سایت استفاده کنید، همه آن اکانت ها در معرض خطر قرار می گیرند که نه تنها برای وب سایت شما ویران گر است بلکه به زندگی شخصی شما هم آسیب خواهد زد.

  حتما بخوانید:  آموزش ساخت برگه اختصاصی در وردپرس

  چطور پسوردها را به خاطر بسپارم؟

  اگر فکر تلاش برای به خاطر سپردن پسورد خاص همه اکانت‌هایتان شما را گیج می‌کند. من برای شما راه حل خوبی دارم.

  آسان‌ترین راه، استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت پسورد نظیر LastPass و Dashlane و keepass است. این نرم افزار ها تمام پسوردها را در یک اکانت نگهداری می‌کنند؛ اینطوری دیگر نیازی نیست که چندین پسور پیچیده را حفظ کنید. با این نرم‌افزارها فقط یک رمز عبور را به خاطرتان می‌سپارید، با آن وارد اکانت می‌شوید و به بقیه پسوردها دسترسی دارید.

  منبع : blog.iranserver.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 18 روز قبل
  0

  برای ورود به حساب در کنار رمز عبور چه چیز دیگری نیاز می‌باشد

  مهدی 5 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید