این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  بلند قد ترین کشور جهان

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  بلند قد ترین کشور جهان را از این سایت دریافت کنید.

  10 قدبلندترین کشورهای جهان

  10 قدبلندترین کشورهای جهان ،بلندقدترین کشورهای دنیا،قدبلندترین کشور دنیا،قدبلندترین مردم دنیا،قدلبندترین افراد جهان،میانگین قد کشورها،رتبه بندی قد در جهان،میانگین قد اروپایی ها،قدبلندترین کشورهای اروپایی،کدام کشور قدبلندترین مردم دنیا را دارد

  10 قدبلندترین کشورهای جهان | از بوسنی و هرزگووین تا فنلاند و نروژ

  مجموعه : مطالب جالب و خواندنی

  10 قدبلندترین کشورهای جهان 

  در اینبخش 10 قدبلندترین کشور هـای جهان رابه شـما معرفی می‌کنیم. ژنتیک و نوع اقلیم روی قد انسانها تاثیر گذار اسـت، کشور هـای اروپایی قدبلندترین و کشور هـای آسیایی قدکوتاه ترین مردم جهان را دارند. اروپایی ها رکورددار قد و قامت هستند و فهرست 10 تایی امروز تماما متعلق بـه مردم قاره سبز کره زمین می‌باشد. امروز هم چنین با قدبلندترین افراد در طول تاریخ هم آشنا می‌شویم. با پارس ناز همراه باشید.

  فنلاند «۱۷۳٫۹۹ سانتی‌متر»

  فنلاند با متوسط قد ۱۷۳٫۹۹ سانتی‌متر در بین تمامی شهروندان زن و مردش، در رتبه‌ي دهم فهرست «قدبلندترین کشور هـای دنیا» قرار میگیرد. مطالعاتی کـه در فنلاند صورت گرفته، نشان می دهد ژنتیک در تمامی مراحل رشد افراد این کشور تأثیر داشته اسـت. البته تغذیه و عوامل محیطی نیز در رشد قد کودکان فنلاندی مؤثر بوده اسـت.

  آموزش‌هاي صحیح نحوه‌ي شیر دادن بـه نوزادان در فنلاند نیز، بـه افزایش قدی مردمان این کشور کمک شایانی کرده اسـت. تحقیقاتی کـه در زمینه‌ي تغذیه‌ي عمومی در فنلاند انجام می شود، بطور جدی رابطه‌ي بین غذا و پیش گیری از بروز مشکلات بهداشتی را زیر ذره‌بین قرار میدهد. انجام فعالیت‌هاي بدنی مانند ورزش و نیز رژیم غذایی سالم در فهرست سیاست‌هاي داخلی مهم این کشور قرار دارد.

  سوئد «۱۷۳٫۹۹ سانتی‌متر»

  متوسط قد زنان و مردان سوئدی ۱۷۳٫۹۹ سانتی‌متر اسـت کـه این کشور را در رده‌ي نهم قدبلندترین‌ها قرار می دهد. مطالعاتی کـه دراین زمینه انجام شده، همبستگی و ارتباط مستقیم قد افراد این کشور و شرایط جسمانی بسیار خوب آن‌ها را نشان می دهد. تغذیه خوب در سوئد نیز شروع خوبی برای افزایش قدی کودکان این کشور اسـت.

  رژیم غذایی جدیدی توسط یکی از سازمان‌ها بهداشتی سوئد برای مردم کشور تدوین شده کـه در آن استفاده‌ي کمتر از کربوهیدرات‌ها و مصرف بیشتر چربی‌ها توصیه شده اسـت. این رژیم غذایی ممکن اسـت در آینده بـه هنجاری مورد قبول در سوئد تبدیل شود، چرا کـه برای شرایط آب و هوایی سرد این کشور نیز مناسب اسـت.

  صربستان «۱۷۳٫۹۹ سانتی‌متر»

  صربستان نیز با متوسط قدی ۱۷۳٫۹۹ سانتی‌متر در بین زنان و مردانش، یکی از قد بلندترین کشور هـای دنیا محسوب می شود. ترکیب ژن اسلاوی و مدیترانه‌اي، دلیل اصلی قدِ بلند و طبیعی مردمان صربستان اسـت. یکی از عوامل بلند قد بودن صربستان، نژاد آن‌ها اسـت. مردم این کشور اغلب دارای سرهای پهن هستند کـه نژادی بلند قد تلقی میشود.

  شاید دلیل دیگر بلند بودن قدن صرب‌ها، ورزش‌هایي اسـت کـه از زمان کودکی تا بزرگسالی انجام داده‌اند. غذا هاي صربستانی بسیار غنی از مواد لبنی و پروتئینی اسـت. الگوی غذا خوردن مردم این کشور بدین صورت اسـت کـه غذای خودرا طی چند وعده و با مقدار کمی می خورند، کـه خود از چاقی پیشگیری کرده و زمینه را برای افزایش قد فراهم می کند.

  لیتوانی «۱۷۴٫۶۳ سانتی‌متر»

  متوسط قدی مردان و زنان اهل لیتوانی ۱۷۴٫۶۳ سانتی‌متر اسـت کـه این کشور را در رتبه‌ي هفتم فهرست مـا قرار داده اسـت. سلامت عمومی مردم این کشور پس از اعلام استقلال و جدایی از شوروی، روز بـه روز در حال التیام اسـت.

  متوسط قدی مردم لیتوانی از اوایل صده‌ي ۱۹۰۰ تاکنون، حداقل ۱۷٫۷۸ سانتی‌متر افزایش یافته اسـت. دلیل این افزایش قدی، شاید خوردن سیب‌زمینی و نان گندم‌سیاه مربوط بـه آن دوره باشد. البته مصرف گوشت قرمز و مرغ و نیز شرایط آب و هوایی خنک نیز در بلند شدن قد مردم این کشور بی‌تأثیر نیست.

  کشور آلمان «۱۷۴٫۶۳ سانتی‌متر»

  زنان و مردان آلمانی با متوسط قدی ۱۷۴٫۶۳ سانتی‌متر، رتبه‌ي ششم قد بلندترین کشور هـای دنیا را ازآن خود کرده‌اند. غذا هاي خاص آلمانی همواره زبانزد خاص و عام بوده اسـت. خوراک مخصوصی کـه از گوشت و سوسیس در جشنواره‌هاي این کشور تهیه میشود، علاقمندان زیادی بـه سمت خود جذب کرده اسـت.

  غذا هاي آلمانی طبق معمولً پر از پروتئین و نیز با مقدار زیادی چربی و شکر همراه هستند. سیب‌زمینی و گندم درکنار گوشت و لبنیات، بخش اصلی غذا هاي آلمانی را تشکیل می دهند. مردم کشور آلمان بیش از هر کشور اروپایی دیگر، بـه استعمال دخانیات می پردازند اما مدرکی وجود ندارد کـه نشان دهد کشیدن سیگار از رشد قد آلمانی‌ها پیشگیری می کند.

  نروژ «۱۷۵٫۲۶ سانتی‌متر»

  متوسط قد مردان و زنان نروژی ۱۷۵٫۲۶ سانتی‌متر اسـت کـه این کشور را در رده‌ي پنجم قد بلندترین کشور هـای جهان قرار داده اسـت. در زمان‌هاي قدیم، وایکینگ‌هایي کـه دراین ناحیه زندگی میکردند، قدبلندترین و عظیم‌الجثه‌ترین انسان‌هاي روی زمین بودند.

  مردم نروژ نیز بلندی قامت خودرا از اجدادشان بـه ارث برده‌اند. رژیم غذایی سرشار از پروتئین مردم نروژ از جمله دلایل اصلی رشد بسیار خوب آن‌ها از کودکی تا بزرگسالی بـه شمار می رود. نروژ بـه بالا بودن سطح رفاه زندگی و نیز داشتن دولتی کارآمد مشهور اسـت کـه عمده دلیل آن، درآمدهای حاصل از ذخایر نفتی کشور اسـت.

  دانمارک «۱۷۵٫۹ سانتی‌متر»

  عوامل ژنتیکی و زیست‌محیطی موجب رشد بسیار خوب مردم دانمارک شده اسـت. مردان و زنان این کشور با متوسط قدی ۱۷۵٫۹ سانتی‌متر، در رتبه‌ي چهارم فهرست جا خوش کرده‌اند. دانمارکی‌ها بـه داشتن چهره‌اي زیبا و اندامی متناسب مشهور هستند.

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  قدبلندترین مردم جهان در کدام کشورها هستند؟

  تحقیقات نشان می‌دهد که ۱۰ کشور اروپایی از جمله هلند، دانمارک، کرواسی و ... قدبلندترین مردم جهان را دارند.

  قدبلندترین مردم جهان در کدام کشورها هستند؟

  تحقیقات نشان می‌دهد که ۱۰ کشور اروپایی از جمله هلند، دانمارک، کرواسی و ... قدبلندترین مردم جهان را دارند.

  به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سیما؛  ژنتیک و رژیم غذایی، اروپا را مکانی مناسب برای رشد و باروری مردان و زنان بلند قامت کرده است. بلند قامت ترین مردم کشورها در جهان هلند با (1.838)، مونته نگرو(1.832 متر)، دانمارک (1.826 متر)، نروژ(1.824 متر)، کرواسی (1.805متر) و جمهوری چک(1.8031 متر)هستند.

  سازمان بهداشت جهانی استانداردهای بین المللی برای رشد کودکان تا سن 5 سالگی را تعیین کرده است. قد فرد از بالای سر تا پا اندازه گیری می شود، اندازه گیری این چنینی با دستگاهی به نام استادیومتر صورت می گیرد.

  در رابطه با رشد ، چند عامل وجود دارد، همانطورکه جمعیت هایی با عوامل محیطی و زمینه ژنتیکی مشابه، روند مشابهی را در قد افراد نشان می دهد. ژن ها و سیستم درون ریز ممکن است افراطی عمل کند و موجب کوتوله گی یا غول پیکری شود، کودکان همچنین از رشد تاخیری و کوتاهی قابل توجه قد ناشی از سوء تغذیه و عوامل خارجی مانند جنگ یا شرایط اقتصادی نامناسب و فقر رنج ببرند.

  با توجه به این موضوع، نگاهی به کشورهایی با متوسط افراد بلند در جهان می اندازیم، که همه در اروپا یافت می شوند. این میانگین قدی برای کل جمعیت مورد تحلیل قرار گرفته، که هم شامل شرکت کنندگان زن بود و هم مرد.

  10 کشور جهان که بلندقدترین مردم دنیا را دارند

  10. لوگزامبورگ- 1.799 متر

  لوگزامبورگ با متوسط قد شهروندان هر دو جنس زن و مرد1.799 متر در جایگاه دهم قرار دارد. ژن ها میتوانند در هر نقطه از زنگی دست داشته باشند. بدیهی است تغذیه و محیط زیست هم از دیگر عواملی هستند که ژن های رشدی را در خردسالی بکار می اندازد. تغذیه از شیر مادر برای نوزادان بسیار مفید است.

  9. اسلوونی- 1.803 متر

  در جایگاه نهم فهرست جای میگیرد، در منطقه دیناری آلپ قرار دارد و دارای مردمی با قدی بلندتر از متوسط شناخته می شوند.اگرچه میتوان عامل ژن و ژنتیک را مهم دانست اما رژیم غذایی مردم اسلوونی سرشار از گوشت و پروتئین است.

  8. چک(1.8031 متر)

  ساکنان جمهوری چک با متوسط قد 1.8031 در میان بلندقد ترین مردم جهان هستند. برابری درآمدی هم یکی دیگر از نظریه های احتمالی برای بلندی قابل توجه قد مردم چک است.

  قدبلندترین مردان جهان در جمهوری چک 

  7. کرواسی (1.805 متر)

  متوسط قد شهروندان این کشور 1.805 متر است.عامل ژنتیک و ژن های تعیین کننده قد هستند و قطعا نقش موثری را ایفا می کنند. چند ستاره ورزشی بلندقامت اهل این کشور و بویژه در منطقه دامالتیا هستند.

  6. آلمان(1.81 متر)

  زنان و مردان آلمان قدی برابر با 1.81 متر دارند. رژیم غذایی آلمانی ها به طور معمول در سراسر جهان شناخته شده است، یک ضرب المثل آلمانی میگوید:" صبحانه را مثل یک پادشاه، ناهار را همانند یک پرنس و شام را همانند مستمندان بخور." این ضرب المثل عادات غذایی آلمانی ها را نشان می دهد که رژیم غذایی آن ها پروتئین و قند و چربی زیادی دارد.

  سیب زمینی و گندم از مهم ترین اجزای غذایی هستند که معمولا با نوع خاصی از گوشت و لبنیات نیز همراه است. اگرچه مصرف الکل و دوخانیات در آلمان بالاست اما نمیتوان این عامل را موجب رشد قد در این کشور لحاظ کرد!

  مردم آلمان با رژیم غذایی که دارند از قدبلندترین های جهان هستند

  5.صربستان(1.82)

  در جایگاه پنجم صربستان با متوسط قد 1.82 متر قرار دارد. ترکیب ژن های اسلاوی و مدیترانه ای منابع خوبی برای رشد بالا و طبیعی قد فراهم میکند. از دیگر عوامل تاثیرگذار نیز میتوان به ورزش و فعالیت افراد از کودکی تا بزرگسالی اشاره کرد. مردم صربستان همچنین صبحانه هایی غنی از لبنیات و پروتئین و گوشت مصرف می کنند.

  4. نروژ(1.824 متر)

  در گذشته، وایکینگ ها از بلندقامت ترین انسان ها بودند و امروز نروژی ها در آن جایگاه هستند. رژیم غذایی مردم نروژ سرشار از پروتئین و کالری های مفید است. این کشور را با کیفیت بالای زندگی و جامعه پویا شناخته می شود.

  3. دانمارک (1.826 متر)

  ژن ها و عوامل محیطی دو عامل مهم برای توضیح بلندی قد شهروندان این کشور است. مردم دانمارک بعنوان یکی از ثروتمندترین مردم اروپا شناخته می شوند، چراکه درآمد آن ها از بالاترین درآمد سرانه در جهان می باشد.دولت دانمارک با خدمات فوق العاده اجتماعی خود از مردم مراقبت می کند. اگرچه حرف نهایی در تنظیم و رشد قد را رژیم غذایی و ژنتیک تعیین می کند.

  قد بلندترین زنان جهان

  2. مونته نگرو( 1.832 متر)

  این کشور با آب و هوای عالی و هوای تازه کوه در آلپ های دیناری واقع شده است. کودکان در مونته نگرو تغذیه خوبی دارند، این مورد تاحدی قامت بلند آن ها را توجیه میکند. ارزش غذایی در این کشور بالا است و مطمئنا ستون غذایی غنی موجب رشد قد در مردم می شود.

  1.هلند (1.838 متر)

  به گفته سازمان جهانی بهداشت، کیفیت بالای زندگی و رژیم غذایی مناسب شامل محصولات لبنی و ماهی های آب های سرد و ممکن است کمک به افزایش قد در مردم هلند کرده باشد. جالب است بدانید که تمامی درگاه های ساختمان های دولتیی دارای سقفی بلند می باشد.

  منبع مطلب : www.iribnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید