این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  به عروسک های مفصلی که معمولا بر اساس شخصیت های فیلم و مجلات کمیک ساخته میشوند میگویند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  به عروسک های مفصلی که معمولا بر اساس شخصیت های فیلم و مجلات کمیک ساخته میشوند میگویند را از این سایت دریافت کنید.

  کمیک

  Wiki Loves Earth in Turkey photography contest has started!

  Visit WLE 2022 and upload your photos of natural monuments and Win!

  کمیک

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این نوشتار می‌تواند با ترجمهٔ متن از مقالهٔ مربوط در ویکی‌پدیای انگلیسی گسترش یابد.

  روی [نمایش] سمت چپ کلیک کنید تا دستورالعمل‌های مهم را پیش از ترجمه بخوانید.

  [نمایش]

  تئاتر انگشتانه (سگار)، نمونه‌ای از کامیکس

  سرزمین شگفتی یکی از داستان‌های کمیک

  کُمیک (به انگلیسی: Comics) یا تصاویر فکاهی یا داستان مصور یک راه واسط برای انتقال بصری ایده‌ها از طریق تصویر می‌باشد که اغلب با نوشته یا اطلاعاتی بصری درآمیخته است.

  کامیک‌ها از در کنار هم گذاشتن قطعات متوالی از تصاویر تشکیل شده و معمولاً در آن از ابزارهای نویسه‌ای چون بالون گفتار، شرح‌ها و افکت‌های صوتی (نام‌آوا) برای نشان‌دادن گفت‌وگوها، تعریف داستان یا دیگر اطلاعات استفاده می‌شود. عناصری چون اندازه یا جاگذاری قطعات، روند بیان داستان یا موضوع را کنترل می‌کند. نقاشی کارتونی و دیگر روش‌های تصویرگری شبیه به آن، از مرسوم‌ترین نقاشی‌ها در کامیکس هستند؛ رمان‌عکسی حالتی است که از عکس استفاده می‌کنند. حالت‌های معمول کامیکس شامل داستان مصور، کارتون‌های سرمقاله‌ای، کارتون دهن‌بسته و کتاب مصور می‌شود. از اواخر سدۀ بیستم تاکنون، مجله‌های ضخیم‌تری چون رمان مصور و آلبوم‌های کامیک، تانکابون بیش از پیش متداول شده و کامیک اینترنتی آنلاین، نشو و نما پیدا کرده‌است.

  تاریخچه[ویرایش]

  تاریخ کامیک در فرهنگ‌های مختلف، مسیرهای متفاوتی را طی کرده‌است. دانشمندان بر این باورند که نخستین کامیک به دوران پیشاتاریخ و نقاشی‌های غار لاسکو بازمی‌گردد. تا اواسط سدۀ بیستم، کامیک در آمریکا، اروپای غربی (مخصوصاً فرانسه و بلژیک) و ژاپن شکوفا شد. رد کامیکس در اروپا به کارتون‌های رودلفه تپفر در دههٔ ۱۸۳۰ بازگشته و با داستان‌های مصور موفقی چون ماجراهای تن‌تن و میلو در دههٔ ۱۹۲۰ رونق می‌گیرد. کامیک آمریکایی در اوایل سدۀ بیستم به عنوان رسانه‌های گروهی با ظهور داستان‌های مصور در روزنامه‌ها و بعدها کتاب‌های مصور مجله‌وار (دههٔ ۱۹۳۰)، پدیدار شد. رد کارتون و کامیک ژاپنی ("مانگا") به سدۀ سیزدهم بازمی‌گردد. داستان‌های مصور نوین در سدۀ بیستم با تقلید از کامیک غربی ایجاد شده و تا دههٔ ۱۹۳۰ مجله‌های مصور و مجموعه کتاب‌ها معمول شدند. در عصر پس از جنگ جهانی دوم، کارتونیست‌هایی چون اوسامو تزوکا ظهور کردند که نقش مهمی در محبوبیت کامیک در میان ژاپنی ها داشتند.

  منابع[ویرایش]

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Comics». در .

  گسترش نبو کمیک

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  داستان مصور یا کُمیک‌استریپ

  کمیک بوک آمریکایی فرآیند بن دی مرجع کد کمیک کارتونیست گسترش

  داده‌های کتابخانه‌ای

  گسترش نبو روایت

  رده‌ها: رسانه هنرفرمت‌های رسانهکمیک‌هاگونه‌های روایت

  منبع : fa.wikipedia.org

  کُمیک چیست و چگونه می توان به یک هنرمند کمیک تبدیل شد؟

  به هنرمندانی که در صنعت کمیک کار می کنند، هنرمند کمیک گفته می شود. امروز می خواهیم بفهمیم چگونه می توان به یک هنرمند کمیک تبدیل شد از این شغل کسب درآمد کرد.

  کُمیک چیست و چگونه می توان به یک هنرمند کمیک تبدیل شد؟

  همانطور که می دانید با فرا رسیدن عصر تکنولوژی، کتاب های تصویری مورد علاقه کودکان و نوجوان به طرز جالبی ماهیت خود را تغییر داده و به صورت کتاب های الکترونیک در آمدند. در واقع می توان گفت این روز ها دیگر افراد زیادی را پیدا نمی کنید که با علاقه مشغول جمع آوری مجموعه کمیک های مورد علاقه شان به صورت فیزیکی باشند، مگر در برخی کشور های خاص مانند ژاپن یا بخش هایی از ایالات متحده. به هر حال امروز می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم و بفهمیم چگونه می توان به یک هنرمند کمیک تبدیل شد و از این شغل کسب درآمد کرد!

  کمیک دقیقاً چیست؟

  کمیک، انواع مختلفی دارد. در ساده ترین حالت ممکن یک کتاب مصور است. در کمیک ها داستان به صورت متن های توصیفی و طولانی بیان نمی شوند؛ بلکه داستان کاملا تصویری است و شما به راحتی می توانید با دیدن تصاویر، خواندن مکالمه کاراکتر ها در کادر های گفت و گو و خواندن افکار کاراکتر ها در کادر های دیگر به داستان پی ببرید.

  کتاب های کمیک برای اولین بار در دهه 1930 در ایالات متحده و انگلستان رواج یافت. اصطلاح کمیک از کمیک بوک های آمریکایی نشأت گرفته است که زمانی تلفیقی از کمیک استریپ ها با لحنی طنز آمیز بودند. با این حال، این ژانر با داستان های مختلف از هر ژانر جایگزین شد.

  بزرگترین بازار کتاب های کمیک از گذشته تا حال، ژاپن است. تا سال 1995، بازار مانگا در ژاپن 6 تا 7 میلیارد دلار برآورد شده بود. فروش سالانه 1.9 میلیارد کتاب مانگا در ژاپن، معادل 15 شماره برای هر نفر. در ژاپن حتی رشته های دانشگاهی تخصصی برای علاقه مندان به هنر مانگا وجود دارد.

  به هنرمندانی که در صنعت کمیک کار می کنند، هنرمند کمیک گفته می شود و در ژاپن نیز به این شغل به عنوان “مانگاکا” شناخته می شود.

  کاراکتر های کتاب های کمیک DC

  علاوه بر مانگا و کمیک های آمریکایی (که اکثراً شامل داستان های DC می شوند) انواع بسیار محبوب دیگری نیز وجود دارند که در سراسر جهان رواج یافته اند و با وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده اند. حال بیایید این موارد را با هم بررسی کنیم.

  مانگا

  مانگا های معروف دفترچه مرگ، ناروتو و کیمیاگر تمام فلزی

  مانگا کتاب های کمیک یا رمان های گرافیکی ژاپنی با پیچ و تاب است که به صورت سریالی به عنوان کتاب و مجلات منتشر می شود. مانگا که از ژاپن سر چشمه می گیرد، اکنون طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

  مانگا داستان پردازی همه جانبه از طریق تصاویر است، جایی که تصاویر عالی هستند. در مانگا ها تکیه کمتری به متن وجود دارد و روایت از طریق رسم خطی همراه با رشد بصری شخصیت ها ایجاد می شود. این کیفیت غوطه وری بصری مانگا است که باعث محبوبیت آن می شود.

  شکلی که امروز از مانگا می شناسیم اولین بار از سری کارتون های سریالی در مجلات و روزنامه ها تا دهه 1920 به وجود آمد. محبوبیت مانگا در طول قرن 20 گسترش یافته و اکنون دارای گستره جهانی است. مانگا هنوز در حال گسترش است و شامل انیمیشن (در ژاپن به عنوان انیمه شناخته می شود)، هنر، مد، دیوار نویسی و همچنین چندرسانه ای دیجیتال و بازی است.

  نمونه ای از مانگای معروف ناروتو شیپودن

  مانگا یک صنعت چند میلیارد دلاری است که توسط خوانندگان و بینندگان خود به شدت تشویق می شود و تعداد زیادی هنرمند کمیک را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. این محبوبیت بین مردم در هر سنی در ژاپن و به طور فزاینده ای در سراسر جهان محبوب است. با صد ها ژانر، از ورزش گرفته تا رمنس و از ترسناک تا ماجراجویی، یک مانگا برای همه وجود دارد.

  وبتون

  وبتون معروف I Love Yoo

  وبتون یا مانهوا “Manhwa” کره ای، نوعی از کمیک است که طی دهه گذشته به آرامی نحوه خواندن کمیک های نوجوانان و جوانان کره ای را تغییر داده است و سرانجام در ایالات متحده و خارج از کره جنوبی شروع به محبوب شدن کرده است.

  LINE Webtoon، اولین برنامه ای که به خوانندگان اجازه می دهد تا برخلاف کمیک های سنتی که به صورت افقی از پانل به پانل دیگر خوانده می شوند، از طریق کمیک به صورت عمودی به بالا و پایین بروند. هیچ جلد هنری فانتزی و هیچ صفحه ای برای ایجاد وقفه وجود ندارد. در واقع هیچ صفحه ای وجود ندارد.

  همه کمیک هایی که در این برنامه متتشر می شوند رایگان هستند، اما ذخیره کردن آن ها رایگان نیست و این مزد کار هنرمند کمیک آن است. در چند سال اخیر وبتون های کره ای چنان محبوب شدند که تصمیم گرفته شد در خارج از کره نیز گسترش یابد. در سال 2014، وبتون با استفاده از ابزار محبوب پیام رسان LINE، در خارج از کره جنوبی راه اندازی شد.

  مانهوآ

  مانهوآ طنز Mosspaca Advertising Department

  کمیک های چینی یا مانهوآ، همانطور که در زبان چینی شناخته می شوند، سخت است که مشخص شود، تا حدود زیادی به این دلیل که اصطلاح “manhua” در زمینه های مختلف و اغلب متناقض استفاده می شود. در واقع چین با جمعیت زیادی که دارد در این صنعت مشارکت زیادی دارد.

  قبل از این که وبتون های کره ای شهرت جهانی پیدا کنند در چین رمان های اینترنتی مخصوصاً در ژانر های تاریخی محبوبیت زیادی داشت و حتی هنوز هم دارد. به هر حال هنرمندانی تصمیم گرفتند که این رمان های محبوب مانند “Heaven’s Official Blessing” را به مانهوآ تبدیل کنند تا برای عده ای که علاقه به خواندن کمیک دارند کار را راحت تر کرده و البته کسب درآمد کنند.

  منبع : momtazdesign.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 17 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید