این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  به عنوان یک ایرانی به نظرتان برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد یک بند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  به عنوان یک ایرانی به نظرتان برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد یک بند را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  ضرورت حفظ و پاسداری از زبان پارسی -

  به عنوان یک ایرانی برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد در یک بند بنویسید صفحه 30 نگارش فارسی ششم

  جواب صفحه ۳۰ نگارش فارسی ششم به عنوان یک ایرانی برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد در یک بند بنویسید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  به عنوان یک ایرانی برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد در یک بند بنویسید صفحه 30 نگارش فارسی ششم

  انشا برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید بکنیم

  با سلام خدمت همه دوستان ششم دبستان امروز میخواهیم جواب سوال صفحه 30 کتاب نگارش فارسی ششم را در یک متن کوتاه و در یک بند برای شما عزیزان بنویسیم جواب این گونه است که در سوال پرسیده شده است به عنوان یک ایرانی به نظرتان برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد در یک بند بنویسید جواب ما اینگونه است که از زبان فارسی حمایت کنیم زیرا زبان فارسی زبان ملی ماست ما باید فارسی را پاس بداریم زیرا گفته اند قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری را از غلام علی حداد عادل فارسی را با زن زیبا بخوانیم و زبان فارسی حمایت کنیم اگر شما متن دیگری نوشتید در نظارت پایین تر بفرستید تا با اسم شما در این مطلب قرار بگیرد.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : به کار نبردن واژه های معادل زبان فارسی از سایر زبان ها. کاربرد صحیح واژه ها و عبارات و خارج نکردن واژه ها از شکل صحیح و ادبی آن ها عبارات را عامیانه به کار نبریم.

  مطهره : دانستن تلفظ و معنای دقیق واژگان و نحوه ی کاربرد آنها، استفاده نکردن از واژگان و عبارات بیگانه و غیر فارسی، تشویق دوستان و افراد دیگر به استفاده ی درست از زبان فارسی.

  امیر حسین فتحی : ما نباید در شهر و دیار خود به زبان انگلیسی یا فرانسوی یا صدها زبان دیگر صحبت کنیم. ما باید نگهبان زبان مادری خود باشیم و در کشور خود به زبان خارجی سخن نگوییم. تا همه جهان بدانند که مردم ایران محافظ زبان خود هستند ودهان یاوه گویان را ببندند تا کسی به زبان ما توهین نکند.

  سحر : ما نباید وقتی با دوستانمان صحبت میکنیم اینگلیسی سخن‌ بگیم و شاید بعضی ها که چشمشان به دوستان و رفقا شون میافتد اینگلیسی صحبت میکنند فکر میکنند ادم بزرگی هستند ولی این جوری نیستد.

  نیکا : در گفتار و نوشتار خود تا حد امکان از واژه های فارسی استفاده کنیم. از به کار بردن لغات بیگانه پرهیز کنیم. زبان فارسی را خوب بشناسیم.

  نویسنده : زبان فارسی ایینه ی هویت ما ایرانیان در ایران و جهان است و باید همه ما در حفظ و مراقبت و سالم نگه داشتن ان به هیچ وجه کوتاهی نکنیم.

  ستایش گودرزی : من می گم که ماباید از زبانه فارسی حمایت کنیم زیرا زبانه فارسی زبانه ماست اصلا تو گروهی که نشون می ده که ما ایرانی هستیم 1- زبان 2- پرچم 3- سرود ملی. است ما نیز در ایران به دنیا آمده ایم و اینک در ایران زندگی می کنیم و در بعد یکی یکی در ایران از دنیا خواهیم رفت.

  نویسنده : ما نباید انگلیسی صحبت کنیم چون زبان اصلی و حقیقی ما فارسی است گاهی پیش می‌آید که دیگران انگلیسی صحبت میکنند اما ما نباید مانند آنان باشیم بلکه باید آنها را آگاه کنیم از زبان فارسی.

  بیتا : برای پاس داشت زبان پارسی بهتره که واژه های مترادف و هم مفهوم هر کلمه را بشناسیم و از این کلمات هنگام صحبت کردن یا نوشتن استفاده کنیم و به این ترتیب گسترده ی واژگان مورد استفاده مان را بیشتر کنیم.

  آتنا : باید به زبان مادری با یکدیگر صحبت کنیم و در جملات از کلمات فارسی استفاده کنیم.

  ناشناس : ما باید به ایران و ایرانی بودنمان افتخار کنیم و افتخار کنیم از این که ایراین هستیم و ایرانی صحبت میکنیم زیرا از زمانهای قدیم زبان پارسی برسر زبان ها بوده است.

  نویسنده : ما برای حفظ کشورمان باید از زبان فارسی حمایت کنیم نگذاریم زبان فارسی کشور ایران را بازی چه دستشان کنند با درست استفاده نکردن از زبان فارسی ما هیچ وقت کشورمان را فراموش نمی کنیم.🇮🇷

  فروه کاظمی : به نظر من طوری از کشورش ایران حمایت کند که همه مارا ببیند و از ما یاد بگیرد اگر ما از کشور خودمان طرفداری کنیم ولی کسی نبیند طرف دار ما ایرانی ها کمتر خواهد بود.

  نویسنده : ما باید برای اینکه از کشورمان محافظت کنیم باید از زبان مادریمان محافظت کنیم.

  سارا : من دوست دارم به زبان انگلیسی صحبت کنم ولی دوست دارم به زبان فارسی هم صحبت کنم ولی زبان انگلیسی برای اینده بیشتر به کار رفته است.

  نیلوفر : به نظر من ماباید زبان فارسی و مادری خود را همچون گنجینه حفظ و از آن محافظت کنیم.

  آریانا : از زبان باید حمایت کنیم و زبان های کشور های مختلف را کنار بگذاریم و به زبان فارسی صحبت کنیم و باید به زبان فارسی صحبت کنیم.

  زهرا وکیلی : به عنوان یک ایرانی ما باید زبان خود را حفظ بداریم و وقتی که با دوستانمان صحبت می کنیم با زبان های دیگری صحبت نکنیم تا زبان خود حفظ شود.

  فردوس : ما نباید در شهر خود به زبان انگلیسی بایکدیگر صحبت کنیم، مابایدمحافظ زبان خود باشیم. در گفتار و نوشتار خود تا حد امکان از واژه های فارسی استفاده کنیم همه دست به دست هم دهیم واز زبانمان محافظت کنیم..

  رها : ما نباید از زبان بیگانگان استفاده کنیم. در انشا های خو از شعر استفاده کنیم و برای شاعرانمان بزرگداشت بگیریم. در تغییر زبان فارسی مقاومت کنیم و به صورت شکسته بیان نکنیم ما بهترین زبان را داریم و باید قدر آن را بدانیم.

  هستی رسا : ما برای پاسداری و حفظ زبان فارسی باید همیشه فارسی صحبت کنیم و نباید بگوییم که زبان فارسی سخت است و زبان انگلیسی آسان است چون هر زبان مادری طرز نوشتن دارد وسختی های خودش را هم دارد مثل horse و خواهر ما از کجا بفهمیم که آخر horse بایدeگذاشت یا در خواهر باید خاهر ننوشت پس هر زبان سختی خود را دارد.

  دیانا : باید از زبان ایرانی مراقبت کنیم کار کلمه های خارجی استفاده نکنیم باید از کتاب ها اصیل ایرانی استفاده کنیم و از کلمات بیگانه مانند کلمات خارجی پرهیز کنید.

  ناشناس : ما باید از زبان فارسی حمایت کنیم زیرا زبان فارسی یک تکه ای از قلب هر ایرانی است و اگر بازبان های دیگر سخن بگوییم ان تکه از قلب ما نابود می شود پس مراقب سخن گفتن خود باشیم.

  نویسنده : سعی می‌کنم کمتر از زبان های بیگانه استفاده کنم و زبان ملی را دوست داشته و در محافظت از آن کوشا باشم.

  علی : ما باید آن را گسترش بدهی واز کلمات اصیل فارسی استفاده کنیم مانند. سلام یک کلمه ی عربی است باید به جای آن از کلمه ی درود استفاده کنیم.

  نویسنده : ما ایرانی هستیم باید برای حفظ زبان فارسی در موقع حرف زدن باید قوانین و مقررات زبان کشورمان ایران یعنی زبان فارسی را رعایت کنیم.

  روِیژنا : من زبان فارسی را دوست دارم ولی زبان اینگیسی را همان اندازه دوست دارم و به کلاس زبان اینگلیسی هم می روم ما همه باید زبان خودرا دوست داشته باشیم واز ان محافظت کنیم هیچ وقت زبان خود را فراموش نکنیم.

  نویسنده : ما باید از زبان ملی یا مادری خود مواظبت کنیم همیشه زبان فارسی را به یاد داشته باشیم وهیچ وقت از آن نگذریم.

  اسما : می توانیم ان راحفظ کنیم و او را در می یان دیگران جاری کنیم زبان فارسی را باید این جوری حفظ کرد.

  نویسنده : عفت بهتر از حجاب است دختر چادری بی حیا هیچ وقت مانند دختر مسیحی با عفت و انسانیت نیست.

  ناشناس : به جای اینکه در گفتارمون از کلمات های بیگانه مانند مرسی ، اوکی …. استفاده کنیم از کلمات سپاس ، چشم‌استفاده کنیم.

  نویسنده : از واژه های بیگانه که در بین ما روایج است استفاده نکنیم و به زبان مادری خود اهمیت بدهیم..

  ناشناس : بعضی جاهاشورشودراوردن درصورتی که بهترین کلمخه وجودداردمزخرفترین کلمه روبایدپیداکرد.

  نویسنده :‌
  ما نباید در کشور خود با دوستان یا اطرافیان خود به زبان کشور های خارجی صحبت کنیم زیرا در صورت ما به کشور خود بی احترامی کردیم.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مهمترین خبرهای 24 ساعت گذشته - بینگ نیوز

  به عنوان یک ایرانی به نظرتان برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد

  برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید بکنیم

  برای حفظ و پاسداری از زبان فارسی ملی چه باید کرد

   زبان شیرین پارسی که همان زبان مادری ما می‌باشد، مجموعه‌ای ارزشمند شامل پارسی باستان، کتیبه‌ها و سنگ‌نوشته‌های قدیمی با خطوط میخی و  پارسی میانه یا پارسی دری با  سنگ‌نوشته‌های خطوط پهلوی و از سویی دیگر الهام‌گرفته از فرهنگ بعد از اسلام، همه‌جا بهترین سرمایه ملی و هویّت ما ایرانیان است. این امانت گران‌بها، میراثی است که سینه‌به‌سینه و نسل‌به‌نسل به دست ما رسیده است، اهمیت آن زمانی بیشتر می‌شود که حماسه‌سرای ایران باستان، فردوسی می‌گوید عجم را با آن بها داده و قدر و قیمت بخشیده است.

   بسی رنج بردم در این سال سی        عجم زنده کردم بدین پارسی

  ...... زبان پارسی آیینه هویت ما ایرانیان در ایران و جهان است و باید همه ما در حفظ و مراقبت و سالم‌نگاه‌داشتن آن به‌هیچ‌وجه کوتاهی نکنیم. زبان پرظرفیت، شیرین و رسای پارسی توانسته است، بخش عظیمی از سرزمین‌های جهان را تحت نفوذ معنوی خود قرار دهد و برای ملت‌ها، فرهنگ و دین و معرفت به ارمغان آورد.

  ......زبان پارسی، بر بنیاد گسترد‌گی حوزه مفهومی‌اش در میان پارسی‌زبانان، از ارزش ویژه‌ای برخوردار است؛ برخورداری از این ارزش، زمانی دستیاب می‌شود که روند اثرگذاری و اثرپذیری این زبان را در فرایند دوسویه آن (مرحله دادوستد زبانی) مورد ژرف‌نگری قرار بدهیم .


  منبع مطلب : bingnews.blog.ir

  مدیر محترم سایت bingnews.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید