در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  به نبرد خشن و مسلحانه ای که بین دو یا چند اجتماع مستقل صورت میگیرد چه میگویند

  1 بازدید

  به نبرد خشن و مسلحانه ای که بین دو یا چند اجتماع مستقل صورت میگیرد چه میگویند را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  درس دوم تهاجم و دفاع

  -         چه موقع تهاجم آغاز می شود ؟   کشور تهدید کننده سعی می کند ، با تهدید وایجاد ترس میزان توان و آمادگی دفاعی آن کشور را آزمایش کند . اگر آن کشور آماده نبود آن وقت تهاجم آغاز می شود .

  -  آمادگی دفاعی چیست ؟  به هر گونه آمادگی در مقابل تهاجم آمادگی دفاعی گفته می شود

  -  انواع تهاجم را نام ببرید ؟   تهاجم نظامی و تهاجم فرهنگی

  -  تهاجم نظامی،چگونه صورت می گیرد ؟   در تهاجم نظامی دشمن با ابزار های مادی مانند هواپیما ، تانک و سرباز به قصد اشغال یک کشور می کند. اما

  -  تهاجم فرهنگی چگونه صورت می گیرد؟   در تهاجم فرهنگی دشمن با ابزار غیر نظامیدست به حمله می زند.

  - هدف اصلی دشمن از تهاجم فرهنگی چیست ؟  در تهاجم فرهنگی ، اشغال ذهن و اعتقادات و تغییر ارزش ها وباور های دینی مردم ، هدف اصلی دشمن است.

  - تهاجم نظامی با تهاجم فرهنگی را مقایسه کنید؟   در تهاجم نظامی هدف تصرف خاک است ولی در تهاجم فرهنگی فکر وذهن است در نظامی مدت معمولا کوتاه و محدود ولی فرهنگی تدریجی ، بلند مدت و نا محدود در نظامی ابزار تهاجم توپ و تانک و موشک ولی فرهنگی امواج ماهواره ها ، فیلمها ی سینمایی رسانه در نظامی آثار آن تلفات انسانی ، زیانهای اقتصادی ولی فرهنگی فساد اخلاقی شیوع موادمخدر ، فروپاشی خانواده ها در نظامی مکانهای مورد تهاجم مراکز اقتصادی و نظامی است ولی در فرهنگی مدارس، دانشگاهها و مراکز فرهنگی است در تهاجم فرهنگی ، دشمن با ابزارهای غیر نظامی دست به حمله می زند

  - جنگ را تعریف کنید ؟  نبرد خشن و مسلحانه ای  است که بین دو یا چند اجتماع مستقل اتفاق می افتد جنگ می گویند.

  _دفاع چیست؟به مجموعه اقدامات موجودات زنده برای حفظ و حراست از حیات خود در برابر خطرات محیطی که به منظور تقلیل یا برای دفع تجاوز صورت میگیرد.

  _انواع دفاع را نام ببرید؟ دفاع غریزی_ دفاع آگاهانه

  _ دفاع غریزی چیست؟ این دفاع به صورت ناخودآگاه و در بین موجودات زنده مشترک است ( مپل بسته شدن چشم، عقب کشیدن دست، فرار سریع از منطقه خطر)

  _ دفاع آگاهانه چیست؟ این نوع دفاع مختص انسان است و دارای تفاوت اساسی با دفاع غریزی است.

  _منظور از دفاع آگاهانه چیست؟ 1- هدف انسان از دفاع بر حفظ جان، اعتقادات و میهن خویش است 2- انسان بر اساس قدرت نفکر و تعقل و یادگیری های قبلی با خطرات مقابله میکند.

  -  در ابتدای زندگی انسان ها دلایل شروع جنگ چه بوده است ؟ دلایل ساده و مشخصی داشت دو طرف عموما برای بدست آوردن غذا،قدرت نمایی ومقابله به مثل با یک دیگر جنگ می کردند .

  -  ساده ترین تعریف دفاع چیست ؟  به مجموعه اقدامات موجودات زنده که  برای حفظ و حراست از حیات  خود در برابر خطرات محیطی که به منظور تقلیل با دفع تجاوز صورت می گیرد دفاع می گویند .

  پیامبر گرامی اسلام فرمودند برای دفاع از خود چه چیز هایی یاد بدهید؟ تیراندازی - شنا - اسب سواری

  منبع مطلب : jafaralimohammadi.blogfa.com

  مدیر محترم سایت jafaralimohammadi.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  برای ارسال نظر کلیک کنید