این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  به نویسندگان کمک میکند تا کتاب های خود را منتشر کنند شهربانو

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  به نویسندگان کمک میکند تا کتاب های خود را منتشر کنند شهربانو را از این سایت دریافت کنید.

  به نویسندگان کمک میکند تا کتاب های خود را منتشر کند • ❤️ تکست ناب

  به نویسندگان کمک میکند تا کتاب های خود را منتشر کند دانلود و دریافت کنید با لینک مستیم به صورت کامل و اصلی از سایت تکست ناب.

  به نویسندگان کمک میکند تا کتاب های خود را منتشر کند

  به نویسندگان کمک میکند تا کتاب های خود را منتشر کند

  بسیاری از مردم آرزو دارند روزی نویسنده شوند و کتاب چاپ کنند. حتی ممکن است شما نیز یکی از آنها باشید. اگر چنین است، ممکن است از قبل موضوعی در ذهن داشته باشید یا حتی شاید شروع به نوشتن هم کرده باشید.

  چطور نویسنده شویم و کتاب‌مان را چاپ کنیم؟

  بسیاری از مردم آرزو دارند روزی نویسنده شوند و کتاب چاپ کنند. حتی ممکن است شما نیز یکی از آنها باشید. اگر چنین است، ممکن است از قبل موضوعی در ذهن داشته باشید یا حتی شاید شروع به نوشتن هم کرده باشید.

  با این حال، بسیاری از علاقه‌مندان به نویسندگی به خواسته خود نمی‌رسند. به نظر شما آیا همه می توانند نویسنده شوند؟

  شاید شگفت‌زده شوید اگر بگوییم، برای همه امکان نویسنده شدن وجود دارد. در واقع، نویسنده شدن و لذت بردن از مزایای آن ساده‌تر از چیزی است که تصور می کنید؛ فقط کافی است به برخی از موانع غلبه کنید.

  انتشارات مجید در این مطلب، راهکارهایی را برای نویسنده شدن آموزش داده و به پاسخ یک‌سری سوالات رایج در این پرداخته‌است

  راهنمای گام به گام نویسنده شدن

  یکی از اصلی‌ترین موانع بر سر راه افرادی که می خواهند نویسنده شوند، عدم آگاهی از چگونگی شروع انجام آن است. در ادامه به بررسی مراحلی می پردازیم که برای نویسنده شدن باید دنبال کنید.

  چگونه می توانم نویسندگی را شروع کنم؟

  شروع کار سخت‌ترین قسمت برای بسیاری از نویسندگان بالقوه است. وقتی هرگز کتابی منتشر نکرده‌اید، دشوار است که بدانید اولین قدم برای انتشار آن چیست. در زیر به نکاتی اشاره شده است که به شما کمک میکنند تا در مسیر نویسندگی پیشرفت کنید.

  ۱- مهارت های خود را افزایش دهید

  با اینکه لازم نیست برای نویسنده شدن در کلاس های رسمی شرکت کنید، اما برای موفقیت به مهارت‌های خاصی نیاز دارید. قبل از تلاش برای نوشتن یا انتشار اولین کتاب خود، باید مطمئن شوید که این مهارت ها را کسب کرده‌اید. برای دستیابی به این مهارت‌ها، می توانید در کلاس های آموزشی ثبت نام کنید و یا خودتان به تنهایی تمرین کنید.

  ۲- با دیگر نویسندگان ارتباط برقرار کنید

  یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای شروع نویسندگی و کمک به خودتان انجام دهید این است که با افراد دیگری که قبلا در این زمینه تجربه دارند، ارتباط برقرار کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم به جامعه نویسندگان به صورت حضوری یا مجازی بپیوندید. این افراد علاوه بر اینکه قادرند از شما پشتیبانی کنند، می‌توانند شما را در انتشار اولین کتاب خود راهنمایی کنند.

  ۳- با نوشتن مطالب کوتاه شروع کنید

  قبل از اینکه اولین کتاب خود را منتشر کنید، با نوشتن مطالب کوتاه مانند داستان‌های کوتاه یا مقاله، نویسندگی را تمرین کنید.

  در صورت امکان، سعی کنید این نوشته ها را چاپ کنید. اگر بتوانید ناشران را متقاعد کنید که در پروژه‌های کوچک با شما همکاری کنند، می توانید به طور مطمئن باشید که در نهایت از مهارت های لازم برای چاپ یک کتاب برخوردار خواهید شد.

  برای نویسنده شدن چه آموزش های لازم است؟

  هر کسی می تواند با آموزش رسمی یا بدون آن نویسنده شود؛ اما حتما باید مهارت های لازم را به دست آورده باشد. اگرچه ممکن است برخی از افراد بدون رفتن به دانشگاه یا شرکت در کلاس‌های آموزش رسمی بتوانند کتاب بنویسند، اما برخی دیگر قبل از اینکه به عنوان یک نویسنده حرفه‌ای شناخته شوند، به آموزش نیاز دارند. اگر قصد دارید قبل از نویسنده شدن، تحصیلات دانشگاهی کسب کنید، می توانید در رشته های هنری و ادبیات تحصیل کنید. با این حال اخذ مدرک در رشته های زبان‌های خارجه ، روزنامه نگاری و یا ارتباطات نیز می تواند بسیار مفید باشد.

  چگونه می‌توان به یک نویسنده موفق تبدیل شد

  نویسنده شدن تا حدودی با مولف شدن فرق دارد. در حالی یک مولف فردی است که آثارش را بر اساس عقاید و نظرات خود منتشر می کند، اما یک نویسنده با توجه به درخواست و نیاز دیگران می نویسد. نویسندگان اغلب بر اساس دستورالعمل‌های ارائه شده توسط مشتریان، آثاری خلق می کنند. با این حال شروع به کار در هر دو یکسان است.

  قبل از شروع به نوشتن، باید اطمینان حاصل کنید که به مهارت های لازم دست پیدا کرده‌اید. برای بیشتر افراد تسلط به دستور زبان، آشنایی مقدماتی با چند موضوع خاص و توانایی انجام تحقیق کافی است. البته تمرین مهارت‌های هنری نیز می‌تواند به توانایی شما در نویسندگی کمک کند.

  یک نویسنده به چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟

  نویسندگان بزرگ معمولا در زمینه های زیر مهارت داشته‌اند.

  در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

  ۱- مهارت‌های ارتباطی

  یک نویسنده باید بتواند با افراد مختلف ارتباط برقرار کند. مخاطبان ممکن است با توجه به جنسیت، سن، سطح تحصیلات و دیگر خصوصیات با هم تفاوت داشته باشند.

  ۲- گرامر و املای صحیح واژگان

  نویسندگان باید به املای درست واژگان و روش صحیح کاربرد آنها مسلط باشند تا آثار نوشته شده توسط آنها نیاز به ویرایش کلی نداشته باشند.

  ۳- خلاقیت

  اگرچه نویسندگان اغلب آثار خود را بر اساس دستورات نگارشی تهیه شده توسط دیگر اشخاص خلق می‌کنند، اما خلاقیت همچنان یک مهارت مهم به شمار می رود.

  ۴- توانایی تمرکز

  نویسندگان همیشه نمی توانند روی موضوعاتی کارکنند که به آنها علاقه دارند. آنها باید بتوانند حتی روی موضوعاتی که دوست ندارند نیز تمرکز کنند.

  ۵- توانایی انجام تحقیق

  در برخی موارد، نویسندگان ممکن است نیاز به تکمیل دانش خود از طریق تحقیق داشته باشند. توانایی انجام تحقیقات به صورت اینترنتی و یا منابع کتابخانه‌ای مهارت مهمی برای هر نویسنده است.

  میزان درآمد نویسندگان حرفه‌ای چقدر است؟

  اگر به یک مولف صاحب اثر تبدیل شوید، احتمالا درآمد شما افزایش خواهد یافت. با این حال، دشوار است که بگویید میزان آن چقدر خواهد بود. حقوق دقیق شما به عنوان یک نویسنده حرفه‌ای به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

  ۱- تعداد کتاب هایی که منتشر کرده‌اید

  انتشار کتاب های بیشتر که با موفقیت در فروش همراه بوده‌اند، می تواند سبب افزایش حقوق شما شود.

  ۲- میزان موفقیت کتاب‌های شما

  میزان موفقیت کتاب های شما بر روی میزان فروش آنها تاثیر می گذارد. به این ترتیب، مقدار درآمد شما نیز مشخص می شود. پس می توان گفت هرچه کتاب شما موفق‌تر باشد، حقوق شما نیز بالاتر می رود.

  منبع مطلب : textnub.ir

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . گاهی اوقات برای افراد بسیار پیچیده و مبهم است اما برای ناشر و موسسات چاپ کتاب این مراحل در کمترین زمان قابل انجام

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب

  ۱۴۰۱-۰۸-۰۳/374 دیدگاه /در آموزش /توسط مدیر سایت

  در این مطلب قصد داریم به تشریح مطلبی با عنوان چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب بپردازیم. بسیاری از افراد علاقه دارند نامی از خود بر روی یک کتاب داشته باشند. گاهی اوقات این کتاب می‌تواند محتوای بسیار ارزشمندی داشته باشد و توسط مردم یا اگر کتابی علمی باشد توسط اهالی علم و دانشگاهیان مورد استقبال قرار گیرد. گاهی اوقات نیز هدف نویسنده یا مترجم از چاپ کتاب عرضه آن به تعداد محدود و برای یک جامعه هدف خاص است. در هر دو صورت، چاپ کتاب مراحلی دارد که گاهی اوقات برای یک نویسنده پیچیده و مبهم است اما برای موسساتی که در این حوزه فعالیت دارند و روزانه کتاب‌هایی را به آماده چاپ می‌کنند بسیار ساده هستند. با نارون دانش همراه باشید تا با چاپ کتاب و مراحل آن آشنا شوید.

  محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب را از این صفحه انجام دهید

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . مرحله اول: آماده سازی محتوای کتاب

  در این مرحله نویسنده یا مترجم باید محتوای کتاب را آماده کند. این محتوا می‌تواند شامل شعر، داستان، دست‌نوشته، خاطرات و یا یک کتاب علمی باشد. همچنین کتاب مورد نظر می‌تواند به صورت تالیف یا ترجمه باشد. در هر صورت نویسنده باید محتوای کتاب را به صورت دست‌نوشته یا تایپ شده به ناشر تحویل دهد.

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . مرحله دوم: آماده سازی اولیه کتاب

  در این مرحله کارهایی مانند بررسی غلط‌های املایی و نگارشی، تایپ، صفحه‌ آرایی و ویراستاری انجام می‌شود. فایل کامل کتاب باید در این مرحله آماده شود و این فایل باید تا حد امکان کامل و بدون ایرادات علمی و نگارشی باشد.

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . مرحله سوم: دریافت شابک (ISBN)

  شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب یا به انگلیسی International Standard Book Number است. شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هرکتاب منسوب می‌شود. باید توجه نمود که با تجدید چاپ یک کتاب شابک آن تغییر نمی‌کند. همچنین از سال ۲۰۰۷ به بعد شابک از ۱۰ رقم به ۱۳ رقم افزایش یافت تا بتوان کتاب‌های بیشتری را چاپ کرد. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می‌گیرد. به این صورت که ناشر شابک‌هایی که از خانه کتاب دریافت کرده است را به یک کتاب نسبت می‌دهد و سپس فرم مربوطه را پر کرده و به خانه کتاب ارسال می‌کند.

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . مرحله چهارم: دریافت فیپا

  فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد. برای دریافت فیپا، کتاب به کتابخانه ملی ارسال می‌شود که شامل شابک، پرینت کتاب و فایل آن در سی دی و در نهایت فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی است. تحویل فیپا یک هفته الی ۱۰ روز زمان می‌برد.

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . مرحله  پنجم: دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد. کتاب‌های علمی و دانشگاهی معمولاً در کمترین زمان بررسی می‌شوند اما کتاب‌های شعر یا با موضوعات حساس ممکن است چند ماه پس از ارسال مجوز را دریافت نمایند. همچنین گاهی اوقات ممکن است برای دریافت مجوز نیاز به تغییرات و اصلاحاتی در محتوای کتاب باشد.

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . مرحله ششم: چاپ و صحافی

  بعد از اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای کتاب‌های زیر ۱۰۰۰ نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد. با توجه به اینکه این مرحله در اختیار خود ناشر قرار دارد معمولاً به سرعت انحام می‌گیرد.

  چاپ کتاب و آشنایی با مراحل چاپ کتاب . مرحله هفتم: ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

  پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۳ نسخه از آن به وزارت ارشاد ارسال کند و با دریافت اعلام وصول، عملاً فرایند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.

  آمادگی موسسه نارون پاب برای انجام تمامی مراحل فوق در ۱ ماه

  قابل ذکر است که موسسه چاپ کتاب نارون آمادگی دارد تمامی مراحل چاپ کتاب شما را در کمترین زمان و با هزینه بسیار پایین به انجام برساند. با توجه به اینکه این موسسه ماهانه ده‌ها کتاب را به چاپ می‌رساند، هزینه تمام شده بسیار کاهش می‌یابد که در صورت چاپ کتاب توسط خود فرد این هزینه چند برابر خواهد شد.

  دانشجویان و پژوهشگران عزیز در صورتی که تمایل دارند تا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای پایان‌نامه را تبدیل به کتاب نمایند، بعد از استخراج کتاب، تمامی مراحل فوق برای چاپ و نشر کتاب مستخرج انجام خواهد شد.

  برای استعلام هزینه چاپ کتاب می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، با همکارانمان در انتشارات نارون دانش تماس حاصل فرمایید. تمامی هزینه‌های مربوط به صفحه آرایی کتاب در مبلغ تخمین نهایی هزینه چاپ کتاب لحاظ شده و مشخص خواهد گردید.

  بیشتر بخوانید: شابک کتاب چیست و کاربردهای آن کدام است

  بیشتر بخوانید: فیپا برای کتاب و مدارک لازم جهت اخذ آن

  بیشتر بخوانید: تفاوت‌های دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال

  شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

  آموزش ضمن خدمت بر انگیزش و رضایت شغلی کارکنانویژگی های ظاهری چاپ کتاب را بشناسید ـ بخش دومچاپ کتاب A Textbook of Medical Bacteriologyچاپ کتاب لکان به زبان سادهچاپ کتاب نانوذرات هوشمند و هدفمند برای دارورسانی و تصویربرداری10 راه بسیار ساده برای نگارش و چاپ کتاب

  منبع مطلب : www.narvanpub.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 28 روز قبل
  0

  ناشر

  مهدی 4 ماه قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید