این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تست انلاین سرد مزاجی و گرم مزاجی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  تست انلاین سرد مزاجی و گرم مزاجی را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  تست مزاج شناسی در 10 دقیقه - مجله سلامت سبز

  تست مزاج شناسی در 10 دقیقه - مجله سلامت سبز

  سلامت سبز- وقتی کفش می پوشید، پاهایتان معمولا در آن راحتند یا همیشه مشکل دارید؟ این مساله به طبع شما ارتباط دارد. تعجب نکنید! شناخت طبع گاهی به همان سادگی که فکر می کنید نیست. این آزمون به شما در شناخت دقیق طبعتان کمک می کند.

  مزاج اصلی
  همان مزاجی است که فرد با آن به دنیا می آید. این مزاج یا طبع همیشه همراه او بوده و مزاج یا طبیعت ذاتی اوست؛ درست مثل رنگ پوستی که با آن متولد می شود. اگرچه در طول عمر هر فرد به دلایل مختلف شامل اقلیم، تغییرات آب و هوایی، عادت های غذایی، حالت های روحی- روانی و عوامل بیماری زا این طبع کمی تغییر می کند اما اصل آن تغییر نخواهد کرد.
  هرقدر علت های تغییر مزاج اصلی به مزاج ثانویه نزدیک تر باشد، طبیعت بیماری به طبیعت اصلی خودش شبیه تر و امکان درمان و بازگشت به شرایط عادی امکان پذیرتر است.

  مزاج شناسی

  ۱) با حلقه کردن انگشت شست و انگشت وسط یک دست به دور مچ دست دیگرتان، وضعیت قرار گرفتن دو انگشت چگونه است؟
  الف: دو سر انگشت روی هم قرار می گیرد.
  ب: دو سر انگشت مماس یکدیگر قرار می گیرند.
  ج: دو سر انگشت به هم نمی رسند.

  ۲) اگر بدن تان را حرکت دهید، ساختار عضلات بیشتر است یا چربی؟
  الف: لایه های چربی زیاد دیده شده و حالتی از لرزش و بی ثباتی در آن دیده می شود.
  ب: حجم عضلات بیشتر بوده و بدن لرزش ندارد و گوشت بدن شل نیست.

  ۳) وضعیت موهای بدن اعم از سر و بدن به چه شکلی است؟
  الف: پرپشت، کلفت و تیره و صاف
  ب: پرپشت، کلفت و تیره و مجعد
  ج: پرپشت، کلفت اما لخت و روشن
  د: کم پشت، نرم و نازک و شکننده و چرب

  ۴) پوست تان چه رنگی است؟ این آزمون برای افراد سفیدپوست است.
  الف: رنگ سیاه با گرایش به کبودی
  ب: رنگ سفید مایل به آبی
  ج: رنگ سفید متمایل به سبز
  د: رنگ سفید مهتابی که فشار انگشت رنگ سرخ آن کم رنگ می شود.

  ۵) مفاصل شما به چه شکلی است:
  الف: برجستگی مفصل ها به خوبی نمایان است.
  ب: برجستگی خاصی در مفصل ها دیده نمی شود.

  ۶) رگ های بدن، به ویژه دست تان دیده می شود؟
  الف: بله
  ب: خیر

  ۷) کف دست تان از نظر هندسی چه شکلی است؟
  الف:مربع
  ب: مستطیلی و کشیده که انگشتان در درازای آن قرار دارند.
  ج: مستطیلی شکل که عمود بر انگشتان دست است.

  ۸) اگر کفش شما معمولی باشد؛ منظور اینکه طبی نبوده یا از نظر بلندی پاشنه در خانم ها و یا از نظر ساختاری برای کفش آقایان وضعیت خاصی ندارد، پای تان در کفش چه وضعیتی خواهد داشت؟
  الف: پایم را می زند.
  ب: کاملا راحت هستم.

  ۹) در جمع معمولا آغازگر بوده و در راس حرکت می کنید و تاثیر می گذارید یا بیشتر آرام هستید و تاثیر می گیرید؟
  الف: تاثیرگذار
  ب: تاثیرپذیر

  ۱۰) اطرافیان شما را کم حرف می دانند یا پرحرف یا گزیده گو؟
  الف: پرحرف
  ب: کم حرف
  ج: گزیده گو

  ۱۱) روی حرفی که می زنید، می ایستید و به درست و نادرست بودنش کاری ندارید یا اینکه می ایستید و در صورت اشتباه بودن آن را تصحیح می کنید یا دائما تغییر موضع می دهید؟
  الف: می ایستم و تغییر نمی دهم حتی اگر نادرست باشد.
  ب: می ایستم اما اگر با ارائه دلایل محکم متوجه شوم اشتباه است، از حرفم بر می گردم.
  ج: دائما تغییر رای می دهم.

  ۱۲) از گفتن بسیاری از حرف ها شرم می کنید یا اینکه به راحتی هر حرفی را به زبان می آورید؟
  الف: هر حرفی باشد، می گویم.
  ب: حجب و حیا مانع از بیان بسیاری از حرف ها می شود.

  ۱۳) هر روز یا بیشتر روزها عصبانی می شوید؟
  الف: بله
  ب: خیر

  ۱۴) اگر عصبانی می شوید، عصبانیت شما زیاد طول می کشد یا بعد از مدتی فروکش می کند و پشیمان می شوید؟
  الف: فروکش نکرده و طولانی است.
  ب: فروکش کرده و پشیمان می شوم.

  ۱۵) به خوردن گرمی ها بیشتر گرایش دارید یا خوردن سردی ها؟ برای مثال خوردن چند عدد خیار را ترجیح می دهید یا چند عدد شیرینی؟
  الف: به خورد گرمی ها مثل شیرینی
  ب: به خوردن سردی ها مثل خیار

  ۱۶) اگر تذکرات دیگران نباشد، اشتهای شما چطور است؟
  الف: زیاد
  ب: کم
  ج: معمولی

  خودتان را بسنجید
  تست مزاج شناسی: سرد یا گرم؟ خشک یا تر؟ سرد یا گرم؟ خشک یا تر

  فردی را تصور کنید که هدفش رفتن به مرکز خرید خاصی است اما بدون فکر مسیر دیگری را انتخاب می کند. او به مقصد رسیده است اما انتخاب مسیر اشتباه او را به دردسرهای بسیاری دچار می کند.
  درست مانند کسی که گرسنه است اما برای رفع گرسنگی، غذای نامناسب انتهاب می کند. راه انتهاب درست برنامه غذایی آگاهی از طبع است. حالا که به سوال ها پاسخ دادید، پاسخ آنها را هم با دقت بخوانید و طبع تان را بشناسید.

  پاسخ۱: اگر گزینه «الف» باشد، شما دارای مزاج سرد و خشک بوده و استخوان بندی تان ریز است. اگر گزینه «ب» باشد، مزاج شما معتدل بوده و استخوان بندی شما متوسط است و اگر پاسخ گزینه «ج» است، مزاج تان گرم و تر بوده و استخوان بندیان درشت است.
  پاسخ ۲: اگر پاسخ گزینه «الف»است، مزاج شما گرم و تر بوده و اگر پاسخ گزینه «ب» است، مزاج شما گرم و خشک است.
  پاسخ ۳: اگر پاسخ شما گزینه «الف» باشد، مزاج شما گرم و خشک است. اگر پاسخ شما گزینه «ب» باشد، مزاج شما گرم و تر است. اما اگر گزینه «ج» پاسخ شما باشد، مزاج تان گرم وتر استوا گر جواب گزینه «د» است، مزاج تان سرد و تر است. هرچه مو نازک، شکننده و اصطلاحا شبیه به موی گربه باشد مزاج به سمت سرد و تری گرایش دارد و هرچ مود حالت دار با پایه قوی باشد، مزاج به سمت گرمی گرایش دارد.
  پاسخ ۴: اگر پاسخ تان «الف» است، یعنی مزاج شما سرد و خشک است. اگر پاسخ تان «ب» است، مزاج تان سرد و تر است. اگر پاسخ شما «ج» است، یعنی مزاج تان مخلوط است و اگر پاسخ تان «د» است، یعنی مزاج شما گرم و تر است.
  پاسخ ۵: اگر پاسخ شما گزینه «الف» است، مزاج تان گرم و خشک و اگر گزینه شما «ب» است، مزاج تان سرد و تر است.
  پاسخ ۶: اگر پاسخ «الف» است، مزاج تان گرم و خشک و اگر پاسخ «ب» است، مزاج تان سرد و تر است.
  پاسخ ۷: اگر پاسخ تان «الف» است مزاج تان معتدل بوده و حد واسط بین گرم و سرد قرار دارد. اگر گزینه «ب» را انتخاب کرده اید مزاج تان گرم و خشک و اگر گزینه «ج» پاسخ شماست، مزاج تان سرد و خشک است.
  پاسخ ۸: اگر پاسخ تان «الف» است، پای سینه دار و پهنی دارید و مزاج تان گرم و خشک است. اگر انتخاب شما گزینه «ب» است، پای تان باریک و استخوانی است و مزاج تان سرد و خشک است.
  پاسخ ۹: اگر پاسخ «الف» است، گرم و خشک مزاج بوده و اگر پاسخ «ب» است، مزاج تان گرم و تر است.
  پاسخ ۱۰: اگر پاسخ «الف» است، مزاج شما گرم و خشک است. اگر پاسخ «ب» است، مزاج تان سرد و تر است و اگر گزینه «ج»، مزاج شما گرم و تر است، اما خشک نیست.
  پاسخ ۱۱: پاسخ «الف» یعنی اینکه مزاج شما گرم و خشک است. پاسخ «ب» یعنی مزاج شما گرم و تر است و اگر گزینه «ج» را انتخاب می کنید مزاج تان سرد و تر است.
  پاسخ ۱۲: اگر پاسخ شما «الف» است مزاج تان گرم و خشک است و اگر پاسخ «ب» است، مزاج تان سرد و تر است. البته شرایط رشد و تربیت هر فرد نیز روی رفتار او تاثیر دارد.
  پاسخ ۱۳: گزینه «الف» نشانه گرم و خشک مزاج و گزینه «ب» نشانه سرد و تر مزاج است.
  پاسخ ۱۴: گزینه «الف» نشانه گرم و خشک مزاج و گزینه «ب» نشانه گرم و تر مزاج است.
  پاسخ ۱۵: اگر انتخاب تان گزینه «الف» است، مزاج تان سرد و تر و اگر انتخاب شما گزینه «ب» است، مزاج تان گرم و خشک است.
  پاسخ ۱۶: اگر انتخاب تان گزینه «الف» است، مزاج تان سرد و تر، اگر انتخاب تان گزینه «ب» است، مزاج تان گرم و خشک و اگر گزینه «ج» را انتخاب کرده اید، مزاج تان معتدل است؛ یعنی بین مزاج گرم و تر است.

  چطور نتیجه بگیریم؟
  اگر تعداد پاسخ های مثبت شما نسبت به یک مزاج بالاتر از نصف به علاوه یک باشد، مزاج شما همان است؛ برای مثال است اگر از ۱۶ سوال پرسیده شده، پاسخ ۱۰ سوال شما مرتبط به مزاج گرم باشد، مزاج شما گرم است.

  گرم و خشک: این افراد گرمایی بوده و معمولا فعالیت بدنی شان زیاد است. به مدیریت علاقه مند بوده و اغلب آنها را در پست های کلیدی می بینید. مدیران خوب و کارآمدی هستند اما زود عصبانیمی شوند و البته از عصبانیت شان زود پشیمان می شوند. معمولا طعم دهانشان در ساعت های ابتدایی صبح، تلخ است. در خرداد باید تدابیری بیندیشند تا دچار مشکل مزاجی نشوند. باید از خوراکی های سرد استفاده کنند.

  گرم و تر: صورت این افراد معمولا برافروخته بوده و فشار خونشان بالاست. خوش اخلاق هستند. اگر کاری به آنها سپرده شود به خوبی آن را انجام می دهند اما نیاز به یادآوری مکرر دارند در غیر این صورت آن را به اتمام نمی رسانند. بنابراین به دلیل همین کارهای نیمه تمامشان اصولا درگیری فکری زیادی دارند. اشتهای آنها خوب است و زیاد می خوابند.
  مستعد بروز جوش های پوستی هستند. پس باید مواظب خوراک شان باشند.

  سرد و خشک: این افراد انرژی پایینی داشته و انعطاف پذیری کمی دارند. فعال نبوده و توان انجام کارشان پایین است و به همین دلیل بارشان را روی دوش دیگران می اندازند.
  به دلیل نامناسب بودن جریان خون در بدن دچار کم خونی یا تیرگی پوست می شوند. برای رفع این مشکل می توانند از ماساژ کمک بگیرند.
  این افراد مستعد ابتلا به افسردگی و وسواس بوده و از نظر ظاهری نیز استخوانی و لاغر هستند.

  سرد و تر: این افراد خوش اخلاق بوده، اضافه وزن داشته و چربی بدن آنها زیاد است. انرژی انجام کاری ندارند. رطوبت زیاد بدن آنها را به دو صورت آب دور لب ها، ریختن آب روی بالش و تعرق زیاد می بینید.
  اشتهای آنها خوب است اما با وجودی که زیاد غذا نمی خورند، چاق می شوند. سوخت و ساز بدنشان پایین است. اشتهای زیاد و پایین بودن میزان متابولیسم بدن از دلایل اضافه وزن آنهاست.

  منبع مطلب : kimia.care

  مدیر محترم سایت kimia.care لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بهترین تست و آزمون کامل مزاج شناسی در خانه

  بهترین تست و آزمون کامل مزاج شناسی در خانه

  سوال هایی برای مزاج شناسی

  مزاج شناسی علمی بسیار وسیع است که در درمان بسیاری از بیماری ها و تشخیص آن ها در طب سنتی اهمیت بسیار بالایی دارد . بنابر این بهتر است هر فرد مزاج خود را بشناسد چرا که مزاج تمامی جنبه های زندگی ما تحت تاثیر طبیعت بدنمان قرار دارد. اگر تا کنون به نوع مزاج خودتان پی نبرده اید بهتر است تست مزاج شناسی نمناک را انجام دهید تا بدانید مزاج شما از کدام نوع می باشد.

  بهترین تست مزاج شناسی

  تست های مزاج شناسی زیادی در دنیا وجود دارد که تست زیر یکی از بهترین تست های مزاج شناسی است و شما می توانید با پاسخ به سوالات این تست و خواندن پاسخ آن ها مزاج خود را بشناسید. این آزمون به شما کمک می کند به شناخت دقیق طبعتان برسید و بدانید چرا برخی از مواقع که با خوردن غذا ها جوش می زنیم و یا چرا وقتی کفش می پوشیم، پاهایمان در آن راحتند یا ناراحتند.

  همه افراد مانند رنگ پوستشان با یک مزاج اصلی متولد می شوند و در طول سالهای زندگیشان اصل طبعشان تغییر نمی کند، شاید با تغییرآب و هوا و اقلیم ، عادت های غذایی، حالت های روحی روانی و عوامل بیماری زا این طبع کمی عوض شود ولی اصل مزاجشان باقی می ماند. بنابراین فرد باید مزاج اصلی خودش را بشناسد تا بتواند بیمارهای خویش را تشخیص دهد و درمان کند.

  آموزش خود شناسی و مزاج شناسی 

  1- رنگ پوستتان چه رنگیست ؟ توجه داشته باشید این تست برای افراد سفید پوست است ؟

  الف:سیاه با گرایش به کبودی

  ب:سفید مایل به آبی

  ج:سفید متمایل به سبز

  د:رنگ سفید که با فشار انگشت رنگ سرخ آن کم رنگ می شود.

  پاسخ:اگر رنگ پوستتان سیاه با گرایش به کبودی است و پاسخ تان «الف» می باشد، طبع شما سرد و خشک و اگرپوستتان سفید مایل به آبی است شما دارای مزاج سرد و تر هستید و اگر پاسخ شما گزینه «ج» است و رنگ پوست شما سفید مایل به سبز است، مزاج تان مخلوط و اگر دارای پوست سفید که با فشار انگشت رنگ سرخ آن کم رنگ می شود، هستید مزاجتان گرم و تر است.

  مزاج شناسی بدن با چند سوال ساده

  2.شکل مفاصلتان چگونه است؟

  الف :مفاصلتان برجسته است و نمایان می باشد .

  ب:مفاصلتان برجستگی ندارد و صاف است.

  پاسخ:مزاج تان گرم و خشک است اگر مفاصل نمایان و برجسته دارید و مزاج تان سرد و تر است اگر پاسختان گزینه ب است.

  با شناخت خودتان مزاج شناسی کنید

  3.آیا رگ های دست و بدنتان دیده می شود؟

  الف:بله

  ب:خیر

  پاسخ:اگر جواب شما بلی است، مزاج تان گرم و خشک و اگر پاسختان خیر است، مزاج تان سرد و ترمی باشد.

  مزاج شناسی بدن چگونه است؟

  4.کف دست تان شبیه کدام اشکال هندسی است؟

  الف:مربع

  ب:مستطیل و کشیده با انگشتان بلند و دراز

  ج:مستطیلی شکل عمود بر انگشتان دست

  پاسخ:مزاج تان معتدل است و بین گرم و سرد قرار دارد اگر کف دستتان مربع شکل باشد. اگرجوابتان گزینه «ب» است طبع شما گرم و خشک و مزاج تان سرد و خشک است اگر جوابتان گزینه ج است.

  مزاج شناسی به چه چیزهایی مرتبط است؟

  5.اگر کفش شما طبی نباشد و معمولی باشد؛ وضعیت پایتان در کفش چگونه است ؟

  الف:پایتان را می زند.

  ب:راحت است.

  پاسخ:اگر کفشتان پایتان را می زند ، پای پهنی دارید و دارای مزاج گرم و خشک هستید و اگر کفش پایتان را اذیت نمی کند ، پای تان باریک و استخوانی است و مزاج تان سرد و خشک است.

  مزاج شناسی با بهترین سوالات

  6.با انگشت وسط و شستتان یک حلقه دور مچتان ایجاد نمایید ، وضعیت قرار گرفتن انگشتتان کدام حالت زیر است ؟

  الف:انگشتانتان به هم می رسد و روی هم قرار می گیرد.

  ب:انگشتانتان به هم می رسند و کنار هم قرار می گیرند .

  ج :انگشتانتان به یکدیگر نمی رسد.

  پاسخ :اگر وضعیت انگشتان شما در حالت الف باشد شما دارای مزاج سرد و خشک هستید و استخوان بندی ریزی دارید. اگر انگشتانتان مماس یکدیگر است طبع شما معتدل است و اسخوان بندیتان معمولی است و اگر گزینه ج پاسخ شماست مزاج شما گرم و تر است و استخوان بندیتان درشت است .

  مزاج شناسی از روی رفتار و شکل ظاهری بدن

  7.بدنتان را بلرزانید چه حالتی به شما دست می دهد؟

  الف :بدنتان می لرزد لایه های چربی آن زیاد است .

  ب:بدن لرزش ندارد و شل نیست و عضلاتتان بیشتر است.

  پاسخ:اگر بدنتان لرزان است و گزینه الف پاسختان است ، مزاج شما گرم و تر بوده و اگر بدنتان لرزشی ندارد ، شما دارای مزاج گرم و خشک هستید.

  مزاج شناسی از روی موهای بدن

  8.موهای بدن و سرتان چگونه است ؟

  الف:پرپشت، کلفت و تیره و صاف

  ب:پرپشت، کلفت و تیره و مجعد

  ج:پرپشت، کلفت اما لخت و روشن

  د:کم پشت، نرم و نازک و شکننده و چرب

  پاسخ:اگر موهای شما پرپشت، کلفت و تیره و صاف است و پاسخ شما گزینه «الف» است، طبع شما گرم و خشک است. اگرموهای پرپشت، کلفت و تیره و مجعد دارید شما دارای مزاج گرم و تر هستید . اگرپاسختان گزینه «ج» است، مزاج تان گرم وتر است وا گر موهای کم پشت، نرم و نازک و شکننده و چرب دارید مزاج تان سرد و تر است. هرچه مو قوی باشد، مزاج گرم تر و هرچه مو نازک تر باشد مزاج سردتر است.

  مزاج شناسی از روی نحوه بیان شما

  9.هر حرفی را می زنید یا از گفتن بسیاری از حرف ها شرم می کنید ؟

  الف:هر حرفی را می زنم.

  ب:از گفتن بسیاری از حرف ها شرم می کنم.

  پاسخ:اگر اهل خجالت کشیدن نیستید مزاج تان گرم و خشک است و اگر هر حرفی را به زبان می آورید ،مزاج تان سرد و تر است. البته شرایط رشد و تربیت نیز تاثیر گذار است.

  کامل ترین سوالات مزاج شناسی

  10.هر روز عصبانید یا خیر ؟

  الف:بله

  ب:خیر

  پاسخ:گزینه «الف» نشانه گرم و خشک مزاج و گزینه «ب» نشانه سرد و تر مزاج است.

  مزاج شناسی را یاد بگیرید

  11.عصبانیت شما طولانی است یا زودگذر؟

  الف:عصبانیتم طولانی است.

  ب:فروکش کرده و پشیمان می شوم.

  پاسخ:مزاج شما گرم و خشک است اگر عصبانیتتان طولانی مدت است و اگر پاسختان گزینه «ب» است شما دارای طبع گرم و تر هستید.

  مزاج شناسی چگونه است؟

  12.گرمی مانند شیرینی را ترجیح می دهید یا خورن سردی مثل خیار؟

  الف:به خوردن گرمی ها مثل شیرینی

  ب:به خوردن سردی ها مثل خیار

  پاسخ:اگر انتخاب تان گزینه «الف» است، مزاج تان سرد و تر و اگر دوست دارید سردی مانند خیار بخورید، مزاج تان گرم و خشک است.

  مزاج شناسی از روی تغذیه

  13.اشتهای تان چگونه است؟

  الف:زیاد

  ب:کم

  ج:معمولی

  پاسخ:اگر اشتهایتان زیاد است، مزاج تان سرد و تر، اگر اشتهایتان کم است، مزاج تان گرم و خشک و اگر گزینه «ج» را انتخاب کرده اید، مزاج تان معتدل است؛ یعنی بین مزاج گرم و تر است.

  ترفندهای مزاج شناسی 

  14.در صحبت کردن معمولا آغازگر و تاثیرگذارید و یا آرام و تاثیر پذیر؟

  الف:تاثیرگذار

  ب:تاثیرپذیر

  پاسخ:مزاجتان گرم و خشک است اگر الف گزینه انتخابی شماست و اگر پاسختان «ب» است، دارای مزاج گرم و ترهستید.

  تکنیک های بینظیر برای مزاج شناسی

  15.اطرافیانتان شما را کم حرف می دانند یا پرحرف یا گزیده گو؟

  الف:پرحرف

  ب:کم حرف

  ج:گزیده گو

  پاسخ:مزاج شما گرم و خشک است ، اگر پاسخ «الف» است. مزاج تان سرد و تر است اگر کم حرفید و اگر گزیده گویید و گزینه ج را انتخاب کرده اید ، مزاج شما گرم و تر است.

  با جواب به این سوالات خودتان را مزاج شناسی کنید

  16.روی حرفتان می ایستید حتی اگر نا درست باشد یا اینکه در صورت اشتباه بودن آن را عوض می کنید و یا دائم حرفتان را عوض می کنید؟

  الف:می ایستم حتی اگر نادرست باشد.

  ب:می ایستم اما اگر اشتباه باشد، از حرفم بر می گردم.

  ج:دائما تغییر رای می دهم.

  پاسخ:طبع شما گرم و خشک است اگر روی صحبتتان می ایستید حتی اگر نادرست باشد. اگر پاسخ تان گزینه «ب» است یعنی مزاج شما گرم و تر است و مزاج تان سرد و تر است اگر دائما تغییر موضع می دهید.

  شما می توانید مزاجتان را با حل این تست بشناسید و بهترین انتخاب ها را در راستای سلامتی داشته باشید.

  در تست مزاج شناسی چطور نتیجه بگیریم؟

  اگر در جواب بسیاری از سوال ها پاسخ شما یک مزاج در آمده مثلا پاسخ 10 سوال شما مرتبط به مزاج گرم باشد، مزاج شما گرم است.

  سرد و خشک:

  این افراد کارهایشان را خوب انجام نمی دهند و فعال نیستند و انرژیشان پایین است. پوستشان تیره و کم خونی دارند و مستعد ابتلا به افسردگی و وسواس هستند و استخوانی و لاغر اندامند.

  سرد و تر:

  این افراد دارای اشتهای خوب و اخلاق خوب هستند و اضافه وزن دارندو چربی بدن آنها زیاد است. انرژی انجام کاری ندارند. رطوبت بدنشان زیاد است و با وجودی که زیاد غذا نمی خورند، چاق می شوند. سوخت و ساز بدنشان پایین است.

  گرم و خشک:

  این افراد طعم دهانشان ابتدای صبح تلخ است و افرادی علاقمند به مدیریتند و زود عصبانی می شوند اما عصبانیتشان دوام ندارد و گرمایی هستند و فعالیت بدنی زیاد دارند و باید از خوردنی های سرد استفاده کنند تا دچار مشکل نشوند.

  گرم و تر:

  این افراد خوش اخلاقند و فشار خونشان بالاست و اشتهای خوب دارند و زیاد می خوابند. کارهایشان را در صورت یادآوری مکرر به خوبی انجام می دهند و درگیری فکری زیاد دارند و جوش های پوستی زیادی می زنند پس باید مواظب خوراک شان باشند. 

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  افرا 4 ماه قبل
  0

  ازکجا بفهمم مزاجم چیه

  فاطمه صادقی 10 ماه قبل
  0

  از کجا بفهمیم سرد مزاج یا گرم مزاجم

  لیلا 1 سال قبل
  2

  روی هم قرار میگیرد

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید