این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تشخیص بارداری از روی ناخن

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تشخیص بارداری از روی ناخن را از این سایت دریافت کنید.

  تشخیص بارداری از روی ناخن

  آیا تشخیص بارداری از روی ناخن ممکن است؟ شاید این سوال برای شما هم مطرح شده باشد، برای رسیدن به پاسخ این سوال با ما همراه باشید. در دوران بارداری بسیاری از ارگان های بدن مادر دچار تغییراتی می شوند. علت اصلی بروز این تغییرات نوسانات هورمونی است. بعد از برقراری ارتباط خونی مادر و […]

  دسته‌ها پستها

  تشخیص بارداری از روی ناخن

  نویسندهٔ نوشته از admin تاریخ نوشته جولای 31, 2020 هیچ دیدگاهی

  برای تشخیص بارداری از روی ناخن

  ثبت نشده

  تشخیص بارداری از روی ناخن

  آیا تشخیص بارداری از روی ناخن ممکن است؟ شاید این سوال برای شما هم مطرح شده باشد، برای رسیدن به پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

  در دوران بارداری بسیاری از ارگان های بدن مادر دچار تغییراتی می شوند. علت اصلی بروز این تغییرات نوسانات هورمونی است. بعد از برقراری ارتباط خونی مادر و جنین هورمون βhCG که در جفت ساخه می شود، به بدن مادر وارد شده و به دنبال آن مقدار سایر هورمون ها از جمله استروژن، پروژسترون، ریلکسین و … نیز به شدت تغییر خواهد کرد. این تغییرات هورمونی همه و همه سبب می شوند که در برخی بانوان رشد ناخن ها و استحکام آنها دچار تغییراتی شود. این تغییرات در برخی از مادران به صورت مستحکم تر شدن ناخن ها و افزایش رشد آنها ظاهر می شود درحالی که در برخی دیگر سبب می شود ناخن ها نسبت به گذشته شکننده تر شده و کمتر رشد کنند. این که چنین نشانه هایی در طی بارداری در ناخن های شما بروز کند یا نه؟ و اگر بروز کرد شما جزء کدام دسته باشید، به نحوه واکنش بدن شما به تغییرات هورمونی وابسته است. به هر حال تشخیص بارداری از روی ناخن های مادر به هیچ وجه یک روش دقیق و حتمی نخواهد بود.

  مطالعه بیشتر:

  تشخیص بارداری از روی ناخن

  1- بررسی انواع تست حاملگی در خانه به روش سنتی

  2- راههای تست بارداری در منزل قبل از موعد مقرر قاعدگی3- سریعترین تست بارداری در خانه برای تشخیص حاملگی

  نویسنده :

  تیم تالیف و ترجمه نی نی پلاس

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  پرسش و پاسخ بارداری

  این بخش در حال طراحی می باشد

  بارداری، مرحله زیبایی از زندگی هر زنی است. پرورش موجودی جدید در بطن خود ، باعث می شود تا احساس کمال کنید. برای خانم هایی که می خواهند بدانند آیا باردار هستن یا خیر، نداشتن سیکل از یک دوره منظم ( پریود نشدن ) ، می تواند یکی از مهم ترین نشانه ها و علائم بارداری باشد ، اما اولین و تنها دلیل بارداری نیست.به محض این که باردار شوید، به دنبال تغییر سطح ترشح هورمون ها ، تغییرات زیادی در بدن شما به وجود می آید. با این حال، بیشتر زنان علائمی را که بدن آن ها در ابتدای بارداری نشان می دهد، تشخیص نمی دهند.

  در صورت بارداری بودن ، هفته به هفته این علائم و نشانه ها در شما دیده خواهد شد :

  هفته 1 تا 4 : گرفتگی خفیف عضلات و لکه بینی.

  تشخیص بارداری از روی ناخن

  هفته 4 : پریود نشدن.

  هفته 4 تا 5 : احساس خستگی ، حالت تهوع ، سوزن سوزن شدن و درد سینه ها ، تکرر ادرا .هفته 5 تا 6 : نفخ شکم ، احساس بی حوصلگی ، نوسانات خلقی .

  هفته 6 تا 8 : تغییر دمای بدن ، فشار خون بالا .

  هفته 8 تا 9 : خستگی شدید و سوزش قلب ، ضربان قلب شدید .هفته 9 تا 11 : تغییرات پستان ، آکنه ، افزایش قابل توجه وزن .

  هفته 12 : معلوم شدن و درخشش بارداری .

  اگر به علائمی توجه کنید که بدن شما نشان می دهد، در همان مراحل اولیه به آسانی می توانید متوجه بارداری خود شوید. این موضوع به شما کمک می کند تا بدانید، چه زمانی باید برای انجام آزمایش های بارداری به پزشک مراجعه کرده و سپس بر اساس آن، برنامه ریزی کنید.در این مقاله از دکتر چک 10 تا از نشانه های بارداری ذکر شده است که نشان می دهند شما 100% باردار هستید .

  پس از باردار شدن، اولین نشانه ای که در بدن نمایان می شود، سینه های متورم، حساس و دردناک است. به دلیل تغییر سطح ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون، سینه ها حساس و متورم می شوند. ممکن است در چند روز باقی مانده به شروع قاعدگی نیز، چنین دردی را در سینه های خود احساس کنید.حساس شدن و درد سینه ها در هفته اول بارداری نمایان می شود و بعد از گذراندن سه ماهه اول بارداری، تا حد زیادی کاهش می یابد. تا آن زمان، از سینه بندهای محکم و مناسب برای کاهش درد استفاده کنید.در بعضی موارد، نوک سینه ها بیش از حد معمول بیرون می زنند. همچنین هاله سینه نیز تیره تر و لکه لکه می شود.این حساسیت سینه ها در زمان تخمک گذاری و در زمان شروع قاعدگی نیز احساس می شود.داشتن سرگیجه خفیف از علائم بارداری و قاعدگی می باشد.به دلیل افزایش ترشح هورمون پروژسترون، رگ های خونی گشاد شده و فشار خون پایین می آید. این امر منجر به کاهش جریان خون رسانی به مغز و سرگیجه موقتی و گذرا می شود.

  مقاله ای در سال 2010 ،در یک ژورنال برزیلی ، گزارش کرد :« اختلالات عملکردی هورمون ها ،در دوران بارداری زنان، می تواند باعث ایجاد اختلالات دهلیزی و اختلال در شبکه مویرگی شده ، که خود منجر به احساس سرگیجه و وزوز گوش ( زنگ زدن در گوش ) می شود.»این علائم در سه ماهه اول بارداری بیشتر مشاهده می شوند، اما ممکن است در تمام طول بارداری نیز ادامه داشته باشند. احساس سرگیجه در زنانی که کم خون هستند، نسبت به دیگر زنان بیشتر است.اگر دراز کشیده اید، یا در حالت نشسته قرار دارید و احساس سرگیجه می کنید، نباید خیلی سریع از جای خود بلند شوید. همچنین تنفس عمیق نیز می تواند به بهتر شدن سرگیجه کمک کند.احساس خستگی و ضعف ، یکی دیگر از علائم بارداری می باشد . زمانی که باردار هستید، بدن شما دچار تغییرات زیادی می شود. افزایش سطح هورمون پروژسترون باعث می شود که زودتر خسته شوید و احساس ضعف و درماندگی مکرر داشته باشید.

  منبع : bom.helpkade.com

  این علائم ساده یعنی باردارید!/ تشخیص بارداری به روشی عجیب!

  مادر شدن بزرگ ترین هدیه ای است که خداوند به هر زنی می تواند بدهد. گاهی این هدیه سر زده سراغ مادران می آید و آنها را شوک زده می کند. در این مطلب برای شما از راه های تشخیص بارداری بدون تست خون صحبت کرده ایم.

  این علائم ساده یعنی باردارید!/ تشخیص بارداری به روشی عجیب!

  faateme1366 23 فروردین 1397 نظر خود را بنویسید

  مادر شدن بزرگ ترین هدیه ای است که خداوند به هر زنی می تواند بدهد. گاهی این هدیه سر زده سراغ مادران می آید و آنها را شوک زده می کند. در این مطلب برای شما از راه های تشخیص بارداری بدون تست خون صحبت کرده ایم.

  بهترین زمان استفاده از بیبی چک چه زمانی است؟

  این تست در هر زمانی از روز قابل انجام است ولی اولین ادرار صبحگاهی دارای بیشترین مقدار hCG است، بنابراین بهتر است این تست در اولین ادرار صبحگاهی انجام شود. ابتدا باید دستورالعمل انجام تست بدقت مطالعه شود، چون هر کارخانه ای برای محصول خود دستورالعمل جداگانه ای تهیه می کند. در بعضی ار انواع ابتدا باید ادرار در یک ظرف استریل جمع آوری و بعدا یک قطره از آن برای تست استفاده شود. نتیجه تست نیز به روش گوناگون مشخص می شود. در بعضی از تستها رنگ ادرار تغییر می کند و در بعضی تستهای دیگر در روی نوار تست یک خط صورتی یا آبی رنگ ظاهر می شود. امروزه تستهائی ابداع کرده اند که اگر خانم حامله باشد کلمه حامله (Pregnant) و اگر خانم حامله نباشد کلمه غیر حامله (Non-Pregnant) پس از انجام تست ظاهر می شوند.

  فراموش نکنید

  پس از روز اول تاخیر در بارداری حداقل یک هفته صبر کنید و بعد تست را انجام دهید. اگر صبح و بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب این تست را انجام دهید، نتیجه آن دقیق تر خواهد بود، زیرا ادرار در این زمان غلیظ تر است.

  بیبی چک در چه شرایطی خراب می شود؟

  ابتدا تاریخ انقضای محصول را نگاه کنید. خصوصا اگر مدتی از خرید آن گذشته است باید اول مطمئن شوید که هنوز می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر محصول را در محل مرطوب یا گرم مانند حمام نگهداری کرده باشید، ممکن است فاسد شده و دیگر امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد، پس بهتر است آن را دور بیندازید و یک تست جدید بخرید.

  اگر بیبی چک منفی بود قطعا باردار نیستم؟

  مهم‌ترین دلیل که ممکن است تست خانگی منفی باشد این است که شما اصلا باردار نیستید. احتمال دیگر این است که تخمک‌گذاری‌ دیرتر از موعدی که محاسبه کردید، اتفاق افتاده باشد و هنوز در اوایل بارداری به سر می‌برید. در 10 درصد موارد نتیجه تست منفی است زیرا هورمون آن کم است. چنانچه تست‌تان منفی بود اما همچنان عادت ماهانه نشدید 3 روز بعد آن را تکرار کنید.

  بیبی چک بهتر است یا آزمایش خون؟

  دقت تست خونی در تشخیص بارداری بالاتر از تست ادراری بوده و حتی شش تا هشت روز بعد از تخمک گذاری نیز می تواند به کار برود. البته همانطور که می دانید نتیجه ی این تست چند روز بعد به دست شما خواهد رسید.

  نشانه های معمول یک زن باردار را بشناسید

  خستگی شدید در هفته‌های اول تا ششم می‌تواند دلیل بارداری باشد.

  همین‌طور حساس شدن سینه‌ها، حالت تهوع با استفراغ یا بدون آن به خصوص صبح‌ها، که در ۱۰ تا ۲۰ درصد بارداری‌ها وجود دارد، از دیگر نشانه‌های حاملگی است.

  همچنین بسیاری از خانم‌ها در ابتدای بارداری دچار یبوست، گاز معده و یا نفخ می‌شوند و احساس درد و گرفتگی در ناحیه شکم دارند.

  در کل، ممکن است که یک خانم باردار تمام این حالات را تجربه کند یا حتی هیچ‌کدام این مشکلات را نداشته باشد.

  اگر تکرر ادرار گرفته اید

  تغییرات هورمونی ایجاد شده در دوران بارداری باعث می شوند تا جریان خون در ناحیه کلیه افزایش پیدا کند. این مساله باعث می شود تا مثانه خیلی سریع پر شود و شما مجبور هستید خیلی زود به زود دستشویی بروید. این علائم بارداری از اوایل هفته ششم در سه ماهه نخست آغاز می شود. تکرر ادرار در طول بارداری ادامه خواهد داشت و بعد از 3 ماهگی بتدریج بهبود می یابد.

  به تغییرات سینه های خود دقت کنید

  زمانی که شما باردار هستید، بویژه برای اولین بار، تغییرات در سینه ها به طور معمول اولین نشانه بارداری به شمار می رود. سینه های شما ممکن است سفت تر و دردناک به نظر آید، آن ها یقینا بزرگتر می شوند و سر سینه های شما درشت تر و تیره تر می شوند.

  اگر بیش از اندازه حساس شده اید

  تغییرات هورمونی دوران بارداری می تونه حالات شما رو تحت تاثیر قرار بده، باعث بشه شما یک دقیقه خوشحال باشین و دقیقه بعدی گریه کنین. صحنه های فیلم احساسی و یا مطالبی در کتاب می تونه باعث بشه شما به شدت عاطفی بشین.

  مراقب بارداری خارج از رحم باشید

  ممکن است برخی از خانمها در حدود روزهای یازدهم یا دوازدهم پس از باردار شدن (یعنی تقریبا همزمان با زمان پریود بعدی)، مقدار کمی خونریزی یا لکه بینی داشته باشند.ممکن است  این خونریزی به دلیل  ورود تخمکِ بارور شده به بافت پر خونِ رحم باشد، اما دلیل قطعی آن مشخص نیست. حرکت تخمک لقاح یافته به سمت رحم، ۶ روز پس از بارور شدن شروع می شود و هنگامی که  می خواهد در دیواره رحم مستقر شود، خونریزی  مختصری اتفاق می افتد.

  این خونریزی بسیار کم و به صورت لکه های قرمز یا قهوه ای مایل به قرمز می باشد و به مدت  یک یا دو روز طول خواهد کشید. چنانچه خونریزی یا لکه بینی، مخصوصا اگر با درد  همراه باشد،به  پزشک مراجعه کنید؛ زیرا ممکن است دچار بارداری خارج رحمی شده باشید.

  یک ادعای عجیب!

  برای دانستن اینکه باردارید یا نه کافی است مقداری خمیر دندان داخل فنجان بریزید و چند قطره از ادرار به ان اضافه کنید اگر رنگ خمیردندان تغییر کرد و محتویات فنجان کف کرد نتیجه مثبت است اما اگر هیچ تغییری در رنگ و وضعیت خمیردندان ایجاد نشد نتیجه بارداری منفی است.. این تست فقط در حد یک ادعا است و صحت آن از طرف پزشکان به تایید نرسیده

  مصرف میگو در بارداری مضر است؟

  برچسب‌ها: بارداری بارداری خارج از رحم تست بارداری حاملگی زنان

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  منبع : www.alodoctor.com

  آیا تشخیص بارداری از روی ناخن ها ممکن است؟

  نحوه واکنش بدن شما به تغییرات هورمونی وابسته است. به هر حال تشخیص بارداری از روی ناخن های مادر به هیچ وجه یک روش دقیق و حتمی نخواهد بود.

  آیا تشخیص بارداری از روی ناخن ها ممکن است؟

  آیا تشخیص بارداری از روی ناخن ممکن است؟ شاید این سوال برای شما هم مطرح شده باشد، برای رسیدن به پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

  تشخیص بارداری از روی ناخن

  در دوران بارداری بسیاری از ارگان های بدن مادر دچار تغییراتی می شوند. علت اصلی بروز این تغییرات نوسانات هورمونی است. بعد از برقراری ارتباط خونی مادر و جنین هورمون βhCG که در جفت ساخه می شود، به بدن مادر وارد شده و به دنبال آن مقدار سایر هورمون ها از جمله استروژن، پروژسترون، ریلکسین و ... نیز به شدت تغییر خواهد کرد. این تغییرات هورمونی همه و همه سبب می شوند که در برخی بانوان رشد ناخن ها و استحکام آنها دچار تغییراتی شود. این تغییرات در برخی از مادران به صورت مستحکم تر شدن ناخن ها و افزایش رشد آنها ظاهر می شود درحالی که در برخی دیگر سبب می شود ناخن ها نسبت به گذشته شکننده تر شده و کمتر رشد کنند. این که چنین نشانه هایی در طی بارداری در ناخن های شما بروز کند یا نه؟ و اگر بروز کرد شما جزء کدام دسته باشید، به نحوه واکنش بدن شما به تغییرات هورمونی وابسته است. به هر حال تشخیص بارداری از روی ناخن های مادر به هیچ وجه یک روش دقیق و حتمی نخواهد بود.

  مطالعه بیشتر:

  1- بررسی انواع تست حاملگی در خانه به روش سنتی

  2- راههای تست بارداری در منزل قبل از موعد مقرر قاعدگی

  3- سریعترین تست بارداری در خانه برای تشخیص حاملگی

  منبع : niniplus.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید