این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تشخیص باکره بودن با تصویر

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تشخیص باکره بودن با تصویر را از این سایت دریافت کنید.

  پرده بکارت

  پرده بکارت بافت مخاطی نازکی از جنس دیواره واژن است که کار اصلی آن پوشاندن قسمتی از دهانه واژن است و ممکن است با اولین رابطه جنسی پاره شود.

  پرده بکارت

  شهریور ۳۱, ۱۳۹۹

  عناوین مقاله

  پرده بکارت و انواع آن 

  پرده بکارت مخصوص دوشیزگان و دختران باکره است که دراولین رابطه جنسی از بین می رود و بدنبال آن معمولا خون جاری می گردد. این پرده، غشایی است که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. Hymen لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen گرفته شده. در طول نخستین مراحل رشد جنینی،واژن بصورت یک بافت توپر است و در روند تکامل بخشی ازبافت داخلی آن آترزی پیدا کرده  و از بین میرود و در آن یک لوله توخالی ایجاد میشود که همان واژن است آخرین قسمت از این بافت که از بین میرود در همان محل پرده بکارت قرار دارد و براساس میزان آترزی ، پرده بکارت انواع مختلفی پیدا میکند.پس شکل آن در هر فرد از دوره جنینی تعیین میشود. این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد. در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور ناکامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزادی پرده بکارت بدون سوراخ داشته باشند که در دوران بلوغ و پس از شروع دوره قاعدگی مشکلات عمده ایجاد میکند. بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیکه اینطور نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.

  آناتومی بکارت:

  پرده بکارت به صورت یک غشای مخاطی است که در ورودی واژن قرار گرفته و مخصوص دوشیزگان و دختران باکره می باشد که در نخستین رابطه جنسی از بین می رود و بعد از این اتفاق معمولا خون جاری می شود.پرده بکارت، پرده ای است غشایی که تمام یا قسمتی از دهانه واژن را پوشانده است.

  در طول اولین مراحل رشد جنینی، واژن به صورت یک بافت تو پر است و در روند تکامل بخشی از بافت داخلی آن آترزی پیدا کرده  و از بین برده می شود و در آن یک لوله توخالی به وجود می آید که به آن واژن گفته می شود.آخرین قسمت از این بافت که از بین رفته، در محل پرده بکارت جای گرفته است و پرده بکارت بر اساس میزان آترزی دارای انواع مختلفی است. اما در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل شکل نگیرد، باعث می شود بعضی زنان به طور مادرزادی دارای پرده بکارت بدون سوراخ باشند که در دوران بلوغ و پس از شروع دوره قاعدگی موجب بروز مشکلات خیلی زیادی می شود.

  شمار زیادی از افراد تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. اما خیر اینگونه نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.محل قرارگیری پرده بکارت حدود ۲ سانتی متر داخل تر نسبت به پوست ناحیه تناسلی است و به خاطر همین دلیل است که هنگام  تماس های سطحی ناحیه ژنیتال امکان آسیب پرده بکارت وجود ندارد و تنها عاملی که سبب پارگی بکارت می شود، دخول جسم خارجی به واژن است.

  تشخيص پارگي بكارت

  تشخیص پارگی یا سلامت بکارت لزوما باید توسط متخصص زنان انجام شود. برای تشخیص نیاز است که معاینه در پوزیشن (وضیعت) خاصی انجام شود. با توجه به انواع مختلف پرده بکارت و تنوع آن در افراد مختلف گاها تشخیص حتی برای متخصص زنان هم دشوار است و فقط افرادی قادر به تشخیص صحیح هستند که در این زمینه تجربه زیادی داشته باشند. پس افراد عادی نمی توانند با معاینه خودشان متوجه سلامت یا آسیب بکارت شوند.

  در مورد زمان پارگی پرده بکارت به نظر می رسد که هر چه زودتر پس از آسیب برای معاینه مراجعه شود تشخیص بهتر خواهد بود اما معمولا تا حدود ۲-۱ هفته از اولین آسیب یا پارگی پرده می توان زمان تقریبی پاره شدن یا آسیب هایمن را تخمین زد اما اگر بیشتر از این مدت از آسیب اولیه گذشته باشد، با توجه به اینکه زخم، کبودی و هماتوم در اطراف محل آسیب از بین می رود تشخیص ناممکن است.

  پرده بکارت موقع پارگی درد چندانی ندارد چون فقط یک بافت مخاطی نازک است که گیرنده درد بسیار کمی دارد. اما دردی که افراد در حین اولین رابطه جنسی یا دخول هر جسمی به واژن احساس می کنند بیشتر ناشی از فشاری است که به بافت ها یا کانال واژن وارد می شود و این فشار می تواند برای فرد دردناک باشد. همچنین انقباض عضلات دیواره های واژن حین دخول سبب فشار بیشتر و درد می شود. بعضی خانم ها از سوزش یا درد سوزشی در حین اولین رابطه جنسی صحبت می کنند‌. در این موارد هم عامل سوزش، زخم در خود پرده بکارت نیست. بلکه اغلب در این افراد پارگی خفیف در پوست ناحیه تناسلی و محل ورودی واژن (بافت مخاطی و پوستی که جلوتر از پرده بکارت قرار گرفته) سبب احساس سوزش می شود.

  موارد بسیاری از دختران مراجعه می کنند که به دنبال آسیب سطحی پوست یا تماس های سطحی ناحیه تناسلی، دچار سوزش و کمی خونریزی شده اند و برای بررسی بکارت مراجعه می کنند و در این افراد پارگی هایی در پرینه (پوست مدخل واژن) وجود دارد که هم سوزش و هم خونریزی مختصر ایجاد می کند.

  پاره شدن پرده بکارت

  البته مشخص است که اگر جسمی وارد واژن شده باشد پرده بکارت هم آسیب دیده است. یعنی ممکن است در فردی هم پارگی پوست که سبب سوزش می شود ایجاد شود، هم پارگی پرده بکارت. خونریزی ناشی از پرده بکارت ممکن است خیلی شدید یا خیلی کم باشد و گاها ممکن است اصلا خونریزی وجود نداشته باشد.

  با اینکه گفته می شود پارگی پرده ارتجاعی همراه با خونریزی نیست، اما ممکن است خونریزی در مواردی اتفاق بیفتد. حلقه بکارت می تواند قطر کم یا زیاد داشته باشد که از محل وسط پاره می شود. اگر این آسیب یا خراش در حدی باشد که به دیواره واژن برسد، به محل نفوذ عروق خونی (رگ های خونی) وارد شده و به دنبال پارگی این مویرگ ها خونریزی رخ می دهد. اما اگر آسیب به محل عبور رگ ها نرسد، خونریزی اتفاق نمی افتد.

  تشخیص اینکه خانمی رابطه جنسی داشته یا خیر فقط با بررسی پرده بکارت یا هایمن نیست. چون در بعضی افراد که پرده بکارت حالت ارتجاعی دارد و پارگی اتفاق نمی افتد، با توجه به شلی بافت های ناحیه تناسلی، تغییرات پوستی ناحیه وستیبول ( مدخل واژن) و پرینه (پوست بیرون واژن)، بررسی و معاینه چین های داخل واژن (عمیق بودن یا صاف شدن چین خوردگی ها)، شلی بافت های داخل واژن که از مدخل واژن قابل رویت هستند، می توان وجود رابطه جنسی در گذشته را تشخیص داد. مشخص است که این تغییرات با یک بار دخول و نزدیکی اتفاق نمی افتد و در افرادی با پرده ارتجاعی که پارگی مختصر بوده باشد و به عروق خونی نرسیده باشد و یا پارگی واضحی اتفاق نیفتاده باشد و این اتفاق فقط یکبار در گذشته رخ داده باشد، قابل تشخیص نخواهد بود.

  منبع : drramezaninezhad.com

  پرده بکارت

  پرده بکارت بافتی است حاوی دو لایه مخاط و یک لایه فیبری در وسط آن می باشد، که این بافت در جلوی ورودی واژن قرار گرفته است

  خانه » آنچه دختران باید در مورد پرده بکارت بدانند

  [wtr-time]

  آنچه دختران باید در مورد پرده بکارت بدانند

  پرده بکارت بافتی است حاوی دو لایه مخاط و یک لایه فیبری در وسط آن می باشد، که این بافت در جلوی ورودی واژن قرار گرفته است. در واقع پرده بکارت کار خاصی را انجام نمی دهد و زمانی که اولین دخول به داخل واژن انجام شود این پرده پاره می شود. پاره شدن پرده بکارت در برخی موارد با خونریزی اندکی همراه است، این پرده بخاطر خاصیت بافت فیبری که دارد، خونرسانی خیلی زیادی ندارد و فقط یک مقدار روی لایه مخاطی خونرسانی دارد، لذا پارگی آن مشخص نمی کند که خونرسانی خیلی زیاد است یا خیر.

  برخی اوقات ممکن است اولین دخول به واژن بسیار شدید باشد و سبب گردد تا پرده عمیقا پاره شود و حتی جدارهای واژن را با خود پاره نمایید، که در چنین شرایط خونریزی بسیار زیادی خواهیم داشت، مانند بعضی از مواقع که حتی بیمار بایستی برای ترمیم نواحی پارگی نیاز به جراحی خواهد داشت.

  به طور معمول در اکثریت مواقع پرده بکارت خونریزی زیادی ندارد، موردی که از زمان قدیم بوده است که پارچه بایستی به طور کامل خونی شود چنین موردی با خرافات عجین شده است، البته شاید به دلیل طریقه تماس جنسی در آن زمان بوده که مقداری وحشیانه تر انجام می شد و پارگی را در نواحی دیگری داشته است ولی در روزگار جدید نیازی به خونریزی بسیار زیادی نیست و تنها مقدار خونابه ای که پس از دخول دیده شود، این نشان دهنده ی سالم بودن پرده و پاره شدن پس از دخول خواهد بود.

  فهرست محتوا نمایش

  انواع پرده بکارت

  پرده بکارت یک بافت از جنس فیبروزی و مخاطی است، در واقع بیشتر این بافت متشکل از لایه مخاطی است که در هر دو سمت بیرونی و خارجی با مخاط پوشیده شده است. این پرده در ورودی واژن قرار گرفته است. در واقع پرده بکارت یک نوع بافت است و با ورود یک شی به داخل واژن این بافت آسیب ببیند که در معاینه مشخص می گردد.

  پرده بکارت حلقوی

  شایع ترین نوع پرده بکارت، حلقوی است و حدود 90 تا 95 درصد زنان پرده بکارت حلقوی دارند. در واقع این بافت بدین شکل است که به صورت لایه ای گرد در قسمت ورودی واژن قرار گرفته است که در وسط آن حفره ای وجود دارد و از این حفره ترشحات و خون قاعدگی خارج می شود.

  پرده های حلقوی به اشکال مختلفی می باشند، به طور مثال آن حفره می تواند خیلی کوچک باشد و بافت پرده بیشتر باشد و گاهی برعکس می باشد بدین صورت که حفره بسیار بزرگ بوده و بافت به صورت حلقه بسیار باریک در اطراف آن قرار دارد.

  فرم دیگر پرده بکارت حلقوی بدین صورت است که حفره فرم بیضی شکل دارد و این فرم بیضی می تواند حالت افقی یا عمودی داشته باشد. گاهی اوقات لبه های پرده که به صورت یک حلقه است، این پرده در بعضی لبه ها که معمولا در نواحی تحتانی خیلی بالا آمده و ضخیم باشد. لذا انواع مختلفی از پرده بکارت حلقوی وجود دارد.

  پرده بکارت سپتیت

  نوع دیگر پرده بکارت پس از حلقوی که شایع ترین فرم می باشد، سپتیت خواهد بود. این نوع پرده بدین صورت است که همان حلقه در پرده وجود دارد ولی وسط آن یک بافت دیگری قرار دارد که سبب می شود تا آن حفره به دو قسمت تقسیم گردد.

  پرده بکارت کریبریفرم

  نوع دیگری از پرده بکارت وجود دارد که بدان کریبریفرم گفته می شود و این نوع پرده ناشایع است ولی وجود دارد. در حقیقت این نوع پرده بکارت در اصطلاح عامیانه با نام غربالی یا آبکشی شناخته می شود و این بافت کاملا ورودی واژن را گرفته و در آن حفرات ریزی وجود دارد، که از این حفرات خون قاعدگی یا ترشحات خارج می شود.

  از میان انواع پرده بکارت دو نوع بسیار شایع حلقوی که 99 درصد این نوع پرده را دارند و نوع دیگری از پرده سپتیت می باشد. نوع های دیگری وجود دارد که افراد در زمان مراجعه آن ها را نام می برند بایستی گفت این نوع پرده های بکارت علمی نیست و تنها انواع ذکر شده صحت داشته و علمی می باشد.

  پرده بکارت مسدود

  گاهی اوقات به صورت ژنتیک در زمان تشکیل پرده بکارت حفره آن تشکیل نمی شود و حفره در پرده بکارت به هر فرمی بایستی وجود داشته باشد تا ترشحات و خون قاعدگی از آن خارج شود. گاها پیش می آید که این حفره ایجاد نمی شود و کاملا یک بافت ورودی واژن را مسدود می کند و ترشحات و خون قاعدگی نمی تواند از آن خارج شود.

  هنگامی که فرد به سن بلوغ می رسد و عادت ماهانه را تجربه می کند این خون قاعدگی از رحم خارج نمی شود و وارد واژن شده و پشت پرده باقی می ماند که در چنین شرایطی فرد دردهای قاعدگی را دارد ولی به دلیل مسدود بودن پرده بکارت خون قاعدگی یا ترشحات خارج نمی شود و به تدریج علائم برای بیمار آغاز می گردد.

  درمان پرده بکارت مسدود

  زمانی که پرده بکارت مسدود باشد خون قاعدگی نمی تواند خارج شود، دردهای قاعدگی و عادت ماهانه هر ماه اتفاق می افتد ولی امکان خروج آن وجود ندارد. در نهایت بتدریج هر ماه فضای داخلی واژن با خون پر می شود و سپس وارد رحم می گردد. حتی اگر در چنین شرایطی تشخیص داده نشود از رحم وارد لوله های رحمی می شود و به داخل شکم انتقال پیدا می کند که این مورد بسیار خطرناکی است.

  به طور معمول در همان مراحل اولیه به دلیل دردهای شدید قاعدگی پیش می آید، والدین دختر خود را برای درمان به متخصص زنان می برند که در چنین شرایطی پرده بکارت به صورت متورم به سمت بیرون دیده می شود و کاملا بدون تشخیص است.

  ولی گاهی اوقات که به پزشک مراجعه نمی کنند و این موجب می شود تا خون به داخل واژن و تا نهایتا به داخل لگن انتقال پیدا کند و این مورد با عوارض بسیار خطرناکی همچون چسبندگی همراه خواهد بود و همچنین از لحاظ بهداشت و عفونی خیلی خطرناک است و حتما بایستی تشخیص داده شود و درمان شود.

  درمان پرده مسدود بسیار ساده است و معمولا درمان در اتاق عمل با یک بیهوشی کوتاه مدت انجام می گردد تا فرد هیچ گونه دردی را احساس نکند و پرده به صورت صلیبی دو برش بر روی آن ایجاد می شود تا پرده باز شود و خون خارج می گردد، که در نهایت دردهای فرد بهبود می یابد.

  آیا امکان دارد پرده بکارت سالم باشد و خونریزی وجود نداشته باشد؟

  منبع : drsanagoo.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید