این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تعداد بامبو نشانه چیست

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تعداد بامبو نشانه چیست را از این سایت دریافت کنید.

  نگهداری گل بامبو خوش شانس و تعداد آن نشانه ی چیست؟ روش نگهداری و پیچاندن آن

  نحوه نگهداری و مراقبت از گیاه بامبو و چطور از بامبوی مریض خود نگهداری کنیم؟ تعداد بامبو برای خوشبختی و سلامتی و شانس چه قدر باید باشد؟

  گیاهان آپارتمانی

  بامبوی خوش شانس و نحوه نگهداری آن

  17 اسفند 1398 baghchi ۰ دیدگاه بامبو،بامبو و تعداد،بامبوی مریض،نگهداری بامبو

  بامبو گیاهی از خانواده دراسینا:

  گیاهی که امروز به بامبو یا بامبو خوش شانس معروف است در واقع اصلا از خانواده نیها یا خیزرانها نیست و از تیره Dracaena است با نام علمی Dracaena sanderiana و به اسامی تجاری دیگری مانند دراسینای روبانی، بلژیکی همیشه سبز، یا گیاه روبانی و بالاخره بامبو خوش شانس شناخته می شود.

  این گیاه بومی کامرون در مناطق استوایی غرب آفریقا و نواحی کوچکی از آسیای جنوب شرقی است. این گیاهان در بوته های به هم فشرده رشد می کنند و ارتفاعی بالاتر از ۱.۵ متر می توانند داشته باشند. معمولا برگها به درازای ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر و عرض تا ۴ یا ۵ سانتی متری به رنگ سبز تیره یا ابلق به صورت سبز و سفید یا سبز و زرد دیده میشوند. امروزه در جهان به عنوان گیاه تزئینی چینی معرفی و بازاریابی می شود ولی در واقع اینچنین نیست و این گیاه بومی اغلب نقاط آسیا نیست.

  گونه های مختلفی از دراسیناها در خانه ها نگهداری می شوند و بسیار مقاومت از خودشان نشان می دهند. و امروزه بامبوها به دلیل سادگی نگهداری و زیبایی نسبی بسیار پرطرفدار هستند. علاوه بر اینها از آنجا که در فرهنگ فنگ شویی معتقدند که این گیاه شانس به ارمغان می آورد بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

  نیازها :

  نور:

  روی هم رفته نور غیر مستقیم برای این گیاهان بهتر است چرا که در نور مستقیم برگها دچار سوختگی شده و زرد می شوند.

  خاک:

  این گیاه توانایی زندگی در خاک را دارد ولی رایج شده است که در آب نگهداری و فروخته می شود. و خود گیاه هم مشکلی با این مساله ندارد و به خوبی در آب زندگی می کند.

  آبیاری:

  بهتر است آب بامبو را هر دو هفته یا حداکثر یک ماه عوض کرد. آب استفاده شده باید آب سبک بوده و فلوراید آب کم باشد، در واقع بهتر است از آب های معدنی بطری شده یا از آبهای دستگاههای تصفیه آب خانگی یا از چشمه های طبیعی که میدانیم آبشان سبک است استفاده کرد.

  در مناطق کوهستانی همانند اردبیل آب شرب لوله های آب شهری سنگین است و در صورت استفاده برای بامبو نتایجی مانند زرد شدن برگها و تنه گیاه یا رشد بسیار کم و عدم طراوت لازم را به همراه دارد. همچنین کلر زیاد در آب برای بامبو مشکل ایجاد می کند.

  دما:

  دمای آب بهتر است بالاتر از ۱۵ درجه سانتیگراد حفظ شود و این گیاه به خوبی در دمای معمولی خانه ها از بهار تا زمستان هماهنگی پیدا می کند.

  تکثیر:

  در محیط طبیعی این گیاه بیشتر به صورت پاجوش تکثیر می شود ولی قلمه آن بسیار ساده است و کافی است طولی بیشتر از ۲۰ سانتی متر را برید و در گلدان جدید گذاشت. در صورت محافظت از بیماری ها و فراهم نمودن کیفیت محل لازم، قلمه جدید در حدود یک ماه ریشه تولید می کند و جوانه های جدید آن ظاهر می شوند.

  کود:

  برای بامبو مانند هر گیاه دیگری عناصر مورد نیازش را می توان از طریق کودهای کامل فراهم کرد. کودهایی که عناصر پر مصرف و کم مصرف را داشته باشند. و به صورت ماهانه در آب گلدان بامبو حل می شود. (قطره های اختصاصی برای بامبو هم در واقع همین کودهای شیمیایی کامل هستند و هیچ مارک یا برند خاصی بر دیگری ارجحیت بسیار زیادی نمی تواند داشته باشد.)

  روش هرس کردن گیاه:

  ساقه های گیاه بامبو که امروزه از طرفداران زیادی برخوردار است و افراد زیادی تمایل به نگهداری آنها در خانه های خود دارند، زمانی که بیش از حد بلند می شود نیاز به کوتاه و مرتب شدن دارند.

  گیاه بامبو یک گیاه زیبا و مقاوم است که هم در آب و هم در خاک رشد می کند. شما می توانید بدون نگرانی و به آسانی ساقه های این گیاه را مرتب و هرس کنید. هرس کردن به موقع و صحیح به رشد و شاداب ماندن این گیاه کمک زیادی می کند. قیچی و وسیله ای که قصد دارید گیاه را با آن هرس کنید باید کاملا تمیز و تیز باشد تا هم بیماری به گیاه منتقل نشود و هم در محل برش اثری از دندانه دندانه شدن بر ساقه برجا نماند تا بتوانید یک هرس سالم و تمیز را انجام دهید.

  میزان ساقه های بامبو در دسته بامبویی که در خانه دارید رشد نخواهد کرد بلکه ارتفاع بامبوها در اثر رویش و جوانه زدن برگهای بامبو و پیچها افزایش می یابد. ممکن است تا مدتی تمایل نداشته باشید که ساقه ها را کوتاه کنید تا ارتفاع بامبوهای شما افزایش یابد اما پس از مدتی که ارتفاع بامبوها بیش از حد زیاد شود این کار لازم است.

  زمانی که مقداری از ساقه بامبو را برش بزنید و هرس می کنید برگها و در نتیجه ارتفاع بامبو باز می تواند به رشد خود ادامه دهد. البته بدون اینکه ساقه رشد کند. آن قسمت از ساقه که از بامبو جدا کرده اید را می توانید در خاک یا آب قرار دهید زیرا هر کدام یک قلمه جدید بامبو هستند پس از مدتی ساقه های قطع شده یا همان قلمه ها می توانند رشد کنند و جوانه بزنند و به این ترتیب می توانید یک دسته بامبو جدید داشته باشید.

  روش پیچاندن بامبو:

  اصولا از وقتی این گیاه به صورت فرم داده شده عرضه شد ارزش اقتصادی پیدا کرد. چند روش برای پیچ دادن به این گیاه وجود دارد که اغلب در محیطهای گرم و مرطوب قابل اجرا هستند. زیرا در چنین محیطی گیاه با سرعت بیشتری رشد می کند و زمان لازم برای پیج دادن کمتر است.

  تئوری اول:

  گیاه را در محیط تاریکی پرورش می دهند که نور پرشدت مصنوعی روی گیاه متمرکز می شود (مانند یک لامپ هالوژن) سپس این نور حرکت می کند و گیاه در تعقیب نور حرکت مارپیچی انجام می دهد و ساقه فرم Spiral را مارپیچی پیدا می کند.

  تئوری دوم:

  گیاه را در قالب های شفافی پرورش می دهند که قابلیت باز شدن دارد وقتی گیاه در قالب پیچ داده شده رشد کرد و به شکل دلخواه رسید قالب را برمی دارند.

  تئوری سوم:

  گیاه را به طور مداوم با دست فرم می دهند.

  منبع مطلب : baghchi.ir

  بامبو در فنگ شویی : گیاه 5 عنصر و 5 ویژگی فوق العاده مهم بامبو

  گیاه 5 عنصر بامبو در فنگ شویی با روبان و گلدان قرمز در خانه باعث افزایش ثروت می شود تعداد بامبو در جذب ثروت مهم است ولی زوج یا فرد بودن آن نتایج مختلفی دارد

  بامبو در فنگ شویی : گیاه 5 عنصر و 5 ویژگی فوق العاده مهم بامبو

  فاطمه دایی زاده ۲۹ مهر ۱۴۰۰

  فلسفه گیاه بامبو در فنگ شویی

  تمام گیاهان و از جمله بامبو به طور نمادین معرف عنصر چوب هستند. اما بامبو در فنگ شویی برای جایگاه خانواده و ثروت دارای اهمیت بیشتری است. گیاه بامبو در جهات مختلف محل زندگی یا کار، فضا را از انرژی یانگ آکنده می سازد. گیاه بامبو نیاز نیست که مطلقاً فرد باشد و هر عددی نسبت به جایگاه آن متفاوت می باشد که در زیر به آن اشاره شده است. شما می توانید بر اساس فنگ شویی شخصی و عدد کوا از تعداد و جهات استفاده بامبو نیز کمک بگیرید.

  مفهوم گیاه بامبو در فنگ شویی

  در افراد با اعداد کوای مختلف، این گیاه کاربرد های مختلفی دارد. در زیر به هر کدام از این مفاهیم اشاره شده است.

  عدد2 : عشقعدد 3و6 : شادیعدد 7و5 : سلامتیعدد 8 : ثروتعدد 9 : شانسعدد 21 : برکت و رحمت

  عقاید چینی‌ها در مورد خوش‌یمنی بامبو

  گیاهان در فنگ شویی از جایگاه ویژه ای برخوردارند!

  بامبو در فنگ شویی

  این گیاه به خودی خود یک گیاه فوق‌العاده است. بامبو در فنگ شویی می‌تواند صلح و آرامش و انرژی را به خانه‌ها هدیه دهد. این گیاه به نوعی انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد. داخل ساقه گیاه توخالی است و روح آن به راحتی داخل گیاه جریان دارد. اگر آنقدر خوش‌اقبال هستید که در باغچه خانه‌تان بامبو دارید، می‌توانید آرام بخش بودن آن را از نزدیک حس کنید. از نظر چینی‌ها این گیاه خوش‌شانسی می‌آورد، زیرا تمام پنج عنصر اصلی فنگ‌شویی را دارد.

   بامبو تنها گیاه پنج عنصر

  به گفته Vastu Shastra  و همچنین فنگ شویی، گیاهان بامبو بسیار خوش یمن هستند. اعتقاد بر این است که نگهداری گیاهان بامبو در خانه و محل کار، شانس، ثروت و پول را به ارمغان می آورد.گیاهان بامبو برای نگهداری در داخل خانه به عنوان گیاه آپارتمانی اصلاح شده اند تا بتوان به راحتی از آنها به عناون گیاه آپارتمانی استفاده کرد.

  در زیر گفته می شود چرا این گیاه خارق العاده را گیاه 5 عنصر می نامند.

  چوب : خود بامبوخاک : زمینی که در آن بزرگ شده است.آب : آبی که با آن رشد و نمو پیدا می کند.آتش : ظروف‌ سفالی برای بامبو که در کوره‌ها با آتش پخته می‌شوند و با ربان قرمز آن را تزیین می کنند.فلز : بامبو را می‌توان در ظرف‌های فلزی نگهداری کرد و یک سکه نیز با روبان به آن نصب کرد.

  چینی‌ها برای نشان دادن عنصر آتش یک روبان قرمز دور گیاه می‌بندند. برای نشان دادن عنصر فلز به قسمتی از آن یک سکه آویزان می‌کنند، به این ترتیب این گیاه تمام این پنج عنصر را در کنار هم دارد و می‌تواند خوش‌شانسی بیاورد. پس برای 5 عنصر کردن گیاه بامبو می توان از گلدان و یا روبان قرمز استفاده کرد.

  نکته‏

  توجه داشته باشید گیاه بامبو به خاطر شرایط خاص و فلسفه وجود در آن می تواند به عنوان پنج عنصر استفاده شود این قانون برای گیاهان دیگر کاربرد ندارد.)

  تعداد بند های گیاه بامبو نیز در انرژی آن تاثیر ایجاد می کند:

  بامبوهایی که در قسمت ساقه خود دو بند دارند، برای ایجاد صلح و دوستی میان زوج‌ها استفاده می‌شوند و عشق و محبت با خود می‌آورند.

  آن دسته از بامبو در فنگ شویی دارای سه بند است، باعث شادی، خوش‌بختی و طول عمر می‌شوند.

  برای افزایش ثروت از بامبوهایی که شش بند دارند استفاده می‌شود. بامبوهای بسیار بلند به منظور یافتن شغل جدید و خوب، مورد توجه هستند.

  محل قرار گرفتن بامبو

  گیاه بامبو بسته با یک شرایط و تعداد آن می تواند در هر محلی که قرار بگیرد و به نتایج متفاوتی بینجامد. در ادامه برای محل قرار گیری گیاه بامبو توضیحاتی داده شده است.

  بامبو در فنگ شویی : گوشه ثروت

  بامبو خوش شانس یک گیاه حمایتی در مورد ثروت و فراوانی است. برای جلب رفاه بیشتر ، تعداد 3 یا 9 ساقه بامبو خوش شانس را در گوشه ثروت یا موقعیت Xun در خانه، فضای کار یا اتاق خواب خود قرار دهید. برای یافتن گوشه ثروت، در ورودی جلوی خانه یا اتاق خود بایستید و گوشه سمت چپ را پیدا کنید. بامبو خوش شانس خود را به منظور ادامه رشد و توسعه در امور مالی خود در اینجا قرار دهید. (برای کسب اطلاعات بیشتر ثروت مقاله ثروت در فنگ شویی را مطالعه کنید)

  بامبو در فنگ شویی : گوشه روابط

  قرار دادن بامبو خوش شانس در گوشه روابط (Kun) می تواند به  ایجاد یک رابطه هماهنگ بین شما و شریک فعلی یا آینده تان کمک کند. برای یافتن منطقه روابط خانه، روبروی در ورودی بایستید و گوشه سمت راست خانه خود را پیدا کنید.

  همچنین می توانید با قرار گرفتن در جایگاه درب اتاق خواب و  گوشه سمت راست اتاق را بیابید، همانجا منطقه روابط اتاق خواب شماست. یک گلدان آب در این منطقه با دو ساقه بامبو خوش شانس قرار دهید: یکی برای نمایندگی از شما و دیگری برای نمایندگی از شریک زندگی شما. بهتر است هر دو ساقه از نظر اندازه مشابه باشند ، که نماد یک رابطه متعادل بین شما و شریک زندگی شما است. در حین انجام این کار، این را درنظر داشته باشید که دو ساقه بامبو خوش شانس شما از یک رابطه هماهنگ پشتیبانی کند و این دو شما با هم رشد کنند.

  بامبو در فنگ شویی : نزدیک ورودی

  بامبو خوش شانس به عنصر چوب متصل است، که نشان دهنده رشد، شروع تازه و هماهنگی خانواده است. سعی کنید یک گیاه بامبو خوش شانس را در نزدیکی ورودی خانه خود قرار دهید تا هریک از این جنبه ها را در زندگی شما به ارمغان بیاورد. ورودی خانه شما نحوه ورود انرژی به زندگی شما است، بنابراین این مکان، منطقه ای عالی برای فعالیت با بامبو خوش شانس است.فقط توجه داشته باشید گیاه بامبو سمت چپ درب ورودی قرار نمی گیرد و باعث بد شانسی می شود و در سمت راست درب ورودی از آن استفاده می شود.

  منبع مطلب : fengshuiiran.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید