این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تقارن کلاس اول ابتدایی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تقارن کلاس اول ابتدایی را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش تقارن در ریاضیات ابتدایی

  آموزش تقارن در ریاضیات ابتدایی

  صفحه‌اصلی ابتدایی ریاضی اول ابتدایی آموزش تقارن در ریاضیات ابتدایی

  آموزش تقارن در ریاضیات ابتدایی

  مقاله عمومی

  تاریخ : ۱۴۰۱/۰۷/۱۲ ساعت : ۱۵:۵۳:۱۹

  مبحث تقارن یکی از موضوعاتی است که از همان سال های اول آموزش در متن کتاب های ریاضی دانش آموزان قرار می گیرد. در این پست به روش های گوناگون آموزش تقارن به دانش آموزان پایه اولی خواهیم پرداخت. یکی از مفاهیم آموزشی در کتاب ریاضی پایه اول ، تقارن است. مطمئنا یکی از موثرترین راه های تدریس یک مطلب آموزشی ، تلفیق آن با « هنر » است. برای درک بهتر دانش آموزان از این موضوع ، در زنگ هنر لکه هایی از رنگ گواش را در یک سمت کاغذ تا شده ریختم . از دانش آموزان خواستم کاغذ را از وسط تا کرده و با مالش آن ، رنگ را به سمت ...

  مبحث تقارن یکی از موضوعاتی است که از همان سال های اول آموزش در متن کتاب های ریاضی دانش آموزان قرار می گیرد. در این پست به روش های گوناگون آموزش تقارن به دانش آموزان پایه اولی خواهیم پرداخت. یکی از مفاهیم آموزشی در کتاب ریاضی پایه اول ، تقارن است.

  استفاده از نقاشی:

  مطمئنا یکی از موثرترین راه های تدریس یک مطلب آموزشی ، تلفیق آن با  « هنر » است. برای درک بهتر دانش آموزان از این موضوع ، در زنگ هنر لکه هایی از رنگ گواش را در یک سمت کاغذ تا شده ریختم . از دانش آموزان خواستم کاغذ را از وسط تا کرده و با مالش آن ، رنگ را به سمت دیگر منتقل نمایند . توجه به رنگ ها و مقایسه دو طرف خط تای کاغذ ، نه تنها باعث ایجاد انگیزه و بروز خلاقیت در دانش آموزان می شود ، موجب درک بهتر مفهوم تقارن نیز می گردد .

  نقاشی تقارن با آینه یک تحقیق علمی و فعالیت هنری

  بچه‌ها اغلب به نقاشی علاقه دارند خصوصا اگر که ایده‌ای نو و ابزاری جدید برای نقاشی داشته باشند.حالا اگر این ایده با یک حقه و ترفند همراه باشد که دیگر خیلی بیشتر جذاب و هیجان انگیز خواهد بود. نقاشی تقارن یک  ایده نقاشی با آینه هست.این روش یک راه عالی برای آموزش قرینه سازی و تقارن به کودکان است.

  چه نیاز دارید:

  آینه کاغذ ماژیک

  روش نقاشی تقارن با آینه :

  در وسط کاغذ یک خط مستقیم از بالا به پایین بکشید.این خط “خط تقارن” خواهد شد .

  نیمه یک تصویر ساده را بر روی نصف صفحه کاغذ بکشید.اگر کودک شما راست دست هست تصویر را بر روی دست چپ خط تقارن بکشید و اگر چپ دست است بر روی دست راست خط تقارن بکشید.

  حالا وقتش هست تا کودک‌تان قرینه تصویر را کامل کند. آینه را طوریکه سمت آینه رو به تصویر باشد بر روی خط تقارن قرار دهید. اینجا هست که حقه اتفاق می‌افتد >>>> وقتی به آینه نگاه می‌کنید، تصویر بصورت جادویی بر سمت سفید کاغذ ظاهر می‌شود.

  فقط کافی هست که کودکتان روی اثر، بازتاب نور بر روی کاغذ را بکشد تا نقاشی کامل شود.(به زاویه دید توجه کنید اگر تصویر ظاهر نشد زاویه دید را همانند تصویر تنظیم کنید)

  کودک شما عاشق این نقاشی تقارن و حقه می‌شود یک فعالیت هنری و علمی با نتیجه‌ای ساده و جالب است.

  چه اتفاقی افتاد:

  وقتی نور سفید بر یک سطح براق و درخشنده مثل آینه بر می‌خورد، انعکاس آن بر می‌گردد.

  *** بازی آموزشی و پازل:

  روش بازی و  تهیه پازل شکل‌ها  با چوب بستنی:

  ۲ چوب بستنی را کنار هم قرار دهید.

  کمک کنید تا کودک‌تان یک شکل بر روی هر چوب بستنی بکشد.سعی کنید شکل‌ها دقیقا متقارن بر روی هر چوب بستنی باشد.

  مرحله بالا را تکرار کنید تا به اندازه کافی شکل داشته باشید.

  چوب بستنی‌ها را با هم قاطی کنید.

  حالا از کودکتان بخواهید تا چوب بستنی ها را با هم جور کند.

  شکل‌هایی که می‌کشید لازم نیست خیلی پیچیده باشد از کودک‌تان بخواهید تا شکل‌های هندسی ساده مثل دایره، مربع، مستطیل، مثلث و هر شکل دیگری که دوست دارد، بکشد.

  پازل آموزشی شکل‌ها یک فرصتی است تا در مورد مفهوم تقارن با کودک‌تان صحبت کنید و توضیح بدهید که کدام یک از شکل‌هایی که درست کرده است متقارن و کدام متقارن نشده است.

  برای درخواست کلاس های تدریس خصوصی ریاضی اول ابتداییبه صورت آنلاین (سراسر کشور)و به صورت حضوری (در مشهد)می توانید با شماره 09338668710 تماس حاصل فرمایید.( یا با ارسال پیام از طریق پشتیبانی آنلاین سایت/واتساپ/تلگرام/پیامک همین شماره اقدام فرمایید)برای شرکت در کلاس های آنلاین گروهی ریاضی اول ابتدایی می توانید از لینک زیر پیگیری نمایید تا در زمان های اعلام شده در دوره ها ثبت نام نمایید: کلاس های تقویتی آنلاین ریاضی دهم برای دانش آموزان سراسر کشورآموزش توسط استاد مهدی حیدریکارشناس ارشد رشته ریاضی کاربردیآموزش ساده، روان، مفهومی، متفاوت ، حرفه ای و کاملا تخصصی.ریاضیات تخصص ماست.

  تگ ها آموزش تقارن در ریاضیات ابتدایی آموزش تقارن با نقاشی و آینه آموزش تقارن با پازل تقارن ریاضی اول ابتدایی تدریس و آموزش ریاضی اول ابتدایی

  منبع مطلب : www.mathfile.ir

  تقارن با چینه پایه اول دبستان

  تدریس تقارن با چینه کلاس اول شاهد امام رضا ع توسط آموزگار محرمی قیداری

  عضویت / ورود کاربر

  0 seconds of 0 secondsVolume 90%

  تقارن با چینه پایه اول دبستان

  8092 25.03 MB 10

  تدریس تقارن با چینه کلاس اول شاهد امام رضا (ع) توسط آموزگار محرمی قیداری

  برچسب ها:

  01:00

  ترانه کودکانه آموزش حرف سین اول ابتدایی «س»

  ویدیو های مشابه

  00:59

  ترانه کودکانه برای آموزش حرف ر فارسی اول

  02:52

  ریاضی پایه دوم | فصل سوم

  04:24

  داستان فتح مکه، قرآن 2 دبستان

  00:52

  شعر زیبای آموزش حرف میم برای کودکان

  00:48

  آموزش صدا کشی و بخش کردن کلمات کلاس اول

  03:46

  هدیه های آسمان پایه سوم | درس پنجم

  ارسال

  منبع مطلب : film.tebyan.net

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید