این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تولید تجهیزات دفاعی توسط متخصصان ایرانی چه تاثیری در تعاملات سیاسی ما در جهان دارد

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  تولید تجهیزات دفاعی توسط متخصصان ایرانی چه تاثیری در تعاملات سیاسی ما در جهان دارد را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  تولید تجهیزات دفاعی توسط متخصصان ایرانی چه تاثیری در تعاملات سیاسی دارد.

  تولید تجهیزات دفاعی توسط متخصصان ایرانی چه تاثیری در تعاملات سیاسی دارد.

  اگر صنایع و تجهیزات دفاعی ایران در دوران پهلوی دوم ساخته شد اما در آن زمان ایران تنها بخشی از تسلیهات را می توانست تولید کند .

  علاوه بر آن ایران یکی از بزرگترین وارد کنندگان اسلحه و تجهیزات دفاعی در منطقه بود .

  همچنین بخش زیادی از درآمدهای نفتی کشور به خرید تسلیحات اختصاص داشت .

  این تسلیحات نیز برای تامین امنیت و تمامیت ارضی ایران بکار گرفته نمیشد بلکه برای حفظ و تامین منافع فرامرزی آمریکایی ها در منطقه غرب آسیا و حتی آفریقا و … هزینه میشد .

  گفتنی است بیشتر تسلیحات و جنگ افزارها قبل از انقلاب ، از اروپا و آمریکا به کشور وارد میشد .

  بعد از پیروز شدن انقلاب اسلامی ایران ، به علت تحریم های گسترده نظامی از طرف کشورهای مختلف ، توان و بنیه تجهیزات نیروهای مسلح ایران تحت شعاع قرار گرفت .

  جالب است بدانید خیلی از کشورها حتی حاضر نبودند سیم خاردار یا حتی کالاهای غیرنظامی را به ایران بفروشند .

  حتی خیلی از سلاح های جنگی که ایران از آمریکا خریداری کرده و پول آنها را پرداخت کرده بود نیز به ایران تحویل داده نشد .

  در نتیجه ایران به سطحی از خودکفایی در نولید تجهیزات متعارف رسید .

  حالا علاوه بر تامین تجهیزات نظامی کشورمان ، اسلحه و تجهیزات دفاعی را به دیگر کشورها نیز صادر می کند

  منبع مطلب : drp30.com

  مدیر محترم سایت drp30.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تولید تجهیزات دفاعی توسط متخصصان ایرانی چه تاثیری در تعاملات سیاسی ما در جهان دارد

  تولید تجهیزات دفاعی توسط متخصصان ایرانی چه تاثیری در تعاملات سیاسی ما در جهان دارد

  قدرت مرکز ثقل و هسته اصلی سیاست بین الملل می باشد

  نیروهای نظامی یک کشور دارای نقش اساسی شامل بازدارندگی، دفاعی، تهاجمی و نقش غیرجنگی می باشد که مهم ترین کارکرد نیروهای مسلح هر کشور در زمان بروز تهدید سخت علیه تمامیت ارضی و نظام سیاسی کشور ظهور می یابد.

  سایت کلاس درسی

  چرا تنگه ها آبراهه های مهم و استراتژیک محسوب میشوند

  فرمانده و بنیانگذار جنگ های نامنظم در جریان جنگ ایران و عراق

  تحقیق درباره ی کودکان و نوجوانان دیگری که درحماسه ی کربلا حاضربودند

  پس از پذیرش قطعنامه 598 توسط ایران ، عراق چه عکس العملی به این قطعنامه نشان داد؟

  تحقیق کنید کشور امریکا در کشور های غرب اسیا بخصوص اطراف ایران چه تعداد پایگاه نظامی دارد

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آمادگی دفاعی دهم

  گروه داعش در 9 ژوئن 2014 (19 خرداد 1393) به شمال عراق حمله کرد و شهر موصل و برخی از مناطق این کشور را اشغال کرد و پس از آن، اماکن مقدس به ویژه مساجد و آرامگاه‌های مقدس را تخریب کرد. نیروهای داعش آرامگاه‌های یونس پیامبر، جرجیس، شیث پیامبر و بقعه یحیی بن زید در حومه شهر کوفه را منفجر کردند. حکومت عراق برای مقابله با تروریست‌ها بسیجی مردمی را در کنار ارتش تشکیل داد.  

  عملیات آزادسازی موصل، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در عراق، از 26 مهر 1395 و با مشارکت ده‌ها هزار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق و با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه کُرد آغاز شد و نیروهای عراقی بعد از حدود 100 روز شرق موصل را به‌طور کامل آزاد کردند. نیروهای عراقی عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را از یکم اسفند 1395 شروع کردند و این عملیات همچنان ادامه دارد. "حیدر العبادی" نخست‌وزیر عراق روز پنجشنبه هشتم تیرماه 96 از پایان گروه تروریستی داعش در عراق خبر داد. نیروهای مبارزه با تروریسم عراق در این روز مسجد النوری، گلدسته الحدباء و السرجخانه در موصل قدیم را آزاد کردند.

  گروه‌های مقاومت متعددی با شاخه نظامی از زمان حکومت صدام و رژیم بعث در عراق یا بعدتر در زمان حمله آمریکا به عراق در گوشه و کنار این کشور یا در کشورهای مجاور همچون ایران و سوریه تشکیل شدند. اما با حمله تکفیری‌ها به عراق و فتوای جهاد مرجع تقلید عراق، شکل سازمان یافته‌ای تحت لوای بسیج مردمی با عنوان الحشد الشعبی یافت که داوطلبان مردمی زیادی را برای دفاع از مقدسات اسلامی و شرکت در خط مقاومت جذب کردند. اینکه بسیج مردمی عراق چگونه و با چه تفکراتی آغاز شد؟ و گروه‌های مقاومت مختلف در گوشه و کنار کشور عراق با نیروی ایمان و اعتقاد مردم چگونه شکل گرفت و چطور با اتحاد و یکپارچگی در مسیر جهاد توانستند بر دشمن تکفیری غالب شوند؟ همان چیزیست که در این نوشتار به آن پرداخته می‌شود.

  الحشد الشعبی

  بسیج مردمی عراق (به عربی: الْحَشْدُ الشَّعْبی) مجموعه نیروهای شبه‌نظامی داوطلب عراقی که در سال 1394 شمسی و 2015 میلادی برای مقابله با حملات داعش به شهرهای عراق سازمان‌دهی شدند. در زبان عربی «حشد» به معنای جماعت، گروه و جمعیت است و «شعب» نیز در عربی معاصر به معنای گروهی از مردم با مشترکاتی خاص است.  این اصطلاح امروزه برای نیروهای بسیج مردمی در عراق به کار می‌رود.  این سازمان، در پاسخ به دعوت دولت عراق و آیت الله سیستانی مرجع شیعه، در نجف، در قالب نیرویی نظامی در کنار ارتش تشکیل شد.

  پایه‌گذاری الحشدالشعبی در عراق، سه مرحله داشته است:

  دستور نخست وزیر: نوری مالکی نخست وزیر وقت عراق که فرماندهی نیروهای مسلح را نیز بر عهده داشت، طی حکمی فرمان تشکیل بسیج مردمی عراق برای رویارویی با تهدید داعش و جلوگیری از حمله به بغداد را صادر کرد.

  فتوای آیت الله سیستانی: سه ماه پس از شروع فعالیت الحشد الشعبی، آیت الله سیستانی مرجع شیعه در نجف به وجوب کفایی جهاد، فتوا داد و از همه کسانی که توانایی جنگیدن داشتند، دعوت کرد، در کنار نیروهای ارتش به مقابله با داعش بپردازند. این فتوا از یکسو نقش بسزایی در ترغیب مردم به پیوستن به الحشد الشعبی داشت و از سوی دیگر به آن، مشروعیت بخشید. به گفته الحسینی رئیس شورای بسیج مردمی عراق صدها هزار تن از مجاهدان عراقی پس از فتوای حضرت آیت الله سیستانی به بسیج پیوستند.

  مشروعیت قانونی: در سال 2015 هیئت‌ وزیران عراق تصویب کرد که سازمان الحشد الشعبی، سازمانی رسمی و مرتبط با نخست‌وزیر باشد. لذا این نیرو به‌ صورت رسمی، بخشی از ساختار نیروهای مسلح عراق محسوب و وابسته به فرمانده کل نیروهای مسلح شد.

  ترکیب طوایف دینی در الحشد الشعبی: عمدتاً ساختار و بدنه نظامی حشد شعبی را شیعیان عراق تشکیل می‌دهند اما برخی عشایر سنی عراق از استان صلاح‌الدین، استان نینوا و استان انبار، افراد فیلی که یارسان هستند و مسیحیان عراقی نیز به آن ملحق شدند. قومیت‌های مختلف این کشور اعم از از عرب، کُرد و ترکمن نیز عضو الحشد الشعبی هستند.

  فالح فیاض فرمانده الحشد الشعبی، ابو مهدی مهندس معاون فرمانده و احمد اسدی، سخنگوی رسمی الحشد الشعبی است. حشدالشعبی شامل بیش از 42 تیپ است. برخی از گروه‌های سازمان دهی شده و مسلح عضو حشدالشعبی :

  مناطق عملیاتی آن‌ها عموما بغداد، بابل، دیالی، صلاح الدین، انبار، الکرمه از توابع شهر فلوجه در انبار است. بسیج مردمی عراق تا پایان سال 2015 بیش از 4 هزار شهید و 8 هزار زخمی داشته است. از نظر تعداد داوطلبان، استان بصره بیشترین سهم را داشته است.

  اهم فعالیت‌های نظامی الحشد الشعبی: شکستن محاصره سامرا و آمرلی، آزادسازی جرف الصخر(که بعدها به جرف النصر شهرت یافت)، بیجی، جنوب موصل، فلوجه و مناطقی در استان صلاح الدین و الانبار. شرکت در عملیات‌های مهمی از جمله «لبیک یارسول‌الله»

  الحشد الشعبی تا پایان سال 2015 یعنی پس از حدود 550 روز از تأسیس خود، 19 شهر عراق را آزاد و امنیت 52 راه مواصلاتی میان شهرها را برقرار کرده است. مساحت مناطق آزاد شده 17500 کیلومتر مربع (یک سوم مناطق تحت اشغال داعش) است.

  منبع مطلب : amadegi123.blogfa.com

  مدیر محترم سایت amadegi123.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید