این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  تکه های از یک کل منسجم

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  تکه های از یک کل منسجم را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی کتاب تکه هایی از یک کل منسجم

  در این یادداشت وبلاگ طاقچه کتاب روانشناسی معروف این روزها یعنی تکه هایی از یک کل منسجم را معرفی کردیم و کتاب های مشابه با آن را هم نام بردیم.

  معرفی کتاب تکه هایی از یک کل منسجم

  صدف کاظمی

  در ۳ دقیقه بخوانید ۱۳۵,۴۴۴ بازدید

  کتاب تکه هایی از یک کل منسجم ، نوشته پونه مقیمی، توانست در مدت زمانی اندک، به چاپ چندم برسد. فارغ از اینکه، پونه مقیمی، بخش‌هایی از این کتاب را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود و به این ترتیب توانسته بود مخاطب کند، جذابیت کتاب هم در این رکورد تاثیرگذار بود. در این یادداشت به بررسی این اثر و آثاری که همانند این کتاب، تاثیرگذار هستند، می‌پردازیم.

  کتاب تکه هایی از یک کل منسجم نمونه‌ای خوب از تکنیک وبلاگ نویسی در نویسندگی است. اگر شما هم سودای نویسندگی دارید، حتما یادداشت « چگونه نویسنده شویم؟» را بخوانید.

  چگونه نویسنده شویم؟

  تکه اول

  «شاید زندگی پیدا کردن بخش‌هایی از خودمان در تکه‌تکه‌هایی از یک کُلِ منسجم است. پیدا کردنی که به‌ اندازه‌ی یک عمر طول می‌کشد.»

  اگر زندگی را اینگونه ببینیم، هر فرد، هر رخداد و هر رابطه‌ای می‌تواند بخشی از ما را به خودمان بشناساند. از این منظر زندگی کردن متفاوت است. چون ما را با آغوش باز به سمت پذیرش خود و احساساتمان می‌برد. مسئولیت ما را در قبال احساسات، تجربیات و در یک کلام، زندگی را به ما نشان می‌دهد. و آن زمان که مسئولیت زندگی خودمان را به عهده بگیریم و از نقش قربانی بیرون بیاییم، می‌توانیم زندگی را آنگونه که دوست داریم زندگی کنیم.

  تکه دوم

  ما و جهان خودمان. این موضوع این کتاب است. در کنار پذیرش، ما یاد می‌گیریم که خودمان، شخص اول جهانمان هستیم و باید آن را بسازیم. در این صورت است که یاد می‌گیریم چطور دنیا، خوشبختی و آرامش‌مان را بر پایه حضور یا عدم حضور دیگران بنا نکنیم. می‌فهمیم که چگونه می‌توانیم بعد از هر رنجی، خودمان را تسلی بدهیم و آرامش ببخشیم. رفتن آدم‌ها دیگر دلیل ناراحتی، اندوه و افسردگی ما نیست. اما هر فردی می‌تواند خودش را در یک رابطه کامل کند. بنابراین اگر زمانی به رابطه قدم بگذارد که خودش را پذیرفته باشد و جهانش را ساخته باشد، رابطه سالمی نیز برقرار می‌کند.

  تکه سوم

  صمیمیت در روابط: همانقدر که قوی و متکی به نفس بودن در زندگی اهمیت دارد، ایجاد و ساخت روابط سالم نیز مهم است. صمیمیت یکی از پایه‌های اصلی یک رابطه سالم است که به افراد کمک می‌کند به سمت شکوفایی و پیشرفت قدم بردارند. در این کتاب از صمیمت صحبت می‌شود. این صمیمیت زمانی به وجود می‌آید که یاد بگیریم با خودمان، انتخاب‌ها، اشتباه‌ها و گذشته‌مان در صلح باشیم.

  پونه مقیمی

  پونه مقیمی در سال ۱۳۶۱ متولد شد. ا. یکی از روانشناسانی است که در شبکه اجتماعی اینستاگرام هم فعالیت می‌کند، صفحه پر بازدیدی دارد و بخش‌های بسیاری از کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم را هم در صفحه‌اش منتشر کرده است. تاکید او هم در این کتاب و هم در مطالبی که در اینستاگرامش منتشر می‌کند، بر شناخت، پذیرش، دوستی و آشتی با خود است.

  کتاب تکه هایی از یک کل منسجم در نه فصل نوشته شده است. زبان ساده و لحن صمیمی آن یکی از دلایل محبوبیت این کتاب بین مخاطبان است. از طرف دیگر، شما حین خواندن این اثر با یک کتاب تخصصی روبه‌رو نیستید، بلکه کتابی در دست دارید که برای عموم نوشته شده است و این هم یک مزیت دیگر این کتاب است.

  گاهی اوقات لازم است تا در زندگی چیزی پیدا کنیم که به آن چنگ بزنیم. شاید لازم است تا زیبایی و معنای زندگی را در کمک کردن به دیگران ببینیم. کاستن از رنج دیگران، یکی از این راه‌ها است.

  معرفی کتاب‌هایی شبیه تکه هایی از یک کل منسجم

  انسان در جست و جوی معنا

  معرفی کتاب‌هایی شبیه تکه هایی از یک کل منسجم انسان در جست و جوی معنا انسان در جست و جوی معنا

  نویسنده: ویکتور فرانکل

  مترجم: مریم حسین‌نژاد

  نشر سنگ

  اطلاعات بیشتر و خرید

  ویکتور فرانکل مانند هزاران یهودی دیگر، تجربیات فاجعه‌باری در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس داشت اما بر خلاف هزاران همراه دیگرش، امیدش را از دست نداد. او معتقد بود که زندگی ارزشمند است و همین نگاه به او کمک کرد تا بتواند بعد از آن تجارب دردناک، دوباره به زندگی عادی برگردد. البته مطمئن نیستم که کلمه عادی برای چنین کسی مناسب است یا نه؛ کسی که توانست با نوشتن کتابش، انسان در جستجوی معنا، زندگی افراد بسیاری را از روزمرگی نجات دهد. این کتاب دو بخش دارد:

  بخش اول: اردوگاه کار اجباری

  بخش اول کتاب انسان در جستجوی معنا، بر اساس تجربیات او در اردوگاه کار اجباری نوشته است. از زمانی که قطار به اردوگاه نزدیک شد و ناامیدی، ترس و وحشت را می‌شد بر چهره تک‌تک آدم‌ها دید. از دست دادن عزیزان در این فاجعه تلخ، روزهای دردناکی که با کار، خشونت، بی‌رحمی گرسنگی، سرمازدگی و فشار روانی سپری شد. همه و همه باعث شد تا فرانکل به این فکر بیفتد که چیز ارزشمندی پیدا کند و امیدش را به آن گره بزند.

  بخش دوم: در اتاق درمان

  بخش دوم کتاب، شامل تجربیات او از درمان مراجعانش است. ویکتور فرانکل روانشناسی معناگرا بود که معتقد بود در زندگی هر فرد باید هدف، وظیفه یا رسالتی وجود داشته باشد که انسان خودش را وقف آن کند. این دیدگاه که به او کمک کرده بود تا زندگی را ارزشمند بداند و تجربه‌ای دردناک را پشت سر بگذارد، یکی از روش‌های او برای کمک به بیمارانش بود.

  هنر و علم خودشناسی

  هنر و علم خودشناسی هنر و علم خودشناسی

  نویسنده: پیتر هالینز

  مترجم: آرسام هورداد نشر نوین

  اطلاعات بیشتر و خرید

  خودشناسی یکی از مباحث جذاب روانشناسی است. اما جدا از علم روانشناسی، خودشناسی یکی از مباحثی است که به تک تک افراد هم کمک می‌کند. این کمک می‌تواند از طریق آشنا شدن با روش‌های مختلف خودشناسی باشد و در قدم بعدی، وارد شدن در مسیر شناخت خود، آشنایی با ویژگی‌های خاصی که داریم، شناخت عواملی که بر ما و شخصیت ما تاثیرگذار هستند و … می‌تواند تغییری اساسی در مسیر زندگی ما بدهد.

  پیتر هالینز در کتاب هنر و علم خودشناسی به ما کمک می‌کند تا تکه‌های مختلف پازل خودشناسی را در کنار یکدیگر قرار دهیم. در مسیری قدم برداریم که به داشتن احساس رضایت و خوشحالی ما منجر می‌شود. نسبت به تصمیماتی که برای زندگی‌مان می‌گیریم آگاه باشیم و در نهایت مسیری مناسب خودمان طراحی کنیم. این اثر شما را با روش‌های مختلف خودشناسی هم آشنا می‌کند.

  منبع مطلب : taaghche.com

  مشخصات، قیمت و خرید کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی نشر بینش نو

  خرید اینترنتی کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی نشر بینش نو و قیمت انواع کتاب فلسفه و روانشناسی انتشارات بینش نو از فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا. جدیدترین مدل‌های کتاب فلسفه و روانشناسی انتشارات بینش نو با بهترین قیمت در دیجی‌کالا

  کتاب تکه هایی از یک کل منسجم اثر پونه مقیمی نشر بینش نو

  ۴.۴ (۳۸۱۳) ۲۲۴۱ دیدگاه ۳۷ پرسش

  ۸۹% (۹۹۹ نفر) از خریداران، این کالا را پیشنهاد کرده اند

  ویژگی‌ها قطع : رقعی نوع جلد : شومیز گروه سنی : بزرگسال

  گزارش نادرستی مشخصات

  ارسال رایگان سفارش‌ها برای اعضای دیجی‌پلاس

  ۲۹ هزارتومان هزینه ارسال به سراسر ایران برای کاربران غیر دیجی‌پلاس

  ویژه اعضای دیجی‌پلاس

  ارسال رایگان

  امکان ارسال فوری (شهر تهران)

  فروشنده

  ۱۸ فروشنده دیگر کتاب ژاله ۹۳.۴% رضایت از کالا عملکرد عالی

  گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

  موجود در انبار دیجی‌کالا

  ارسال دیجی‌کالا ۱۲ امتیاز دیجی‌کلاب

  قیمت بهتری سراغ دارید؟

  فرآیند قیمت‌گذاری و نظارت بر قیمت

  منبع مطلب : www.digikala.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید