این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جلسه هیات دولت در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جلسه هیات دولت در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را از این سایت دریافت کنید.

  ارسال مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان به دولت/ تصمیم‌گیری‌ درباره یارانه‌ها به زودی انجام می‌شود

  تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب و به هیات دولت ارسال شده که به زودی در دستور کار قرار می گیرد تا تصویب شود.

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۱۵:۴۹

  کد خبر: 84737573 T T ۱ نفر فرزانه پیری

  وزیر کار خبر داد:

  ارسال مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان به دولت/ تصمیم‌گیری‌ درباره یارانه‌ها به زودی انجام می‌شود

  تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب و به هیات دولت ارسال شده که به زودی در دستور کار قرار می گیرد تا تصویب شود.

  به گزارش ایرنا، «حجت الله عبدالملکی» امروز (شنبه) در حاشیه نشست ویدئوکنفرانسی با مسئولان تشکل‌های عالی کارگری، کارفرمایی، بسیج کارگری استان‌های کشور و مدیران کل اجرایی و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش می کنیم که از اردیبهشت ماه میزان افزایش حقوق بازنشستگان را اجرا کنیم.

  وی با اشاره به تنظیم آیین‌نامه‌های مختلف تبصره بودجه ۱۴۰۱، گفت: به موضوع یارانه‌ها یکپارچه ورود می‌کنیم؛ مبلغ یارانه‌ای که در قانون بودجه دیده شده، نسبت به سال گذشته خیلی بیشتر است.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت بر روی موضوع یارانه کار می‌کند و روز گذشته در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور در خصوص یارانه‌ها صحبت کردیم که در حال تصمیم گیری است.

  وی ادامه داد: مساله یارانه‌ها بر روی مسائل رفاهی مردم اثر جدی می‌گذارد و تلاش خواهیم کرد تا به نحوی تنظیم شود که حداکثر کاهش در فاصله طبقاتی را داشته باشیم.

  عبدالملکی با بیان اینکه امسال فقر را با توجه به تعاریف بهداشتی و بانک جهانی از کشورمان حذف می‌کنیم، تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص یارانه‌ها پیشنهادی به دولت ارائه کرده است که اکنون در مورد آن بحث شده و سخنگوی دولت آن را به زودی اعلام خواهد کرد.

  وی خاطر نشان کرد: دهک‌ها در یارانه نسبی هستند، جمعیت کشور به ۱۰ دهک، هشت و نیم میلیون نفری در سطوح درآمدی مختلف، تقسیم بندی می‌شود و نسبت به نوع پرداخت‌ها به زودی تصمیم گیری خواهد شد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز از نمونه قرارداد کار دریانوردان و پیمان دسته‌جمعی کار دریایی رونمایی شد، گفت: این نوع جدیدی از قرارداد است که برای کار دریانوردان در خط مقدم اقتصاد مقاومتی تنظیم شده است.

  وی ابراز داشت: در این قرارداد جدید، بر اساس معاهدات بین‌المللی جوانب مختلفی که به بهبود عملکرد دریانوردان کمک می‌کند، در نظر گرفته شده است و امتیازهای ویژه برای جریان‌های کارگری دریایی اختصاص می‌یابد.

  عبدالملکی از تشکیل کمیته امنیت شغلی کارگران خبر داد و عنوان کرد: این کمیته با ریاست معاون روابط کار وزارت کار تشکیل شده تا دیگر شاهد قراردادهای سفید امضا نباشیم.

  وی بیان داشت: ۲ماه فرصت دادیم که با مشارکت کارگران و کارفرمایان مباحث مطرح شود که اگر نیاز به قانون باشد، در قالب لایحه به مجلس ارسال شود و یا در هیات وزیران به تصویب برسد.

  به گفته وزیر کار، آمارهای دقیقی از قراردادهای سفید امضا وجود ندارد، اما این قراردادها غیرقانونی و غیررسمی است.

  برچسب‌ها

  سازمان تامین اجتماعی

  قانون بودجه اقتصاد مقاومتی حجت الله عبد الملکی اخبار مرتبط

  وزیر کار اعلام کرد؛

  تمرکز دولت برای حل چالش اشتغال در کشور

  در دولت گذشته مقام دولتی با یک تلفن، مباحث شورای عالی کار را تغییر می‌داد

  عبدالملکی: اصل اداره وزارت کار در دوره جدید فکر و ایده نخبگان است

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

  کاهش ۳۸ درصدی تقاضای بیمه بیکاری و شکایت کارگران/ افزایش دستمزد باعث ارتقای تولید شد

  سرخط اخبار اقتصاد

  عرضه گوشت شقه گوسفندی با قیمت ۱۱۶ هزارو ۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار

  ۶ دقیقه قبل

  تولیدکنندگان مرغ زنده در انتظار ابلاغ قیمت‌های مصوب

  ۱۱ دقیقه قبل

  دستورالعمل اجرایی تسهیلات کمک ودیعه مسکن ابلاغ شد/بانک‌هایی که اقدام نکنند جریمه می‌شوند

  ۱۵ دقیقه قبل

  برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی تدوین شد/ تاکید بر صادرات و زنجیره ای شدن تولید

  ۵۷ دقیقه قبل

  منبع : www.irna.ir

  هیات دولت «افزایش مستمری بازنشستگان» را مصوب کند

  بازنشستگان کارگری می‌گویند: انتظار داریم همین هفته افزایش مستمری در هیات دولت به تصویب برسد.

  کد خبر: 1227134 ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۰:۵۸:۴۹ A

  خانه | کارگری | مستمری بگیران

  هیات دولت «افزایش مستمری بازنشستگان» را مصوب کند

  بازنشستگان کارگری می‌گویند: انتظار داریم همین هفته افزایش مستمری در هیات دولت به تصویب برسد.

  بازنشستگان کارگری در تماس با خبرنگار ایلنا، از انتظار برای تصویب افزایش مستمری به اضافه‌ی متناسب‌سازی در هیات دولت خبر دادند. از قرار، بیش از ده روز است که سازمان تامین اجتماعی مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان را برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال کرده است؛ در عین حال، وزیر کار و مدیرعامل سازمان وعده داده‌اند تا پایان اردیبهشت افزایش مستمری‌ها تصویب و اعمال می‌شود.

  مروتی (بازنشسته‌ی کارگری) در این رابطه می‌گوید: اگر قرار باشد پرداخت مستمری‌های جدید بعد از بیستم اردیبهشت ماه آغاز شود، باید همین هفته افزایش مستمری بازنشستگان در هیات دولت به تصویب برسد و برای اجرا ابلاغ شود؛ در غیر این صورت، افزایش‌ها به حقوق اردیبهشت ماه نمی‌رسد.

  به گفته وی، هیات دولت باید موضوع افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیرانِ کم درآمد سازمان تامین اجتماعی را در اولویت قرار دهد و در همین هفته در اولین برنامه‌های کاری خود بگنجاند.

  بازنشستگان همچنین انتظار دارند مابه‌التفاوت فروردین ماه و اضافات متناسب‌سازیِ سال جدید را با افزایش حقوق اردیبهشت دریافت کنند.

  انتهای پیام/ مستمری 1401

  نرم افزار موبایل ایلنا

  منبع : www.ilna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید