این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جمعیت اوکراین در سال 2020

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جمعیت اوکراین در سال 2020 را از این سایت دریافت کنید.

  اوکراین

  اوکراین

  مختصات: ۴۹° شمالی ۳۲° شرقی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این مقاله تحت تاثیر رویداد زیر قرار دارد: حمله ۲۰۲۲ روسیه به اوکراین. با گذشت زمان، ممکن است اطلاعات به‌سرعت تغییر کند. اخبار اولیه ممکن است نامعتبر باشد و آخرین به‌روزرسانی‌های این مقاله شاید همهٔ اتفاق‌ها دربارهٔ این رویداد را بازتاب ندهد. لطفاً اقدام به بهبود این مقاله کنید یا در صفحهٔ بحث تغییرات موردنظر خود را به بحث بگذارید.

  اوکراین Україна (اوکراینی) پرچم نشان ملی

  سرود: Державний Гімн України

  «سرود ملی اوکراین»

  موقعیت  اوکراین  (سبز)

  قلمروهای مورد مناقشه توسط روسیه (سبز روشن)

  پایتخت کیف ۴۹° شمالی ۳۲° شرقی بزرگترین شهر پایتخت

  زبان(های) رسمی اوکراینی

  زبان(های) محلی

  بلاروسیبلغاریتاتارهای کریمهگاگائوزییونانیعبریمجاریلهستانیرومانیاییروسیاسلواکیییدیش[۱][۲]

  گروه‌های قومی (۲۰۰۱)[۳]

  ۷۷٫۸٪ اوکراینی‌ها ۱۷٫۳٪ روس‌ها ۴٫۹٪ سایرین دین(ها) (۲۰۱۸)[۴] ۸۷٫۳٪ مسیحیت ۱۱٫۰٪ بی‌دینی ۰٫۸٪ سایرین ۰٫۹٪ بی‌پاسخ

  نام(های) اهلیت اوکراینی

  حکومت متمرکز نظام نیمه‌ریاستی جمهوری

  • رئیس‌جمهور ولودیمیر زلنسکی • نخست‌وزیر دنیز شمیهال • رئیس ورخوونا رادا روسلان استفانچوک

  قوه مقننه ورخوونا رادا

  تشکیل • روس کیف ۸۸۲ • پادشاهی روتنیا ۱۱۹۹ • کازاک هتمنیت ۱۸ اوت ۱۶۴۹

  • جمهوری خلق اوکراین

  ۱۰ ژوئن ۱۹۱۷

  • اعلام استقلال جمهوری خلق اوکراین

  ۲۲ ژانویه ۱۹۱۸

  • جمهوری خلق اوکراین غربی

  ۱ نوامبر ۱۹۱۸ • لایه اتحاد ۲۲ ژانویه ۱۹۱۹

  • عدول از اتحاد شوروی

  ۲۴ اوت ۱۹۹۱ • همه‌پرسی ۱ دسامبر ۱۹۹۱ • قانون اساسی کنونی ۲۸ ژوئن ۱۹۹۶

  • انقلاب ۲۰۱۴ اوکراین[۵]

  ۱۸–۲۳ فوریه ۲۰۱۴ مساحت • کل

  ۶۰۳٬۶۲۸ کیلومتر مربع (۲۳۳٬۰۶۲ مایل مربع) (۴۵م)

  • آبها (٪) ۷ جمعیت

  • برآورد سال ژانویه ۲۰۲۲

  ▼ ۴۱٬۱۶۷٬۳۳۶[۶]

  (به استثنای شبه‌جزیره کریمه) (۳۶م)

  • سرشماری ۲۰۰۱ ۴۸٬۴۵۷٬۱۰۲[۳] • تراکم

  ۷۳٫۸ بر کیلومتر مربع (۱۹۱٫۱ بر مایل مربع) (۱۱۵م)

  تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۲۲

  • کل

  ▲ $۶۲۲ میلیارد[۷] (۴۸م)

  • سرانه ▲ $۱۵٬۱۲۴[۷] (۱۰۸م)

  تولید ناخالص داخلی (GPD) (اسمی) برآورد ۲۰۲۲

  • کل

  ▲ $۲۰۴ میلیارد[۷] (۵۶م)

  • سرانه ▲ $۴٬۹۵۸[۷] (۱۱۹م)

  شاخص جینی (۲۰۱۹) ۲۶٫۶[۸]

  شاخص توسعه انسانی (۲۰۱۹) ۰٫۷۷۹[۹]

  ۷۴م

  واحد پول هریونیا (₴) (UAH)

  منطقه زمانی یوتی‌سی+۲[۱۰] (EET)

  • تابستان (ساعت تابستانی)

  یوتی‌سی+۳ (EEST) جهت رانندگی راست پیش‌شماره تلفنی ۳۸۰ دامنه سطح‌بالا .ua .укр

  اوکراین[الف] ( آوا راهنما·اطلاعات به انگلیسی: Ukraine، به اوکراینی: Україна، به روسی: Украина)، کشوری در اروپای شرقی است. این کشور، دومین کشور از نظر وسعت در اروپا بعد از روسیه است که در شرق و شمال شرقی با روسیه هم‌مرز است.[ب] همچنین اوکراین دارای مرز مشترک با بلاروس از شمال؛ لهستان، اسلواکی و مجارستان از غرب؛ رومانی و مولداوی[پ] از جنوب و دارای خط ساحلی با دریای آزوف و دریای سیاه است. این کشور دارای مساحت ۶۰۳٬۶۲۸‏[ت] کیلومتر مربعی بوده و دارای جمعیت ۴۳٫۶ میلیونی است که هشتمین کشور اروپا از نظر جمعیت است. پایتخت و بزرگترین شهر آن کی‌یف است.

  قلمروی اوکراین مدرن از ۳٬۲۰۰ قبل از میلاد مسکونی بوده‌ است. طی قرون وسطی، مساحت یکی از مسائل کلیدی در فرهنگ اسلاوهای شرقی بوده‌ است، به‌طوری‌که فدراسیون قبیله‌ای روس کی‌یف، پایه‌ای برای هویت اوکراینی را تشکیل می‌دهد. پس از تکه‌تکه شدن اوکراین به چندین قلمرو سلطنتی در قرن ۱۳ میلادی و نابودی ناشی از هجوم مغول‌ها، اتحاد این قلمرو از بین رفت و مورد مناقشه و تقسیم قرار گرفت و توسط قدرت‌های مختلفی شامل مشترک‌المنافع لهستان-لیتوانی، امپراتوری اتریش-مجارستان، امپراتوری عثمانی و روسیه تزاری تقسیم شد. هتمنیت قزاق ظهور پیدا کرد و طی قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی کامیاب شد، اما قلمرویش در نهایت بین لهستان و امپراطوری روسیه تقسیم شد. در وقایع پس از انقلاب روسیه، تحرکات ملی اوکراین برای خودمختاری ظهور پیدا کرده و جمهوری خلق اوکراین در صحنه بین‌المللی به‌رسمیت شناخته شده و در ۲۳ ژوئن ۱۹۱۷ میلادی استقلال یافت. جمهوری شوروی اوکراین، عضو مؤسس اتحاد جماهیر شوروی در ۱۹۲۲ میلادی بود. این کشور استقلال خود را در ۱۹۹۱ میلادی پس از فروپاشی شوروی مجدداً بدست آورد.

  اوکراین پس از استقلال، از لحاظ سیاسی خود را بی‌طرف اعلام کرد؛[۱۱] این مسئله شراکت نظامی با روسیه و سایر کشورهای مشترک‌المنافع را محدود کرد، در‌حالی‌که موجب ایجاد مشارکتش با ناتو در ۱۹۹۴ میلادی شد. در ۲۰۱۳ میلادی، پس از این که حکومت ویکتور یانوکویچ تصمیم به تعلیق توافقنامه «انجمن اتحاد اوکراینی-اروپایی» گرفت و به دنبال روابط اقتصادی نزدیک‌تری با روسیه بود، موج اعتراضات چندین ماهه‌ای که به یورومیدان شناخته می‌شد آغاز گشته که بعداً تشدید شده و منجر به «انقلاب ۲۰۱۴» گشت که سرانجام یانوکوویچ را براندازی کرده و دولت جدیدی را تأسیس نمود. این رویدادها پس‌زمینه الحاق کریمه به روسیه در مارس ۲۰۱۴ میلادی و جنگ در دونباس را تشکیل می‌دهند، جنگی که نزاع طولانی مدتی داشت و همچنین با جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه بود که از آوریل ۲۰۱۴ میلادی تا هجوم روسیه در فوریه ۲۰۲۲ میلادی ادامه یافت. اوکراین مؤلفه اقتصادی «ناحیه تجارت آزاد عمیق و جامع» را همراه با اتحادیه اروپا در ۲۰۱۶ میلادی عملیاتی نمود.[۱۲]

  اوکراین کشور درحال توسعه‌ای است که رتبه ۷۴م را در شاخص توسعه انسانی دارد. این کشور از نرخ بالای فقر و همچنین فساد شدید رنج می‌برد.[۱۳][۱۴] با این حال، اوکراین به دلیل زمین‌های حاصلخیز وسیعش، یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات در جهان است.[۱۵][۱۶] اوکراین جمهوری متمرکزی تحت نظام نیمه‌ریاستی با تفکیک قوا به شاخه‌های قوای مقننه، مجریه و قضایی است. این کشور عضوی از سازمان ملل، شورای اروپا، سازمان امنیت و همکاری اروپا، سازمان توسعه اقتصادی و دموکراسی گوآم انجمن تریو و مثلث لوبلین است.

  منبع : fa.wikipedia.org

  جمعیت اوکراین به‌شدت کاهش یافته است

  طبق اطلاعات دفتر خدمات آمار دولتی اوکراین، جمعیت این کشور در مدت 8 ماه حدود 177 هزار نفر کاهش یافته و تعداد مرگ و میر در اوکراین، به مراتب بیشتر از تولد نوزادان است.

  اسکوچیچ خواستار بازگشت کریم باقری به تیم ملی فوتبال شد/ رونمایی دراگان از اژدهای درونش!

  جمعیت اوکراین به‌شدت کاهش یافته است

  ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰ اخبار بین الملل اخبار اروپا

  طبق اطلاعات دفتر خدمات آمار دولتی اوکراین، جمعیت این کشور در مدت ۸ ماه حدود ۱۷۷ هزار نفر کاهش یافته و تعداد مرگ و میر در اوکراین، به مراتب بیشتر از تولد نوزادان است.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، دفتر خدمات آمار دولتی اوکراین روز دوشنبه گزارش داد که از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه مه سال 2020 (اواخر دی ماه سال گذشته تا اوایل خرداد امسال)، جمعیت اوکراین به میزان 116 هزار و هفتصد نفر کاهش یافته و میزان مرگ و میر در این کشور دو برابر نرخ تولد شده است.

  براساس بیانیه منتشره از سوی این سازمان، تا اول ماه جولای، جمعیت اوکراین 41 میلیون و 785 هزار نفر ثبت شده است. این در حالی است که تا ماه جولای سال گذشته، جمعیت این کشور از 42 میلیون و سیصد هزار نفر فراتر رفته بود..

  بر اساس این اطلاعات، در حال حاضر تعداد مرگ و میر افراد به مراتب بیشتر از تعداد نوزادان به دنیا آمده است. در ازای هر 100 اوکراینی که فوت می‌شود، 48 تولد ثبت می شود.

  در اکتبر سال گذشته، گزارش شده است که در ازای هر 100 مرگ، 53 تولد رخ می دهد. بدین ترتیب در مدت هشت ماه، جمعیت اوکراین حدود 177 هزار نفر کاهش یافته است.

  بیشتر بخوانیدآغاز موج جدید شیوع کرونا در اوکراینایدز در اوکراین بیشتر از کرونا قربانی می‌گیرددرخواست مخالفان برای استعفای رئیس جمهوری اوکراین

  انتهای پیام/

  واژه های کاربردی مرتبط

  اوکراین بیشتر بخوانید...

  وضعیت کرونا در اوکراین/ کی‌یف عملاً بودجه‌ای برای مبارزه با کرونا ندارد

  وضعیت کرونا در اوکراین/ تمدید رژیم قرنطینه برای یک ماه دیگر

  شمار مبتلایان به کرونا در اوکراین به ۵۴ هزار نفر رسید

  نظرات

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری تسنیم در وب منتشر خواهد شد.

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  منبع : www.tasnimnews.com

  جمعیت اوکراین

  جمعیت اوکراین در حال حاضر در سال 2022 حدود 43,733,762 اعلام شده است و با این میزان جمعیت در حال حاضر 35مین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شود.

  مهاجرت به کشور اوکراین

  جمعیت اوکراین

  مارس 15, 2022 نویسنده: رهنما

  13 آوریل

  اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی همراه با طبیعتی زیبا و جاذبه های گردشگری و توریستی و مورد توجه گردشگران و افراد خارجی جهت مهاجرت است. جمعیت اوکراین در حال حاضر در سال 2022، حدود 43733762 اعلام شده است و با این میزان جمعیت در حال حاضر 35مین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شود. اوکراین یکی از کشورهای مورد توجه در اروپای شرقی برای گردشگران می باشد. این کشور یکی از کشورهای قدیمی اروپاست و دارای وسعت زیادی می باشد. جمعیت اوکراین در سال های گذشته به دلیل حوادثی مانند جنگ جهانی و یا حوادثی مانند انفجار نیروگاه هسته ای در سال 1986 دستخوش تغییراتی شده است. اوکراین همچنان تغییرات سیاسی و اقتصادی چشمگیری را تجربه می کند. در سال های اخیر، میزان انواع کالاها و خدمات در اوکراین افزایش و تسهیلات بهبود یافته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این مقاله جمعیت اوکراین را بررسی می کند.

  تحولات جمعیتی در اوکراین چگونه است؟

  آیا اوکراین کشوری متراکم است؟

  شرایط اقامت در اوکراین چگونه است؟

  آیا می توان اوکراین را مقصدی مناسب برای مهاجرت معرفی کرد؟

  آیا جمعیت اوکراین رو به پیری است؟

  درباره اوکراین

  اوکراین بخشی از اروپای شرقی می باشد و با کشور روسیه در شرق و شمال شرقی و با کشور بلاروس در شمال غربی هم مرز است. همچنین کشورهای مجارستان، اسلواکی و لهستان را در غرب خود قرار دارد. رومانی و مولداوی نیز مرز جنوب غربی این کشور را تشکیل می دهد. دریای آزوف و دریای سیاه نیز مرزهای جنوبی و جنوب شرقی این کشور هستند. اوکراین یکی از وسیع ترین کشورهای اروپایی است و مساحت آن 603623 کیلومتر مربع است. با توجه به این مساحت و جمعیت این کشور در سال 2022، میزان تراکم جمعیت در اوکراین به ازای هر کیلومتر مربع، 73 نفر می باشد. پایتخت اوکراین، شهر کیف (Kiev) است که از قدیمی ترین شهرهای اروپاست. این شهر در قرن هشتم میلادی تاسیس شده است و در گذر اتفاقات مختلفی اکنون دارای پیشینه ای کهن و مجموعه ای جالب از ساختمان های قدیمی و جدید تبدیل شده است.

  تاریخچه جمعیت اوکراین

  جمعیت اوکراین از سال 1950 تا 1990 مانند بسیاری از کشورها رو به رشد بوده است اما از دهه 1990 دچار بحران بزرگی شده است. که عمدتا به دلیل بالا بودن نرخ مرگ و میر و میزان تولد بسیار پایین رفت. جمعیت این کشور هر سال بیش از 150000 نفر در حال کاهش است. با این حال، اوضاع از سال 2000 کمی تغییر کرده است. نرخ تولد، که قبلا بسیار پایین بود، اخیرا بالا رفته است و اکنون با میانگین اروپا قابل مقایسه است. با این حال، برای ایجاد ثبات در جمعیت، هنوز هم باید 0.50% افزایش یابد. در سال 2018، میزان مرگ و میر 11.1% از هر 1000 نفر بوده است و میزان زاد و ولد از هر 1000 نفر 9 نفر بوده است. نرخ رشد جمعیت در حال حاضر در اوکراین کماکان منفی است. در گراف زیر تاریخچه جمعیت اوکراین از سال 1950 به بعد قابل مشاهده است.

  رشد جمعیت اوکراین

  طبق ارقام و آمار اعلام شده میزان رشد جمعیت در اوکراین در سال های اخیر همچنان منفی بوده است و اوکراین جزو معدود کشورهایی است که میزان رشد جمعیت در آن منفی است و هر سال میزان جمعیت آن کاهش می یابد. یکی از دلایل کاهش جمعیت اوکراین کاهش زاد و ولد و تولد در اوکراین بوده است. همچنین بسیاری از شهروندان اوکراین به جهت اهداف مختلف و بهبود وضعیت اقتصادی خود تصمیم به مهاجرت و ترک اوکراین کرده اند. البته این میزان رشد منفی آنقدر هم زیاد نبوده و میزان آن در سال 2022 حدود 0.59%- بوده است. برای درک بهتر میزان رشد جمعیت اوکراین در سال های اخیر جدول زیر ارائه شده است.

  سال جمعیت تغییر سالانه درصد جمعیت مردان درصد جمعیت زنان

  2022 43,733,762 0.59%- 46.33% 53.67%

  2020 43,993,638 0.57%- 46.32% 53.68%

  2018 44,246,156 0.54%- 46.31% 53.69%

  2017 44,487,709 0.51%- 46.30% 53.70%

  2016 44,713,702 0.46%- 46.28% 53.72%

  2015 44,921,639 0.38%- 46.26% 53.74%

  2010 45,792,090 0.47%- 46.16% 53.84%

  2005 46,890,772 0.81%- 46.38% 53.62%

  2000 48,838,065 0.83%- 46.55% 53.45%

  جمعیت شهرهای اوکراین

  اوکراین یک کشور واحد است که از 24 استان تشکیل شده است. این کشور همچنین دارای شبه جزیره کریمه و 2 شهر با وضعیت بسیار ویژه است. این شهرها پایتخت این کشور یعنی کیف و شهر دیگر سواستوپل (Sevastopol) هستند. سواستوپل در ساحل دریای سیاه شبه جزیره کریمه واقع شده است و بزرگترین بندر در اوکراین است که اولین بندر اودسا بود. این شهر قریب به 416263 نفر را در خود جای داده است. این شهر در مساحتی حدود 864 کیلومتر مربع واقع شده است که تقریبا 0.14% از کل کشور را شامل می شود. دومین شهر پرجمعیت پس از کیف، شهر خارکف اوکراین (Kharkiv) اوکراین می باشد. در جدول زیر میزان جمعیت شهرهای اوکراین آورده شده است.

  شماره شهر جمعیت 1 کیف 2797553 2 خارکف 1430885 3 دنیپرو 1032822 4 دونتسک 1024700 5 اودسا 1001558 6 زاپروژیا 796217 7 لویو 717803 8 کریفیی ریه 652380 9 میکولائیف 510840

  اطلاعاتی درباره مردم اوکراین

  اوکراینی ها تقریبا 77.8% از کل جمعیت اوکراین را تشکیل می دهند، در حالی که روس ها تقریبا با 17% جمعیت در رتبه دوم قرار دارند. اقلیت های دیگر شامل بلاروس ها 0.6%، بلغاریها 0.4%، مجارها 0.3%، تاتارهای کریمه 0.5%، در حالی که رومانیایی ها و لهستانی ها هر دو 0.3% و ساکنان یهودی 0.2% از کل جمعیت اوکراین را تشکیل می دهند. سایر اقلیتهای حاضر 1.8% هستند. زبان اصلی مردم اوکراین، اوکراینی است که 67% از مردم آن به این زبان صحبت می کنند، در حالی که دومین زبان رایج روسی است که 24% از مردم آن را صحبت می کنند. 9% باقی مانده را زبان های مختلف دیگر تشکیل داده است. میزان سواد مردم اوکراین بسیار عالی است و 99.7% این کشور باسواد هستند.

  منبع : emigrationplus.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید