این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جوان سازی پوست با لیزر

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جوان سازی پوست با لیزر را از این سایت دریافت کنید.

  لیزر جوانسازی پوست

  آشنایی با لیزرهای جوانسازی پوست همه ی ما انسان ها ذاتا و به طور طبیعی زیبائی را دوست داریم ، بدون تردید یکی از موارد تاثیر گذار در اعتماد به نفس درونی...

  لیزر جوانسازی پوست (3)

  آشنایی با لیزرهای جوانسازی پوست

  همه ی ما انسان ها ذاتا و به طور طبیعی زیبائی را دوست داریم ، بدون تردید یکی از موارد تاثیر گذار در اعتماد به نفس درونی ما رضایت ما از ظاهر و زیبائی خودمان است و بدون اعتماد به نفس زندگی خالی از لذت خواهد بود .

  در کنار تمایل به زیبائی پیری یک فرآیند طبیعی است و هرچقدر هم که بخواهیم آثار ناشی از بالا رفتن سن را انکار کنیم ، نمی توانیم از پیری فرار کنیم ، پیری آثار خود را در زیبائی ظاهری خیلی نشان می دهد و با گذشت زمان پوست به دلیل شرایط محیطی و... دچار تغییر و تحولاتی می شود ، چین و چروک صوت ، شلی و افتادگی پوست ، خط اخم ، خط خنده و … جز اثرات ناشی از پیری هستند ، ولی این آثار نمی توانند برای همیشه همراه شما بوده و برای شما نگران کننده باشد .

  از حدود ٢٥سالگى، اولین نشانه‌هاى پیری (Aging) درپوست شروع به ظاهرشدن می‌کند، به تدریج، پوست خشک تر مى‌شود، تیرگى و کدورت پوست افزایش مى‌یابد وکم کم خطوط ریز و سپس چین و چروک‌هاى عمیق ایجاد مى‌شود، استحکام و سفتى پوست کم مى‌شود و خاصیت کشسانی (الاستیسیته) پوست کاهش مى‌یابد.

  علاوه بر آثار پیری ، ممکن است بعضی افراد دچار سوختگی شده باشند و یا جای جوش و زخم و آکنه زیبائی ظاهری این افراد را خراب کرده باشد ، در هر حال چه پیری چه دلایل دیگر ، امروزه نگران کننده نیست ، و با توجه به تمایل به زیبائی و جوان سازی پوست ، روش های مختلفی برای جوان سازی پوست از تزریق انواع ژل و بوتاکس گرفته تا لیزر درمانی وجود دارد . و اگر شما تمایل به جوان سازی پوست دارید ، قبل از اقدام به شما توصیه می کنیم که اطلاعات کافی در مورد هر کدام از این روش ها داشته باشید و سپس با آگاهی کامل اقدام به زیبا سازی کنید .

  در میان روش های مختلف لیزر درمانی یکی از موثرترین روش ها برای زیبائی و جوان سازی پوست می باشد . لیزر جوان سازی پوست با نام های مختلفی همچون لیزر پوست ، لیزر تبخیری و لیزر سائیدگی هم شناخته شده است ، لیزر درمانی برای جوان سازی با از بین بردن چین و چروک صورت و صاف و کشیده کردن صورت و از بین بردن جای جوش و لک و سوختگی می تواند جوانی و زیبائی را به شما برگرداند .

  امروزه تکنولوژی لیزر ابزارهای گسترده ومتنوعی برای جوان سازی پوست (لیزر جوانسازی) عرضه کرده است ، و به پزشک و متخصص این امکان را فراهم می کند ، که روی سطح لیزر کنترل دقیق تری داشته باشد ، و به او اجازه می دهد تا با دقت فوق العاده بالایی قسمت های ظریف پوست را بدون کوچک ترین صدمه و آسیبی لیزر کرده و زیبائی و جوان سازی را به شما برگرداند .

  لیزرهای جوانسازی پوست به این ترتیب عمل می‌کند که با ایجاد حرارت فیبروپلاست‌ها را تحریک و موجب ساخت کلاژن‌ها و بازسازی‌ها آنها می‌شود. در ضمن، توانایی پوست برای دفع سلول‌های مرده پوست با بالا رفتن سن پایین می‌آید و این سلول‌های مرده باید از روی پوست برداشته شوند.

  پیرپوستى (skin aging) چهار تابلوى اصلی دارد که عبارتند از:

  چین و چروک‌ها (wrinkles)

  خطوط ریز (ridges) اولین علامتى است که پس از ٢٥ سالگی در نواحى مختلف پوست کم کم ظاهر مى‌شود، درصورت عدم درمان این خطوط ریز به چین و چروک (wrinkles) تبدیل مى‌شوند و اگر قبلاً فقط هنگام صحبت کردن، خندیدن و اخم کردن ایجاد مى‌شدند، کم کم به جزء ثابت چهره تبدیل مى‌شوند (تبدیل خطوط دینامیک به چروک استاتیک)

  خطوط افقى پیشانی که در اثر حرکت بالا انداختن ابروها ایجاد مى‌شوند خطوط عمودی بین ابروها که با اخم کردن‌هاى مکرر مرتبط است و خطوط شعاعى دور چشم، خطوط پنجه کلاغى یا (claw foot) که هنگام لبخند زدن و خندیدن ظاهر مى‌شوند تا خط خنده (nasolabial fold) و خطوط شعاعى دور لب‌ها که در سنین بالاتر ایجاد مى‌شوند، همگى از علائم فرآیند پیرپوستى هستند.

  کاهش حجم(loss of volume)

  پوست صورت، روى داربستى از استخوان، عضلات صورت و یک بالشتک چربى کشیده شده، شکل و فرم صورت ما وابسته به مجموعه این چهار ارگان است.

  با افزایش سن:

  ۱- استخوان صورت کم کم تحلیل مى‌رود و باعث مى‌شود تا برجستگى پیشانى، گونه‌ها، فک فوقانى و تحتانى و زوایاى فکى کاهش یابد.

  ٢- عضلات صورت کوچک شده

  ٣-چربى زیرپوست تحلیل مى‌رود

  ٤-پوست هم نازک‌تر مى‌شود و استحکام و کشسانى خود را از دست مى‌دهد، مجموعه این تغییرات باعث شلى و افتادگى پوست مى‌شوند.

  این تغییرات یک شبه اتفاق نمى‌افتد بلکه فرآیندى است که طى سالیان متمادى و بتدریج ایجاد مى‌شود، هدف جوانسازى صورت متوقف کردن و معکوس کردن این فرآیند است. اگر چه روش‌هاى مختلف جوانسازى تا ٧٥ سالگى هم مؤثر است ولى در صورتیکه درمان‌هاى پیشگیرى کننده به موقع و به محض مشاهده علائم اولیه، انجام شود، نتایج بهترى خواهد داشت.

  خمیرى شدن و از بین رفتن کشسانى پوست

  بخش عمقى پوست، شباهت زیادى به ساختار بتون مسلح دارد، رشته‌هاى کلاژن مانند میلگرد، درهم تنیده شده و هیالورونیک اسید به منزله سیمان، ماتریکس بین رشته‌هاى کلاژن را پر کرده‌اند، این ساختار، باعث استحکام و سفتى پوست مى‌شود، رشته‌هاى الاستین هم، کشسانى و الاستیسیته پوست را تأمین مى‌کند.

  از سنین ٣٥-٣٠ سالگی به بعد، با پیشرفت فرآیند پیرى پوست، رشته‌هاى کلاژن و الاستین هم دچار فرسودگى و آسیب مى‌شوند و بتدریج پوست خاصیت کشسانی و استحکام خود را از دست می‌دهد. ساختار پوست ضعیف شده و پوست خمیرى مى‌شود و ابتدا خطوط ریز و سپس چین و چروک‌های عمیق شکل می‌گیرند. همچنین، پوست خشک‌تر مى‌شود و شفافیت و یکنواختى سطح پوست از دست مى‌رود.

  بروز انواع ضایعات پوستى

  تابلوى چهارم پیرى پوست، بروز لکه‌ها و انواع خال‌ها و اختلالات رنگدانه‌اى در سطح پوست است، بسیارى ازاین خال‌ها و لکه‌ها، با استفاده از لیزر یا RF جراحى، برداشته مى‌شوند.

  فرآیند پیری یا aging در هر سه لایه پوست اتفاق می‌افتد. تظاهرات پیرى پوست در هر لایه متفاوتست، این علائم بطور خلاصه عبارتند از:

  تغییرات لایه بیرونى یا اپیدرم

  این بخش از چندین لایه سلول تشکیل شده است و یک لایه نازک چربی روى سطح آن را مى‌پوشاند. در سنین بالا، کاهش تولید چربی سطح پوست، منجر به خشکی و زمخت شدن پوست مى‌شود. اپیدرم به مرور نسبت به اشعه ماوراء بنفش (UV) حساس‌تر می‌شود. درضمن توانایی ترمیم خودکار پوست و قدرت سیستم ایمنی آن کم مى‌شود؛ در نتیجه، احتمال تکثیر سلول‌هاى خوشخیم یا بدخیم، بروز عفونت‌ها، انواع خال و ضایعات پوستى افزایش مى‌یابد و زخم‌ها دیرتر التیام می‌یابد.

  منبع مطلب : clinicskincare.ir

  جوانسازی پوست با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

  جوانسازی پوست با لیزر چگونه انجام می‌شود؟ بهترین روش بازگشت به جوانی، زیباسازی پوست با لیزر است. برای انجام این کار، لازم است نکات مهم جوانسازی پوست با لیزر را بدانید.

  جوانسازی پوست با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

  توسط دکتر آرش نجف بیگی در ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ آخرین بروزرسانی ۷ تیر, ۱۴۰۰

  2,881اشتراک گذاریکاربردهای جوانسازی پوست با لیزر چیست؟جوانسازی پوست با لیزر و مراقبت‌های بعد از آنبهترین زمان برای جوانسازی پوست با لیزر چه موقع از سال است؟چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام جوانسازی پوست با لیزر هستند؟چگونه برای جوانسازی پوست با لیزر آماده شوید؟مراقبت‌های پس از جوانسازی پوست با لیزرضرورت مراجعه به پزشک جهت جوانسازی پوست با لیزرنکته مهم در موفقیت آمیز بودن جوانسازی با لیزرمحدودیت‌های احتمالی لیزر جوان‌ساز صورتجوانسازی با لیزر چگونه است؟ زیباسازی و ترمیم پوست به‌وسیله لیزر چگونه انجام می‌شود؟

  پوست همراه همیشگی ما در طول زندگی است. داشتن پوستی شاداب و بدون لک و جوش، یکی از جذابیت‌ها و آرزوهای همیشگی ما است. با افزایش سن و تغییر در بافت پوست، نشانه‌هایی از شل شدن پوست و پدیدار شدن خطوط چین و چروک به‌همراه لک در پوست، ظاهر می‌شود.

  برای از بین بردن این تغییرات و جوانسازی پوست، روش‌هایی مانند جوانسازی پوست با هایفوتراپی یا جوانسازی صورت با بوتاکس وجود دارد. جوانسازی پوست با لیزر، یکی از بهترین روش‌هایی است که زیبایی و شادابی پوست را بازمی‌گرداند. زیباسازی و ترمیم پوست با لیزر، آکنه و لک‌های پوستی را از بین می‌برد و با ایجاد بافت جدیدی از پوست، جوانی و شادابی را به پوست بازمی‌گرداند.

  در ادامه، پاسخ سوالات‌تان را باهم بررسی می‌کنیم.

  برای اطلاعات بیشتر درباره‎‌ی دیگر خدمات لیزر در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی ، مقالات لیزر موهای زائد بدن و لیزر صورت برای از بین بردن جای جوش را مطالعه فرمایید.

  کاربردهای جوانسازی پوست با لیزر چیست؟

  از بین بردن لک‌های کبدی

  جوانسازی پوست‌های مسن

  کاهش چین و چروک‌های پوست

  از بین بردن جای زخم یا اسکار پوستی

  بهبود وضعیت پوست‌های آفتاب سوخته

  لایه‌برداری پوست و شادابی مجدد پوست

  از بین بردن جای جوش و زخم‌های آبله مرغان

  جوانسازی پوست با لیزر و مراقبت‌های بعد از آن

  جوانسازی پوست با لیزر یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که نیازی به بستری ندارد. این عمل به صورت سرپایی در کلینیک‌های نعتبر توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص زیبایی انجام می‌شود. نخست مناطقی که نیاز به جوانسازی دارند، مشخص می‌شوند. این جوانسازی ممکن است شامل از بین بردن چین و چروک، رفع جای جوش، رفع لک و خال و یا رفع اسکار یا جای آکنه باشد.

  بسته به نوع جوانسازی و اندازه و ابعاد ناحیه مورد نظر، یک جلسه لیزر بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد. ممکن است تنها به یک جلسه لیزر نیاز داشته باشید و یا ممکن است تا ۵ جلسه جوانسازی با لیزر تکرار شود. هرچه ناحیه مورد نظر بزرگتر باشد و یا عمق مشکلات پوستی بیشتر باشد، به جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت.

  قبل از انجام لیزر، داروی بی‌حسی موضعی به صورت تزریق یا کرم موضعی، استفاده خواهد شد. از آنجایی که جوانسازی پوست با لیزر روش ملایمی است، شما هیچ درد و ناراحتی را تجربه نخواهید کرد. تنها شاید گرمای ملایمی را روی پوست خود حس کنید.

  پس از انجام لیزر، نواحی تحت درمان به‌وسیله پانسمان، به مدت ۲۴ ساعت پوشانده می‌شوند. در این ۲۴ ساعت، لازم است حدود ۴ الی ۵ بار پانسمان را باز کنید و با دستان استریل و یا با کمک گاز استریل، پماد مخصوصی که توسط پزشک تجویز می‌گردد، روی نواحی موردنظر مالیده شود. این پماد، از عفونت نواحی تحت درمان پیشگیری می‌کند.

  معمولا طول درمان، بین ۱ تا ۲ هفته خواهد بود. در این مدت حتما باید مراقبت‌های لازم را رعایت کنید تا به بهترین نتایج جوانسازی برسید.

  همچنین ممکن است موارد دیگری نیز در مورد مراقبت از پوست بعد از جوانسازی با لیزر وجود داشته باشد که پزشک به شما تجویز خواهد کرد؛ اما باید مهمترین آنها را در نظر داشته باشید:

  ·         ممکن است برای تسریع در فرایند درمان، پماد ترمیم کننده پوست تجویز شود.

  ·         التهاب در نواحی که زیباسازی و ترمیم پوست به‌وسیله لیزر انجام شده، بسیار طبیعی است. در صورت نیاز، پزشک برای از بین بردن این التهاب‌ها، دارو یا اسپری استروئیدی تجویز می‌کند.

  ·         ممکن است پزشک برای رفع تورم یا کبودی احتمالی، استفاده از کمپرس یخ و یا کمپرس آب سرد توصیه کند.

  ·         درد و قرمزی پوست میز کاملا طبیعی است و بعد از چند روز رفع خواهد شد. با این حال ممکن است پزشک برای شما مسکن تجویز کند.

  ·         پوست خود را در ناحیه تحت درمان، نخارانید و یا تحریک نکنید.

  ·         تا یک هفته از شستن پوست خود با آب داغ یا مواد شوینده قوی، خودداری کنید. استفاده از شوینده ملایم مانند شامپو بچه با آب ولرم، بهتر است.

  ·         بهتر است در طول یک یا دو هفته بعد از درمان لیزر، به استخر، سونا یا جکوزی نروید. کلر موجود در آب استخر و گرمای سونا، به پوست شما آسیب وارد خواهد کرد.

  ·         تحرک بدنی خود را در طول مدت درمان در حدی قرار دهید که در ناحیه تحت لیزر عرق نکنید. در غیر این صورت ممکن است عوارض پوستی ایجاد شود.

  ·         حتما با کمک کرم ضدآفتاب با SPF ۵۰ یا بالاتر از پوست خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید.

  ·         از مواد آرایشی و بهداشتی تا یک هفته بعد از درمان در ناحیه تحت لیزر استفاده نکنید.

  ·         روش‌های تهاجمی دیگر مانند میکرونیدلینگ یا اسکراب کردن را تا مدتی که پزشک توصیه کند، استفاده نکنید.

  ·         باید کمک کنید تا فرایند ترمیم و جوانسازی پوست شما، به بهترین شکل انجام شود. مراقبت‌های عمومی ترمیم و جوانسازی پوست در ادامه آمده است.

  منبع مطلب : drnajafbeigiclinic.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید