این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حرفه ای که می تواند گرفتگی توالت و فاضلاب را باز کند

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حرفه ای که می تواند گرفتگی توالت و فاضلاب را باز کند را از این سایت دریافت کنید.

  گرفتگی چاه توالت

  گرفتگی چاه توالت ایرانی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، نوار بهداشتی و مو به آسانی قابل رفع است. برای باز کردن چاه دستشویی در اینجا 10 روش فوری آموزش داده ایم.

  گرفتگی چاه توالت – 10 روش آسان رفع گرفتگی توالت ایرانی

  وبلاگ 66

  خدماتینو > وبلاگ > گرفتگی چاه توالت – 10 روش آسان رفع گرفتگی توالت ایرانی

  گرفتگی چاه توالت ایرانی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، نوار بهداشتی و مو به آسانی قابل رفع است. برای باز کردن چاه دستشویی در اینجا ۱۰ روش فوری آموزش داده ایم.

  قطعا گرفتگی دستشویی ایرانی زمانی که شما میخواهید از سرویس بهداشتی استفاده کنید وضعیت ایده آلی نیست و دقیقا بعد از تمام شدن کارتان با یک چاه دستشویی گرفته شده مواجه می شوید که هر لحظه امکان دارد همه جا را کثیف کند.

  از همه بدتر بوی بد فاضلابی است که از طریق آب چاه توالت بالا زده، مخصوصا وقتی مهمان دارید، میتواند بسیار آزار دهنده باشد!

  خوشبختانه رفع گرفتگی توالت ایرانی اصلا کار سختی نیست و در اینجا تمام راه های باز كردن چاه توالت را آموزش داده ایم تا به سادگی و خیلی سریع در آرامش بتوانید آن را باز کنید و اصلا نگران چیزی نباشید.

  اگر توالت شما فرنگی است، برای باز کردن آن میتوانید به مطلب 10 روش رفع گرفتگی توالت فرنگی مراجعه نمایید.

  علت گرفتگی چاه توالت ایرانی

  قبل از هر چیز باید بدانید که گرفتگی توالت ایرانی به چه علتی رخ داده است.

  معمولا تمام چاه های توالت به یک شکل دچار گرفتگی می شوند، البته مشروط بر اینکه دلیل اصلی مسدود شدن لوله سیمان، افتادن اشیا و مواردی شبیه به اینها نباشد.

  به طور کلی دلایل گرفتگی چاه توالت عبارتند از:

  موی بلند رسوب چربی مدفوع دستمال کاغذی نوار بهداشتی پلاستیک اشیا

  مصالح ساختمانی مثل قیر، سیمان، دوغاب و …

  در بسیاری از موارد که مشتریان نمی دانند برای باز شدن چاه دستشویی چه باید کرد و به ما مراجعه می کنند، دلیل اصلی مشکلشان افتادن اهرم شیر آب داخل توالت، مدفوع، رسوب، دستمال کاغذی و در برخی موارد سیمان می باشد.

  گرفتگی ها بسیار مختلف است و دلیل آن تعیین کننده این است که کدام قسمت دچار مشکل شده است. گاهی اوقات سیفون توالت ایرانی میگیرد و آب چاه بالا می زند و برخی مواقع هم جلوتر از سیفون دچار مشکل می شود. اینکه در کدام قسمت گرفتگی ایجاد شده اصلا مهم نیست چون با روش های لوله بازکنی که در ادامه گفته شده میتوانید آن را باز کنید.

  سه دلیل اصلی که بیشتر باعث گرفتگی دستشویی می شوند در ادامه توضیح داده شده اند و همچنین روش هایی که میتوان اقدام به باز کردن آنها کرد نیز آموزش داده خواهد شد.

  فیلم نمونه ای از باز کردن گرفتگی چاه توالت ایرانی با دستگاه فنر برقی بدون کثیف کاری و کاملا تضمینی

  گرفتگی توالت ایرانی با مدفوع

  گرفتگی توالت با مدفوع میتواند بدون نشانه های قبلی و یکباره اتفاق بیفتد.

  یعنی زمانی که شما در یک روز عادی در حال استفاده از سرویس بهداشتی هستید، پس از تمام شدن کارتان می ببینید به جای پایین رفتن فاضلاب دستشویی، آب چاه در حالا بالا آمدن است.

  شاید این صحنه شما را نگران کند چون امکان دارد همه جا کثیف شود و علاوه بر این نمیدانید که چطور سریعا مشکل را حل کنید و به همین دلیل شاید در اینترنت به دنبال جواب سوال چگونه چاه دستشویی را باز کنیم باشید.

  بهترین روش برای رفع گرفتگی توالت ایرانی با مدفوع استفاده از تلمبه، قلاب،مایع شوینده و آب گرم می باشد که در ادامه کامل توضیح خواهیم داد که چطور از این راه حل ها استفاده نمایید.

  مدفوع زمانی باعث مسدود شدن لوله می شود که سیفون رسوب گرفته باشد و یا قطر لوله کم شده باشد.

  در این شرایط زمانی که مدفوع در حال تخلیه شدن از لوله می باشد، به رسوب سیفون گیر می کند و یا قطر باقی مانده لوله را میگیرد و به این صورت باعث مسدود شدن لوله فاضلاب می گردد.

  گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی

  این گرفتگی کمی به دلیل سهل انگاری رخ می دهد.

  شاید بگویید چطور؟

  خیلی از مردم دستمال ها را مچاله میکنند و چندین دستمال را با هم پس از استفاده داخل چاه توالت می رسند. همین مورد سبب گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می شود.

  معمولا پس از ریختن دستمال ها، مقداری از آنها درون سیفون گیر می کنند یا به رسوب و جرم دیواره لوله میچسبند و پس از مدتی باعث رسوب گرفتگی شدید و نهایتا کم شدن قطر لوله یا مسدود شدن کامل آن می شوند.

  براي باز كردن چاه توالت که با دستمال کاغذی گرفته میتوان از چند روشی که در ادامه توضیح می دهیم استفاده کنید. به عنوان مثال تلمبه، قلاب، فنر دستی و آب گرم بهترین روش ها برای گرفتگی چاه توالت با دستمال کاغذی می باشند.

  نکنه مهم که حتما باید متذکر شویم این است که، به هیچ عنوان دستمال کاغذی های مچاله شده را با هم درون دستشویی نریزید و حداقل پس از ریختن آنها سیفون را چند بار بکشید تا کامل رد شوند و باعث گرفتگی نگردند.

  اینکار باعث می شود تا دستمال هایی که به لوله چسبیده یا درون سیفون مانده کنده شده و از لوله حارج شوند.

  گرفتگی توالت با مو

  خیلی از مردم موقع اصلاح صورت و بعضا زمانی که موهای خود را اصلاح می کنند، تمام موها را درون لوله توالت میرسند و فکر می کنند با ریختن آب و یا کشیدن سیفون تمام آنها از بین میروند.

  برخی دیگر هم که توالت آنها با حمام مشترک است، پس از اصلاح تمام موها را درون لوله ها میریزند با این تفاوت که در سرویس های مشترک با حمام موی بلند هم درون لوله ریخته می شود که این مسئله مشکل را بدتر می کند.

  موهای ریخته شده به مرور زمان رسوب میگیرند و درون لوله ته نشین می شوند و پس از مدتی با کم شدن قطر لوله توسط رسوب و مو، باعث گرفتگی توالت ایرانی می گردند.

  بهترین روش برای از بین بردن موها و رفع گرفتگی چاه توالت ایرانی، استفاده از فنر برقی است تا لوله کاملا پاکسازی شود.

  چاه دستشویی گرفته چیکار کنم، با اسید باز میشه؟!

  اصلا نباید از اسیدهای لوله بازکن استفاده کنید نه برای توالت های ایرانی و نه فرنگی!

  اسیدهایی که در بازار موجود هستند، همگی قوی می باشند و امکان دارد اتصالات لوله از جمله چسب های نشت گیری را از بین ببرند و لوله های را با نشتی مواجه نمایند.

  علاوه بر این اسیدها خطراتی از قبیل موارد زیر دارند که توصیه می کنیم برای حفظ جان خودتان هم که شده از آنها استفاده ننمایید:

  منبع : khadamatino.ir

  6 روش طلایی رفع گرفتگی توالت در خانه

  رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی به روش خانگی با این 6 روش طلایی به سادگی مثل آب خوردن انجام می شود و دیگر نیاز نیست پول بابت خدمات بدهید و خودتان می توانید دست به کار شوید.

  مقالات

  رفع گرفتگی توالت – 100% تضمینی

  سرویس لوله120 خواندن این مطلب 10 دقیقه زمان میبرد

  رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی به روش خانگی با این 6 روش طلایی به سادگی مثل آب خوردن انجام می شود و دیگر نیاز نیست پول بابت خدمات بدهید و خودتان می توانید دست به کار شوید.

  در ابتدا لازم می دانیم اولین روش لوله بازکنی فوری که واقعا یک روش طلایی و منحصر به فرد است و البته ایده ای ناب برای رفع انواع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی از جمله موارد زیر می باشد را توضیح دهیم:

  گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

  گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

  گرفتگی توالت با نوار بهداشتی

  گرفتگی توالت با اشیاء

  گرفتگی توالت فرنگی با صابون

  سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چگونه گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی را رفع کنیم؟ در ادامه فیلمی توسط وبسایت سرویس لوله آماده شده که در آن با استفاده از یک سلفون چند لایه می توانید نوعی لوله بازکنی با روش دستی را با قدرت بیشتر و البته تاثیر بسیار بالاتر انجام دهید تا اقدام به رفع گرفتگی توالت نمایید.

  1- رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی با سلفون

  دقت داشته باشید که بخش دوم فیلم با استفاده از برچسب مخصوص، اقدام به باز کردن گرفتگی توالت فرنگی می کند که در ایران موجود نیست و شما می توانید همانند بخش اول فیلم از چند لایه سلفون برای این کار استفاده کنید.

  روش باز كردن لوله فاضلاب توالت در خانه

  با انجام روش اول مطمئن باشید هر نوع گرفتگی معمولی را به جز رسوب و گرفتگی های سخت و پیچیده برطرف خواهید کرد. اما اگر روش اول به هر دلیلی کارساز نبود، از 5 روش دیگر که در ادامه توضیح داده می شود استفاده کنید.

  رفع گرفتگی توالت با آب داغ و مایع شوینده

  2- آب داغ و مایع شوینده

  این روش یکی از بهترین و سریعترین روش های لوله بازکنی توالت به ویژه برای گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع می باشد. اگر از سرویس بهداشتی استفاده کرده اید و آب تخلیه نمی شود، بهتر است آب گرم را باز کنید و بگذارید به خوبی داغ شود، سپس مقدار کافی از مایع شوینده، مثل مایع دستشویی را درون کاسه توالت بریزید و کمی صبر کنید و سپس آب داغ را مستقیما درون لوله تخلیه کاسه بریزید. چون اگر آب داغ را روی سنگ توالت بریزید، احتمال ترک برداشتن یا شکستن سنگ وجود دارد.

  توجه: اگر وضعیت اضطراری نیست، بهتر است از یک کتری آب جوش استفاده کنید.

  رفع گرفتگی توالت با تلمبه دستی

  3- تلمبه لاستیکی (تلمبه دستی)

  این تلمبه در اکثر خانه ها وجود دارد و دم دست ترین ابزاری است که می توان با آن گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی را برطرف کرد. البته لازم به ذکر است که روش اول بسیار کارساز تر از تلمبه دستی می باشد. به هر حال برای استفاده از این روش طبق مراحل زیر عمل کنید:

  قسمت لاستیک تلمبه را زیر شیر آب گرم بگیرید تا نرم شود و کارایی بهتری داشته باشد.

  مقداری آب گرم درون لوله تخلیه توالت بریزید.

  تلمبه را درون سوراخ قرار دهید و به خوبی آن را فیکس کنید.

  آگر آب تا بالای لاستیک تلمبه نیامده، بهتر است مقداری آب به کاسه توالت اضافه کنید تا از ورود هوا جلوگیری کند.

  حالا با فشار آوردن به تلمبه، عمل تلمبه زنی را اجرا کنید تا زمانی که عامل انسداد لوله برطرف شود.

  رفع گرفتگی توالت با فنر دستی

  4- فنر لوله بازکنی دستی

  فنر لوله بازکنی دستی با انعطاف خوبی که دارد یک ابزار فوق العاده کاربردی برای لوله بازکنی محسوب می شود. فنر لوله بازکنی دستی دارای فنر، دسته متحرک و قلاب می باشد که در تمام فروشگاه های ابزار فروشی موجود است. فنر را به آرامی وارد لوله کاسه توالت کنید و در جهت حرکت عقربه های ساعت یا برعکس بچرخانید. بعد از رسیدن فنر به گرفتگی، چند لحظه فنر را همان جا بچرخانید و سپس بیرون بکشید.

  توجه: از فشار آوردن یا هل دادن فنر به جلو جدا خودداری کنید.

  رفع گرفتگی توالت با محلول خانگی

  5- محلول لوله بازکنی خانگی

  در مطالب قبل، نوشته ای با عنوان لوله بازکنی با جوش شیرین را منتشر کردیم که می توانید با استفاده از روش ساخت این محلول اقدام به باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت نمایید. البته این روش برای رفع گرفتگی سینک ظرفوشی توضیح داده شده که شما تنها روش ساخت محلول را در این مطلب بخوانید و آن را درون کاسه توالت بریزید.

  رفع گرفتگی توالت با محلول شیمیایی

  6- محلول چاه بازکن شیمیایی

  اگر با 5 روش قبل نتوانستید گرفتگی توالت را رفع کنید، آخرین راه استفاده از محلول های اسیدی و شیمیایی است. می توانید برای این کار از محلول های غلیظ لوله بازکنی استفاده کنید. حتما دقت داشته باشید که موارد ایمنی را هنگام استفاده از این محلول ها رعایت کنید.

  هشدار: استفاده مکرر از محلول ها و اسید لوله بازکن می تواند به مرور زمان لوله های فاضلاب منزلتان را سوراخ و از بین ببرد. پیشنهاد می شود از مایع لوله بازکن توالت کمتر یا اصلا استفاده نکنید تا باعث پوسیدگی لوله ها نشیود. اگر لوله های منزلتان آسیب ببنید، تعمیرات و کنده کاری آن هزینه هایی به مراتب سنگین تر از خدمات تخلیه چاه خواهد داشت.

  گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

  گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یکی از معضلات شایع در آپارتمان هاست. روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع در اینجا بصورت کامل توضیح داده شده تا در خانه بتوانید مشکلتان را رفع کنید.

  بله گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یک مشکل بسیار جدی و گاهی شرم آور است چرا که حجم زیادی از مدفوع به هم چسبیده باعث بروز این مشکل می شود.

  منبع : serviceloole.ir

  8 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی

  برای رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی اگر از این 8 روش استفاده کنید، می توانید گرفتگی چاه دستشویی را به روش خانگی باز کنید. این آموزش همراه با فیلم می باشد.

  8 روش فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی

  325

  برای رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی اگر از این 8 روش استفاده کنید، می توانید گرفتگی چاه دستشویی را به روش خانگی باز کنید. این آموزش همراه با فیلم می باشد. این روش ها مناسب گير كردن چاه توالت فرنگی و گير كردن چاه توالت ایرانی است که همگی تست شده هستند.

  فهرست مطالب

  علت گرفتگی توالت چیست؟گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی با دستمال کاغذی8 روش رفع گرفتگی توالتنیاز به متخصص لوله بازکنی دارید؟

  اصلا وضعیت خوبی نیست زمانی که میخواهید از سرویس بهداشتی استفاده کنید و بعد از چند دقیقه با کاسه توالت پر از فاضلاب همراه با بوی بد و وضعیت شرم آور رو به رو شوید و کاری از دستتان بر نیاید.

  این اتفاق برای همه ما افتاده و همیشه هم دردسر ساز بوده است. در این مطلب نحوه رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی را آموزش ببینید تا در هر زمان و هر مکان بتوانید گرفتگی لوله فاضلاب دستشویی را باز کنید.

  علت گرفتگی توالت چیست؟

  گاهی اوقات تخلیه چاه توالت با مشکل مواجه می شود و باعث کثیف شدن خانه می گردد. علت این گرفتگی ها معمولا مشخص است و راه تشخیص آن کار ساده ای است.

  معمولا علت بالا امدن چاه دستشویی به دلایل زیر می باشد:

  گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

  گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

  گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی

  گرفتگی توالت با مدفوع

  گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی

  گرفتگی توالت فرنگی با صابون

  گرفتگی دستشویی به دلیل رسوب گرفتگی شدید

  افتادن اشیا در چاه توالت

  گرفتگی توالت با مو

  گرفتگی توالت فرنگی با پارچه

  افتادن نوار بهداشتی در دستشویی

  گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی با دستمال کاغذی

  یکی از بیشترین علل گرفتگی چاه توالت، گرفتگی توالت ایرانی با دستمال کاغذی و گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی است. انداختن دستمال کاغذی در لوله توالت یا سنگ فرنگی، به راحتی میتواند سبب گرفتگی شود. در موارد زیادی، این گرفتگی شدید نیز می شود و شما را با دردسرهای زیادی رو به رو می کند. هنگام استفاده از دستمال کاغذی، بهتر است دستمال های گلوله شده را با حجم بالا در توالت ایرانی یا فرنگی رها نکنید. این کار سبب گرفتگی توالت با دستمال کاغذی می شود و نیاز به فنر زدن دارد تا خوب باز شود.

  در این نوع گرفتگی چون آب و فاضلاب در کاسه جمع می شود، خیلی از مردم فکر می کنند باید تخلیه توالت فرنگی یا ایرانی صورت بگیرد. در صورتی که در 99% موارد این تنها یک گرفتگی است و با فنر خوردن تمام آب و فاضلاب به پایین کشیده می شود و مسیر راه آب توالت باز می شود.

  آموزش رفع گرفتگی توالت با 8 روش آسان

  در ادامه چندین روش آموزش داده شده تا خودتان در خانه بتوانید چاه دستشویی را باز کنید، بدون اینکه هزینه ای بابت لوله بازکنی در تهران پرداخت نمایید. در واقع این ترفندها، روش های باز شدن راه توالت فرنگی می باشند.

  تمامی این روش ها کارساز هستند به شرط اینکه گرفتگی جزئی باشد. چون مسلم است که گرفتگی های لوله فاضلاب با شدت بالا نمی توانند از طریق روش های طبیعی و خانگی رفع شوند و حتما نیاز به یک متخصص دارند.

  1- استفاده از چسب نواری

  فیلم رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع یا هر نوع گرفتگی دیگری توسط شرکت آقای لوله بازکن آماده شده است. مطمئنیم از این آموزش شگفت زده خواهید شد. در این فیلم رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون اما با روشی جدیدتر یعنی چسب نواری 3 یا 5 سانتی آموزش داده شده است. این روش برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع بسیار مناسب و کارساز است.

  2- ریختن آب گرم در توالت

  هنگامی که با گرفتگی فاضلاب دستشویی مواجه می شوید، بهترین راه حلی که در ابتدا به ذهنمان می رسد استفاده از یک سطل آب گرم است. آب گرم را داخل توالت خالی کنید و چند دقیقه اجازه دهید تا ببینید مشکل رفع می شود.

  اگر آب تخلیه شد، نشان از موفقیت شماست و کافی است با استفاده از آب سرد، کاسه را شستشو دهید. در بسیاری از موارد آب گرم راه حل موثری برای رفع گرفتگی فاضلاب دستشویی است.

  نکته بسیار مهم

  به هیچ عنوان از آب جوش استفاده نکنید چون بعد از ریختن اب جوش برای رفع گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی احتمال ترک برداشتن یا شکستن کاسه وجود دارد. فقط از آب گرم شیر آب استفاده کنید و دقت کنید که آن هم زیاد داغ نشود. اگر از آب جوش استفاده کنید و کاسه توالت بشکند مسئولیت آن به عهده خود شماست.

  3- کمک گرفتن از آویز لباس

  با آموزش رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی با استفاده از یک آویز لباس می توانید به راحتی لوله های گرفته شده را باز کنید. آویز را صاف کنید و تنها سر آویز را به شکل قلاب درست کنید. برای اینکه آویز لباس آسیبی به لوله و کاسه نرساند، بهتر است سر آن را که شبیه قلاب درست کرده اید با استفاده از پارچه نازک بپوشانید.

  سپس آن را وارد لوله کنید و تا جایی که به محل گرفتگی برخورد کند هل دهید، بعد از آن کافی است با چند ضربه آرام لوله را باز کنید.

  خیلی مواقع امکان دارد با این ابزار گرفتگی توالت فرنگی یا ایرانی باز نشود. در چنین شرایطی بدون شک گرفتگی بسیار شدید است که این ابزار توان باز کردم سیفون دستشویی را ندارد.

  در همین زمینه بخوانید: 10 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

  4- درست کردن محلول لوله بازکن خانگی

  دو ماده ساده یعنی سرکه و جوش شیرین می تواند ترکیب بسیار قوی را ایجاد کند تا باعث رفع عامل انسداد لوله شود. جوش شیرین و سرکه یک ماده تمیز کننده شگفت انگیز هستند و وقتی داخل کاسه توالت مسدود شده ریخته شوند، در 90 درصد مواقع گرفتگی را باز می کنند.

  کاری که باید انجام دهید، ترکیب یک فنجان آب گرم با نصف فنجان سرکه است. سپس باید نصف فنجان جوش شیرین را داخل کاسه توالت بریزید و پس از آن، ترکیب سرک و آب گرم را به آن اضافه کنید.

  محلول به دست آمده مانند آتش فشان شروع به جوشیدن می کند و این ترکیب شیمیایی منحصر به فرد باعث تمیز شدن لوله فاضلاب و از بین رفتن عامل انسداد سرویس بهداشتی می شود.

  پس از تخلیه باید 30 دقیقه منتظر بمانید و بعد از آن با باز کردن آب، مسیر خروج فاضلاب را چک کنید تا مشکلش رفع شده باشد.

  جالب است بدانید این محلول قوی برای رفع بوی بد فاضلاب نیز تاثیر گذار است.

  منبع : mrplumber.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید