این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حساب روز شمار بانک شهر

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حساب روز شمار بانک شهر را از این سایت دریافت کنید.

  بانک شهر:: سرمایه گذاری کوتاه مدت

  EN 18 آذر 1401

  منبع مطلب : www.shahr-bank.ir

  سود بانکی روز شمار

  در این مقاله مشاوره دینا به بررسی سود بانکی روز شمار پرداخته و ضمن ذکر بیشترین سود روز شمار که در بانک وجود دارد، نحوه محاسبه سود روزشمار بانکی نیز ارائه شده است.

  سود بانکی روز شمار

  به صورت کلی بانک های کشور ما با توجه به قوانینی که بانک مرکزی برای پرداخت سود در نظر گرفته است، سود های سپرده گذاران را در دسته های سود روز شمار و سود ماه شمار به حساب مشتریان واریز می کنند. با این حال به خاطر حواشی زیادی که پیرامون سود های روز شمار و نحوه محاسبه آن وجود داشت، امروزه این روش از پرداخت سود خیلی کم رنگ تر از قبل انجام می شود.

  برای مشاوره نحوه محاسبه سود بانکی روزشمار

  برای مشاوره نحوه محاسبه سود بانکی روزشمار

  در روش قدیمی بانک ها سود های سپرده گذاران را به دو روش روز شمار و ماه شمار پرداخت می کردند. اگرچه سود روزشمار به خاطر مشکلاتی که در تورم کشور ایجاد می کرد متوقف شده بود، اما اخیرا دوباره برخی از بانک ها سود روز شمار را به سپرده گذاران پرداخت می کنند. به این دلیل که سود روز شمار برای سپرده گذاران امری مفید محسوب شده و برای افرادی که در بانک ها سرمایه دارند اقدامی مثبت به شمار می رود.

  سود روز شمار همان طور که از اسم آن پیداست به صورت روزانه محاسبه می شود. یعنی در پایان ماه با توجه به موجودی حساب صاحب سپرده در پایان روز، سود شخص را محاسبه می کنند. با این حال با توجه به این که در پایان هر روز مانده حساب هر سپرده را برای پرداخت سود روز شمار در نظر می گیرند، بسیاری از افراد سود جو از این ویژگی برای منافع شخصی خود استفاده می کنند. حساب های سود روز شمار عموما کوتاه مدت هستند و قابلیت برداشت وجه آن ها هیچ محدودیتی ندارد. به همین منظور خیلی از افرادی که به دنبال منفعت هستند، موجودی حساب خود را در آغاز روز خارج کرده و آن را به بازار تجارت تزریق می کنند.

  سپس در پایان روز بعد از این که سود کافی دریافت کردند، این موجودی را به حساب بانکی خود باز می گردانند. در این شرایط سپرده در اختیار بانک ها نیست ولی آن ها به خاطر قوانین سود روز شمار موظف به پرداخت سود خواهند بود.

  به طور کلی همان طور که گفتیم این سود ها در پایان روز شمرده شده و بر اساس میزان موجودی فرد در همان بازه پرداخت خواهند شد. بنابراین شیوه محاسبه سود های روز شمار و همچنین شیوه پرداخت آن به این صورت می باشد و ما در ادامه قصد داریم به صورت کامل به این که سود روز شمار چیست، چگونه محاسبه و پرداخت شده و همچنین به بررسی این که چه بانک هایی از این روش پرداخت سود برای سپرده گذاران خود استفاده می کنند بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

  سود روز شمار بانکی چیست

  همان طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع پرداختیم، بانک ها ممکن است سود سپرده گذاران را به صورت روز شمار یا ماه شمار پرداخت کنند. نحوه محاسبه هر یک از این ها متفاوت بوده و با استفاده از فرمول خاصی انجام می شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

  تا دی ماه سال 1397 بانک های کشور ما سود سپرده گذاران را به صورت روزانه و یا روز شمار محاسبه و پرداخت می کردند. با این حال این روش از پرداخت سود گاها با مشکلات زیادی مواجه می شود و همین مشکلات دلیلی برای اتخاذ تصمیم گیری شورای پول و اعتبار مبنی بر توقف پرداخت سود روز شمار در سال 1397 شد. از آن تاریخ تا به امروز سود ها به صورت ماه شمار محاسبه می شود. اما در حال حاضر بانک هایی وجود دارند که سود روز شمار را به سپرده گذاران خود پرداخت می کنند.

  وقتی بانک ها روش پرداخت سود به صورت روز شمار را در نظر می گیرند، حداقل مانده حساب هر سپرده گذار را در پایان روز محاسبه می نمایند. به عنوان مثال اگر موجودی حساب شما در کم ترین حالت خود در روز 50 هزار تومان باشد، بانک ها از این رقم برای محاسبه سود روز شمار سپرده شما استفاده خواهند کرد. در این حالت حتی اگر در طول روز بیش ترین موجودی شما 300 هزار تومان بود، همچنان مانده حساب نهایی شما نقش اصلی در تعیین سود روز شمار حسابتان را ایفا خواهد کرد. در ادامه خیلی جزئی تر به شیوه محاسبه و فرمول اندازه گیری سود روز شمار خواهیم پرداخت تا بتوانید خیلی بهتر با این موضوع آشنا شوید.

  همان طور که قبل تر نیز به این مورد اشاره کردیم، این روش شمارش سود به این خاطر به روی کار آمد چون استقبال زیادی از سوی سپرده گذاران و مشتریان بانک ها دریافت می کرد. به همین منظور در کشور ما بسیاری از بانک ها از سال 1380 از این راه برای جذب مشتریان استفاده کرده و باعث افزایش تعداد سپرده گذاران خود شدند. اما همان طور که گفتیم به خاطر تاثیرات منفی که سود روز شمار در تورم دارد، این روش پرداخت سود در حال حاضر خیلی کم رنگ تر از گذشته دنبال می شود.

  بیشتر بخوانید: انواع سپرده بانکی

  نحوه محاسبه سود روز شمار بانکی

  در بخش های قبلی این مقاله با سود روز شما بانکی آشنا شده و تا حدی به نحوه محاسبه آن پرداختیم. در این بخش قصد داریم به صورت کامل فرمول سود روز شمار را بررسی کرده و همین طور نگاهی جزئی تر به نحوه محاسبه سود روز شمار بانکی داشته باشیم.

  همان طور که قبل تر گفتیم بانک ها در کشور ما برای پرداخت سود به روش روزانه از یک فرمول خاص استفاده می کنند. بانک مرکزی برای محاسبه سود روز شمار بانکی این فرمول را به صورت زیر ارائه می کند:

  سود سپرده‌ های کوتاه ‌مدت روز شمار = (مبلغ سپرده‌ گذاری × نرخ سود علی‌ الحساب × مدت زمان بر اساس روز) ÷ ۳۶,۵۰۰

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید