این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حضور کوتاه یک ستاره سینما در یک فیلم را چه میگویند در جدول

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حضور کوتاه یک ستاره سینما در یک فیلم را چه میگویند در جدول را از این سایت دریافت کنید.

  ستاره سینما

  معنی ستاره سینما - معانی، لغت نامه دهخدا، فرهنگ اسم ها، فرهنگ معین و عمید، مترادف و متضاد و ... در فرهنگ لغت آبادیس - برای مشاهده کلیک کنید

  ستاره سینما

  بستن تبلیغات

  دانشنامه عمومی

  ستاره سینما به بازیگری گفته می شود که در نظام فیلمسازی ارزش سرمایه ای دارد.

  هیوارد، سوزان. مفاهیم کلیدی در مطالعات سینمایی، ترجمهٔ فتاح محمدی. چاپ اول، تهران: نشر هزارهٔ سوم، ۱۳۸۱، شابک ۹۷۸-۹۶۴-۹۳۱۱۷-۰-۸.

  صنعت فیلم فرانسه نخستین سینمایی بود که به ارزش سرمایه ای برخی بازیگران و نقش آنها در فروش فیلم ها پی برد اما بعدتر سینمای هالیوود در ستاره سازی و استفاده از پدیدهٔ ستاره، گوی رقابت را از دیگران ربود. در نخستین سال ها پس از اختراع سینما، فیلم ها را معمولاً با نام استودیوی سازندهٔ فیلم می شناختند. اما به سرعت آشکار شد که برخی بازیگران از دیگران جذاب ترند. اولین ستارهٔ سینمای آمریکا، مری پیکفورد و پس از او چارلی چاپلین است.

  نقش ستاره در سینما در فروش فیلم خلاصه نمی شود. ستاره ها می توانند برای فیلم حمایت مالی جلب کنند، حضور یک ستاره می تواند تهیه کننده را مجاب کند که فیلمی را تهیه کند. برخی فیلمنامه ها برای ستاره های مشخصی نوشته می شود. برخی ستاره ها با ژانر مشخصی شناخته می شوند.

  ستاره ها معمولاً چندرسانه ای هستند به این معنا که نه تنها روی پردهٔ سینما که در دیگر رسانه ها نظیر رادیو، تلویزیون، نشریات و ... نیز ظاهر می شوند. مجموعهٔ این رسانه ها با کمک استودیوهای فیلمسازی در تولید پدیدهٔ ستاره مؤثرند.

  wiki: ستاره سینما

  ستاره سینما (مجله). ستاره سینما یک نشریهٔ سینمایی است که نخستین شماره آن در ۲۸ آبان ۱۳۳۲ در ۲۴ صفحه منتشر شد. از این نشریه تا سال ۱۳۵۷، هزار و شصت و هفت شماره (تا دوم دی ۱۳۵۷) منتشر شد و با دوام ترین نشریه سینمایی تاریخ مطبوعات ایران لقب گرفت.

  صاحب امتیاز و مدیر مسئول: بارویر گالستیان

  سردبیران: کاظم اسماعیلی، روبرت اکهارت (۱۳۳۷–۱۳۳۵)، پرویز نوری

  همکاران: سیامک پورزند، علی عباسی، ایرج طیبی

  wiki: ستاره سینما (مجله)

  ستاره سینما (نشریه). ستاره سینما یک نشریهٔ سینمایی است که نخستین شماره آن در ۲۸ آبان ۱۳۳۲ در ۲۴ صفحه منتشر شد. از این نشریه تا سال ۱۳۵۷، هزار و شصت و هفت شماره (تا دوم دی ۱۳۵۷) منتشر شد و با دوام ترین نشریه سینمایی تاریخ مطبوعات ایران لقب گرفت.

  wiki: ستاره سینما (نشریه)

  گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

  بستن تبلیغات

  معنی یا پیشنهاد شما

  + افزودن عکس و لینک

  منبع : abadis.ir

  فهرست اصطلاحات سینمایی و تئاتر

  فهرست اصطلاحات سینمایی و تئاتر

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این نوشتار به هیچ منبع و مرجعی استناد نمی‌کند. لطفاً با افزودن یادکرد به منابع قابل اعتماد برطبق اصول تأییدپذیری و شیوه‌نامهٔ ارجاع به منابع، به بهبود این نوشتار کمک کنید. مطالب بدون منبع ممکن است به چالش کشیده شوند و حذف شوند.

  این مقاله نیازمند ویکی‌سازی است. لطفاً با توجه به راهنمای ویرایش و شیوه‌نامه، محتوای آن را بهبود بخشید.

  اَکتور(Actor): بازیگر، هنرپیشه مرد

  اَکتریس(actress): بازیگر، هنرپیشه زن

  آمفی‌تئاتر: محل نشستن تماشاچیان در فضای باز و ردیف‌های دایره و نیم‌دایره. آمفی تأترها در گذشته و دوران باستان به صورت فضای کاملا باز و بدون سقف بودند و امروزه معمولاً به صورت فضاهای بسته ساخته می‌شوند.

  آرتیست: هنرمند (معمولاً دارندهٔ نقش اول)

  اِستودیو: محل تهیه فیلم

  پروژکتور: نورافکن فیلم

  پی اس : نمایشنامه

  پلان: پلان یا نما یا شات از نظر فنی عبارت است از تصویر یا تصاویری که در یک زمان ممتد کار دوربین یعنی از زمان به کار افتادن دوربین تا متوقف شدن آن روی نوار فیلم ثبت شود

  پِرسُوناژ: بازیگران تئاتر یا سینما

  تراژدی: غم‌انگیز

  تروکاژ: حقه‌های سینمایی

  دِکور: عوامل تزیینی مانند نقاشی، وسیله، اثاث

  دِرام: غم‌انگیز رُل: نقش

  سانسور: حذف کردن قسمتی از فیلم یا نمایش

  سوژه: موضوع فیلم یا داستان

  سناریو: فیلم‌نامه یا همان متنی که کارگردان از روی آن فیلم می‌سازد

  سِن: صحنه یا محل نمایش

  سِکانس: هر فصل از فيلمنامه را يك سكانس مي‌گويند. عملیات ممتد و مداوم بدون مکث و توقف.

  کُمِدی: خنده‌آور

  گریم: آرایش صورت هنرپیشه‌ها

  لُژ: محل مخصوص و مجزا.

  مِلودرام: آمیخته‌ای از صحنه‌های تفریحی و غم‌انگیز است.

  اتالوناژ (تصحیح رنگ در فیلم): به اصلاح رنگ ونور فیلم، درمرحلهٔ پایانی تدوین می‌گویند که در آن نور و رنگ تصاویر به گونه‌ای همسان اصلاح می‌شوند.

  آرک: نوری قوی و سفید رنگ با درجه حرارت ۵۶۰۰ کلوین همانند نور روز

  اسکوپ: فیلم پرده عریض سینمایی است که هنگام نشان دادن در تلویزیون سیاهی دربالا و پایین تصویر دیده می‌شود.

  آنونس: فیلم کوتاهی که برای تبلیغ و معرفی یک فیلم تهیه می‌شود.

  انیمیشن: به نقاشی متحرک گفته می‌شود. یا به اصطلاح، فیلم‌های کارتونی نیز می‌گویند.

  آیریس: آیریس یا دیافراگم، قطعه‌ای تعبیه شده در دوربین فیلمبرداری وعکاسی است که ساختمانی چون عنبیه چشم دارد و میزان نوردهی به نگاتیو را کنترل می‌کند.

  ایستمن کالر: نوعی نسخهٔ منفی فیلم رنگی است که پس از تکنی کالر و برای رفع نقایص آن ابداع شد. درتکنیک تکنی کالر به علت استفاده ازسه نوار فیلم، دوربینی سنگین تر و بزرگتر از دوربین‌های عادی لازم بود اما فیلم رنگی ایستمن کالر در دوربین‌های عادی قابل استفاده بود. همچنین سهولت کار و ارزانی و امکان چاپ درتمامی لابراتوارهای چاپ رنگی ازدیگر مزایای ایستمن کالر است.

  اینسرت: تصویر کوتاهی که رابط دو تصویر دیگر است.

  بازگشت به گذشته (فلش بک) :نمایش صحنه‌های اتفاق افتاده درگذشته که در حال حاضر نشان داده می‌شود.

  برداشت: به فیلمبرداری از یک صحنه، برداشت می‌گویند. برداشت ممکن است بارها تکرار شود. برداشت می‌تواند نمایی چند ثانیه‌ای یا چند دقیقه‌ای باشد.

  برداشت طولانی: نمای طولانی یا سکانسی که بدون قطع در یک برداشت گرفته شود.

  برداشت مجدد: فیلمبرداری مجدد از صحنه‌ای که مورد قبول کارگردان واقع نشده‌است. ممکن است به خاطر ایراد دربازی، گفتگو، نور، صدا و ورود غیر منتظرهٔ افراد به کادر یا هر ایراد غیرقابل پیش‌بینی دیگر، برداشت مجدد صورت می‌گیرد.

  برش (قطع یا کات): قطع صحنه یا نما، اصطلاحی است تدوینی (مونتاژی) که با برش راش‌ها در نهایت فیلم توسط مونتاژگر بر اساس دکوپاژ آماده می‌شود.

  بک گراند: صداها، اجسام و مناظری را که درعمق تصویر دیده یا شنیده می‌شوند بک گراند می‌گویند.

  بوم: بوم میلهٔ قابل انعطافی است که میکروفون را بر سر آن نصب می‌کنند و برای صدابرداری به کار می‌رود. کاربرد آن نزدیک ساختن میکروفون به بازیگران در حال گفتگو یا منابع صدایی مختلف است.

  پال: نوعی سیستم رنگی ضبط وپخش ویدئویی که اکنون درایران استفاده می‌شود.

  پانا ویژن: نوعی روش فیلمبرداری برای نمایش بر روی پردهٔ عریض است که بر روی فیلم نگاتیو۷۰ میلی‌متری انجام می‌شود. سپس این نگاتیو یا روی فیلم پوزتیو ۷۰ میلی‌متری نمایش داده می‌شود یا از طریق عدسی آنامورفیک روی فیلم ۳۵ میلی‌متری چاپ می‌گردد. در نهایت فیلم ۳۵ میلی‌متری به وسیلهٔ عدسی دیگری منبسط وروی پردهٔ نمایش تابانده می‌شود.

  پرده: دیوار سفید یا هر آویز دیگری را که فیلم بر روی آن به نمایش در می‌آید می‌گویند. پرده‌های امروزین، حساس و مشبکند و نورهای اضافی و اذیت‌کننده را ازخود عبور می‌دهند وتصویر را شفافتر از گذشته به معرض نمایش می‌گذارند.

  پرده عریض: پرده عریض به ابعاد تصویری گفته می‌شود که درمقایسه با استاندارد تصویر۳۵ میلی‌متری که ۳۳/۱ به۱ می‌باشد (اگر طول تصویر۳۳/۱ متر باشد عرض آن ۱ متر خواهد بود) دارای استاندارد آمریکایی ۸۵/۱ به ۱ است.

  پس زمینه (بک گروند): هرچیزی که در انتهای صحنه و بعد از موضوع اصلی واقع شده باشد.

  پلاتو: صحبت‌های مجری برنامه تلویزیونی که درابتدا، وسط وانتهای برنامه اجرا می‌گردد.

  پلان (نما): از لحظهٔ روشن شدن دوربین فیلمبرداری تا لحظه‌ای که کارگردان کات می‌دهد، یک پلان شکل می‌گیرد. پلان گاهی دربرداشتی بسیار بلند انجام می‌گیرد که به آن پلان سکانس گفته می‌شود. هر صحنه از یک یاچند پلان تشکیل شده‌است.

  پن: حرکت دوربین برمحور ثابت به سمت راست و چپ، مانند آدمی که ثابت ایستاده وبا گردش سر حول محور گردن، به سمت راست یا چپ نگاه می‌کند. این نگاه ممکن است نرم و آرام یا تند و سریع باشد.

  پن شلاقی: چرخش سریع دوربین از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر که در اثر آن تصویر ناواضحی از صحنه یا صحنه‌ها به چشم تماشاگر می‌آید. این تمهید معمولاً برای نقطه‌گذاری در فیلم‌های خاصی به کار می‌رود.

  نمای دید پرنده : نمای گرفته شده توسط دوربین هنگامی که مانند پرنده زاویه دید از بالا به پایین باشد.

  پوزتیو: نسخه مثبت از فیلم، که در لابراتوار از روی نگاتیو (منفی) تهیه می‌شود وتصویر واقعی سوژه است.

  منبع : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  نمیدونم

  محمدنبی 3 ماه قبل
  0

  حضورکوتاهیک ستاره سینما درفیلم رامیگویند

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  جواب را بدهید ممنونم

  ناشناس 4 ماه قبل
  -1

  سلام

  ناصر 4 ماه قبل
  1

  حضور افتخاری

  ناشناس 4 ماه قبل
  2

  حضور کوتاه یک ستاره سینما در یک فیلم

  مهدی 5 ماه قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  0
  زری 25 روز قبل

  حضور افتخاری

  برای پاسخ کلیک کنید