در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حکایت نگاری صفحه 25 نگارش دهم

  1 بازدید

  حکایت نگاری صفحه 25 نگارش دهم را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  بایگانی‌های بازنویسی حکایت صفحه 25 پایه دهم با موضوع سگی بر لب جوی استخوانی یافت - انشا باز

  باز نویسی حکایت سگی بر لب جوی استخوانی یافت

  حکایت سگی بر لب جوی استخوانی یافت

  باز نویسی  انشا در مورد سگی بر لب جوی استخوانی یافت

  پایه ی دهم-درس اول-صفحه ی ۲۵-حکایت

  «سگی بر لب جوی،استخوانی یافت.چندان که در دهان گرفت.عکس ان را بدید.پنداشت که دیگری است.به شره (طمع)دهان باز کرد تا ان را نیز از روی اب برگیرد.انچه در دهان بود به باد داد»کلیله و دمنه

  سگی گرسنه در حال جستجوی غذا بود که ناگههان بر لب جوی اب استخوانی پیداکرد .زمانی که استخوان را بر دهان گرفت تصویر نعکس شده از خود را در اب دید و فکر کرد که سگی دیگر نیز استخونی بر دهان دارد.

  طمع کرد تا ان استخوان را نیز صاحب شود اما همین که دهان باز کردتا استخوان را از سگ بگیرد ،استخوانی که در دهان خودش بود فتاد و در جوی اب شناور شد و در مسیر اب حرکت کرد و رفت و اینچنین سگ هم استخوان و غذای خود را از دست دادو همان استخوانی که به ظاهر در تصویر اب بود.

  ازاین حکایت نتیجه می گیریم که باید فرصت های زندگی را غنیمت بشماریم و با حرص و طمع مال و غذای بیشتز از هر چه که داریم نگذریم و ان را از دست ندهیم.

  زیرا که از قدیم گفته اند شانس و فرصت تنها یکبار در خانه را می زند.بهتر است که از همان به درستی استفاده کنید و دندان طمع را بکشید زیرا که عاقبتی هم چون سگ داستان پیش رویه مااست.هر انچه که داریم را نیز از دست می دهیم.

  (بیشتر…)

  منبع مطلب : enshabaz.ir

  مدیر محترم سایت enshabaz.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بازنویسی حکایت سگی بر لب جوی از کلیله و دمنه به زبان ساده

  ستاره | سرویس فرهنگ و هنر - کلیله و دمنه کتابی است با حکایات آموزنده و زیبا که اغلب از زبان حیوانات نقل شده است. در گتاب نگارش پایه دهم یک حکایت کوتاه از کلیله و دمنه آمده است که عاقبت حرص و طمع را بیان می‌کند. در این مطلب انشا بازنویسی حکایت سگی بر لب جوی از کلیله و دمنه به زبان ساده امروزی می‌خوانید.

  متن حکایت سگی بر لب جوی از نگارش دهم

  سگی بر لب جوی، استخوانی یافت. چندان که در دهان گرفت، عکس آن را بدید. پنداشت که دیگری است. به شره (طمع) دهان باز کرد تا آن را نیز از روی آب برگیرد. آنچه در دهان بود به باد داد. (کلیله و دمنه)

  بازنویسی حکایت سگی بر لب جوی از کلیله و دمنه به زبان ساده

  حرص و طمع و زیاده خواهی همیشه نتیجه عکس می‌دهد. وقتی قانع به چیزی که به دست آورده ایم و برایمان کافی است نباشیم و هنوز چشممان به دنبال چیزهای بیشتر باشد، همانی که داشته ایم را هم از دست خواهیم داد. دقیقا مثل حکایت سگی بر لب جوی که در کلیله و دمنه آمده است و تمثیل بسیار خوبی از آدم های حریص است. 

  «روزی یک سگ گرسنه که به دنبال غذا می‌گشت به کنار جوی آبی رسید و بر لب جوی، تکه استخوانی پیدا کرد. استخوان را به دندان گرفت تا بخورد اما در همان موقع تصویر خودش را در آب دید و فکر کرد که یک سگ دیگر آنجاست که آن هم استخوانی بر دهان دارد. طمع کرد تا آن یکی استخوان را هم بگیرد و مال خود کند. اما همین که دهانش را باز کرد تا استخوان را از سگ دیگر که در واقع تصویر خودش بود بگیرد، استخوانی که به دندانش گرفته بود در جوی آب فتاد و آب آن را با خود برد. حرص و زیاده خواهی سگ باعث شد همان غذایی که پیدا کرده بود را هم از دست بدهد و باز گرسنه بماند.»

  همه ما در زندگی آدم های زیادی را دیده ایم که طمع کرده اند و آنچه داشته اند را نیز به باد داده اند. بسیاری از تبلیغات دروغین امروزی که از گوشه و کنار می‌شنویم، همه دست روی همین نقطه ضعف آدم ها، یعنی حرص و طمع، می‌گذارند. کسانی که می‌خواهند یک شبه پولدار شوند یا به راحتی صاحب ملک و املاک شوند طعمه این تبلیغات دروغین می‌شوند و هرآنچه داشته اند را نیز از دست می‌دهند. خوب است از حکایات پندآموزی که گذشتگان برای ما نقل کرده اند و البته دیده ها و شنیده های خودمان از اطرافیان، درس عبرت گیریم و در زندگی خود به کار بندیم. 

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پاسخ حکایت نگاری صفحه 25 نگارش پایه دهم ( سگی بر لب جوی ) - تفریحی سنتر

  پاسخ حکایت نگاری صفحه 25 نگارش پایه دهم ( سگی بر لب جوی ) - تفریحی سنتر

  پاسخ حکایت نگاری صفحه 25 نگارش پایه دهم ( سگی بر لب جوی )

  حکایت صفحه 25 نگارش دهم , حکایت نگاری صفحه 25 نگارش پایه دهم, حکایت نگاری سگ بر لب جوی نگارش دهم, حکایت نگارش پایه دهم صفحه 25,

  سلام دوستان در این مطلب حکایت نگاری صفحه 25 نگارش دهم رو براتون قرار دادیم ، حکایت به شرح زیر است :

  سگ که بر لب جوی استخوانی یافت، چندانکه دردهان گرفت عکس آن در آب بدید، پنداشت که دیگری است، بشره دهان باز کرد تا آن را نیز از آب گیرد، آنچه در دهان بود باد داد.

  برای مشاهده بازنویسی حکایتصفحه 25 نگارش دهمبه ادامه مطلب بروید

  این بازنویسی از کتاب دروس طلایی پایه دهم می باشد که ما برای نمونه بخشی از آن را قرار دادیم :

  دهمی ها شاید این مطالب به دردتان بخورد – اینجا کلیک کنید

  بعد از یک مطالعه خوب ، یک منبع سرگرمی میتونه عالی باشه – اونم کانال تفریحی سنتر

  برای ورود به کانال اینجا کلیک کنید

  منبع مطلب : www.tafrihicenter.ir

  مدیر محترم سایت www.tafrihicenter.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ❤️✨ 1 ماه قبل
  0

  سلام. خیلی خراب بود داغون

  مهدیس 8 ماه قبل
  1

  سلام نمیدونم خدانگهدار

  برای ارسال نظر کلیک کنید