این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حکم یا دستور که از طرف موسسه به کارمندان ابلاغ میشود

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حکم یا دستور که از طرف موسسه به کارمندان ابلاغ میشود را از این سایت دریافت کنید.

  حکم یا دستوری که از طرف مسئولان سازمان برای اطلاع تمام کارکنان یک مؤسسه ابلاغ شود در حل جدول جواب

  حکم یا دستوری که از طرف مسئولان سازمان برای اطلاع تمام کارکنان یک مؤسسه ابلاغ شود در حل جدول جواب را از این سایت دریافت کنید.

  حکم یا دستوری که از طرف مسئولان سازمان برای اطلاع تمام کارکنان یک مؤسسه ابلاغ شود در حل جدول جواب

  دسته بندی : جوابگو مطالب سایت

  جواب و پاسخ حکم یا دستوری که از طرف مسئولان سازمان برای اطلاع تمام کارکنان یک مؤسسه ابلاغ شود در حل جدول بازی جدولانه از سایت جوابگو دریافت کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  جواب : بخشنامه.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر بدون پاسخ ادمین

  منبع مطلب : nexinfo.ir

  جزوه آيين نامه مكاتبات اداري

  نامه اداری : هر نوشته ای که حاوی یک یا چند موضوع اداری بوده و به عنوان وسیله ارتباطی در داخل و خارج وزارتخانه ، سازمان یا موسسه مورد استفاده قرار می گیرد .

  جزوه آيين نامه مكاتبات اداري

  نامه اداری :

  هر نوشته ای که حاوی یک یا چند موضوع اداری بوده و به عنوان وسیله ارتباطی در داخل و خارج وزارتخانه ، سازمان یا موسسه مورد استفاده قرار می گیرد .

  بخشنامه :

  در لغت به معنی حکم یا دستوری است که از طرف وزارتخانه یا موسسه در نسخه های متعدد می نویسند و به شعب و کارمندان ابلاغ می کنند .

  بخشنامه یکی از نامه های اداری است که تقریباً از همان ویژگی های مربوط به آن برخوردار می باشد . اما چون مخاطب بخشنامه معمولاً بیش از یک نفر است کاربرد آن با نامه تفاوت دارد .

  دستور العمل :

  عبارت از ترتیب انجام کار به ترتیب اجرای آن که به صورت تدوین و بر اساس موازین برای اجرا به مقامات صالحه و در حدود وظایف و مسولیت به متصدیان ابلاغ می شود.

  انواع دستورالعمل :الف ) دستورالعمل قانونی :

  اینگونه دستورالعمل ها نیاز به تصویب مقام خاص و یا هیات وزیران دارد . در فرهنگ اداری ایران به نام آیین نامه اجرایی معروف است .

  ب ) دستورالعمل اداری :

  بوسیله سازمان یا موسسه تدوین و در اختیار کارکنان قرار می گیرد . در بعضی موارد سازمان امور اداری استخدامی کشور برای ایجاد هماهنگی اقدام به تدوین دستورالعمل کرده و به کلیه سازمانها ابلاغ می کند .

  ج ) دستورالعمل فنی :

  این گونه دستورالعمل ها با گونه های اداری و قانونی تفاوت دارد . تفاوت آنها را می توان در نقشه ها ، فرمها ، فرمول ها ، تصاویر جستجو کرد .

  صورتجلسه :

  در لغت به معنی نوشته ای است که در آن شرح واقعه و خلاصه گفتگوهای اعضا جلسه ذکر شود .

  صورتجلسه سند یا نوشته ای است که در بردارنده مطالب مطرح شده ، گفتگوها و تصمیمات گرفته شده در یک نشست رسمی و یا یک جلسه اداری است .

  انواع صورتجلسه :صورتجلسه مشروح : بیشتر در جلسات دادگاهها یا تصمیم گیریهای مهم نوشته می شود .صورتجلسه نیم مشروح : خلاصه و یا اعم مطالب بعد از جمع بندی نوشته می شود .صورتجلسه خلاصه : فقط نتیجه مذاکرات نوشته می شود .صورتجلسه به شکل فرم : سهولت در سرعت انجام کار.احکام :

  در لغت جمع حکم معادل فرمایش ، امر ، منشور ، ابلاغ ، اجازه ، فتوا آمده است .

  حکم :(معنی عام)

  به صورت عام به نوشته ای اطلاق می شود که از طرف مقام یا مرجع صلاحیت دار ، دستور انجام کاری به فرد یا افراد جامعه داده و یا از کاری منع شود .

  حکم :(معنی اداری)

  در اصطلاح اداری نوشته ای است که به موجب آن فردی از طرف مقامات صلاحیت دار و یا دستگاههای اداری به سمتی منصوب و یا انجام کاری به وی محول می گردد .

  + نوشته شده در یکشنبه دهم آبان ۱۳۹۴ ساعت 4:3 توسط دکتر علیرضا مفتخری مظاهری  |

  منبع مطلب : hoghogh102.blogfa.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید