;
  در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  خودارضايي غسل دارد مکارم شیرازی

  1 بازدید

  خودارضايي غسل دارد مکارم شیرازی را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله)

  ١استمنا از نظر قرآن و حدیث

  سؤال: آیا استمنا کردن گناه دارد؟
  لطفا جواب خود را با ذکر آیه یا حدیث بفرمایید

  جواب:استمناء حرام است. آیهء شریفهء (والذین لفروجهم حافظون الاّ علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم) و همچنین روایتی که در باب حدود وارد شده که حضرت علی علیه السلام جوانی را که مرتکب این کار شده بود تعزیر نمود.

  ٢خروج منی بر اثر صحبت تلفنی با همسر

  سؤال: اگر مرد به مدت طولانی از همسرش بعلت شغلی دور باشد صحبتهای تلفنی عاشقانه با همسرش که حتی ممکن است منجر به خروج منی شود حکم استمنا دارد یا خیر؟

  جواب:چنانچه موجب خروج منی شود حکم استمناء را دارد و جایز نیست.

  ٣استمنا با تخیل

  سؤال: آیا استمنا با تخیّل امکان پذیر است و در صورتى که آبى از انسان خارج شود چه حکمى دارد؟

  جواب:استمنا با تخیّل کاملا امکان پذیر است ولى اگر آب مشکوکى خارج شود که علامات منى را ندارد یا فقط بعضى از علایم را دارد منى محسوب نمى شود.

  ٤استمنا برای فرار از زنا

  سؤال: اگر انسان مجبور شود براى نجات از زنا استمنا کند، آیا این عمل جایز است؟

  جواب:راه نجات از گناه، گناه دیگر نیست. باید به فکر ازدواج باشد و یا از طریق روزه و ورزش و مانند آن خود را از گناه بازدارد و به گناه دیگرى پناه نبرد.

  ٥افکاری که سبب تحریک جنسی می شود

  سؤال: اینجانب روانپزشک هستم و در شیراز طبابت می کنم خانمی به من مراجعه کرده و می گوید گاهی اوقات افکار مزاحمی دارد که سبب تحریک جنسی او می گردد (فقط تحریک) گویا با دفتر حضرتعالی تماس تلفنی برقرار کرده و به او گفته اند که با تحریک شدن غسل بر ایشان واجب می گردد آیا صحیح است؟

  جواب:چنانچه همزمان با رسیدن به اوج لذت جنسی رطوبتی از وی خارج شود حکم منی را دارد و غسل واجب می شود و اگر خدا نکرده با خود کاری کند که چنین حالتی ایجاد شود استمناء است و حرام است.
  ولی اینگونه افراد ممکن است گرفتار وسوسه باشند، افراد وسواسی، نه علم آنها معتبر است و نه شک آنها، یعنی نباید اعتنا به علم و شک خود کنند.

  ٦دلیل حرمت استمنا

  سؤال: میخواستم بدانم بر چه اساسی استمنا ممنوع است؟آیا به نظر شما نمی تواند راهی مناسب برای تخلیه فشارهای جنسی آن دسته از جوانانی باشد که فعلا امکان ازدواج را ندارند .

  جواب:دلیل حرمت استمنا روایات متعدد و ضررهای فراوان جسمی و روحی ناشی از آن است که مشروح آن را در کتاب مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم.

  ٧غسل باآب سرد توسط جنب از استمناء

  سؤال: آیا این راست است که غسل بعد از استمناء باید با آب سرد انجام شود؟

  جواب:لزومی ندارد.

  ٨خروج منی بر اثر گفت وشنود حرفهای عاشقانه

  سؤال: اگر حرف های عاشقانه با همسر شرعی چه بصورت تلفنی یا از طریق sms یا حضوری موجب خروج منی شود حکم استمنا خواهدداشت یا نه ؟

  جواب:در صورتیکه حضوری باشد اشکالی ندارد اما در صورتیکه غیر حضوری باشد و منجر به خروج منی شود جایز نیست.

  ٩حرمت استمنا از نظر عقل و شرع

  سؤال: متاسفانه دچار عادت استمنا میباشم واحساس گناه نیز می کنم، چون گناه دارد ولی نمی توانم بر آن فائق شوم واز طرفی روان پزشک میگوید این حکم دیگر قدیمی شده این برای آن زمانی بود که مردها زود ازدواج می کردند و مشکل زن گرفتن نبود پس الان که امکان زن گرفتن وآمیزش نیست مناسب نیز هست واصلا بد نیست وضرری ندارد چون این عمل دقیقا مثل آمیزش جنسی است حتی اگر فرد در آمیزش طبیعی دارای مشکل شد این عمل را مفید وبا عث رشد می داند که از لحاظ علمی نیز ثابت شده است به نظر شما حکم شرعی در این مورد چیست؟

  جواب:استمنا طبق آیات قرآن و روایات معصومین و حکم عقل حرام و از گناهان کبیره است و عوارض نامطلوبی در دنیا و در جهان آخرت دارد. شرح این مطلب و راه های مبارزه با آن را در کتاب مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم.

  ١٠جلوگیری از خروج منی هنگام استمنا

  سؤال: می دانم که استمنا گناهی کبیره است ولی آیا پس از استمنا و جلوگیری از خروج منی آیا غسل واجب است یا خیر؟

  جواب:در صورتی که منی خارج نشود غسل واجب نیست.

  ١١جلوگیری از خروج منی هنگام استمنا

  سؤال: می دانم که استمنا گناهی کبیره است ولی آیا پس از استمنا و جلوگیری از خروج منی آیا غسل واجب است یا خیر؟

  جواب:در صورتی که منی خارج نشود غسل واجب نیست.

  ١٢خارج کردن منی هنگام ضرورت

  سؤال: خارج کردن منى به وسیله استمنا در صورتى که باقى ماندن آن در بدن ضرر داشته باشد چه حکمى دارد؟

  جواب:در صورتى که واقعا ضرورتى باشد حرام نیست.

  ١٣مضرات خود ارضایی (استمنا)

  سؤال: گفته مى شود: «استمنا به خودى خود ضررى ندارد، بلکه بر اثر تلقین افراد باعث ضررهایى مى شود.» آیا این، سخن صحیحى است؟

  جواب:با توجّه به این که استمنا یک نوع ارضاى غیر طبیعى است، زیانبار بودن آن امر واضحى مى باشد. به علاوه، افراد متعدّدى به ما مراجعه کرده و گفته اند: «هرگز فکر نمى کردیم استمنا ضررى داشته باشد، ولى ناگهان خود را با آثار شوم آن روبه رو دیدم.» و این بهترین دلیل است بر این که ترس عامل اصلى این زیانها نیست; البتّه ترس آنها را تشدید مى کند. این نکته نیز حائز اهمیّت است که زیانهاى استمنا، مخصوصاً در جوانان، پس از ترک آن تدریجاً از بین مى رود. مهمّ آن است که زود بیدار شوند و آن را ترک کنند.

  ١٤استمنا با اجازه همسر

  سؤال: کسى که زن دارد،با اجازه زنش استمنا مى کند آیااین استمنا حرام است؟

  جواب:اگر استمنا از طریق ملاعبه با همسر بوده باشد اشکالى ندارد، امّا اگر با خودش استمنا کند حرام است خواه به رضایت زن باشد وخواه نباشد.

  ١٥استمتاع ذهنی از همسر

  سؤال: آیا اگر شخصی در ذهن خود از همسرش یاد کند و استمتاع نماید البته آن هم در ذهن خود و از او منی خارج شود آیا این کار درحکم استمناء است یا خیر و حرام است یا نه ؟

  جواب:این کار استمناء محسوب می شود و حرام است.

  ١٦استمنا برای آزمایش اسپرم

  سؤال: آیا آزمایش اسپرم، که با استمنا حاصل مى شود و براى ازدواج در بعضى از موارد لازم مى باشد، جایز است؟

  جواب:گرفتن اسپرم براى آزمایش از طریق استمنا، تنها در صورت ضرورت جایز است.

  ١٧عمل استمنا بدون خروج منی

  سؤال: این جانب در گذشته به عمل شنیع استمنا مبتلا بودم ولی این عمل را به گونه ای انجام می دادم که با فشار اجازه نمی دادم که منی از من خارج شود و بنا به متن رساله ی شما که درج شده بود که در صورتی که منی از انسان خارج نشود لازم نیست که حتما غسل را انجام دهیم به این جهت برای انجام نماز و سایر مسایل شرعی پس از انجام این عمل شنیع غسل را انجام نمی دادم حال می خواستم تکلیف نماز ها و روزه های انجام شده در قبل را بدانم.

  جواب:در صورتیکه به هر علتی منی خارج نمی شده غسل واجب نبوده و اعمالتان صحیح است.

  ١٨استمنا با فکر کردن به همسر

  سؤال: حکم استمنا با فکر کردن به همسر شرعی چیست؟

  جواب:حرام است.

  19 – کسی که سهواً در حال روزه استمناء کرده

  سؤال: اگر کسی روزه قضا بگیرد و بعد از ظهر همان روز فراموش کند که روزه است و خود ارضایی کند حکم این روزه چیست؟

  جواب:در فرض سوال، روزه صحیح است اما مرتکب معصیت بزرگی شده است.

  20– اسمتناء روزه دار پس از احتلام در خواب

  سؤال: اگر شخص روزه داری بعد از نماز صبح محتلم شد و سپس قبل از غسل با خود بازی کند و برای بار دوم از او منی خارج شود روزه او چه حکمی دارد ؟

  جواب:روزه او باطل است و علاوه بر قضا کفاره جمع دارد.

  منبع مطلب : portal.anhar.ir

  خودارضایی چیست؟ آیا غسل دارد؟

  امیدواری به رحمت خدا

  عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

  يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

  اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.

  منبع مطلب : portal.anhar.ir

  Printable: حکم خودارضایی افراد مجرد

  حکم خودارضایی افراد مجرد

  حکم خودارضایی افراد مجرد

  شخص مجردی که به دلیل عدم امکان ازدواج، استمنا کرده، چه باید بکند؟ مجازات آخرتی او چیست؟ شخص مجردی که ازدواج برای او دشوار است و استمنا کرده، چه باید بکند؟آیا می توانید برخی از مجازاتهای آخرتی عامل این کار را ذکر کنید؟آیا می توانید برای چنین شخصی (که مبتلا به استمنا است) دعای مخصوصی پیشنهاد کنید؟آیا ممکن است خداوند این شخص را بعد از این که او به اشتباه خود پی برده ولی به عمل خود ادامه می دهد، ببخشد؟ آتش حسادت استمنا حرام است و هیچ کس، به هیج بهانه­ای نمی­تواند مرتکب آن شود، و کسانی که ازدواج شرعی برای آنان مشکل است، باید سعی کنند با ورزش­کردن، روزه گرفتن، بلند نگه داشتن موهای بدن، پرهیز از خوردن غذاهای بسیار مقوی، نگاه کردن و فکر کردن به مسائل جنسی و تنها بودن در یک محیط، نیروی جنسی خود را تضعیف کرده و هر گونه مقدمات­ استمنا را از بین ببرند[۱]. این فرد، باید برای رهایی از این بیماری یک تصمیم جدی بگیرد و از خدا بخواهد که او را در ترک این عمل شیطانی مضر یاری نماید. آنچه معلوم و مشخص است و ما می­دانیم، این است که این کار گناه بزرگی است و در قرآن مجید، مذموم شمرده شده است[۲] و اگر کسی مرتکب این عمل شود مستحق عقوبت و مجازات اخروی است. اما اینکه چه نوع عقوبتی در انتظار اوست خدا می­داند و بس. این مسئله دعای خاصی ندارد و هر دعایی که مضمونش درخواست از پروردگار برای نجات از این گناه و ضرر باشد، به هر زبانی، خوب است. ضمنا خداوند فرموده است گناه­کارانی را می­بخشد که از گناه خود پشیمان شوند و توبه نمایند[۳] و دیگر قصد بازگشت به آن گناه را نداشته باشند. اما اگر شخص گناه کار از گناه خود پشیمان نشود و توبه هم نکند، نباید امید بخشش داشته باشد. البته ممکن است کسی که از گناه خود پشیمان شده و واقعاً توبه کرده است، بار دیگر دچار فریب شیطان شده و گناه قبلی را مرتکب شود که در این صورت، لازم است بار دیگر توبه نماید، به هر حال، هیچ وقت از رحمت و لطف الهی نسبت به خود غافل نباشید و بدانید اگر صدبار هم توبه شکستید، باز او شما را از در خانه ی خود نمی راند و این درگه، درگه نامیدی نیست. پاسخ دفاتر مراجع: دفتر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله العالی»: حرام است و صِرف دشوار بودن ازدواج، مجوّز حلیت استمنا نیست. ممکن است ترک گناه در اول کار مقدارى مشکل به نظر برسد اما باید عواقب خطرناک دنیوى و اخروى آن را مدّ نظر داشته باشید و بدانید که با کار مذکور علاوه بر ضررهاى جسمى، خودتان را در دنیا و آخرت به هلاکت و بدبختى خواهید انداخت. و لذا با عزم و اراده‌اى جدّى و با توکّل به خداوند متعال و استعانت از درگاه رحمت او، این گناه کبیره را ترک کرده و از دیدن و شنیدن صحنه‌ها و مطالب مفسده‌انگیز و معاشرت با دوستان ناباب هم خوددارى کنید. مداومت در خواندن قرآن، شرکت در مجالس وعظ و خطابه، توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، تلاش و جدیت در تحصیل و کسب علوم و معارف، ورزش مستمر، اشتغال به کار مفید و هنرهاى سودمندى چون خطاطى، نقاشى، صنعت و…، غافل نبودن از یاد مرگ و روز قیامت مى‌تواند انسان را در این راه یارى کند. و چنانچه ازدواج نکرده‌اید سعى کنید با ازدواجى ساده، کم خرج و سالم، دین و جسم خود را از آثار مخرب فعل مذکور، حفظ کنید. إن شاء الله توفیقِ توبه واقعى نصیب شما شود. دفتر حضرت آیت الله العظمی بجهت (مدظله العالی): استمناء مطلقا حرام است و باید از آن توبه کند. دفتر حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی (مدظله العالی): حرام است و باید غسل جنابت کند و توبه هم بکند. باید توبه نصوح کند تا خداوند سبحان او را ببخشد. دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله العالی): استمناء حرام است و از گناهان بزرگ محسوب می شود و عوارض نامطلوبی در پی دارد. چنانچه از عوامل تحریک نظیر فیلم ها و کتاب ها و مجلات و نشریات فاسد و بد آموز و مجالس آلوده و دوستان ناباب و حتی مناظر تحریک کننده اجتناب ورزید و اوقات فراغت خود را با مطالعه و کار و مانند آن پر کنید و بر خداوند توکل کنید و هر روز مقداری ورزش کنید انشاء الله بر هوای نفس و وسوسه ی شیطان غلبه خواهید کرد ما هم برای موفقیت شما دعا می کنیم شرح بیشتر را در کتاب، مشکلات جنسی جوانان مطالعه فرمایید. [۱] نک: نمایه ی استمنا و راه نجات ازآن. [۲] نک: سوره ی مومنون، ۷. [۳] انعام، ۵۴؛ بقره، ۱۶۰ و مائده، ۳۹.

  منبع مطلب : www.afghanirca.com

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ۰۰۰۰ 8 ماه قبل
  2

  آیا نیازه برای هر بار که ارصا شده غسل کند

  0
  باهبان 5 ماه قبل

  یک بار به نیت همه دفعاتی که غسل انجام نداده غسل کند...موید باشید

  مهدی 1 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید