این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دختری در آخرین تولدش ده ساله بود و در روز تولد بعدی دوازده ساله خواهد شد، چطور ممکن است؟

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دختری در آخرین تولدش ده ساله بود و در روز تولد بعدی دوازده ساله خواهد شد، چطور ممکن است؟ را از این سایت دریافت کنید.

  معمای ریاضی تاریخ تولد + پاسخ

  مدتی قبل، رنگ آن لباس کذایی (آبی‌ و مشکی یا سفید و طلایی) سوژه داغ شبکه‌های اجتماعی بود و امروز، معمایی ریاضی از سنگاپور ذهن کاربران اینترنتی را به چالش کشیده است.

  یکشنبه / ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ / ۱۰:۱۵

  دسته‌بندی: رسانه دیگر

  کد خبر: 94013011918 منبع : فضای مجازی

  معمای ریاضی تاریخ تولد + پاسخ

  مدتی قبل، رنگ آن لباس کذایی (آبی‌ و مشکی یا سفید و طلایی) سوژه داغ شبکه‌های اجتماعی بود و امروز، معمایی ریاضی از سنگاپور ذهن کاربران اینترنتی را به چالش کشیده است.

  مدتی قبل، رنگ آن لباس کذایی (آبی‌ و مشکی یا سفید و طلایی) سوژه داغ شبکه‌های اجتماعی بود و امروز، معمایی ریاضی از سنگاپور ذهن کاربران اینترنتی را به چالش کشیده است.

  به گزارش ایسنا به نقل از «خبرآنلاین»، ماجرا از پست فیس‌بوک کنت کونگ، یکی از مجریان تلویزیونی سنگاپور شروع شد. او تصویری از یک برگه امتحانی ریاضی را منتشر کرد و با حدس‌های مختلف، گلایه از اشتباه بودن یا بی‌معنی بودن سؤال و ... در کامنت‌های زیر پست مواجه شد.

  متن سؤال از این‌ قرار است:

  آلبرت و برنارد به‌تازگی با شریل آشنا شده‌اند. آلبرت از شریل پرسید: «تولدت چه روزی است؟» شریل لحظه‌ای فکر کرد و گفت: «من تاریخ تولدم را به شما نمی‌گویم، اما چند راهنمایی می‌کنم». سپس روی کاغذ فهرستی از 10 تاریخ را نوشت و گفت: «تاریخ تولد من یکی از اینهاست»

  15 می - 16 می - 19 می - 17 ژوئن - 18 ژوئن - 14 ژوئیه - 16 ژوئیه - 14 اوت - 15 اوت - 17 اوت

  شریل سپس ماه تولدش را در گوش آلبرت زمزمه کرد و روز تولدش را درگوشی به برنارد گفت. بعد از آلبرت پرسید: «آیا می‌توانی تاریخ تولدم را مشخص کنی؟» آلبرت گفت: «من تاریخ تولد تو را نمی‌دانم، ولی می‌دانم که برنارد هم تاریخ تولد تو را نمی‌داند». برنارد گفت: «من هم اولش تاریخ تولدت را نمی‌دانستم، اما الان فهمیدم تولدت چه روزی است». آلبرت گفت: «خب، من هم الان فهمیدم تولدت چه روزی است!» تاریخ تولد شریل چه روزی است؟

  آقای کونگ ادعا کرده بود که این برگه امتحانی متعلق به کودکان سال پنجم دبستان است اما بعدتر مشخص شد که این برگه مربوط به المپیاد ریاضی یک دبیرستان معروف در سنگاپور است.

  این نوع معماها به معماهای منطقی معروفند و حتی در برخی آزمون‌های دانشگاهی و ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند GMAT مطرح می‌شوند. شما هم اگر مایلید، می‌توانید ذهن خود را با حل این معما به چالش بکشید.

  اما راه‌ حل و پاسخ این معما:

  در معماهایی از این‌ دست، هر جمله مسئله هر چند در ظاهر بی‌معنی یا بدیهی به نظر برسد، حاوی اطلاعات است. از همه مهم‌تر اینکه 10 گزینه برای جواب ارائه‌ شده و ساده‌ترین روش برای حل مسئله، حذف گزینه‌های نادرست است.

  آلبرت فقط ماه تولد را می‌داند و برنارد فقط روز تولد را اما این تمام دانسته‌های آنها نیست! آلبرت و برنارد همچنین می‌دانند که دیگری فقط نیمی از اطلاعات را دارد و همین، کلید حل ماجراست.

  آلبرت می‌گوید: «من نمی‌دانم تاریخ تولد تو چه روزی است و می‌دانم که برنارد هم نمی‌داند»؛ یعنی چه؟ یعنی روز تولد شریل قطعا یکی از عددهایی است که تکرار شده است وگرنه اگر 18 یا 19 بود، برنارد تاریخ تولد شریل را می‌فهمید؛ اما آلبرت که عدد روز را نمی‌داند، او ماه را می‌داند و چون عددهای 18 و 19 در ماه‌های ژوئن و می قرار دارند، می‌فهمیم که ماه تولد، ژوئن یا می نیست. پس گزینه‌ها به نصف کاهش می‌یابد: 14 ژوئیه - 16 ژوئیه - 14 اوت - 15 اوت - 17 اوت

  حالا به سراغ جمله بعدی برنارد می‌رویم. او می‌گوید: «من هم اولش تاریخ تولدت را نمی‌دانستم اما الان فهمیدم تولدت چه روزی است»؛ یعنی در میان عددهای باقیمانده باید دنبال تنها عددی باشیم که روز و ماه را مشخص کند. عدد 14 تکرار شده و نمی‌تواند تاریخ تولد باشد. پس گزینه‌ها به سه گزینه 16 ژوئیه، 15 اوت و 17 اوت محدود می‌شود که عددشان فقط یک‌بار آمده است.

  حالا نوبت جمله آخر آلبرت است: «خب، من هم الان فهمیدم تولدت چه روزی است!» یعنی آلبرت با دانستن ماه تولد، گزینه درست را فهمید. اگر ماه تولد اوت بود، او دو انتخاب داشت و نمی‌توانست پاسخ را بفهمد اما برای ماه ژوئیه فقط یک انتخاب دارد و همان پاسخ نهایی است.

  تاریخ تولد شریل 16 ژوئیه است.

  انتهای پیام

  نظرات

  رضا ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۳:۲۹

  با سلام جواب صحيح 17 اوت است.در متن پاسخ و راه حل آمده است كه چون 18 و19 نيست ماه ژوئن و مي حذف ميشود.در مورد ماه ژوئن چون يك گزينه باقي ميماند موضوع صحيح است اما در مورد ماه مي با توجه با اينكه هنوز دو گزينه باقي است نميتوان ماه مي را حذف كرد. اما با همين روش تحليلي ميتوان نتيجه گرفت كه تنها در صورتي تمام مكالمات صحيح است كه تاريخ تولد 17 اوت باشد

  فاتح ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۴:۲۷

  به نظر مي آيد حق با آقا رضا است ...

  سينا ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۴:۵۸

  17 ژوئن صحيح است. درمورد حذف نشدن ماه مي حق با رضا است. بنابراين با حذف روزهاي 18 و 19 هشت گزينه باقي ميماند که در هفت تاي آنها ماه ها تکراري است و تنها يک گزينه ميماند و آن 17 ژوئن است. و چون 17 دو بار تکرار شده و ژوئن يک بار بنابر اين اول برنارد که ماه تولد را ميداند متوجه مي شود و پس از او آلبرت که بين دو گزينه اوت و ژوئن مردد است.

  سينا ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۵:۲۰

  همين جواب 17 ژوئن را به يک روش ديگر هم ميشود توضيح داد. ببينيد بعد از حذف 19 و 18 در هشت گزينه ي باقيمانده انتخاب براي آلبرت غير ممکن است. چون: هر کدام از اعداد 14 و 15 و 16 و 17 دو بار تکرار شده است. ولي براي برنارد چي؟ ماه مي دو بار، ماه ژوئيه دو بار، ماه اوت سه بار و ماه ژوئن يک بار. پس برنارد به راحتي تشخيص مي دهد. و پس از او هم تشخيص براي آلبرت ممکن مي شود.

  سينا ۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۵:۲۳

  ضمنا هيچ بعيد نيست که ادعاي آقاي کونگ صحيح بوده و اين برگه امتحاني متعلق به کودکان سال پنجم دبستان باشد.

  محمد ۱۳۹۴-۰۱-۳۱ ۱۱:۱۵

  دوستان همگي اشتباه مي كنيد. شما دقيقا به مكالمه آلبرت و برنارد توجه نكرديد. آلبرت مطمئنه كه برنارد تاريخ رو نميدونه. مطمئن بودن معنيش اينه اون عدد روزي كه شريل در گوش برنارد گفته حتما يه عدد تكراريه و چون آلبرت ماه تولد رو ميدونه منطقيش اينه كه از اطمينانش نتيجه ميشه كه ماه تولد شريل فقط بايد ماه هايي باشه كه روزاشون همگي تكراريه. فكر مي كنم اشتباه همه ي دوستان همين باشه.

  منبع : www.isna.ir

  با پاسخ به سوالات این تست هوش، یک چالش جدید را تجربه کنید + جواب

  در گزارش زیر چند معمای جالب انتخاب کرده ایم که می‌توانید به واسطه حل آن‌ها تا حدی هوش و دقت خود را محک بزنید.

  ۲۰:۰۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۷۵۳۱۲۰۲

  وب‌گردی وبگردی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  با پاسخ به سوالات این تست هوش، یک چالش جدید را تجربه کنید + جواب

  در گزارش زیر چند معمای جالب انتخاب کرده ایم که می‌توانید به واسطه حل آن‌ها تا حدی هوش و دقت خود را محک بزنید.

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، چه کسی عاشق تست هوش و معما‌های چالش برانگیز است؟ اگر فکر می‌کنید در حال حاضر آماده حل معما‌های سخت هستید، خود را با موارد زیر آزمایش کنید و هوش خود را بسنجید.

  تست هوش با جواب:معمای شماره ۱)

  من چیزی هستم که مردم من را دوست دارند یا از من متنفر هستند. ظواهر و افکار مردم را تغییر می‌دهم. اگر شخصی از خود مراقبت کند، من حتی بالاتر می‌روم. برای بعضی از افراد آن‌ها را فریب خواهم داد. برای دیگران من یک راز هستم. ممکن است برخی از افراد بخواهند من را مخفی کنند، اما من نشان خواهم داد. مهم نیست که مردم چقدر سخت تلاش می‌کنند هرگز کم نخواهم شد. من چی هستم؟

  معمای شماره ۲)

  فقط یک رنگ دارد، اما در اندازه‌های مختلف، در پایین گیر کرده است، اما به راحتی پرواز می‌کند. در معرض آفتاب حضور دارد، اما در باران نباشد، هیچ آسیبی نبیند و هیچ دردی نداشته باشد. چیست؟

  معمای شماره ۳)

  چه کسی است که با گردن و بدون سر، دو بازو و بدون دست است؟

  معمای شماره ۴)

  اگر یازده به علاوه دو برابر با یک باشد، نه به علاوه پنج برابر چیست؟

  معمای شماره ۵)

  من بدون دهان صحبت می‌کنم و بدون گوش می‌شنوم. من بدن ندارم، اما با باد زنده ام. من چی هستم؟

  معمای شماره ۶)

  من شهر‌ها دارم، اما خانه‌ای ندارم. کوه دارم، اما درخت ندارم. من آب دارم، اما ماهی ندارم، من چی هستم؟

  معمای شماره ۷)

  وقتی جان شش ساله بود، میخی را به درخت مورد علاقه خود زد تا قد خود را مشخص کند. ده سال بعد در شانزده سالگی، جان بازگشت تا ببیند میخ چقدر بالاتر رفته است. اگر درخت هر سال پنج سانتی متر رشد می‌کرد، میخ چقدر بالاتر می‌رود؟

  بیشتر بخوانیدمعما‌هایی جالب برای تقویت هوشمعمای شماره ۸)

  شما می‌خواهید یک تخم مرغ را در دو دقیقه بجوشانید. امل فقط یک تایمر سه دقیقه‌ای (ساعت شنی)، یک تایمر چهار دقیقه‌ای و یک تایمر پنج دقیقه‌ای دارید، چگونه می‌توانید تخم مرغ را فقط برای دو دقیقه بجوشانید؟

  معمای شماره ۹)

  زنی به همسر خود شلیک می‌کند، سپس او را برای مدت پنج دقیقه در زیر آب نگه می‌دارد. بعد، او را آویزان می‌کند. درست بعد از آن، آن‌ها از یک شام دوست داشتنی لذت می‌برند. چطور امکان دارد؟

  معمای شماره ۱۰)

  ۱. اگر من را دارید می‌خواهید مرا به اشتراک بگذارید. اگر من را به اشتراک بگذارید، من را ندارید. من چی هستم؟

  معمای شماره ۱۱)

  من از یک معدن آمده ام و همیشه با چوب محاصره می‌شوم. همه از من استفاده می‌کنند من چی هستم؟

  معمای شماره ۱۲)

  چراغ‌های مختلف مرا عجیب می‌کنند، بنابراین در اندازه‌های مختلف تغییر می‌کنم. من چی هستم؟

  پاسخ سوالات هوش:

  معمای شماره ۱)

  سن

  معمای شماره ۲)

  این یک سایه است!

  معمای شماره ۳)

  یک پیراهن.

  معمای شماره ۴)

  ساعت ۱۱ به علاوه ۲ ساعت = ۱ ساعت

  ساعت ۹ به علاوه ۵ ساعت = ۲ ساعت

  معمای شماره ۵)

  پژواک

  معمای شماره ۶)

  نقشه

  معمای شماره ۷)

  میخ در همان ارتفاع خواهد بود، زیرا درختان از بالا رشد می‌کنند.

  معمای شماره ۸)

  پس از جوشاندن آب، تایمر سه دقیقه‌ای و تایمر پنج دقیقه‌ای را روشن کنید. هنگامی که تایمر سه دقیقه‌ای تمام شد، تخم مرغ را در آب جوش قرار دهید. وقتی تایمر پنج دقیقه‌ای تمام می‌شود، دو دقیقه دیگر تمام شده است و زمان آن است که تخم مرغ را از آب بیرون بیاورید. شما به تایمر چهار دقیقه‌ای برای این معما احتیاج ندارید.

  معمای شماره ۹)

  او از همسرش عکس گرفت و آن را در اتاق تاریک خود ظاهر کرد.

  معمای شماره ۱۰)

  راز

  معمای شماره ۱۱)

  سرب مداد

  معمای شماره ۱۲)

  من مردمک چشم هستم. منبع: بیتوته انتهای پیام/

  باشگاه خبرنگاران جوان وب‌گردی وبگردی

  منبع : www.yjc.news

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 25 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید