;
  در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درساعت سازی وطلا فروشی از عدسی استفاده می کنند علوم پنجم

  1 بازدید

  درساعت سازی وطلا فروشی از عدسی استفاده می کنند علوم پنجم را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  درسی فا

  جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 24 درس 3 علوم پنجم ابتدایی

  جواب جمع آوری اطلاعات صفحه 24 درس سوم علوم پنجم ابتدایی

  جمع آوری اطلاعات صفحه 24 درس 3 علوم پنجم

  در ساعت سازی و طلا فروشی ها از عدسی استفاده می کنند در این باره اطلاعاتی جمع آوری کنید و به کلاس گزارش دهید.

  پاسخ:

  در ساعت سازی ها برای تعمیر ساعت ها باید کلیه قطعات ریز ساعت رو ببیند تا بتونن اونو درست کنن. آنها بای دیدن قطعات ریز باید از عدسی استفاده کنند که اندازه آن ها را برای تعمیر کار بزرگ کند.

  همچنین طلاسازان با عدسی میتونن تقلبی بودن طلاهارو تشخیص بدهند.

  منبع مطلب : darsifa.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsifa.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درسـ جو

  جواب  تمرین های درس سوم  علوم پنجم

  جمع آوری اطلاعات درس سوم علوم پنجم

  در ساعت سازی و طلافروشی ها از عدسی استفاده می کنند در این باره اطلاعاتی جمع آوری کنید و به کلاس گزارش دهید.

  در ساعت سازی ها برای تعمیر ساعت، باید اجزای آن به طور کامل مشاهده کنند تا بتوانند آن را به دقت بررسی کرده و تعمیر نمایند.

  آن ها برای دیدن اجزای ریز نیاز به عدسی دارند تا آن ها را بزرگ تر از اندازه ی واقعی شان ببینند. همچنین طلافروش ها برای دیدن اعداد ریزی که روی طلا حک می شود نیاز به عدسی دارند.

  آن ها با استفاده از عدسی این اعداد را که با چشم به راحتی نمی توان دید بزرگ تر از اندازه ی واقعی شان می بینند و تقلبی بودن یا نبودن طلا را به سادگی تشخیص می دهند.

  تحقیق درباره چرا در ساعت فروشی و طلا فروشی از عدسی استفاده می کنند

  جمع اوری اطلاعات علوم پنجم درس سوم در مورد دلیل استفاده از عدسی در طلا فروشی

  نظر شما در مورد این مطلب چه بود نظر بزارید ممنونم

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در ساعت سازی و طلا فروشی ها عدسی استفاده میکنند تحقیق و کاربرد صفحه 24 علوم پنجم

  جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۲۴ کتاب علوم تجربی پایه پنجم دبستان ابتدایی در ساعت سازی و طلا فروشی ها عدسی استفاده میکنند تحقیق و کاربرد از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جمع آوری اطلاعات کتاب علوم پنجم

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : عدسی چیست؟
  عدسی با نام دیگر لنز شناخته می شود نوعی ابزار است که نور در اثر عبور از آن می شکند و واگرا یا همگرا می شود.
  عدسی ها عموما از مواد شفاف ساخته می شوند. از موادی مانند شیشه و پلاستیک نیز می توان عدسی تهیه کرد.
  بسیاری از لوازمی که در اطرافتان می بینید ممکن است در ساختار خود عدسی داشته باشند از جمله عینک و حتی دوربین تلفن همراه تان.

  اکنون به کاربرد عدسی در دو حرفه می پردازیم:

  ۱- کاربرد عدسی در ساعت سازی

  یکی از حرفه های بسیار حساس ساعت سازی است و علت این است که با ابزارهایی با اندازه های بسیار کوچک سرو کار داریم برای بهتر دیدن این ابزار از عدسی استفاده می شود.

  ۲- کاربرد عدسی در طلاسازی

  شغل طلاسازان نیز مانند ساعت ساعت سازان از ظرافت های بسیاری برخوردار است. یک طلاساز باید بتواند با دقت طرح های بسیار ظریف و زیبا را خلق کند و به این منظور برای بزرگنمایی قطعات و ابزار کارش از عدسس استفاده می کند. همچنین طلا فروشان با استفاده از عدسی ها تقلبی یا اصل بودن طلا را بررسی می کنند.

  نیلسا بنایی : از عدسی محدب یعنی همان همگرا در ساعت سازی و طلا فروشی استفاده می شود برای بزرگنمایی اجسام ریز و ظریف کاربرد دارد.

  هانیه بیاتی : عدسی ها در زندگی روزانه ی ما کاربرد زیادی دارند مثلا در این وسایلی که میگم از عدسی استفاده شده است دوربین عکاسی، تلسکوپ، میکروسکپ، عینک هانیه بیاتی هستم.

  سیده گلنار موسوی : عدسی نوعی ذربین است که با ان بزرگ و کوچک بودن روز نامه ها و … را می بینیم و ذربین از شیشه ی شفاف درست شده است و می توان با استفاده از ان رنگین کمان را به وجود اوریم و کاغذ با ذربین و نور خورشید کاغذ آتش می گیرد.

  یلدا حاجی حیدری : کانون عدسی : هنگامی که دسی نور خورشید را در یک نقطه جمع کند در این نقطه گرمای زیادی به وجود می اید به این نقطه کانون عدسی میگویند.

  دنیس تهرانی : رنگین کمان چگونه بوجود می اید ؟ اگر پس از باران بلافاصله خورشید نمایان شود نو ان به ذره های ابی که هنوز در هوا وجود دارند می تابد و ذره های اب نور خورشید را تجزیه می کنند… یعنی رنگ های گوناگون سازنده خورشید را از هم جدا می کنند.

  ناشناس : در ساعت سازی و طلا فروشی برای دیدن اجسام واشیا از عدسی استفاده میشود برای دیدن اصل و تقلبی بودن طلا وساعت.

  اکبر : به نظر من برای اینکه بفهمن طلا اصل است یا نه استفاده می شود.

  هستی نجفی : عدسی یا لنز (به انگلیسیLehs)می گویند عدسی ها از ماده های شفاف مانند شیشه استفاده میشود📚.

  مبینا : از عدسی در طلا سازی و ساعت سازی استفاده می‌شود در طلا سازی طلا فروشان با استفاده از عدسی تقلبی یا اصلی بودن طلا را بررسی می کنند ودر ساعت سازی به علت ریز بودن ابزار ها از عدسی استفاده می شود.

  سارا : ذره بین چیست؟ ذره بین را معمولا از شیشه یا پلاستیک شفاف میسازند. به این عدسی نیز میگویند.

  امیر ارسلان : عدسی : وسیله ای است به شکل عدس که اگر نور به ان بتابد نور و گرمایش را در یک نقطه متمرکز میکند و اسم ان نقطه کانون عدسی است اگر ان را چند لحظه روی کاغذ بگیرید کاغذ میسوزه.

  نویسنده : وقتی آب را درون لیوان می ریزیم، آب و لیوان با هم مانند ذره بین عمل می کنند.

  رونیا : وقتی پرتوهای نورخورشیدبه عدسی میتابه عدسی نوررودریه نقطه جمع میکنه که اون نقطه دارای گرمای زیادی است به این نقطه نورانی وگرم کانون عدسی میگن.

  متین : چون می خواهی چیز های ریز وکوچک راببینی از از چیزهای شفاف استفاده نیز می کنند تا درشت شود.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نینجا گنگی خطر 7 ماه قبل
  1

  از عدسی محدب یعنی همان همگرا در ساعت سازی و طلا فروشی استفاده می شود برای بزرگنمایی اجسام ریز و ظریف کاربرد دارد.عدسی های پلاستیکی

  وزن عدسی های پلاستیکی نصف عدسی های شیشه ای است ولی این عدسی ها خش پذیر هستند و بهتر است با پوشش ضدخش استفاده شوند. عدسی های پلاستیکی به آسانی عدسی های شیشه ای بخار نمیگیرند و مواد چسبنده( به عنوان مثال تراشه های آهن در جوشکاری) حفره ای روی عدسی ایجاد نمیکنند، در حالی که در عدسی های شیشه ای این مشکل وجود دارد. عدسی های پلاستیکی CR-39 مدت ها رایج ترین نوع عدسی های پلاستیکی به شمار می آمدند. عدسی های پلاستیکی با ضریب انکساری بالا- در خطاهای انکساری با قدرت های بالا- به کاهش وزن عدسی کمک می کنند.

  عدسی های پلی کربنات

  پلی کربنات ماده ای نرم است که احتیاج به پوشش ضدخش دراد و در انواع مختلف در دسترس است. Trivex ماده بسیار مقاومی است که اولین بار در صنعت نظامی و در شیشه خودروهای جنگی برای ایجاد بیشترین مقاومت به ضربه استفاده شد و پس از آن وارد صنایع اپتیکی شد. نوع NXT نیز به علت مقاومت عالی در ابتدا در ساخت شیشه های ضدگلوله استفاده شد و پس از آن در شیشه کلاه موتور سواران، پنجره های هواپیما، خودروهای نظامی و عینک های آفتابی و ورزشی مورد استفاده قرار گرفت.عدسی های شیشه ای

  ماده ای که به طور سنتی جهت عدسی های عینک استفاده میشد، شیشه بود. شیشه نسبت به ایجاد خش مقاوم است و به راحتی تحت تاثیر عوامل محیطی قرار نمیگیرد. اصلی ترین مشکل عدسی های شیشه ای وزن سنگین و مقاومت پایین آنهاست. از رایج ترین عرسی های شیشه ای مورد استفاده می توان به شیشه Crown اشاره کرد. نوع دیگر عدسی ها، عدسی های شیشه ای با ضریب انکساری بالا (شیشه فشرده) می باشند که سبب کاهش ضخامت عدسی در تجویز عینک با قدرت بالا می شوند.عدسی های پلاستیکی

  وزن عدسی های پلاستیکی نصف عدسی های شیشه ای است ولی این عدسی ها خش پذیر هستند و بهتر است با پوشش ضدخش استفاده شوند. عدسی های پلاستیکی به آسانی عدسی های شیشه ای بخار نمیگیرند و مواد چسبنده( به عنوان مثال تراشه های آهن در جوشکاری) حفره ای روی عدسی ایجاد نمیکنند، در حالی که در عدسی های شیشه ای این مشکل وجود دارد. عدسی های پلاستیکی CR-39 مدت ها رایج ترین نوع عدسی های پلاستیکی به شمار می آمدند. عدسی های پلاستیکی با ضریب انکساری بالا- در خطاهای انکساری با قدرت های بالا- به کاهش وزن عدسی کمک می کنند.

  عدسی های پلی کربنات

  پلی کربنات ماده ای نرم است که احتیاج به پوشش ضدخش دراد و در انواع مختلف در دسترس است. Trivex ماده بسیار مقاومی است که اولین بار در صنعت نظامی و در شیشه خودروهای جنگی برای ایجاد بیشترین مقاومت به ضربه استفاده شد و پس از آن وارد صنایع اپتیکی شد. نوع NXT نیز به علت مقاومت عالی در ابتدا در ساخت شیشه های ضدگلوله استفاده شد و پس از آن در شیشه کلاه موتور سواران، پنجره های هواپیما، خودروهای نظامی و عینک های آفتابی و ورزشی مورد استفاده قرارانواع عدسی های عینک های طبی

  در طول دهه های گذشته مواد گوناگونی در ساخت عینک به کار گرفته شدند و تنوع این مواد همچنان رو به گسترش است. عدسی های عینک به طورکلی به دوگروه شیشه ای و پلاستیکی تقسیم می شوند.

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید