;
  در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور

  1 بازدید

  دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  مشاهده قبض برق از شماره بدنه کنتور

  مشاهده قبض برق از شماره بدنه کنتور

  به گزارش راهبرد معاصر، نحوه مشاهده قبض برق از شماره بدنه کنتور یکی از پرشمارترین سوالاتی بوده که کاربران و مخاطبان راهبرد معاصر درباره نحوه مشاهده و پرداخت قبض برق از ما پرسیده اند. سوالاتی مانند این که چگونه با شماره بدنه کنتور قبض برق را دریافت کنیم یا اینکه آیا امکان پرداخت قبض برق با شماره بدنه کنتور وجود دارد؟


  با حذف قبوض برق از پاییزه ۹۸ شرکت برق اعلام کرد که از این پس مالکان و ساکنان واحدهای مسکونی برای پرداخت قبض برق باید از طریق سامانه های موجود مهندس سامانه تلفنی و نرم افزار ها تنها از طریق شناسه قبض از اقدام کنند. با این حال بسیاری از مردم قبوض قبلی خود را ندارند و مدرک و سندی که حاوی این شناسه باشد را در دسترس ندارند.


  از سوی دیگر شرکت توزیع برق چندین هفته اعلام کرد که قبوض کاغذی حذف خواهند شد و افراد هر چه سریعتر نسبت به آموزش پرداخت قبض برق با استفاده از شناسه و بدون قبوض کاغذی اقدام کنند و کارشناسان نیز به واحد ها مراجعه کردند تا در صورت وجود مشکل شهروندان را راهنمایی کنند. به همین دلیل اعلام شده که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته مشترکانی که قبض خود را پرداخت نکنند برق آنها قطع خواهد شد و متحمل پرداخت جریمه مضاعف می شوند.

  مشاهده قبض برق از شماره بدنه کنتور

  بر اساس پیگیری‌های خبرنگار راهبرد معاصر از شرکت برق تهران امکان مشاهده، دریافت و پرداخت قبض برق از هیچ روشی جز با شناسه قبض امکان پذیر نیست و داشتن شماره بدنه کنتور برق کمکی نخواهد کرد. اگر افراد پس از بررسی کامل سوابق پیامک و مدارک خود مطمئن شده‌اند که قبض برق با شناسه آن را ندارند باید با مدارک لازم به ادارات برق نزدیک خود مراجعه کنند.

  مدارک لازم برای دریافت شناسه قبض

  برای دریافت شناسه قبض در ابتدا باید سندی دال بر مالکیت یا سکونت در واحد مورد نظر به همراه داشته باشید به عبارتی اگر مالک هستید سند مالکیت و اگر مستاجر هستید اجاره نامه را به همراه خود ببرید.


  علاوه بر این لازم است که مدارک شناسایی شخصی خود را نیز ارائه دهید و چنانچه شماره بدنه کنتور را به همراه خود ببرید کارتان آن راحت تر خواهد بود.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر 4 روش دریافت و پرداخت قبض برق را مطالعه کنید.

  4 روش مشاهده و دریافت قبض برق/ حذف قبض کاغذی برق + نحوه پرداخت

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  قبض برق – حذف قبض کاغذی برق،پرداخت قبض برق | پرداخت قبضینو

  سامانه پرداخت قبض قبضینو، پس از راه اندازی سرویس های آنلاین پرداخت قبض گاز، پرداخت قبض موبایل، پرداخت قبض تلفن همراه، پرداخت قبض جریمه و قبض آب در این بخش سرویس استعلام قبض برق و پرداخت قبض برق با شناسه را ارایه می دهد. با استفاده از سرویس پرداخت قبضینو،  به صورت آنلاین از کلیه قبض های برقی که برای شما صادر می شود مطلع خواهید شد وبا دریافت قبض اینترنتی برق دیگر نیازی به قبض برق کاغذی نخواهید داشت.

  برای استعلام و مشاهده قبض برق می توانید از کادر بالای این صفحه استفاده کنید. در صورتی که شناسه پرداخت قبض برق خود را ندارید می توانید با انتخاب لینک ” شناسه پرداخت ندارم، استعلام با شناسه قبض” ( در بالای این صفحه) تنها با وارد کردن شناسه قبض برق خود اقدام به استعلام قبض نمایید.در ادامه سایر روش های پرداخت قبض برق را معرفی می کنیم.

  برخلاف سامانه قبضینو که امکان پرداخت قبض برای همه شهرها را دارد متاسفانه شرکت توزیع برق  هر استان به طور جداگانه و تنها برای استان خود خدمات پرداخت قبض برق را ارایه می دهند.

  حذف قبض  کاغذی برق با قبضینو

  هزینه متوسط صدور هر قبض برق در تهران، ۱۲۰ تومان است و با احتساب تعداد ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار قبوض برق در هر دوره، هزینه متوسط ۵۲۸ میلیون تومان برای صدور قبض برق در هر دوره در نظر گرفته می‌شود. اما صرفه جویی حاصل از حذف قبض کاغذی بسیار بیشتر از این عدد است؛ چرا که حذف قبض کاغذی تنها مشمول حذف فیزیکی آن نیست و هزینه‌های اساسی دیگری مثل هزینه ارسال نیز در این زمینه نقش مهمی دارند. صرفه جویی سالانه ناشی از حذف قبض کاغذی برق مبلغی حدود ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان است. مشترک باید برای حذف قبض کاغذی برق شماره شناسه خود را به همراه ستاره یک (۱*) به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ پیامک کند. چنانچه فردی هم مالک خانه نیست و مستأجر است، بعد از آنکه از محل مورد نظر نقل مکان کرد باید شناسه قبض به همراه ستاره دو را به همان شماره پیامک کند تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه متوقف شود. سپس شناسه قبض منزل جدید خود به همراه ستاره یک را مجدد پیامک کند. اگر مشترکی چند قبض برق دارد می‌تواند شناسه همه را به صورت جداگانه به همراه ستاره یک به شماره مذکور پیامک کند. پرداخت قبض برق پیشخوان ۲۴

  طرح قبض سبز نیازمند همکاری وزارت ارتباطات با مجموعه‌هایی است که در صدور قبض نقش دارند. با حذف قبض کاغذی، قبوض از طریق پیامک برای مشترکین ارسال می‌شوند و یا می‌توانند به سادگی با داشتن شناسه قبض یا شناسه پرداخت، استعلام قبوض خود را در سامانه قبضینو مشاهده کنند و  قبوض خود را به صورت تجمیعی پرداخت کنند.

  وزیر ارتباطات در این باره گفت: “تصمیم بر این است که از ظرفیت دولت الکترونیک و از طریق کانال های فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله اپلیکیشن، پیامک و کدهای دستوری، قبوض خدماتی قابل دریافت برای کاربران باشد و قبوض کاغذی حذف شود.”

  سناریوی اجرای این طرح توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران در سال گذشته ارائه شده بود و خرداد امسال وارد فاز اجرائی شد. هم‌اکنون، این طرح در برخی استان‌ها کلید خورده است ولی به طور سراسری از ابتدای نیمه دوم سال ۱۳۹۸ وارد فاز اجرایی می‌شو

  شرکت توزیع برق تهران سه راهکار برای مشاهده صورت‌حساب دوره مشترکین خود ارائه داده است؛ مراجعه به وب‌سایت و و ثبت شماره همراه، یکی از آن‌هاست. شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ مختص مشترکان تهرانی است که با ارسال #شناسه قبض *۱* به آن، صورت‌حساب دوره به صورت پیامکی برای آن‌ها ارسال می‌شود. اگر هم از منزل یا محل کار خود نقل مکان کرده باشند، کافی است شناسه قدیمی را با ارسال #شناسه قبض *۲* به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ ارسال کنند تا ارسال اطلاعات قبض قبلی، متوقف شود و قبض خانه یا محل کار جدید را مجدد با ارسال #شناسه قبض *۱* ثبت کنند.

  علاوه بر پیامک، تلفن گویای ۱۵۲۱ هم برای اطلاع از صورت‌حساب مشترکان برق فعال است، اما مزیت روش پیامکی این است که ۴۸ ساعت مانده به آخرین مهلت پرداخت، با ارسال پیام، پرداخت قبض را به شهروندان یادآوری می‌کند. اپلیکیشن شرکت برق، یکی دیگر از راه‌های دریافت قبض است که با نصب روی تلفن همراه و اسکن QR-کد روی قبض، مشترکان را از قبض‌های کاغذی بی‌نیاز می‌کند و اطلاعات مربوط به صورت‌حساب، عملکرد و راه‌های ارتباطی با شرکت برق را به‌طور کامل پوشش می‌دهد.

  پرداخت اینترنتی قبض برق تهران 

  شرکت توزیع برق تهران

  شهروندان تهرانی میتوانند با مراجه به وبسایت شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به آدرس https://www.tbtb.ir از خدمات ارایه شده در این وبسایت استفاده نمایند.

  خدمات صورت حساب قبض برق 

  برای پرداخت اینترنتی قبوض برق، تسویه بدهی، دریافت قبض المثنی برق میتوانید  به آدرس http://77.237.94.172:8082 مراجعه کنید. در این صفحه از سایت شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، امکان مشاهده جزئیات قبض برق تهران برای مشترکین عادی و مشترکین خاص وجود دارد. با داشتن یکی از موارد شناسه قبض برق، رمز رایانه قبض و یا پرونده قبض برق می توانند ریز جزئیات  قبض خود را مشاهده نمایید.

  تسویه بدهی قبض برق تاریخ گذشته 

  تسویه قبض برق با پیامک 

  مشترکین می توانند با استفاده از سامانه پیامکی  ۱۰۰۰۱۵۲۱ قبض برق خود را پرداخت نمایند. برای استفاده از این سامانه شناسه قبض خود را به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ارسال نموده و پس از دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض برق، قبض خود را پرداخت نمایید همچنین در صورت تمایل صورتحساب دوره ای مصرف برق را نیز  میتوانید دریافت کنید.

  پرداخت بدهی قبض برق با تلفن 

  مشترکین می توانند با استفاده از سامانه تلفن گویای  ۱۵۲۱ قبض برق خود را پرداخت نمایند. مراحل استفاده از این سامانه به شرح ذیل است: ۱. شماره گیری ۱۵۲۱  ۲. وارد نمودن اطلاعات شناسه قبض برق ۳. اعلام مبلغ بدهی توسط سامانه ۴. وارد کردن اطلاعات کارت بانکی توسط مشترک ۵. وارد کردن رمز دوم بانکی توسط مشترک برق  ۶. دریافت کد رهگیری پرداخت قبض

  صدور قبض المثنی برق  و پرداخت بدهی با ایمیل

  مشترکین میتواند با ارسال ایمیل به آدرس اینترنتی [email protected] در خواست قبض جدید و استعلام قبض برق و …  را انجام دهند.

  مشاهده قبض برق از شماره بدنه کنتور

  اگر کنتور برق مشترک توسط اداره برق نصب شود در این صورت میتوانید شناسه قبض برق خود را با استفاده از کنتور برق خود یا کنترل برق همسایه به دست آورید و اقدام به پرداخت قبض نماید. 

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  لطفا بفرماید چطور قبض برق را پرداخت کنیم

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  ۹۰۱۶۳۶۵۸

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید