این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دریافت کد ده رقمی سجام

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دریافت کد ده رقمی سجام را از این سایت دریافت کنید.

  نحوه دریافت و بازیابی کد پیگیری سجام

  در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه کد پیگیری سجام خود را دریافت کنید و در صورت فراموشی، کد سجام خود را بازیابی کنید.

  خانهمقالاتیادگیری بورسآموزش دریافت و بازیابی کد سجام

  آموزش دریافت و بازیابی کد سجام

  ۷ فروردین ۱۴۰۰ ۸۴ نظر

  برای فعالیت در بازار بورس، داشتن کد بورسی الزامی است. دریافت کد پیگیری سجام مستلزم ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام و انجام احراز هویت حضوری است اما برخی از کاربران، هنگام طی این مراحل با مواردی چون: عدم ارسال کد پیگیری، حذف پیامک آن از تلفن همراه و… مواجه می‌شوند. در ادامه این مقاله به بررسی مراحل ثبت نام و دریافت کد ده رقمی سجام و نحوه بازیابی کد سجام خواهیم پرداخت.

  دریافت کد پیگیری سجام

  اولین مرحله برای دریافت کد پیگیری سجام، مراجعه به سایت sejam.ir و کلیک روی عبارت «ثبت نام سجام» است. پس از کلیک روی این عبارت لازم است شماره همراه تحت مالکیت خود را وارد کنید. کد تاییدی برای شما پیامک می‌شود، این کد را در کادر مربوطه درج و سپس کد ملی و نوع شخصیت (حقیقی یا حقوقی) را انتخاب کنید. در این مرحله لازم است هزینه ثبت نام سجام به صورت آنلاین پرداخت شود.

  نکته: ما برای شما مشتریان عزیز جهت دریافت کد پیگیری سجام رایگان در کارگزاری آگاه امکان ثبت نام رایگان سجام را فراهم کرده ایم. میتوانید به راهنمای “ثبت نام رایگان سجام و احراز هویت غیر حضوری” مراجعه کنید  .

  بعد از پرداخت هزینه، فرم‌هایی برای دریافت اطلاعات هویتی، ارتباطی، مالی و بانکی، شغلی و… مشاهده خواهید کرد، که با پر کردن آن‌ها، وارد مرحله استعلام می‌شوید. موفقیت‌آمیز بودن استعلام، به معنای تایید اطلاعات شما از طرف سازمان است که منجر به دریافت کد ده رقمی سجام می‌شود. اما اگر مشکلاتی مانند: عدم تطبیق یا صحت شماره حساب و… وجود داشته باشد، نتیجه استعلام ناموفق خواهد بود و نیاز به مراجعه مجدد به سامانه سجام و رفع مشکل است.

  پس از دریافت کد سجام، وارد مرحله احراز هویت می‌شوید. احراز هویت می‌تواند به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام شود. برای انجام احراز هویت غیر حضوری سجام لازم است یکی از نرم‌افزارهای مورد تایید سامانه را روی تلفن همراه خود نصب کنید، به بخش «احراز هویت غیر حضوری سجام» مراجعه، کد ملی و کد ده رقمی سجام را در کادرهای مربوطه درج کنید. نرم‌افزار تصویری از چهره شما نیز ثبت خواهد کرد و بعد از چند روز نتیجه اعلام می‌شود. دقت کنید که تصویر باید تمام رخ، در محلی پرنور و با حجاب کامل برای بانوان ثبت شود و در غیر این صورت احراز هویت ناموفق خواهد بود. همچنین احراز هویت غیر حضوری تنها یک بار قابل انجام است و در صورت عدم تایید، باید با مراجعه حضوری به مراکز مربوطه، مرحله احراز هویت را تکمیل کنید.

  برای احراز هویت حضوری با در دست داشتن کد ده رقمی سجام و مدارک شناسایی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت یا مراکز مورد تایید سجام مراجعه کنید. متصدی مربوطه پس از بررسی کد پیگیری، کد ملی و تطبیق آن‌ها با مدارک هویتی، تصویری از شما ثبت می‌کند و بعد از گذشت چند روز، کد بورسی خود را از طریق پیامک دریافت خواهید کرد.

  بیشتر بخوانید:

  بورس چیست

  فراموشی و بازیابی کد سجام

  کد پیگیری سجام، بعد از پر کردن فرم‌های ثبت اطلاعات از طریق پیامک برای همه افراد ارسال می‌شود، سعی کنید این پیامک را در تلفن همراه خود ذخیره کنید اما در صورت پاک شدن پیامک و فراموشی کد ده رقمی سجام ، چگونه می‌توان آن را بازیابی کرد؟

  برای بازیابی کد سجام، به سایت سامانه (SEJAM.IR) مراجعه و روی عبارت «بازیابی کد پیگیری» کلیک کنید.

  کد ملی و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می‌کنید را در کادرهای مربوطه وارد و سپس روی گزینه بررسی کلیک کنید.

  در صورت ورود صحیح کد ملی و کد امنیتی، تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

  دقت داشته باشید که کد پیگیری ده رقمی سجام در صورتی مجددا ارسال می‌شود که در وضعیت «کد پیگیری» باشید. اگر هنوز به این مرحله نرسیده‌اید، یا منتظر نتیجه احراز هویت هستید، کد پیگیری را دریافت نخواهید کرد. برای روشن‌تر شدن موضوع، یک بار دیگر مراحل ثبت نام و دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام را با هم مرور می‌کنیم:

  مراجعه به سامانه sejam.ir

  انتخاب گزینه ثبت‌نام در سجام

  درج کد ملی، شماره تماس و کد تایید که از طریق پیامک دریافت می‌شود

  پرداخت آنلاین هزینه ثبت نام

  پر کردن فرم‌ها (اطلاعات هویتی، ارتباطی و…)

  دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام از طریق پیامک

  احراز هویت حضوری یا غیر حضوری سجام

  دریافت کد بورسی از طریق پیامک

  بنابراین اگر شما در مرحله ۶ باشید و پس از دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام، آن را فراموش یا از تلفن همراه خود پاک کنید، با مراجعه مجدد به سامانه و ورود به بخش بازیابی کد پیگیری، ارسال مجددا آن از طریق پیامک انجام خواهد شد.

  بیشتر بخوانید:

  تغییر کارگزار ناظر

  اگر کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام ارسال نشد چکار کنیم؟

  گاهی پیش می‌آید که کاربر ویرایش اطلاعات سجام خود مراحل ثبت نام را تکمیل کرده است، اما کد پیگیری برای او ارسال نمی‌شود! اگر چه ممکن است کد پیگیری بلافاصله ارسال نشود و دریافت آن بین چند ساعت تا یک الی دو روز زمانبر باشد، اما به هر حال این زمان نباید از حالت نرمال خارج شود. بنابراین اگر کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام ارسال نشد چکار کنیم؟

  اگر کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام ارسال نشد، به دو روش می‌توان آن را بازیابی کرد. روش اول مراجعه به سایت سجام و طی کردن مراحل بازیابی (طبق آنچه در قبل گفته شد) است. یعنی پس از مراجعه به sejam.ir، گزینه «بازیابی کد پیگری» را انتخاب و کد ملی و عبارت امنیتی را وارد کنید. در صورتی که در مرحله ششم ثبت نام باشید، کد پیگیری از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

  منبع مطلب : bashgah.com

  سجام

  مرحله:

  بررسی کد ملی در سامانه

  ارسال کد پیگیری

  لطفا توجه داشته باشید، بازیابی کد پیگیری برای افرادی است که در مرحله کد پیگیری هستند و کد پیگیری خود را فراموش کرده اند .

  منبع مطلب : profilesejam.csdiran.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید