این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  در زمستان هم مانند تابستان خورشید در آسمان دیده می شود پس چرا در زمستان هوا سرد است

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  در زمستان هم مانند تابستان خورشید در آسمان دیده می شود پس چرا در زمستان هوا سرد است را از سایت اسکرین لند دریافت کنید.

  فصل 4 علوم

  سکه‌ای که نور خورشید راست به آن تابیده گرم‌تر است. و سکه‌ای که نور خورشید کج به آن تابیده سردتر است.

  فصل 4 علوم- زندگی ما و گردش زمین

  سکه‌ای که نور خورشید راست به آن تابیده گرم‌تر است. و سکه‌ای که نور خورشید کج به آن تابیده سردتر است.

  دماسنج را نزدیک به هم در محلی قرار دهید که به یکی نور خورشید راست و به دیگری کج بتابد. پس از مدتی دمایی را که 2 دماسنج نشان می‌دهند با یک‌دیگر مقایسه کنید. چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

  نتیجه می‌گیریم دماسنجی که نور به آن راست تابیده، دمای بالاتری را نشان می‌دهد. و دماسنجی که نور مایل به آن تابیده دمای پایین‌تری را نشان می‌دهد.

  در زمستان هم مانند تابستان خورشید در آسمان دیده می‌شود. پس چرا زمین در زمستان‌ها سرد است؟ چون در تابستان گرمای خورشید بیشتر است ولی در زمستان گرمای خورشید کمتر است.

  جملات خیلی مهم:

  زمانی که نور خورشید به محلی به طور راست می‌تابد آن محل گرم‌تر می‌شود. زمانی که نور خورشید به محلی به طور مایل می‌تابد، آن محل کم‌تر گرم می‌شود.

  بادنما چیست؟ بادنما جهت وزش باد را به ما نشان می‌دهد.

  توفان چیست؟ بادهای شدید را طوفان می‌گویند.

  جملات مهم: اگر در دو منطقه نزدیک به هم یکی خیلی گرم و دیگری خیلی سرد شود، بین این دو منطقه باد بسیار پرقدرتی به وجود می‌آید که ممکن است خرابی‌های زیادی به وجود آورد. طوفان می‌تواند خسارت‌های زیادی به ساختمان وارد کند.

  جمله مهم: باد می‌تواند چیزهای سبک مانند گرد و غبار و دانه‌های ماسه را جابه‌جا کند.

  سه جعبه که داخل یکی خاک خشک، داخل یکی خاک مرطوب و داخل دیگری خاکی که داخل آن گیاه کاشته شده، تهیه کنید و آن‌ها را در فاصله مساوی از پنکه قرار دهید. پنکه را روشن کنید. چه اتفاقی می‌افتد؟ باد پنکه خاک خشک را بلند می‌کند و گردوغبار بلند می‌شود.

  چگونه می‌توانیم از جابه‌جا شدن خاک جلوگیری کنیم؟ درخت بکاریم و فضای سبز ایجاد کنیم.

  باد بیابان‌ها را بیشتر تغییر می‌دهد یا جنگل‌ها را؟ بیابان را چون در بیابان درخت نیست.

  انسان از باد چه استفاده‌هایی می‌کند؟ برای خشک شدن لباس‌ها- برای بادبان کشتی برای تولید برق- برای روشن کردن آتش- برای هوا کردن بادبادک

  + نوشته شده در پنجشنبه یکم فروردین ۱۳۹۲ ساعت 23:29 توسط نماینده  |

  منبع : dovom-1.blogfa.com

  سوالات علوم بخش 4

  برای مشاهده سوالات ادامه مطلب را کلیک کنید.

  سوالات علوم بخش 4

  سوالات علوم دوم ابتدایی بخش 4 (زندگی ما وگردش زمین)1- در زمستان هم مانند تابستان خورشید درآسمان دیده می شود، پس چرا زمین در زمستان ها سرد است ؟جواب : چون نور خورشید به زمین راست نمی تابد ومدّت زمان تابش نور خورشید هم کمتر است .2- چه زمانی یک محل گرم تر می شود؟جواب : زمانی که نور خورشید به محلّی به طور راست می تابد. 3- چه زمانی یک محل کم تر گرم می شود؟جواب : زمانی که نور خورشیدبه محلّی به طور مایل می تابد.4- باد دارای .............. و ............. است.جواب : جهت و سرعت5- باد نما چیست ؟جواب : بادنما وسیله ای است که جهت وزش باد را به ما نشان می دهد.6- چگونه با فرفره می توان فهمید که سرعت باد زیاد است یا کم؟جواب : با دقّت کردن در سرعت چرخیدن فرفره7- طوفان چیست؟جواب : بادهای شدید را طوفان می گویند.8- طو فان چگونه به وجود می آید؟جواب: اگر 2 منطقه ی نزدیک هم یکی خیلی گرم شود و دیگری خیلی سرد شود.بین این 2 منطقه باد بسیار پر قدرتی به وجود می آید که به آن طوفان می گویند.9- طوفان چه زیانی دارد؟جواب: طوفان می تواند خسارت های زیادی به ساختمان ها وارد کندو می تواند موج های بسیار بزرگ به وجود آورد وسبب غرق شدن کشتی ها شود.10- باد چه چیز هائی را می تواند جا به جا کند؟جواب: باد می تواند چیزهای سبک مانند گرد وغبار ودانه های ماسه را جابه جا کند.11- باد چه موقع ذرّات حمل کرده را روی زمین می گذارد؟جواب: وقتی سرعت باد کم می شود.12- چه چیزی تپّه های ماسه ای  را به وجود می آورد؟ جواب: باد13-درست شدن تپّه های ماسه ای به وسیله ی باد چه خسارتی به آدمی وارد می کند؟جواب : گاهی این تپّه ها روی جاده ها یا زمین های کشاورزی وحتّی روستاها را می پوشاند وسبب خسارت به آدمی می شود.14- چگونه می توانیم از جابه جا شدن خاک جلوگیری کنیم ؟جواب: با کاشتن گیاهان مناسب15- باد بیابان ها را بیش تر تغییر می دهدیاجنگل ها را ؟جواب: بیابان ها را16- از باد چه استفاده هائی می کنیم؟جواب: تولید برق ، حرکت قایق های باد بانی ، خشک شدن لباس خیس و...17- نور راست گرمای بیش تری دارد یا نور مایل؟جواب : نور راست18- چه چیزی باعث به وجود آمدن فصل ها می شود؟حرکت زمین به دور خورشید

  + نوشته شده در دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱ ساعت 0:27 توسط گروه درسی پایه ی دوم  |

  منبع : medugr2.blogfa.com

  چرا در تابستان هوا گرم و در زمستان هوا سرد است؟

  چرا تابستان گرم و زمستان سرد است و دلیل تفاوت دما در تابستان و زمستان چیست و تابش نور خورشید در تابستان و زمستان چگونه است در نمناک.

  سرگرمی آیا میدانید

  چرا در تابستان هوا گرم و در زمستان هوا سرد است؟

  کد مطلب : 2782زمان مطالعه : 2 دقیقه

  فکر می کنید چرا در تابستان هوا گرم و در زمستان هوا سرد است شاید بگویید به علت دوری و نزدیکی خورشید است اما اینطور نیست و دلیل محکم تری پشت این قضیه است.

  چرا تابستان گرم و زمستان سرد است؟ 

  هرکدام از شما پاسخی به این سوال دارید و شاید هم عده ای به پاسخ خود کاملا مطمئن هستند در صورتیکه باید نظر کارشناسان را بدانید پس این بخش از سرگرمی نمناک با دقت بخوانید تا اگر جایی این سوال را از شما پرسیدند با اطمینان بیشتری پاسخ دهید.

  تابش نور خورشید در تابستان و زمستان چگونه است؟

  پاسخ سوال چرا تابستان گرم و زمستان سرد است؟ زیرا که زمین کج است !! جدا ؟

  این که بفهمیم فصل ها در قطب های مختلف چگونه کار می کنند، به ما کمک می کند که به ابهاماتی در ذهنمان پاسخ دهیم، بسیاری از افراد به غلط فکر می کنند که زمین در زمستان از خورشید دور است و به همین دلیل سرد است، اما این استدلال درستی نیست،

  اگر بخواهیم گرما و سرما را تنها بر حسب دوری و نزدیکی بسنجیم، پس قطب شمال و قطب جنوب باید دمای هوای یکسانی داشته باشند، تمام این ها به محور کج بودن زمین بر می گردد.

  بسیاری از افراد باور دارند که تغییرات دما به علت این است که زمین در تابستان به خورشید نزدیک تر و در زمستان از خورشید دورتر است، در حقیقت در ماه مرداد، زمین نزدیک ترین حالت به خورشید و در ماه دی در دورترین حالت نسبت به خورشید قرار دارد،

  چرا تابستان گرم و زمستان سرد است! علت منطقی

  آیا تابحال به این فکر کرده اید که چرا تابستان گرم و زمستان سرد است

  در طول تابستان، زاویه تابشی خورشید بسیار مستقیم و تند است، نور خورشید در تابستان زیاد پخش نمی شود، بنابراین چنانچه در بخش سرگرمی نمناک گفته ایم با جمع شدن در یک نقطه، آن محیط را به شدت گرم می کند، هم چنین روزهای بلند تابستان، به زمین اجازه می دهد که زمان کافی برای گرم کردن خود را داشته باشد.

  در طول زمستان، عمق تابش های خورشید کم است، این اشعه ها بیشتر از همیشه پخش می شوند، که باعث می شود تمرکز گرما و انرژی بر یک نقطه کم بشود، همچنین شب های بلند و روزهای کوتاه از گرم شدن زمین جلوگیری می کند، به همین دلیل است که در زمستان هوا سرد می شود.

  چرایی گرمای تابستان و سردی زمستان چیست؟

  چرا تابستان گرم و زمستان سرد است؟ علت چیست؟

  اولین چیزی که باید در مورد فصل ها بدانیم این است که در قطب جنوب (نیمه جنوبی زمین) فصل ها دقیقا مخالف قطب شمال (نیمه شمالی زمین) هستند، آن ها به فصل های سرد، زمستان و به فصل های گرم، تابستان می گویند، قسمت هایی از آمریکا نیز هستند که برای جلوگیری از یخ زدن از خودشان مراقبت می کنند، در حالی که استرالیالی ها دقیقا در مرکز گرما می باشند.

  این که بفهمیم فصل ها در قطب های مختلف چگونه کار می کنند، به ما کمک می کند که به ابهاماتی پاسخ دهیم.

  نسبت فامیلی بازیگر ستایش و کاوه زیرخاکی؟! + عکسجملات زیبا و احساسی برای قدر دانی از همسر

  این مطلب مفید بود ؟96121

  منبع : namnak.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید