در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  در صنعت کشاورزی برای تبدیل میوه های نارس به رسیده از چه ماده ای استفاده می شود

  1 بازدید

  در صنعت کشاورزی برای تبدیل میوه های نارس به رسیده از چه ماده ای استفاده می شود را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  گاز اتیلن چگونه باعث رسیده شدن میوه می شود؟

  گاز اتیلن چگونه باعث رسیده شدن میوه می شود؟

  تهران، خ شریعتی، خ وحید دستگردی، پلاک 200، واحد 5

  تلفن: 22262173-9821+

  موبایل: 0728628-98912+

  فکس: 2225383-9821+

  ایمیل: [email protected]

  منبع مطلب : farafangas.com

  مدیر محترم سایت farafangas.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  میوه ها چگونه رسیده می شوند و چه عواملی در رسیده شدن میوه ها تاثیرگذار است؟ - گلخونه ها

  میوه ها چگونه رسیده می شوند و چه عواملی در رسیده شدن میوه ها تاثیرگذار است؟ - گلخونه ها

  رسیده شدن میوه ها مستلزم فرایند های شیمیایی و وجود تعادل مواد مغذی در گیاه است.  در این مقاله قصد می خواهیم بدانیم که چه عواملی باعث رسیده شدن میوه ها می شود. میوه در رژیم غذایی انسان ها بسیار حائز اهمیت است. نه تنها میوه ها می توانند ویتامین های لازم را به بدن ما برسانند بلکه شیرینی و قند میوه ها نیز برای بدن مضر نیست.

  رسیده شدن میوه ها و گاز اتیلن

  در واقع فرایند رسیده شدن میوه و سبزیجات بسیار پیچیده بوده ، به طوری که حتی امروزه نیز برخی از جهات این فرایند کاملا شناحته نشده است.

  البته ما می دانیم که گاز اتیلن یکی از مهم ترین عوامل رسیده شدن میوه و سبزیجات است.گاز اتیلن ترکیبی از گازی آلی بوده و گازی تجاری است ، یعنی  به این گاز را به این دلیل که مصارف زیادی در صنعت دارد تولید می کنند.

  همینطور تحقیقات نشان داده که اتیلن نقشی مهم در فرآیند های رشدی بسیاری از گیاهان مانند: جوانی زنی بذر، گل دهی، رسیدن میوه و…دارد.

  همانطور که گفته شد گاز اتیلن نقش بسزایی در رسیده شدن میوه ها دارد به طوری که به آن لقب هورمون پیری داده شده است. ممکن است شما نیز شنیده باشید که با قرار دادن میوه هایی مانند سیب و موز رسیده در کنار گوجه فرنگی و یا آووکادو نرسیده می توانید پس از مدتی شاهد رسیده شدن این میوه ها باشید. بروز این اتفاق به علت گاز اتیلن است.

  عوامل متعددی هستند که می توانند گیاه را به سوی افزایش تولید گاز اتیلن و میوه دهی سوق دهد. از جمله این عوامل می توان به درجه حرارت بالا، وجود برخی میکروارگانیسم ها و… اشاره کرد.

  گاز اتیلن باعث توسعه برخی از آنزیم های گیاهی شده که این توسعه یافتن خود باعث تغییر کردن ترکیبات شیمیایی میوه ی درحال رشد می شود. از جمله این تغییرات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  علرغم اینکه گاز اتیلن در اکثر گیاهان باعث رسیده شدن میوه ی آن ها می شود اما این گاز به تنهایی اثربخش نخواهد بود و به دیگر تعاملات شیمیایی نیاز دارد تا بتواند تاثیر گذار باشد.

  به عنوان مثال:

  اکسید هورمونی است که اغلب باعث رشد ریشه شده و به رشد جوانه ها کمک می کند و همچنین تولید گاز اتیلن را تسهیل می بخشد. این وابستگی های متقابل شیمیایی بسیار مهم  بوده و به رشد بهتر گیاه،میوه و به طور کلی محصول کمک شایانی می کنند.

  چرا مواد مغذی در شیرین تر شدن میوه ها نقش مهم تری دارند؟

  در واقع هنگام رشد ریشه و سایر عملکرد ها؛ بیشترین چیزی که یک گیاه به آن نیاز دارد مواد مغذی است. اگر چه گیاهان برای برای تبدیل نور خورشید به موادغذایی به فتوسنتز تکیه می کنند اما برای رشد و شکوفایی به مواد معدنی و عناصر ناچیز احتیاج دارند. انتخاب کود و یا مواد مغذی مناسب برای گیاهان می تواند تاثیر مستقیم بر شکل،اندازه، مزه و… محصول داشته باشد.

  همچینی کمبود مواد مغذی در گیاه می تواند منجر به : از بین رفتن محصولات، تاخیر در رسیدن میوه، بیمار شدن گیاه، کاهش کیفیت محصول و… شود.

  جهت مطالعه مقاله ( کودهای مورد نیاز باغات، پس از برداشت محصول ) کلیک کنید.

  همانطور که ذکر شد اساسی ترین نیازهای گیاهان مواد مغذی است. شاید در ابتدا گیاه شما بدون کوددهی نیز محصولی با کیفیت بدهد اما رفته رفته بر اثر کم شدن مواد مغذی موجود در خاک بازده گیاه کم می شود.

  برخی از افراد نیز بدون مشاوره گرفتن از فردی متخصص؛ به صورت خودسرانه اقدام به مصرف کود های نامناسب می کنند .این کار بدترین کاری است که می توانید برای گیاهان و یا درختان خود انجام دهید زیرا؛ گیاهان به چندین نوع کود در طول رشد خود احتیاج دارند که تمام نیاز های آن ها را به مواد معدنی و مغذی برطرف کند.

  کود دهی و تامین مواد مغدی در سیستم هیدروپونیک

  در سیستم های هیدروپونیک و هواکشت نیز باتوجه به نوع گیاه کشت شده کود مورد نیاز نیز متفاوت است اما ویژگی مشترکی که تمام مواد مغذی یا کود ها باید داشته باشند این است که یا به صورت محلول باشند یا کاملا محلول در آب.

  جهت مطالعه ( مواد مغذی هیدروپونیک ) کلیک کنید.

  با توجه به مطالب گفته شده تنیجه گیری می شود که یک عامل نمی تواند باعث رشد بهتر گیاه و بازده آن شود بلکه باید همه ی جوانب را درنظر گرفت.

  برای خریداری انواع کودها و آفت کش های ارگانیک کلیک کنید.

  منبع مطلب : golkhooneha.com

  مدیر محترم سایت golkhooneha.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زهرا اکتفا 9 ماه قبل
  0

  من از این مقاله در مورد کود هایی که برای گیاه مفید هستند را یاد گرفتم و درباره ی گیاهان که بجز نور و آب مناسب نیاز به ماد مغذی دارند را نیز در اینجا یاد گرفتم و درباره ی نقش گاز اتیلن در کشاورزی که چه نقشی بر رسیدن میوه ی درختان دارند را یاد گرفتم. چیز های خیلی خوبی داشت و لی ای کاش بیشتر و کامل تر توضیح داده بودند.

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید