این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دعا برای آرامش در خانواده

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دعا برای آرامش در خانواده را از این سایت دریافت کنید.

  آیه‌هایی از قرآن کریم برای آرامش در خانواده

  در متن زیر به برخی از آیه‌های قرآن کریم برای آرامش در خانواده و همچنین دعاهایی که در این راستا مورد سفارش قرار گرفته اند، می‌پردازیم.

  آیه‌هایی از قرآن کریم برای آرامش در خانواده

  ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰:۰۱ کد خبر: ۳۲۵۷۱۶ دسته بندی: ادبیات، دین و اندیشه، فرهنگی

  در متن زیر به برخی از آیه‌های قرآن کریم برای آرامش در خانواده و همچنین دعاهایی که در این راستا مورد سفارش قرار گرفته اند، می‌پردازیم.

  به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، برخورداری از آرامش در زندگی اهمیت بسیاری دارد چرا که انسان زمانی می تواند فعالیت های خود را به درستی انجام دهد که در ذهن و فکر او آرامش جریان داشته باشد.

  آیات قرآن برای آرامش در زندگی بهترین و پایدارترین آثار را برای هر شخصی در هر موقعیت و شرایط زندگی فراهم خواهد کرد چرا که آثار این آیات برای کسب آرامش در زندگی شخصی و مشترک اثبات شده است. قرآن پراست از پیام ها و آیات پرمحتوی که برای رفع مشکلات و آرامش توصیه شده اند اما تکرار و مداومت داشتن بر چهار ذکری که در قرآن وارد شده است تاثیر بسیار زیادی در آرامش روح دارد.

  پروردگار در قرآن برای از بین بردن مسائل فکری در زندگی اذکاری را برای بندگان قرار داده است که اگر به این اذکار دقت کافی و عقیده داشته باشیم و از ته دل آنها را بیان کنیم؛ بدون تردید در آرامش ذهن و زندگی ما اثرگذار است. امام صادق (ع) در این زمینه فرموده است:در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!

  در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر “حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ” (آل عمران ایه ۱۷۱) پناه نمی برد.

  در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است:پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جستند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت) و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند و هیچگونه بدی به آنان نرسید. در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر “لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمِین” (سوره انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی برد.

  زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است:”پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می بخشیم.” (سوره انبیاء آیه ۸۸)

  در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر “افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد” (سوره غافر آیه ۴۴)… پناه نمی برد.

  زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است:”پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت.” (سوره غافر آیه ۴۵)

  در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیبایی های دنیاست چگونه به ذکر “ماشاءالله لا قوه الا بالله” پناه نمی برد.

  چراکه خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است:”مردی که فاقد نعمت های دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمت ها برخوردار بود” فرمود:اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد.

  قرآن سر تا سر دارای اعجاز در زندگی مادی و معنوی می باشد که اگر ما با معرفت تلاوت کنیم حتما اثرات آن را خواهیم دید. لذا در اثرات سوره های قرآن اثرات عجبیبی ذکر شده که هر کدام یک معجزه ای می باشند. اما در سوره های قرآن آنچه که خیلی اثرات معجزه آسایی از آن ذکر شده است سوره مبارکه حمد می باشد که در کمتر سوره ای یافت می شود.

  «سوره حمد» نسخه‎ای است برای درمان همه آلام جسمی و روحی. و چون انسان «العیاذ بالله» بیمار شد، راحت‎ترین درمان و کم ‎هزینه‎ ترین درمان، خواندن سوره حمد است.

  «صادق آل‎ عبا» فرمود: «چنان‎چه بر مرده‎ای ۷۰ بار سوره حمد خواندید و زنده شد تعجب نکنید.» (اصول كافى)

  امام صادق علیه السلام فرمودند: سوره ی «حمد» سوره ای است که ابتدایش «حمد» خدا و وسطش «اخلاص» و آخرش دعا است.

  از سلمة بن محمد نقل است که گفت: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود: کسی که سوره حمد، او را شفا نبخشد، چیزی او را شفا نمی بخشد. (خواص القرآن، ص۴۸)

  پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: سوره حمد بر هیچ دردی خوانده نشد مگر اینکه دردش آرام می گیرد (قرآن درمانی روحی و جسمی ،ص ۶۲) و…

  امیرالمومنین علیه السلام فرمود: از پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود: به تحقیق خدای متعال به من گفته: ای محمد به تو هفت آیه از مثانی و قرآن عظیم داده ایم. پس فاتحه الکتاب را جدا کرد و بر من منت گذاشت آن را در برابر قرآن عظیم قرار داد.»

  پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمود:  فضیلت سوره حمد مانند فضیلت حاملان عرش است، هر کس آن را قرائت کند، ثوابی مانند ثواب حاملان عرش به او داده می شود. (مستدرک الوسائل، ج۴، ص۳۳۰)

  از پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود: به تحقیق خدای متعال به من گفته: ای محمد به تو هفت آیه از مثانی و قرآن عظیم داده ایم. پس فاتحه الکتاب را جدا کرد و بر من منت گذاشت آن را در برابر قرآن عظیم قرار داد».

  در روایتی رسول خدا صلی الله علیه و آله  آمده است: اگر سوره حمد را در یک کفه میزان و باقی سوره های قرآن را در کفه دیگر قرار دهند، سوره «حمد» هفت برابر سنگین تر است. (مجمع البیان، ج۱، ص۳۶ )

  رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هرکس سوره حمد را قرائت کند خداوند به عدد خواندن تمام کتاب هایی که از آسمان نازل شده به او ثواب و پاداش عنایت می فرماید. (الاختصاص، ص۳۹)

  برخی از خواص سوره حمد

  جهت رفع تب

  حضرت امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: هر کس، با ایمان سوره مبارکه فاتحه را چهل بار بر قدح آب با نیت خالص و توجه به خدا و معنی آن بخواند و آن آب را بر روی کسی که تب دارد بپاشد، تب از او زایل می شود. (همان ص۱۲)

  زیادی نور چشم

  حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: چون کسی را درد چشم باشد یا در بینایی او ضعفی باشد در اول ماه چون هلال ماه را ببیند دست بر چشم خود بنهد و سوره فاتحه را ۱۰ بار با نیت خالص و توجه به معنی آن بخواند و در آخر سوره مبارکه «توحید» را ۳بار بخواند بعد از آن ۷بار بگوید: «یا ربِّ قَوِّ بَصَری».

  سپس بگوید: «اللهم اکف انت الکافی، اللهم عاف انت المعافی». درد چشم و ضعف بینایی به صحت مبدل می گردد. (خواص آیات قرآن کریم، محمدتقی نجفی، ص۱۰)

  ایجاد برکت

  در کلامی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم آمده است: هرکس، هنگامی که وارد خانه خود می شود، سوره حمد و توحید را قرائت نماید خداوند فقر را از خانه او دور کرده و برکت زندگی او را به حدّی زیاد می کند که به همسایگانش نیز می رسد.

  منبع : www.mizan.news

  دعا برای آرامش در خانه و رفع کدورت‌های خانوادگی

  در متون دینی و روایات، به اذکار و انواع دعا برای آرامش در خانه و رفع کدورت‌های خانوادگی اشاره شده است. یکی از راه‌های ایجاد آرامش و دوری از ناسازگاری‌ها و منازعات، توسل به قرآن کریم و ائمه اطهار است.

  ستاره » 🕌 مذهبی » دعا و مناجات » دعا برای آرامش در خانه و رفع کدورت‌های خانوادگی

  دعا برای آرامش در خانه و رفع کدورت‌های خانوادگی

  در متون دینی و روایات، به اذکار و انواع دعا برای آرامش در خانه و رفع کدورت‌های خانوادگی اشاره شده است. یکی از راه‌های ایجاد آرامش و دوری از ناسازگاری‌ها و منازعات، توسل به قرآن کریم و ائمه اطهار است.

  آخرین به روز رسانی: آذر 10, 1400

  ستاره | سرویس مذهبی – کدام دعا برای آرامش در خانه و رفع مشکلات خانواده تاثیرگذار است؟ دعوا و درگیری‌های خانوادگی در هر خانه‌ای وجود دارد و امری طبیعی است. اما تعدد منازعات و همیشگی شدن آنها موجب سلب آرامش و از بین رفتن امنیت روانی خانواده می‌شود. روان‌شناسان و مشاوران خانواده همواره راه‌هایی برای جلوگیری از درگیری‌ها و رفع اختلافات زناشویی در نظر گرفته‌اند. در کنار توصیه‌های آن‌ها اما در متون و منابع دست اول دینی نیز، روش‌های موثر و توصیه‌شده‌ای برای ایجاد آرامش در خانه تبیین شده که دست‌کم در برخی از موارد راهگشا بوده است. این نوشته به دنبال آن است که ضمن بررسی این روش‌ها و دستورات، به ایجاد آرامش و امنیت روانی خانواده کمک کند.آنچه در این مطلب خواهید خواند... عدم نمایش

  دعا برای آرامش در خانه و رفع مشکلات خانوادگی

  آرامش در خانه

  دعا برای آرامش در خانه و رفع مشکلات خانوادگی

  برای ایجاد آرامش و امنیت روانی در خانه راه‌های متعددی در روایات و منابع اسلامی ذکر شده است. در ادامه چند مورد دعا برای آرامش در خانه و روش ختم آنها را بررسی می‌کنیم:

  علامه طباطبایی (ره) برای آرامش یافتن فرد و به تبع آن خانواده توصیه کرده‌اند که در حالت ایستاده و نشسته دست را بر روی سینه گذاشته و چندبار آیه ۲۸ سوره رعد را قرائت کنید:

  «الذّینَ امَنوا و تَطمَئِنُّ قُلوبُهُم  بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِالله تَطمَئِنُ القلوب»

  در برخی منابع اسلامی توصیه شده است که برای ایجاد آرامش در خانه سوره مبارکه عنکبوت خوانده شود.

  در روایات دیگری آمده است که برای صلح با همسر و آرامش خانه اذکار «یا ودود» و «یا حلیم» را هزارویک بار در روز خوانده و ورد زبان خود بسازید. همچنین در جای دیگری توصیه شده است، این دو ذکر را به غذا و چای خوانده و کل اعضای خانواده از آن بخوردند.

  نقل شده است که برای آرامش خود و خانه، آیات زیر را بر اسپند خوانده و آن را سوزانده و دود آن را در همه جای خانه پخش کنید.

  الف) آیت الکرسی (آیات ۲۵۵ تا ۲۵۷ سوره بقره)

  ب) آیات ۴۲ تا ۵۲ سوره مبارکه بقره

  وَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ غَافِلًا عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الْأَبْصَارُ (۴۲)

  مُهْطِعِينَ مُقْنِعِي رُئوسِهِمْ لَا يَرْتَدُّ إِلَيْهِمْ طَرْفُهُمْ وَأَفْئِدَتُهُمْ هَوَاءٌ (۴۳)

  وَأَنْذِرِ النَّاسَ يَوْمَ يَأْتِيهِمُ الْعَذَابُ فَيَقُولُ الَّذِينَ ظَلَمُوا رَبَّنَا أَخِّرْنَا إِلَى أَجَلٍ قَرِيبٍ نُجِبْ دَعْوَتَكَ وَنَتَّبِعِ الرُّسُلَ أَوَلَمْ تَكُونُوا أَقْسَمْتُمْ مِنْ قَبْلُ مَا لَكُمْ مِنْ زَوَالٍ (۴۴)

  وَسَكَنْتُمْ فِي مَسَاكِنِ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ وَتَبَيَّنَ لَكُمْ كَيْفَ فَعَلْنَا بِهِمْ وَضَرَبْنَا لَكُمُ الْأَمْثَالَ (۴۵)

  وَقَدْ مَكَرُوا مَكْرَهُمْ وَعِنْدَ اللَّهِ مَكْرُهُمْ وَإِنْ كَانَ مَكْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ (۴۶)

  فَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ مُخْلِفَ وَعْدِهِ رُسُلَهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ ذُو انْتِقَامٍ (۴۷)

  يَوْمَ تُبَدَّلُ الْأَرْضُ غَيْرَ الْأَرْضِ وَالسَّمَاوَاتُ وَبَرَزُوا لِلَّهِ الْوَاحِدِ الْقَهَّارِ (۴۸)

  وَتَرَى الْمُجْرِمِينَ يَوْمَئِذٍ مُقَرَّنِينَ فِي الْأَصْفَادِ (۴۹)

  سَرَابِيلُهُمْ مِنْ قَطِرَانٍ وَتَغْشَى وُجُوهَهُمُ النَّارُ (۵۰)

  لِيَجْزِيَ اللَّهُ كُلَّ نَفْسٍ مَا كَسَبَتْ إِنَّ اللَّهَ سَرِيعُ الْحِسَابِ (۵۱)

  هَذَا بَلَاغٌ لِلنَّاسِ وَلِيُنْذَرُوا بِهِ وَلِيَعْلَمُوا أَنَّمَا هُوَ إِلَهٌ وَاحِدٌ وَلِيَذَّكَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ (۵۲)

  یکی دیگر از آیاتی که خواندن آن برای ایجاد آرامش مکررا توصیه شده است، آیه ۳۹ سوره کهف است.

  «وَلَوْلَا إِذْ دَخَلْتَ جَنَّتَکَ قُلْتَ مَا شَاءَ اللَّهُ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ  إِنْ تَرَنِ أَنَا أَقَلَّ مِنْکَ مَالًا وَوَلَدً»

  البته لازم به ذکر است که در بیشتر روایات تنها خواندن این بخش از آیه برای این موضوع توصیه شده است: «ماشاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوّهَ اِلّا باللهِ العَلِیَّ العظیم»

  روش ششم آن است که دعاهای زیر را به مدت هفت روز بر ظرف آبی خوانده و دست راست خود را در هنگام خواندن دعا در این ظرف قرار دهید. سپس این آب را در جای‌جای خانه به خصوص در گوشه‌ها و ورودی اتاق‌ها بریزید.

  الف) ابتدا سه مرتبه این دعا خوانده شود:

  «بسم الله الرحمن الرحیم یا مَعْشَرَ الجِنِّ اُناشِدْکُمْ بالعَهدِ الذی اَخَذَهُ عَلَیکُم سُلَیْمانِ بْنِ داوود اَنْ لاتُؤذُونا و لاتَظْهَروا لَنا»

  ب) سپس در ادامه این دعا خوانده شود:

  «بسم اللهِ اَمْسَیْنا بالله الذی لَیْسَ مِنْهُ شَیءٌ مُمْتَنع و بِعِزَّه الله الَّتی لاتُضام و بِسُلطانِ‌ الله ِ‌المَنیع نَحْتَجِبُ و باَسمائِهِ الحُسنی کُلُّها عائِذٌ من الاَبالِسه و مِنْ شَرِّ شَیاطینَ‌ الانسِ‌ و الجِنّ و مِنْ شَرِّ کُلِّ مُعْلِنٍ و مُسِر و مِنْ شُرِّ ما یُخْرِجُ باللَّیلِ و یَکْمُنُ بالنَّهارِ و یَکْمُنُ باللَّیلِ و یَخْرُجُ بالنَّهارِ‌و مِنْ شُرِّ ما خَلَقَ و ذَرَأَ و بَرَأَ و مِنْ شَرِّ اِبلیسَ و جُنودِهِ و مِنْ شَرِّ کُلِّ دابَّهٍ اَنْتَ آخِذٌ بِناصِیَتِها اِنَّ رَبّی علی صِراطٍ مُستقیم اعوذُ بالله ِ بِما اسْتَعاذَ بِهِ موسی و عیسی و ابراهیم الَّذی وَفّی مِنْ شَرِّ ما خَلَقَ و ذَرَأَ و بَرَأَ و مِنْ شَرِّ‌ اِبلیسَ و جُنودِهِ و مِنْ شَرِّ ما یَبغی اَعوذُ باللهِ السَّمیعِ العَلیم مِنَ الشَّیطان ِ الرجیم»

  منبع : setare.com

  دعا برای آرامش در خانواده

  ذکر و دعا برای آرامش (آرامش قلب، آرامش بین زن و شوهر، آرامش دل شکسته). ذکر و دعای مجرب رفع دلشوره و کاهش اضطراب و رفع استرس

  دعا برای آرامش

  ۱۳۹۹-۰۸-۰۴ برآورده شدن خواسته و حاجت یک نظر 20,617 بازدید

  ذکر و دعا برای رسیدن به آرامش دعاهایی و رفع استرس و دلشوره

  دعاهایی که برای به دست آوردن آرامش و رفع دلشوره و اضطراب در آیات و روایات آمده است می ‌تواند برای انسان ‌ها بسیار تاثیرگذار باشد.

  یکی از دعاهایی که در دین اسلام بسیار تاکید شده است دعا برای آرامش است که در جهت تسکین آرامش روحی و روانی افراد نقش بسزایی دارد.

  در این بخش از سایت دعانویسی اذکار الهی ۷۸۶ به دعاها و ذکرهایی می‌ پردازیم که برای کسب آرامش بسیار تاثیرگذار هستند.

  پس با ما همراه باشید.

  دعا برای آرامش

  از جمله مواردی که در به دست آوردن آرامش و رفع دلشوره و اضطراب نقش مهمی دارد، یاد خداوند است.

  در بسیاری از روایات و احادیث آمده است که یاد خدا، آرامش دهنده قلب ‌هاست.

  دعاهایی که برای آرامش در آیات و روایات متعددی آمده‌اند به شرح زیر است.

  خواندن سوره ‌های زیر از قرآن کریم:

  احقاف قدر عصر عنکبوت آیت الکرسی

  آیات ۴۵ و ۴۶ سوره اسراء

  مداومت بر ذکر (( استغفر الله ربی و اتوب الیه ))

  مداومت بر ذکر (( لا حول ولا قوه الا با الله العلی العظیم ))

  مداومت بر گفتن ذکر آیه ۲۸ سوره رعد برای آرامش

  الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوباز جمله دعایی که برای آرامش بسیار موثر است ذکر آیه زیر به تعداد ۱۰ مرتبه بعد از نمازهای یومیه است.

  از جمله اعمالی که در کنار دعا برای آرامش، تاثیر زیادی بر آرامش و رفع دلشوره دارند عبارت ‌اند از:

  همواره به یاد خدا بودننماز خواندن و پرهیز از ترک آندعا کردن برای کسب آرامشمداومت بر گفتن ذکرها و دعاها برای آرامشوضو گرفتندوش آب سرد گرفتنخواندن دعاهای ندبه، کمیل، مکارم الاخلاق و همچنین زیارت عاشورا و جامعه کبیره

  ۳.۸/۵ - (۲۴ امتیاز)

  منبع : azkarelahi786.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید