این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دکلمه درمورد حضرت زهرا

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دکلمه درمورد حضرت زهرا را از این سایت دریافت کنید.

  ۱۰ متن سوزناک و دکلمه شهادت حضرت زهرا برای مجری گری

  دکلمه شهادت حضرت زهرا، دکلمه کوتاه برای شهادت حضرت زهرا، متن مجری گری شهادت حضرت فاطمه، دکلمه برای شهادت حضرت فاطمه، متن ادبی شهادت حضرت فاطمه زهرا، متن سوزناک و غم انگیز شهادت حضرت زهرا (س)

  ستاره » 🔆 هنر » 📚 ادبیات » متن و جملات » متن شهادت » ۱۰ متن سوزناک و دکلمه شهادت حضرت زهرا برای مجری گری

  ۱۰ متن سوزناک و دکلمه شهادت حضرت زهرا برای مجری گری

  دکلمه شهادت حضرت زهرا، دکلمه کوتاه برای شهادت حضرت زهرا، متن مجری گری شهادت حضرت فاطمه، دکلمه برای شهادت حضرت فاطمه، متن ادبی شهادت حضرت فاطمه زهرا، متن سوزناک و غم انگیز شهادت حضرت زهرا (س)

  آخرین به روز رسانی: آذر 12, 1401

  به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام فاطمیه در این مطلب ۱۰ متن دکلمه شهادت حضرت زهرا گردآورده ایم که می‌توانید به عنوان متن مجری گری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه و یا ارسال و به اشتراک گذاری دلنوشته و متن ادبی استفاده کنید.

  دکلمه شهادت حضرت زهرا (س)

  غربت حضرت زهرا غربت عجیبی‌ست… همیشه و هماره تاریخ… غربتی غم‌باری که اغلب حتی اشک هم تسکینش نیست… حالا گاهی به خاطر غریبگی ماست و بخشی هم به خاطر خود واقعه… بگذریم… غربت عجیبی‌ست غربت حضرت زهرا که فعلا جز توسل به اشک راه دیگری نمی‌شناسیم… کدام زن، که کدام انسان است که در اوج فوران آلام روزگار، احساس و خرد و مصیبت و حماسه را چنین به هم بیامیزد.

  و چه قدر قشنگ آدم را با خودِ نفس‌آلودش روبه‌رو می‌کند… خطبه‌اش در مسجد چقدر یادآور خطبه امام حسین است در عاشورا. به عبارت بهتر، پسر چقدر شبیه مادر است… چه سنگین بود صحنه سکوت مردم، وقتِ هل من ناصر فاطمی… به راستی من اگر بودم، کجا بودم؟ الان کجا هستم… به راستی که فاطمه فاطمه است.

  اگر جداشده از جهل و گناه، اگر جداکننده دوستان از آتش، جداکننده حق از باطل هم. آدم را با تناقضاتش مواجه می‌کند، بعد خودش مهربانانه دست پیش می‌آورد برای دستگیری…

  ♦♦ دکلمه شهادت حضرت زهرا ♦♦

  شعر در مورد شهادت حضرت فاطمه زهرا

  سر مشق زندگانی ما فاطمیه است

  ایام کامرانی ما فاطمیه است

  دل را گره به موی ولایت زدیم و بس

  میثاق آسمانی ما فاطمیه است

  یک لحظه در هیاهوی غم گم نمی شویم

  پیداترین نشانی ما فاطمیه است

  برنامه تکامل انسان ز ما بخواه

  سر لوحه مبانی ما فاطمیه است

  تاریخ هم به محفل ما خو گرفته است

  منشور جاودانی ما فاطمیه است

  این اشک ناب ماست بیان حیات ما

  هنگام در فشانی ما فاطمیه است

  داغی به دل نشسته که گفتن نمی توان

  دور غم نهانی ما فاطمیه است

  ما روضه های زنده داغ مدینه ایم

  مبنای روضه خوانی ما فاطمیه است

  پهلو شکسته گان ز غربت خمیده ایم

  شرح قد کمانی ما فاطمیه است

  سید محمد میر هاشمی

  دکلمه شهادت حضرت زهرا

  اگر از دوستداران خاندان اهل بیت پیامبر و به ویژه حضرت زهرا هستید مطالعه انواع شعر درباره دهه فاطمیه برای مداحی و مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  متن مجری گری شهادت حضرت فاطمه

  «آن که بر در می کوبد شباهنگام، به کشتن چراغ آمده است…». توفان فرا رسید… . چه می خواهند از آشیان عاشقانه مهر و ماه؟ تو بنشین بانو! تو برنخیز به گشودن در؛ تو پشت در نایست! نرو…، همین جا بمان. آن که مشت بر در خانه ات می کوبد، با خداوند در ستیز است.

  آن که شعله به دست در کوچه ایستاده، فتنه نابکاری است که قصد برافروختن آتشی ابدی دارد؛ آتش نفاقی که تا همیشه تاریخ خواهد سوخت. آن که ناسزا می گوید و قصد آشیان تو را دارد، کینه کهنه ای دارد که امروز سر برآورده و کمر به نابود کردن حقیقت بسته، غافل از آنکه خداوند هرگز نخواهد گذاشت؛ مگر نه اینکه خداوند «نور خود را در همه جا به ظهور می رساند؛ هرچند کافران را خوش نیاید»؟!

  کاش برنمی خاستی!

  کاش برنمی خاستی… . تو ادامه رسول خدایی…، تو آمده ای تا اسلام زنده بماند و حق، سلامت باشد. تو زنده ای تا پیش روی آفتاب، سپر شوی و شمشیرهای برهنه ای را که به سوی امام نشانه رفته اند، حواله جان خویش کنی.

  تو باید قیام کنی تا قامت یگانه امامت استوار بماند. تو انقلاب می کنی تا مردمان غفلت زده روزگار به خود بیایند و ولایت را تنها نگذارند.

  تو پشت در ایستادی و انگار قلب تمام هستی، آنجا پشت در ایستاده بود و می تپید… .

  در باز شد به روی فتنه ای ناگهان.

  در باز شد به سوی توفان نخستین ظلم…؛ دری که چون خنجر بر جان تو فرود آمد… ، دری که راه را برای آغاز همه ستم های تاریخ باز کرد، دری که به روی دشمن حق آغوش گشود و چشم مردمان خواب زده را به روی حقیقت بست…

  ♦♦ دکلمه شهادت حضرت زهرا ♦♦

  دلنوشته زیبا درباره شهادت حضرت فاطمه

  فاطمه علیهاالسلام ، صبر لایزال نبوی بود که در هیأت عفتی سر به فلک کشیده، چادر به سر می‏ کشید و در کوچه‏ های مدینه، در تمام رهگذرهای هستی، حضور خدا را به کائنات، یادآور می‏شد. سیلی ستم و تازیانه کینه را به جان خرید تا هجوم تندبادِ انکار، شمع یک‏تنه حقیقت را خاموش نکند.

  افسوس از سوره کوثر که در آن خانه گِلین، همسایه اهالی غفلت و سنگدلی شد! آه از زمزمه ‏های شرحه شرحه بتول که در نیمه‏ شبِ سجاده و تسبیح، ارکان عرش را به لرزه می ‏افکند! آه از ریحانه رسول خدا صلی‏ الله‏ علیه ‏و‏ آله که در مشام حسادتِ زمین، به هدر می‏رفت و چشمانِ حقیقت‏ ستیز زمانه، رخساره طهارتش را طاقت نداشت.

  ♦♦ دکلمه شهادت حضرت زهرا ♦♦

  متن غم انگیز شهادت حضرت زهرا

  هیچکس آیا توانسته است غم فاطمه را (سلام الله علیها) در سوگ پدر به تصویر بکشد، جز ناله‌هاى بیت الاحزان فاطمه؟ در اندوه جگر سوز على (سلام الله علیه) در مواجهه با فاطمة میان در و دیوار و گاه شستن صورت نیلى و بازوى کبود فاطمه، هیچ هنرمند عارفى توانسته است مرثیه بسراید آن چنان که از عمق رنج آدمى در چروک‌هاى پیشانى على خبر دهد و وسعت غم‌هاى خلقت را در پهناى اشک على بشناسد و بشناساند جز بار اشک پنهانى على؟ هیچکس را یاراى آن بوده است که آلام محض زینب را به هنگام دیدار سر برادر بر بام نیزه‌ها بیان کند، جز خون جارى از سر مبارک زینب؟

  من سوختم وقتی در ِخانه خدا، در ِخانه قرآن، در ِ خانه نجات، در ِ خانه تو به آتش کشیده شد. من در خود شکستم وقتی در بر پهلوی تو شکسته شد. وقتی تو فضه را صدا زدی، انسانیت از جنین هستی سقوط کرد. من از خشم کبود شدم وقتی تازیانه بر بازوی تو فرود آمد. من از خشم کبود شدم وقتی تازیانه بر بازوی تو فرود آمد. اشک در چشمان من حلقه زد وقتی سیلی با صورت تو آشنا شد… و بند دلم و رشته امیدم پاره شد وقتی آوند حیات تو قطع شد…

  منبع مطلب : setare.com

  دکلمه ای زیبا در وصف حضرت زهرا (س)

  این شعر و دکلمه بسیار زیبا که از برنامه خوب مشاعره " باغ یاس " انتخاب شده است ، در ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان تقدیم میشود به عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت . 506._._.168 حضرت زهرا(س), دکلمه ...

  دکلمه ای زیبا در وصف حضرت زهرا (س)

  21.0 هزار بازدید دانلود 506._._.168

  منبع مطلب : www.dalfak.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید