در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ذخیره چشم شهید سلیمانی که امید داشتند مایه نجاتشان شود

  1 بازدید

  ذخیره چشم شهید سلیمانی که امید داشتند مایه نجاتشان شود را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  پایگاه خبری امید دنا - آخرین اخبار - برگزاری مسابقه بزرگ میثاق آسمانی (وصیت نامه شهید مقاومت سردارقاسم سلیمانی)+جزئیات

  پایگاه خبری امید دنا - آخرین اخبار - برگزاری مسابقه بزرگ میثاق آسمانی (وصیت نامه شهید مقاومت سردارقاسم سلیمانی)+جزئیات

  امیددنا؛

  ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات بندگان مخلص وتبریک وتهنیت روز جهانی قدس وعید سعید فطر ، معاونت پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش چرام وحوزه بسیج دانش آموزی قاسم ابن الحسن (ع)،مسابقه بزرگ میثاق آسمانی به مناسبت فتح خرمشهر وروز جهانی مقاومت برگزار می کند.

  شرکت کنندگان عزیز خواهشمنداست پس از مطالعه متن وصیت نامه شهید سردار قاسم سلیمانی ،پاسخ هریک از سؤاالت را مشخص وعدد گزینه صحیح را به ترتیب از چپ به راست بنویسید وبصورت یک عدد دوازده رقمی همراه با مشخصات خود )نام ونام خانوادگی ،شماره ملی ،شماره تماس (به شماره ۱۹۰۲۹۱۱۰۴۹۷)پیامک نمایید.

  به پنج نفراز برگزیدگان هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد گردید.

  سوال شماره یک :

  باالترین وارزشمندترین نعمت ها از نظر شهید سردار سلیمانی کدام است ؟

  ۰ )قلب سلیم ۷ )رزق معنوی ۹ )اشک براهل بیت )ع( ۱ )تقوای مؤمن

  سؤال شماره دو:

  شهید بزرگوار رمز موفقیت انقالب ایران را در چه چیزی می دانند؟

  ۰ )پیوند بااسالم ۷ )اتحاد آحاد جامعه ۹ )مردمی بودن ۱ )اعتماد به مسئولین

  شماره شماره سه:

  اساس دشمنی جهان با جمهوری اسالمی از دیدگاه شهید سلیمانی …………است ؟

  ۰ )وحدت مردم ۷ )پیروی از والیت ۹ )مقاومت در برابر بیگانگان ۱ )دین مداری

  سؤال شماره چهار:

  منزه ترین عالم دین که جهان را تکان داد واسالم را احیا کرد چه کسی است ؟

  ۰ )امام خمینی ۷ )شهید مدرس ۹ )شهید مطهری ۱ )امام خامنه ای

  سؤال شماره پنج:

  شهید سلیمانی در جواب آحاد مردم ،آنها را از اختالف در ……..پرهیز می دهد؟

  ۰ )نظر وعقیده ۷ )رفتار ۹ )اصول ۱ )فروع

  سؤال شماره شش:

  ذخیره چشم شهید سلیمانی که امید داشتند مایه ی نجاتشان شود …………بود ؟

  ۰ )اشک برامام حسین )ع( ۷ )اشک براهل بیت )ع( ۹ )اشک دفاع از مظلوم ۱ )همه موارد

  سؤال شماره هفت :

  شهید بزرگوار ………. را برای همیشه محور عزت وکرامت همه ما می دانند؟

  ۰ )نیروهای مسلح ۷ )شهدا ۹ )فرزندان شهدا ۱ )مسئولین

  سؤال شماره هشت:

  شهید سلیمانی در خطابشان به نیروهای سپاهی وارتش ،اساس بقای نیروهای مسلح را ………..می دانند؟

  ۰ )شهامت ۷ )والیت پذیری ۹ )استکبارستیزی ۱ )شناخت دشمن

  سؤال شماره نه:

  شهید حاج قاسم سلیمانی چه چیزی را تنها ذخیره خود می داند؟

  ۰ )دستی مستمر به سوی خدا ۷ )جهاد ۹ )تالشهای در راه خدا ۱ )امید به رحمت خدا

  سؤال شماره ده :

  شهید حاج قاسم سلیمانی چه چیزی را راه نجات اسالم می داند؟

  ۰ )جهاد در راه خدا ۷ )تقوا وعمل صالح ۹ )نماز وروزه ۱ )وحدت مسلمین

  سؤال شماره یازده:

  دیدگاه وتوصیه شهید حاج قاسم سلیمانی نسبت به شهدا کدامیک از موارد زیرمی باشد؟

  ۰ )فرزندانتان را با شهدا آشنا کنید ۷ )به فرزندان شهدا احترام بگذارید.

  ۹ )شهداء محور عزت وکرامت هستند. ۱ )همه موارد

  سؤال شماره دوازده:

  شهید سردار سلیمانی معتقد است دفاع از اسالم نیازمند ………است ؟

  ۰ )ترجیح رنگ خدا ۷ )عبادت زیاد ۹ )هوشمندی در سیاست ۱ )موارد ۰ و۷

  معاونت پرورشی وتربیت بدنی اداره آموزش وپرورش چرام باهمکاری حوزه بسیج دانش آموزی قاسم ابن الحسن(ع)

  منبع مطلب : omidedena.ir

  مدیر محترم سایت omidedena.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  متن وصیت‌نامه سردار سلیمانی منتشر شد/ سردار قاآنی: شهید سلیمانی قهرمان و فرمانده همیشه پیروز جبهه مقاومت بود/ هشدار فرمانده سپاه؛ آمریکا و اسرائیل خطا کنند هر دو را می‌زنیم

   سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه امروز (پنجشنبه) در مراسم اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در مصلی امام خمینی(ره) تهران، اظهار داشت: امشب میهمان درخشان‌ترین ستارگان عالم اسلام هستیم.

  وی افزود: چهل روز است رخصار بزرگ سردار بزرگ و تکرارنشدنی جبهه مقاومت اسلامی حاج قاسم سلیمانی، سردار رشید ابومهدی المهندس، سردار شهید حسین پور جعفری، پاسدار شهید و فداکار شهروز مظفری، پاسدار جان بر کف هادی طارمی و پاسدار جوان ما وحید زمانیان و پس از آنها سردار شهید علی اصغر پاشاپور را ندیده‌ایم، اما با سیمای ملکوتی آنان در این چهل روز زندگی کردیم.

  سلامی گفت: امشب قاسم با زبان اسماعیل با ما سخن گفت، دستیابی به ارتفاع شخصیت بزرگی مانند حاج قاسم برای چون منی امکان پذیر نیست و کلمات قابل بیان کردن این عظمت نیست.

  وی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم جهان را با بعثت جدیدی روبرو ساخته است، ادامه داد: خداوند مقام محمود به حاج قاسم بخشید. او تندیس زنده آیه شریفه «محمد رسول الله الذین معه اشدا علی الکفار و رحما بینهم» بود. او آموخته بود که در میدان جنگ اگر کوه‌ها بجنبند، تو نباید بجنبی.

  فرمانده کل سپاه گفت: او هرگز به دشمن پشت نمی‌کرد، اما از سوی دیگر برای مومنان خاضع و خاکی بود. بال‌های تواضع او در همه جا باز بود.

  وی افزود: او چهل و یک سال لباس جهاد را از تن به در نکرد و همواره در حال جهاد بود، او احیاگر مکتب جهاد و شهادت بود و ‌در دوره ای که دشمنان می گفتند کاری می کنیم که همه جوانان از شرق تا غرب عالم شلوار لی و کفش‌های نایک بپوشند، او بر پیشانی جوانان، پیشانی بندهای «یا زهرا» را بست چرا که او می دانست جهاد لباس عزت است.

  سرلشکر سلامی با بیان اینکه حاج قاسم نه پشت میز می‌نشست نه در خانه، تصریح کرد: بیابان‌ها او را بیشتر از خیابان‌ها می‌شناختند. هندوکش و دره پنجشیر و بامیان در افغانستان او را بهتر از افغانستانی ها میشناختند.

  وی تاکید کرد: هرجا مظلومی بود، قاسم و سپاهش آنجا بودند و می جنگیدند و سپر بلای امت بودند و مانند مالک اشتر همواره به خیمه دشمن نزدیک بود.

  فرمانده کل سپاه گفت: تکه کلامش این بود که «فدای شما بشوم»، این صرفاً یک کلمه نبود، بلکه حرف دل او بود تا برای مردم فدا شود. او تکیه گاه و دلنشین بود؛ او رخساره میدانی ولی‌فقیه بود و جز به اوامر رهبر عظیم الشأن‌مان به چیز دیگری نمی‌اندیشید.

  سرلشکر سلامی با بیان اینکه هر آنچه اجرا می‌کرد دقیقا همانی بود که رهبرمان فرموده بود، عنوان کرد: او دلداده حضرت زهرا(س) بود و برای خود عالمی داشت که ما را یارای شناخت آن دنیای روحانی نیست.

  وی گفت: در آخرین پیامک‌های دختر عزیزش به دختر من در نزدیکی‌های شهادت این بود که «بابا ۲۰ روز است نیامده، دلم برای او تنگ شده دعا کنید برگردد»

  فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قاسم سلیمانی خون‌بهای آرامش یک ملت بود، عنوان کرد: وقتی او وارد میدان جنگ با صهیونیست‌ها شد، فلسطینی ها با سنگ می جنگیدند، او کاری کرد که امروز غزه، کران باختری و شمال فلسطین میدان فوران آتش علیه صهیونیست‌ها است؛ به طوریکه دور خود دیوار کشیدند، حاج قاسم اسرائیل را حبس کرده بود.

  سرلشکر سلامی ادامه داد: او در میدان جنگ لبنان در برابر صهیونیست‌ها مستقیما در میدان حضور داشت، زندگی در خطر، هنر او بود. او در مدیترانه ایستاد تا مسلمانان در خطر قرار نگیرند.

  وی با بیان اینکه او سیاست آمریکایی‌ها برای ایجاد خاور میانه جدید را به شکست کشاند، تاکید کرد: حاج قاسم آنقدر قدرت ساخت که اگر صهیونیست‌ها بیخ مرزشان کمی گوش شنوا داشته باشند، زبان پاکستانی‌ها، ایرانی‌ها، حجازی‌ها، لبنانی‌ها و... را خواهند شنید.

  فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان یک مقام صهیونیست درباره اینکه با آمریکایی‌ها برای زدن ایرانی‌ها در سوریه و عراق تقسیم کار کرده‌ایم، گفت: به آنها می گوییم که اشتباه می کنید مثل همیشه، به شما می‌گوییم و این کلام با عمل همراه است «دست از پا خطا کنید هر دوی شما را می زنیم».

  سرلشکر سلامی تاکید کرد: بارها به آنها گفته‌ایم روی آمریکا حساب نکنید، آنها یا دیر می‌رسند یا نمی‌رسند، اگر می‌خواهید حسابی اینگونه باز کنید حتما به دریا نگاه کنید چراکه آنجا نقطه نهایی سکونت شماست.

  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به سهم خودم به‌عنوان یک سرباز کوچک فدایی ملت، قدم‌های شما را می‌بوسم آنجا که همه آمدید و حاج قاسم و یارانش را به خدا سپردید.

  وی ادامه داد: شما جهان را غافلگیر کردید و این هنر شما مردم است؛ همانگونه که در بیست و دوم بهمن به دشمن سیلی زدید. بار دیگر در دوم اسفند پای صندوق های رای، موشک ها را به قلب آمریکا و رئیس جمهور تروریست آن شلیک می‌کنید.

  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه سردار قاسم سلیمانی امروز تکثیر شده و جبهه مقاومت سامان جدید و انقلاب نفس جدیدی گرفته است، گفت: آمریکا سیلی خورد اما سیلی بزرگ و نهایی ادامه دارد تا آخرین سرباز آمریکایی از بلاد اسلامی خارج شود و این حقیقت نزدیک است.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Jk 6 ماه قبل
  0

  خوب چرا جواب رو نزاشتین؟

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  ذخیره چشم شهید سلیمانی که امید داشت مایه نجا نشان شوذ

  اتحن 9 ماه قبل
  0

  اره

  عباس 1 سال قبل
  0

  ذخیر چشم شهید سلیمانی چه بود

  شنیا حسینی 1 سال قبل
  2

  گزینه ۵

  کیژان حامدی 1 سال قبل
  0

  خواب سوالات

  این

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید