این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ذکر استغفرالله در ماه رجب

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ذکر استغفرالله در ماه رجب را از این سایت دریافت کنید.

  اذکار و دعاهای ماه رجب

  اذکار و دعاهای ماه رجب

  اذکار و دعاهای ماه رجب

  انتشار: شنبه ۲۴ رجب ۱۴۳۵- بروزرسانی: سه‌شنبه ۱۶ شعبان ۱۴۳۷

  ذكرها و دعاهاى ماه‌ مبارک رجب

  -

  از اعمال مهم رجب اذکار و ادعیه این ماه می‌باشد که عبارتند از:

  هزار مرتبه ذکراستغفر اللّه ذا الجلال و الإكرام من جميع الذنوب و الآثام در این ماه که موجب غفران تمام گناهان می‌شود.

  قرائت ده‌هزار مرتبه یا هزار مرتبه سوره توحيد در این ماه، در روايتی ذکر شده:

  «كسى كه هزار بار آن را بخواند روز قيامت عمل هزار پيامبر و هزار فرشته را مى‌آورد. و هيچكس نزديكتر از او به خدا نيست مگر كسى كه بيشتر از او آن را خوانده باشد. و ثواب خواندن اين سوره در رجب چندين برابر است.»

  هزار مرتبه ذکر «لا اله الا اللّه»

  هزار مرتبه ذکر «سبحان اللّه»

  صد مرتبه ذکر «أستغفر اللّه الّذي لا اله الا هو وحده لا شريك له و اتوب إليه»

  ذکر«عظم الذّنب من عبدك فليحسن العفو من عندك» در سجده‌های ماه رجب به تبعیت از امام سجاد علیه السلام که این ذکر را می‌گفتند.

  بعد از هر نمازى بگويد:«يا من ارجوه لكلّ خير و آمن سخطه عند كلّ شرّ، يا من يعطى الكثير بالقليل يا من يعطي من سئله يا من يعطي من لم يسئله و من لم يعرفه تحنّنا منه و رحمة أعطني بمسألتي إيّاك جميع خير الدّنيا و جميع خير الآخرة و اصرف عنّي بمسألتي إيّاك جميع شرّ الدنيا و شرّ الآخرة فإنّه غير منقوص ما أعطيت و زدني من فضلك يا كريم»سپس با دست چپ محاسن خود را گرفته و انگشت سبابه دست راست خود را حركت داده و گريه كند و بگويد:«يا ذا الجلال و الإكرام يا ذا النّعماء و الجود يا ذا المنّ و الطّول حرّم شيبتي على النّار»

  مربوط به دسته های:اذکار و دعاهای ماه رجب - مراقبات ماه رجب -

  منبع : erfanvahekmat.com

  استغفار مخصوص ماه رجب

  هرکه در ماه رجب صد‌مرتبه این استغفار را بگوید خداوند سرانجام کارش را ختم به رحمت کند و هرکه چهارصد‌مرتبه بگوید، ثواب شهادت صد‌شهید را برای او بنویسد.

  استغفار مخصوص ماه رجب

  نحوه نمایش

  دعای ماه رجب | یا من ارجوه لکل خیر

  ثواب لا اله الا الله در ماه رجب

  انتخاب صوت 00:00 00:00 دانلود

  از پیامبر(صلى‌اللّه‌علیه‌و‌آله) روایت شده: هرکه در ماه رجب «صد مرتبه» بگوید:

  پخش صوت

  أَسْتَغْفِرُ اللّٰهَ الَّذِي لَاإِلٰهَ إِلّا هُوَ وَحْدَهُ لَاشَرِيكَ لَهُ وَأَتُوبُ إِلَيْهِ.

  آمرزش می‌خواهم از خدایی که معبودی جز او نیست، اوست یگانه، برایش شریکی نمی‌باشد و به‌سوی او باز می‌گردم.

  و آن را با صدقه پایان دهد، حق‌تعالی سرانجام کارش را ختم به رحمت و آمرزش کند و هرکه «چهارصد مرتبه» بگوید، ثواب شهادت صد شهید را برای او بنویسد.

  [و نیز] روایت شده: هرکه در ماه رجب به هنگام صبح، «هفتاد مرتبه» و در زمان پسین (شامگاه) هم «هفتاد مرتبه» بگوید:

  پخش صوت

  أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَتُوبُ إِلَيْهِ

  از خدا آمرزش می‌خواهم و به او باز می‌گردم

  و چون به پایان رساند، دست‌ها را بلند کند و بگوید:

  اللّٰهُمَّ اغْفِرْ لِي وَتُبْ عَلَيَّ

  خدایا مرا بیامرز و توبه‌ام را بپذیر

  پس اگر در ماه رجب از دنیا برود، خدا از او خشنود باشد و به برکت ماه رجب، آتش دوزخ با او تماس نگیرد.

  در همه‌ی این ماه «هزار مرتبه» بگوید:

  أَسْتَغْفِرُ اللّٰهَ ذَا الْجَلالِ وَالْإِكْرامِ مِنْ جَمِيعِ الذُّنُوبِ وَالْآثامِ.

  از خدای دارای بزرگی و رأفت و محبت، از همه گناهان و گنه‌کاری‌ها، آمرزش می‌خواهم.

  تا خداى مهربان او را بیامرزد.

  مطالب مرتبط

  - زیارت رجبیه | الحمدلله الذی اشهدنا

  - دعای ماه رجب | یا من ارجوه لکل خیر

  - ثواب لا اله الا الله در ماه رجب

  - ثواب خواندن سوره توحید در ماه رجب

  - نمازی برای دیدن جایگاه خود در بهشت

  - نماز روز جمعه ماه رجب

  - روزه پنجشنبه، جمعه و شنبه ماه رجب

  - نمازی بسیار پر فضیلت برای ماه رجب

  - دعای بخشش گناهان هرچند به تعداد قطره‌های باران باشد

  دعای ماه رجب | یا من ارجوه لکل خیر

  ثواب لا اله الا الله در ماه رجب

  منبع : www.erfan.ir

  اعمال مهم «ماه رجب»/لزوم تکرار ذکر عظیم «اَستَغفِرُاللهَ وَ اَسئَلُهُ التَوبَهَ»

  یک کارشناس علوم قرآنی گفت: رجب ماه دعا و استغفار است، ماهی ارزشمند که می توان به واسطه آن به پروردگار نزدیک شد و حاجت گرفت، روزه داری در این ماه ثواب فراوان دارد.

  اعمال مهم «ماه رجب»/لزوم تکرار ذکر عظیم «اَستَغفِرُاللهَ وَ اَسئَلُهُ التَوبَهَ»

  ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰:۰۱ کد خبر: ۶۰۱۴۴۸ دسته بندی: ادبیات، دین و اندیشه، فرهنگی

  یک کارشناس علوم قرآنی گفت: رجب ماه دعا و استغفار است، ماهی ارزشمند که می توان به واسطه آن به پروردگار نزدیک شد و حاجت گرفت، روزه داری در این ماه ثواب فراوان دارد.

  میر احمدرضا حاجتی کارشناس علوم قرآنی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی پیرامون اعمال ماه رجب گفت: رجب ماه دعا و استغفار است، ماهی ارزشمند که می توان به واسطه آن به پروردگار نزدیک شد و حاجت گرفت، روزه داری در این ماه ثواب فراوان دارد.

  وی به دیگر دعای ارزشمند در شب‌های ماه رجب اشاره و ابراز کرد: در حدیثی نقل شده «امام سجاد (ع)» فرموده‌اند پدرم هنگام شهادتش در روز عاشورا در حالی که خون از تمامی بدنش در فوران بود، مرا به سینه‌اش فشرد و گفت: پسر عزیزم دعایی را حفظ کن که همانا مادرم فاطمه آن را به من آموخت، و مادرم نیز از «رسول خدا (ص)» آموخت و جبرئیل امین به «رسول خدا(ص)» دعایی را آموخت که در هنگام حاجت و نیازمندی و انجام امری بزرگ و زمانی که اندوه و بلایی فرو می‌آید آن را بخواند: «بِحَقِ‏ یس وَ الْقُرْآنِ الْحَکِیمِ‏ وَ بِحَقِ‏ طه‏ وَ الْقُرْآنِ الْعَظِیمِ یَا مَنْ‏ یَقْدِرُ عَلَى‏ حَوَائِجِ‏ السَّائِلِینَ یَا مَنْ یَعْلَمُ مَا فِی الضَّمِیرِ یَا منفس مُنَفِّساً عَنِ الْمَکْرُوبِینَ یَا مفرج مُفَرِّجاً عَنِ الْمَغْمُومِینَ یَا رَاحِمَ الشَّیْخِ الْکَبِیرِ یَا رَازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ یَا مَنْ لَا یَحْتَاجُ إِلَى التَّفْسِیرِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی کَذَا وَ کَذَا، به حق «یس» و «قرآن کریم»، و به حق «طه و قرآن با عظمت»،‌ای کسی که در برآوردن حاجت حاجتمندان توانایی،‌ ای کسی که از درون افراد خبر داری،‌ ای بر طرف کننده‌ گرفتاری‌ها،‌ ای شادی بخش کسانی که غم زده اند،‌ای کسی که به افراد پیر ترحم می‌کنی،‌ ای کسی که روزی طفل کوچک را می‌دهی،‌ ای کسی که به تفسیر احتیاج نداری، بر محمد و آلش درود فرست.

  حاجتی دیگر اعمال ماه رجب را که هر روز می‌توان آن را بجا آورد بیان و افزود: ذکر عظیم اَستَغفِرُاللهَ وَ اَسئَلُهُ التَوبَهَ به تعداد ۱۰۰ مرتبه و بیان ذکر «سُبحانَ الاِلهِ الجَلیلِ، سُبحانَ مَن لایَنبَغِی التَّسبیحُ اِلّا لَهُ، سُبحانَ الاَعَزِّ الاَکرَمِ، سُبحانَ مَن لَبِسَ العِزَّ وَ هُوَ لَهُ اَهلٌ» پس از آن، برای هر روز عملی پر فضیلت است.

  وی به ذکر‌های دیگر ماه رجب اشاره و بیان کرد: هر روز ۷۰ مرتبه در وقت صبح و ۷۰ مرتبه در وقت پسین: اَستَغفِرُاللهَ وَ اَتُوبُ اِلَیهِ و چون تمام کرد دست‌ها را بلند کند و بگوید: اَلّلهُمَّ اغفِرلی وَ تُب عَلَیّ، همچنین در هر شب و روز ماه رجب گفته شود: ۳ مرتبه حمد _ ۳ مرتبه آیه الکرسی _ ۳ مرتبه الکافرون _ ۳ مرتبه توحید _ ۳ مرتبه الفلق _ ۳ مرتبه الناس _ ۳ مرتبه سُبحانَ اللهِ وَ الحَمدُلِلهِ وَ لا اِلهَ اِلّا اللهُ وَ اللهُ اَکبَرُ و لا حَولَ وَ لا قُوَّهَ اِلّا بِاللهِ العَلِیِّ العَظیمِ _ ۳ مرتبه اَلّلهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّدٍ _ ۳ مرتبه اَلّلهُمَّ اغفِر لِلمُومِنینَ وَ المُومِناتِ _ ۴۰۰ مرتبه اَستَغفِرُاللهَ وَ اَتُوبُ اِلَیهِ.

  وی پیرامون ارزش روزه گرفتن در ماه رجب تصریح کرد: یکی از اعمال بسیار ارزشمند ماه رجب گرفتن روزه خصوصا در روز‌های پنجشنبه و جمعه است.

  حاجتی با اشاره به فضیلت نماز ماه رجب خاطر‌نشان کرد: در برخی کتب دینی نمازی دیگر بیان شده است که فضلیت فراوانی برای برگزار کننده در آن وجود دارد، برگزاری نماز به این شیوه است که ۲ رکعت نماز در یک شب از ماه رجب و در هر رکعت: حمد ۱ مرتبه _ ۵۰ مرتبه توحید همچنین بجا آوردن ۱۰ رکعت نماز در یک شب از ماه رجب و در هر رکعت بخواند: ۱ مرتبه حمد _ ۱ مرتبه الکافرون _ ۳ مرتبه توحید دارد و بسیار ارزشمند است.

  منبع : www.mizan.news

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید