این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روشی بر روی دندان برای از بین بردن رسوب آن ها و بوی بد دهان مورد استفاده قرار میگیرد در جدول

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روشی بر روی دندان برای از بین بردن رسوب آن ها و بوی بد دهان مورد استفاده قرار میگیرد در جدول را از این سایت دریافت کنید.

  روش های از بین بردن بوی بد دهان چیست؟ + عکس

  بوی بد دهان یکی از مشکلات رایج در بهداشت دهان و دندان است. این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. با پلازامگ همراه باشید تا در مورد بوی بد دهان

  روش های از بین بردن بوی بد دهان چیست؟ + عکس

  بوی بد دهان یکی از مشکلات رایج در بهداشت دهان و دندان است. این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. با جدولیاب همراه باشید تا در مورد بوی بد دهان و راهکارهای طبیعی رفع آن بیشتر بخوانید.

  روش های از بین بردن بوی بد دهان چیست؟ + عکس

  یکی از مشکلات متداول در بهداشت دهان و دندان، بوی بد دهان است. بسیاری از افراد از این بیماری رنج می‌برند. بوی بد دهان می‌تواند دلایل متعددی از جمله مصرف غذای خاص، سیگار کشیدن، خشکی دهان و بیماری‌های دهان و دندان داشته باشد. مسواک و نخ دندان کشیدن یکی از مهمترین فاکتورهای بهداشت دندان است. همچنین برای از بین بردن بوی بد دهان می‌توان از روش‌های خانگی استفاده کرد. در این مقاله چندین روش خانگی برای از بین بردن بوی بد دهان به شما پیشنهاد می‌شود. با پلازامگ همراه باشید.

  علت بوی بد دهان

  در این قسمت با دلایل بوی بد دهان آشنا می‌شویم.

  بهداشت ضعیف دهان و دندان

  باکتری‌ها، ذرات مواد غذایی که در دهان یا دندان به دام افتاده‌اند را تجزیه می‌کنند. ترکیب باکتری‌ها و پوسیدگی مواد غذایی در دهان شما بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور مرتب غذای به دام افتاده را قبل از پوسیدگی از بین می‌برد. مسواک همچنین پلاک دندان را از بین می‌برد. پلاک ماده‌ای چسبنده و سفید رنگ است که روی دندان‌های شما ایجاد می‌شود و باعث بوی بد دهان می‌شود. پلاک می‌تواند باعث ایجاد حفره و بیماری پریودنتال (لثه‌ای) شود. حتی اگر جز افرادی هستید که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنید و هر شب آن را تمیز نمی‌کنید، بوی بد دهان می‌تواند برای شما مشکل‌ساز باشد.

  مواد غذایی و نوشیدنی

  هنگام خوردن پیاز، سیر یا غذاهای دیگری که بوی قوی دارند، معده شما هنگام هضم، روغن‌های موجود در مواد غذایی را جذب می‌کند. این روغن‌ها وارد جریان خون شما می‌شوند و به ریه‌های شما می‌رسند. بویی که در ریه‌های شما ایجاد می‌شود، می‌تواند به مدت ۷۲ ساعت در دهان و نفس شما بوی بد ایجاد کند. همچنین در نظر داشته باشید که نوشیدنی‌هایی مانند قهوه نیز می‌تواند بوی بد دهان را تشدید کند.

  سیگار کشیدن

  سیگار کشیدن باعث بوی بد دهان شما می‌شود. سیگار دهان شما را خشک می‌کند و همین امر می‌تواند بوی نفس شما را بدتر کند.

  خشکی دهان

  اگر دهان بزاق کافی ایجاد نکند، خشکی دهان رخ می‌دهد. بزاق به تمیز نگه داشتن دهان کمک می‌کند و بو را کاهش می‌دهد. خشکی دهان می‌تواند دلایل متعددی از جمله خوابیدن با دهان باز، مصرف داروهای خاص (مانند افراد دارای فشار خون بالا و شرایط ادراری خاص) داشته باشد.

  بیماری پریودنتال (التهاب لثه)

  زمانی که پلاک (ماده‌ای سفید رنگ که بعد از مصرف عذا روی دندان ایجاد می‌شود) را سریعا از دندان خود خارج نکنید، بیماری پریودنتال یا همان التهاب لثه رخ می‌دهد. به مرور زمان پلاک در لثه رسوب می‌کند و با مسواک زدن نمی‌توانید آن را از بین ببرید و این عمل باعث تحریک دندان‌های شما می‌شود. این رسوب‌ها می‌توانند باعث ایجاد تورم لثه شوند. مواد غذایی، باکتری‌ها و پلاک‌های دندانی باعث ایجاد بوی قوی و بد در دهان می‌شوند.

   سینوس، گلو و دهان

  بوی بد دهان ممکن است به دلایل زیر باشد:

  یک عفونت سینوس برونشیت مزمن

  عفونت در دستگاه تنفسی

  همچنین لوزه‌ها می‌توانند منبع بوی بددهان باشند؛ زیرا باکتری‌ها تمایل به جمع شدن روی لوزه‌ها دارند.

  بیماری ها

  بوی غیرعادی نفس می‌تواند نشانه برخی بیماری‌ها از جمله بیماری کلیوی، دیابت و رفلاکس معده باشد. رفلاکس معده یکی از دلایل شایع برای بوی بد دهان است. اگر نارسایی کلیه یا کبد داشته باشید، نفس شما بوی ماهی می‌گیرد. همچنین زمانی که دیابت کنترل نشده‌ای داشته باشید، نفس شما بوی میوه می‌گیرد.

  ۱۳ روش برای از بین بردن بوی بد دهان

  در اینجا با ۱۳ درمان بوی بد دهان آشنا می‌شویم.

  بهداشت دندان

  طبق مطالعات تحقیقاتی معتبر، بهداشت ضعیف دندان شایعترین علت بوی بددهان است. جلوگیری از ایجاد پلاک، کلید حفظ سلامت دهان و دندان است. باید حداقل دو بار در روز (صبح و شب) دندان‌های خود را با استفاده از خمیردندان فلورایدی مسواک بزنید. بسیاری معتقدند برای جلوگیری از پوسیدگی و بوی بد دهان، مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی ضروری است. برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها بر روی مواد غذایی در دندان‌هایتان، حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید. باکتری‌ها همچنین می‌توانند روی زبان جمع شوند و باعث ایجاد بوی بد شوند. با استفاده از مسواک یا یک اسکرابر مخصوص زبان، حداقل یک بار در روز زبان خود را مسواک بزنید.

  جعفری

  جعفری یک داروی محبوب مردمی برای بوی بددهان است. تحقیقات نشان داده است که جعفری می‌تواند با ترکیبات گوگردی مقابله کند. برای بهره بردن از جعفری برای بوی دهان، برگ‌های تازه جعفری را بعد از هر وعده غذایی استفاده کنید.

  آب آناناس

  بسیاری از افراد بر این باورند که آب آناناس سریعترین و موثرترین درمان برای بوی بددهان است؛ در حالی که هیچ مدرک علمی برای اثبات این تئوری وجود ندارد و گزارش‌های به دست آمده تنها از تجربه‌های شخصی است. بعد از هر وعده غذایی یک لیوان آب آناناس ارگانیک بنوشید یا یک یا دو دقیقه یک برش آناناس بجوید. به خاطر داشته باشید که پس از آن دهان خود را بشویید.

  آب

  تحقیقات نشان می‌دهد که خشکی دهان اغلب باعث بوی بددهان می‌شود. بزاق نقش بسیار مهمی در تمیز نگه داشتن دهان شما دارد. بدون آن باکتری‌ها رشد می‌کنند. دهان شما به طور معمول در خواب خشک می‌شود و این امر دلیل بد بویی دهان در صبح است. با مرطوب نگه داشتن بدن از خشکی دهان جلوگیری می‌شود. نوشیدن آب (نه نوشیدنی‌های کافئین‌دار و شیرین) در طول روز، تولید بزاق را افزایش می‌دهد. حداقل ۸ لیوان آب در روز برای بدن لازم است.

  ماست

  ماست حاوی باکتری‌های سالم به نام لاکتوباسیلوس است. این باکتری‌های مفید مانند روده شما می‌توانند در مقابله با باکتری‌های بد در قسمت‌های مختلف بدن کمک کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که ماست همچنین ممکن است به کاهش بوی بددهان کمک کند. مطالعه‌ای صورت گرفته پس از شش هفته خوردن ماست حاکی از آن است که ۸۰ درصد از شرکت‌کنندگان با کاهش بوی بد دهان همراه بودند. پروبیوتیک موجود در ماست در کاهش شدت بوی بد دهان موثر است. برای استفاده از ماست برای مقابله با بوی بددهان، حداقل یک وعده در روز ماست ساده و بدون چربی میل کنید.

  منبع : jadvalyab.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید