این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روش حمل و نقل دریایی که برای جابجایی کالاها برای تجارت بین المللی استفاده میشود جدول

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روش حمل و نقل دریایی که برای جابجایی کالاها برای تجارت بین المللی استفاده میشود جدول را از این سایت دریافت کنید.

  حمل و نقل دریایی

  حمل و نقل دریایی - روش حمل و نقل دریایی که برای جابجایی کالاها برای تجارت بین المللی استفاده میشود - مسیر کالا معتبر ترین سامانه حمل و نقل کالا

  021-28423276 [email protected] ثبت درخواست

  حمل و نقل دریایی

  حمل و نقل دریایی

  همواره به منظور حمل و نقل بین‌المللی کالا چهار راه برای بازرگانان و تجارت وجود دارد:

  حمل و نقل زمینیحمل و نقل دریاییحمل و نقل هواییحمل و نقل ریلی

  حمل و نقل دریایی چیست ؟ در حال حاضر روش‌های مختلفی برای جابجایی افراد و یا اشیا در سراسر دنیا وجود دارد. حمل و نقل دریایی نیز از جمله روش‌هایی است که این امکان را به شما می‌دهد که با ایمنی بالایی کالا و اجناس خود را با این روش منتقل کنید. ولی این حمل و نقل دارای شرایط و قوانین خاصی است و از اصولی خاصی پیروی می‌کند.

  حمل و نقل دریایی به روشی گفته می‌شود که اجناس و افراد با استفاده از وسایل حمل دریایی از جمله قایق، کشتی و سایر وسایل شناور بر روی سطح آب جابجا می‌شوند. معمولا کالاهایی که در بستر دریا منتقل می‌گردند دارای حجم و اندازه بزرگ هستند و سفرهای دریایی زمان زیادی می‌برد و از این رو کمتر کسی با استفاده از این روش مسافرت می کند. به همین دلیل اکثر کشتی‌ها و وسایل شناور بر روی دریا برای جابجایی کالا و لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  برای حمل کالاهای گوناگون کشتی‌های باری با خصوصیاتی منحصر به فرد مجهز شده‌اند. بنادر و امکانات آن‌ها و ابزارآلات تخصصی بسیاری رشد یافته‌اند تا با حصول اطمینان و سرعت بالا این گونه حمل و نقل به خصوص در هنگام تخلیه و بارگیری به سرانجام برسد. زمانی که کشتی باری در حوزچه‌های بنادر وارد می‌شوند، به منظور تخلیه کار پهلو گرفته و مسئولین ‏بهداشت برای ارتباط آن کشتی با بندر می‌بایست با ورود و بررسی مدارک مجوز لازم را صادر نمایند.

  پیشنهادات ویژه مسیر کالا را از دست ندهید!

  اغلب چه کالاهایی با روش دریایی حمل می‌شود؟

  شما با استفاده از روش دریایی می‌توانید انواع کالا و مواد اولیه را جابجا کنید. از جمله کالاهایی که حمل آن در بستر دریا رواج بیشتری دارد، عبارت است از:

  مواد اولیه اسباب بازی مواد غذایی تجهیزات ورزشی تجهیزات مخابراتی قطعات خودرو اقلام پزشکی مصرفی

  ماشین آلات و تجهیزات راهسازی

  برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید◀️مسئولین گمرک ‏دفتر ویژه‌ای را به فرمانده کشتی عرضه می‌کنند که ویژگی‌های کالا و کشتی از ‏جمله:

  نام نام فرمانده تعداد پرسنل پرچم نوع کشتی بنادر مبدا و مقصد ‏وزن

  کالاهایی که بایستی تخلیه شوند

  میزان آذوقه

  کالاهای ممنوع الورود و … درآن ‏ذکر شده است.

  پس از آن انبار کالایی که قرار بر تخلیه آن نیست، همچنین انبار نوشیدنی‌ها، انبار آذوقه و کالاهای ‏ممنوع الورود، مهر و موم می‌شوند. در انتها نماینده شرکت حمل ‏و نقل آن کشتی لیست مرسولاتی را که می‌خواهد تخلیه کند را از طریق اظهارنامه اجمالی در دو نسخه‏ به گمرک اعلام می‌دارد.

  مزایا و معایب حمل دریایی

  حمل دریایی مؤثرترین روش جهت جابه‌جایی کالا در سطح جهانی است و هر ساله در جهان بیشترین درصد حمل و نقل کالا را به انجام می‌رساند. این روش مزایای فراوانی در مقایسه با سایر روش‌های حمل و نقل دارد. در حال حاضر کشتی‌های عظیم ‌الجثه‌ که برای جابه‌جایی بار طراحی گشته‌اند، ظرفیت حمل کالا با استفاده از کشتی را بیش از پیش افزایش داده و به طور تقریبی هر کشتی مگا قابلیت حمل هزاران کانتینر را دارد.

  ◀️ آشنایی بیشتر با حمل دریایی کانتینری

  ترابری دریایی با نظر به جابه‌جایی یکدست بار نیز از نظر اقتصادی و ایمنی از سایر روش‌های حمل و نقل دارای اطمینان بیشتری است. بارهای که وزن بسیار بالایی دارند را به سختی می‌توان از طریق وسایل نقلیه زمینی یا توسط قطار و هواپیما جابه جا نمود اما این گونه بارها به سهولت در حمل دریایی جابه‌جا می‌شوند.

    از جمله مزایای حمل دریایی که می‌توان به آن اشاره داشت، موارد زیر می‌باشند:

  1. حمل دریایی در مقایسه با سایر شیوه‌ها ارزان‌تر بوده و به همین علت صاحبان کالا و مؤسسه‌های تجاری مایل هستند کالای خود را توسط مسیرهای آبی جابه‌جا کنند. می‌توان گفت از طریق دریا و آب‌های آزاد بیشترین حجم تجارت و حمل و نقل صورت می‌گیرد.

  2. مزیت دیگر حمل دریایی حمل کالا در حجم بسیار بالاست. محموله‌های نسبتا سنگین (حدوداً 200 تا 500 هزار تن) را به سهولت می‌توان از مسیر آب‌های آزاد توسط کشتی باری از بندری به بندری دیگر حمل نمود.

  3. ارزان بودن حمل و نقل دریایی در قیاس با دیگر شیوه‌ها به ویژه درانتقال بارهای حجیم و سنگین وزن، از مزایای این گونه حمل و نقل به شمار می‌رود. به همین علت اغلب  صاحبان کارخانه‌های تجاری از طریق آب‌های آزاد حمل کالاهای خود را انجام می‌دهند.

  4. از دیگرمزایای حمل و نقل دریایی دارای ثبات و تشابه نسبی در کرایه‌هاست. این نرخ را شرکت‌های بزرگ حمل و نقل تعیین می‌نمایند.

  معایب حمل و نقل دریایی

  حمل و نقل دریایی در کنار مزایا، دارای یک سری معایب نیز می‌باشند. یکی از اصلی ترین معایب این روش که بسیاری از افراد را از آن منصرف می کند، زمان زیادی است که در این روش نیازمند می‌باشد و مواردی از جمله شرایط جوی و باد و طوفان بر روی زمان انتقال کالا تاثیر می‌گذارد. به همین منظور در صورتی که شما قصد جابجایی لوازم با سرعت بالایی صورت گیرد نمی توانید از این روش حمل بهره ببرید. ولی به طور کلی شما با کمی صبر و تحمل می‌توانید کالاهای خود را با ایمنی بالا جابجا کنید.

  حمل دریایی مسیر کالا

  صاحبان کالا می‌توانند درخواست استعلام هزینه حمل و نقل را با ثبت اطلاعات کالا، بندر بارگیری و بندر تخلیه کالا برای شرکت‌های کشتیرانی ارسال کنند. بعد از دریافت پیشنهادات شرکت‌های کشتیرانی، متقاضی مناسب‌ترین پیشنهاد را با در نظر گرفتن معیارهای قیمت و زمان حمل و نقل انتخاب می‌کند.

  اسناد لازم و ضروری برای شرکت کشتیرانی به شکل الکترونیکی ارسال می‌شود. امکان دریافت و پرینت بارنامه برای متقاضی پس از صدور بارنامه و بارگذاری آن در سامانه محیا خواهد بود. سامانه مسیر کالا به عنوان یکی از شرکت‌های حمل و نقل باربری دریایی بر اساس شیوه مزایده‌ای بنا نهاده شده است و صاحبان کالا قادر هستند با استعلام هزینه حمل و نقل ترکیبی و دریایی، مناسب‌ترین مقصد و ارزانترین مؤسسه حمل را انتخاب کنند.

  منبع : masirekala.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 17 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید