این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زمان واریز سهمیه بنزین آژانس تلفنی

  دسته بندی :
  1. پشتوک
  2. مطالب سایت

  زمان واریز سهمیه بنزین آژانس تلفنی را از سایت پشتوک دریافت کنید.

  زمان واریز سهمیه بنزین چه وقت است؟

  زمان واریز سهمیه بنزین چه وقت است؟

  زمان واریز سهمیه بنزین در ساعت24 آخرین روز هر ماه است. به عبارت دیگر اولین ساعات اولین روز هر ماه سهمیه بنزین هر خودرو واریز می شود و به جز خودروهای سواری شخص، سایر خودروها فقط یک ماه فرصت دارند تا از سهمیه ماهانه خود استفاده کنند. در غیر این صورت سهمیه آنها سوخت می شود و مجددا سهمیه جدید در ابتدای ماه بعدی واریز می شود. البته این منوط به آن است که فرد پیشتر پیگیری کارت سوخت خودرو خود را انجام داده باشد.

  آیا زمان واریز سهمیه بنزین خودروهای مختلف با هم فرق می کند؟

  باید بدانید که زمان واریز سهمیه بنزین برای انواع خودروها همان ساعت 24 آخرین روز هر ماه است. در واقع هیچ تفاوتی در این زمینه میان خودروها وجود ندارد. آنچه که متفاوت است، زمان در اختیار برای استفاده از هر سهمیه بنزین است. خودروهای شخصی می توانند تا 360 لیتر بنزین را در کارت سوخت خود ذخیره کنند. یعنی اگر یک خودروی سواری شخص تک سوز ماهانه 60 لیتر بنزین خود را استفاده نکند تا 6 ماه می تواند آن را ذخیره کند. در ماه هفتم با وجود داشتن 360 لیتر بنزین در کارت سوخت، دیگر سوختی به آن تعلق نمی گیرد تا زمانی که مقداری از این سهمیه را استفاده کند. این در حالی است که سایر خودروها از جمله تاکسی ها، ون ها، آمبولانس ها و ... فقط یک ماه فرصت دارند تا سهمیه سوخت خود را استفاده کنند. در غیر این صورت سهمیه آنها سوخت می شود و سهمیه جدید مجددا برای آنها واریز می شود.

  همین طور بخوانید: صفر تا صد ترخیص خودرو از پارکینگ

  سهمیه هر خودرو چه قدر است؟

  با توجه به اینکه بنزین در تاریخ 24 آبان 98، سهمیه بندی شده است، هر خودرو به تناسب کارایی و کارکردی که دارد به شکل زیر می تواند از بنزین سهمیه ای با نرخ 1500 تومان استفاده کند.

  1. تاکسی های بنزینی 400 لیتر

  2. تاکسی های دوگانه سوز 200 لیتر (از ابتدای آذرماه 250 لیتر)

  3. سواری شخصی بنزینی 60 لیتر

  4. سواری شخصی دوگانه سوز 30 لیتر

  5. تاکسی بین شهری بنزینی 750 لیتر

  6. تاکسی بین شهری دوگانه سوز 450 لیتر

  7. وانت کم مصرف بنزینی 200 لیتر

  8. وانت کم مصرف دوگانه سوز 60 لیتر

  9. آژانس شهری (تاکسی تلفنی) بنزینی 200 لیتر

  10. آژانس شهری (تاکسی تلفنی) دو گانه سوز 120 لیتر

  11. وانت پر مصرف بنزینی 300 لیتر

  12. وانت پر مصرف دوگانه سوز 120 لیتر

  13. تاکسی ون شهری بنزینی 600 لیتر

  14. تاکسی اینترنتی پرداخت مابه التفاوت اعتباری در کارت بانکی در پیمایش بیش از 200 کیلومتر

  15. سرویس مدارس بر اساس پیمایش و در قالب اعتبار

  16. موتور سیکلت 25 لیتر

  17. آمبولانس 500 لیتر

  چرا سهمیه بعضی از کارت های سوخت کم می شود؟

  به جز موضوع زمان واریز سهمیه بنزین، موضوع دیگری که در زمینه بنزین بسیار مورد پرسش قرار می گیرد، موضوع کم شدن سهمیه بنزین تعدادی از کارت های سوخت است. در ابتدا تصور میشد که این موضوع نوعی تخلف و کلاهبرداری است که توسط جایگاهداران انجام می شود، اما اطلاعیه های وزارت نفت چرایی این موضوع را مشخص کرد. چنانچه کاربران ترافیک برای سوخت گیری اصول سوختگیری را رعایت نکنند، باید منتظر باشند که بین 1 تا 5 لیتر از سهمیه کارت سوخت آنها کم شود و مجبور باشند برای بنزینی که سوختگیری نکرده اند و استفاده نکرده اند، هزینه بپردازند.

  اصول سوختگیری با کارت سوخت

  نحوه استفاده از کارت سوخت به شکل زیر است؛ اگر همین نکات ساده و پیش پا افتاده را رعایت نکنید، باید منتظر کم شدن بنزین از کارت سوخت خود باشید.

  1. کارت سوخت را داخل کارتخوان قرار دهید.

  2. رمز چهار رقمی کارت سوخت را وارد کنید.

  3. نازل را بردارید.

  4. سوخت‌گیری را آغاز کنید.

  5. ‌ بعد از پایان سوخت‌گیری، نازل را به‌درستی سر جای خود قرار دهید

  6. منتظر بمانید تا پیام "کارت را بردارید" ظاهر شود و بعد کارت را از جایگاه خارج کنید.

  نکته بسیار مهم در هنگام سوختگیری این است که هرگز اقدام به برداشتن کارت سوخت از کارتخوان قبل از قرار دادن نازل در جای خود نکنید و پیام "کارت را بردارید" را جدی بگیرید.

  پیشنهاد مطالعه: هر آن چه باید از خرید طرح زوج و فرد بدانید

  اگر بخواهید در مورد کسر شدن بنزین از کارت سوخت اطلاعات دقیق تری داشته باشید، باید با پیمانه سوختگیری یا پیمانه بنزین آشنا شوید.سوختگیری بنزین بر اساس پیمانه های ۳.۹۹ لیتری انجام می شود. هر پیمانه بنزین 3.99 لیتر است. این یعنی اینکه در هر بار سوخت‌گیری پیمانه‌های ۳.۹۹ لیتری برای هر فرد در نظر گرفته می‌ شود. لذا فرد در هر بار سوخت‌گیری، حتما باید یکی از ضرایب عدد ۳.۹۹ را انتخاب کند. یعنی اینکه هر یک لیتر بنزین یک پیمانه 3.99 لیتری است. سهمیه سوخت بر اساس این پیمانه کسر می شود و نه لیتر بنزین. برای مثال اگر 35 لیتر بنزین بزنید، باید 139.65پیمانه سوختگیری کنید تا بنزینی از کارت شما کسر نشود. به عبارت دیگر برای اینکه سهمیه از دست ندهید باید یکی از ضرایب ۳.۹۹ را انتخاب کنید. یعنی مقدار لیتری را که می خواهید سوخت گیری کنید در 3.99 ضرب کنید و دقیقا به همان اندازه سوختگیری کنید و در هنگام بنزین زدن به عددی که شمارشگر بنزین نشان می دهد توجه کنید. با وجود این توضیحات اگر کاربران ترافیک در هنگام سوختگیری اصول سوختگیری را رعایت کنند، می توانند این موضوع را کنترل کنند و از کسر شدن بنزین سهمیه خود جلوگیری کنند.

  با توجه به اینکه زمان واریز سهمیه بنزین هر ماه ساعت 24 آخرین روز ماه است، بنابراین انتظار می رود که سهمیه بنزین اسفند 98، ساعت 24 چهارشنبه مورخ 30 بهمن 98 واریز شود. به عبارت دیگر اولین ساعات اولین روز از آخرین ماه سال 98 سهمیه بنزین اسفند 98 واریز می شود. این روال قطعا برای فروردین 99 نیز ادامه خواهد داشت. فعلا که صحبتی از حذف سهمیه بندی بنزین نشده است، باید روی همین روال برای زمان واریز سهمیه بنزین حساب کنید. اگر منتظر سهمیه هستید یا اگر سهمیه باقیمانده از ماه قبل دارید، فقط می توانید روی ساعت 24 آخرین روز از هر ماه حساب کنید. توصیه می کنیم اگر خودروی شخصی نیستید و بنزین سهمیه دارید، حتما تا قبل از سوخت شدن سهمیه بنزین خودروتان، از آن استفاده کنید تا متضرر نشوید.

  آخرین جزئیات از زمان واریز سهمیه بنزین رانندگان آژانس ها

  آخرین جزئیات از زمان واریز سهمیه بنزین رانندگان آژانسمرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین جزئیات واریز سهمیه بنزین آژانس‌ها گفت: در حوزه فعالیت  آژانس‌ها با دو شکل فعالیت مواجه هستیم که یکی آژانس هایی که زیر مجموعه شهرداری تهران فعالیت می کنند و دیگری  آژانس هایی که زیر مجموعه اصناف هستند.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با تأکید بر این نکته که باید اطلاعات رانندگان این ناوگان (رانندگان آژانس‌ها) پایش شود، اظهار کرد: در حوزه پایش اطلاعات، استعلام مواردی چون کد ملی راننده و خودرویی که ادعا می‌شود در آژانس کار می‌کند مورد ارزیابی قرار می گیرد و براساس  این فرآیند  واریز را انجام می دهیم.

  بیشتر بخوانید:ابطال کارت سوخت تاکسی‌های بدون پروانه فعالیت

  ضامنی با اشاره به این نکته که در فرآیند پایش اطلاعات بخشی از داده‌ها (اطلاعات رانندگان) با مشکل مواجه است، گفت: اطلاعات رانندگانی که صحیح نیست به آن ها ارجاع داده می‌شود تا آن را اصلاح کنند و پس از اصلاح اطلاعات آن‌ها را دوباره پایش و سپس فرآیند واریز سهمیه بنزین آن‌ها انجام می‌شود.

  او تأکید کرد: رانندگانی که در بازه زمانی تمام وقت در آژانس‌ها مشغول به فعالیت بودند سهمیه معوق بنزین آن‌ها تا پایان ماه واریز می‌شود و رانندگانی که به صورت نیمه وقت در آ‌ژانس‌ها فعال بودند بر اساس تعداد روز حضور سهمیه بنزین خود را دریافت می‌کنند.

  انتهای پیام/

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عماد 4 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشیدبنده تازه برام پروانه تاکسی تلفنی صادرشده خواستم ببینم سهمیه بنزین برای رانندگان صادرمیشودیاخیر

  عماد 4 ماه قبل
  1

  سلام خسته نباشید من تازه پروانه تاکسی تلفنی برام صادرشده میخواستم ببینم سهمیه بنزین برای رانندگان صادرمیگرددیاخیر

  ناشنس.مرتضی.از.گیلان 4 ماه قبل
  0

  سلام.به.خدا.بریزید.سهمیه.اژانس.مردم.گرفتارند.با.تشکر

  ناشناس 4 ماه قبل
  -1

  سلام.سهمیه.اژانس.کی. شواریز.میشود.با.تشکر..

  حسین 9 ماه قبل
  0

  سلام الان ۵ ماهه که سهمیه اژانس تلفنی رو واریز نمیکنن به هر جا زنگ میزنیم هیچکس جوابگو نیست

  0
  محمد 9 ماه قبل

  دقیقا همینطوره،فکر میکنم دیگه فراموش کردن،البته که برای اونا مهم نیست وضعیت مردم

  معراج 12 ماه قبل
  1

  سلام سهمیه اعتباری آذرماه آژانسهای تلفنی کی واریزمیشه

  مهدی رضایی قمر 1 سال قبل
  1

  بنزین آژآنسها ۵۱۰۰۰هزار تومان چرا میریزنند

  مهدی رضایی قمر 1 سال قبل
  0

  هرماه به کارت من که درآژانس ۵سال است مشغول به کار هستم ۵۱۰۰۰هزارتومان یعنی پنجااه یک هزار تومان میریزند

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای پاسخ کلیک کنید